Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3119. Jaguár25 (válaszként erre: 3106. - Bluemoon55)
jan. 5. 01:46
franc se szedné be azt a Panangint, a kálium is az a story, h nem szabad túltolni, mert akkor abból gebasz lehet, mégis folyton tunkolják a jónépbe.
3118. Jaguár25 (válaszként erre: 3104. - Andrea1993)
jan. 5. 01:41
Igen, ismerős a story :) És bizony van refluxom is, és az okozhatta a mellkasi izé bizét tegnap, mert megetettek velem a Raffaellot, pedig nem eszem mar édességeket, mert felnyomja a savam, de most ezt adsig tukmálták míg megettem, na és erre úgy jöttem rá, h ma megint megkínáltam, megint ettem egyet és megint kezdett szökni fel a pulzus, de már nem spiráztam túl. Egyébként mostmár ritka a sav nálam, pedig nem szedek már savcsökkentőt, érdekes nekem használ a gyomorra a BioCo Q10 Cardiovit, akárhányszor szedem az idő alatt nem kell Quamatel, nemtom nektek is beválik e, de egy próbát megér, nekem jó, pedig nem a savra szedtem nyilván, hanem szív izé bizékra.
3117. napsugár7 (válaszként erre: 3116. - Hoffnung)
jan. 4. 23:23
Én is hasonló véleményen vagyok...Muszáj átvenni az irányítást, amennyire lehet.A félelem további félelmet generál.Nem járható út.Ki kell kerülni ebből a spirálból és fokozatosan jobb lesz.Munka, önfegyelem, küzdés...de megéri.Nem jelenti azt, hogy teljesen megszűnik.De az sem kizárt.
3116. Hoffnung (válaszként erre: 3114. - Atlass)
jan. 4. 22:06
Amit leírsz tiszteletben tartom. Azt azonban nem gondolom, hogy kijelenthető: “vitamin és ásványi anyagok hiánya okozza. Pedig de. ” hisz ha csak ennyiről lenne szó, akkor valószínűleg nem lenne ez a fórum sem. Mindemellett összességében ugyanazt fogalmazzunk meg mindketten, miszerint amennyiben nincs szervi elváltozás, vagy egyéb diagnosztizàlt betegség, akkor az embernek magának kell megtalálnia azt a módszert, amivel könnyiteni esetleg idővel javítani tud az állapotán. Én nem gondolom, hogy a megoldás kulcsa a kezemben van, csupán azt írtam le, amit magamnál tapasztaltam és ami nekem segített. Talán ez édeskevés, ahogy írtad, talán segítséget, tippet vagy kiindulási pontot adhat másnak is. Ezt nem tudom, de ha csak tapasztalatot és információt cserélünk egymással, minősítés nélkül az szerintem jó:)
3115. atlass (válaszként erre: 3081. - Ludmilla8i)
jan. 4. 20:48
A magnézium bizonyos billentyű hibáknál fokozhatja a ritmuszavart, amikor ellazítja az izmokat és emiatt nem zár a billentyű rendesen. A magnézium önmagában nem okozhat extra systolét.
3114. atlass (válaszként erre: 3109. - Hoffnung)
jan. 4. 20:36
Nos, amit leírsz az pont ellentmond annak, hogy vitamin és ásványi anyagok hiánya okozza. Pedig de. Abban a pillanatban amikor megváltozik a táplálkozás, csökkennek az extrák és általában az idegrendszeti panaszok. Mindenkinek hiánybetegsége van ma már. És rengeteg feldolgozhatatlan méreg van. ételben, italban, levegőben. Jómagam Q10 quenzimet napi 200 mg ot szedek, valamint Bkomplex vitamint 250 mg magnéziummal valamint hidegen sajtolt mákolajat és napi 5 mg osztrák, eredeti Bittner svédcseppet (24 féle gyógynövény). Folyamatosan iszom 100%os paradicsomlét a kálium bevitelért, citrom levét a C vitaminért, nyers vöröshagymát a baktériumok csökkentéséért. Így kb. elvagyok.a pszichés rész amit írsz aranyos, de édeskevés...
3113. Hoffnung (válaszként erre: 3112. - Bluemoon55)
jan. 4. 18:51
Én 46 vagyok és valahogy 41-42 éves koromba kezdődött. Eleinte csak ritkàn aztán 2021-22-ben elég durván jelentkezett hónapokon keresztül napi szinten. És igazából az előző évben mondtam azt hogy elég és derült ki az oka aztán elkezdtem fejben rendbetenni magam.
3112. Bluemoon55 (válaszként erre: 3109. - Hoffnung)
jan. 4. 18:34
Enis a kezdődő változó korra fogom pedig még csak 40 vagyok de allitolag itt mar elkezdodik sajnos, orvos mondta legutóbb. Extra előtte is volt, de most más dolgok is vannak. Te hány éves vagy?
3111. Hoffnung (válaszként erre: 3110. - Radi)
jan. 4. 18:02
Hát nézd.. én alapvetően nem voltam szorongásos és ideges típus sem. A szorongásomat az extrák okozták, mivel nem tudtam mi az oka a jelenlétüknek. Így azthiszem nekem talán e tekintetben könnyebb dolgom van-volt, hisz nem a szorongás vagy a stressz váltotta ki az extrákat, hanem fordítva. Pedig volt nagyon nehéz időszak az életemben. De én előrenéző típus vagyok, mindig keresem az optimális megoldást és komolyan hiszek abban, hogy az élet nem azért okoz olykor rossz időszakokat mert kiszúrni akar velem, hanem mert egy még rosszabbtól akar megóvni. Csak ez utóbbi mindig később derül ki. Az én életemben ez mindig bebizonyosodott. Ezért is viseltek meg hosszú ideig nagyon ezek a szívpanaszok, mert nem találtam az okát és elkezdtem félni szorongani tőle. Na ez meg aztán felidegesített, hogy mit szorongok én hisz soha nem voltam ilyen, és így egyik generálta a másikat. Aztán mikor kiderült az ok, akkor szépen lassan tudtam magam egyenesbe állítani. S még nem vagyok teljesen a régi, de már egyre kevesebbszer esem kétségbe az extráktól. De tökéletesen megértem, hogy annak akinek a szorongás okozza az extrákat nehezebb megtalálni az okokat, de talán nem lehetetlen. S ahogy írtad, még kiegyensúlyozottnak nem mondanám magam 100%-ban, de boldognak igen. Én nagyon szeretek élni és szeretem az életem minden nehézségével együtt és az idő olyan gyorsan megy, úgy érzem egyszerűen nem hagyhatom, hogy ez a szarság időt lopjon tőlem. Persze lehet hogy ez hülyeség, de nekem működik. Pedig 2 órája most is rendetlenkedik a szivem, de a főnök én vagyok :)
3110. Radi (válaszként erre: 3109. - Hoffnung)
jan. 4. 17:35
Ez nagyon megnyugtató, hasznos hozzászólás volt. Arra már én is rájöttem, hogy nem nagyon van olyan konkrét gyógyszer vagy vitamin , ami ezt elmulasztja. Lehet kisérletezni, de kontroll nélkül ez még veszélyes is lehet. Viszont ideges, feszült, szorongó ember ritkán változik meg . Meg kellene szabadulni minden olyan dologtól , ami negatív hatással van ránk. Kíváncsi vagyok arra , hogy boldog, kiegyensúlyozott embereknek is van extrája, mert ha igen, akkor "gáz"......
3109. Hoffnung
jan. 4. 16:56
Olvasom, hogy sok hozzászóló szed Frontint, vérnyomáscsökkentőt, számtalan féle vitamint vagy nyomelemet, de igazán senki nem írja, hogy ettől és ettől jobb lett neki. Hisz egy újabb extra után megint kezdődik az idegeskedés, hogy na megint kezdődik… ez sem használt…Én csupán a magam tapasztalatára hagyatkozva a legtöbb esetben pszichés okokra teszem a voksom. Több éven át küszködtem, mire megtanultam kezelni a helyzetet. Több kivizsgáláson voltam, de soha semmi eltérést nem találtak. Végül nyugodtan végiggondoltam, mikor kezdődött az egész? Hány éves voltam? Milyenek voltak a körülmények? Hogyan reagáltam? Majd elkezdetem lejegyezni mikor jelentkeztek a tünetek, és azt is hogyan kezeltem azt. Egy év után raktam össze a képet. Nekem egyértelműen a változó kor okozza a panaszokat. Miután ezt felismertem elkezdtem helyre rakni a fejemben a gondolatokat és kikísérleteztem magamnak azt a módszert, ami segít ellazulni a ciklusom előtt jelentkező extrás napokban. Hozzáteszem én erősen gyógyszer ellenes vagyok, soha nem szedtem sem altatót sem nyugtatót, sem mást a làzcsillapítón kívül. Most is csupán a magasabb pulzusom miatt szedek napi egyszer 2,5mg bisoprololt. Ez ugyan az extrákat nem szünteti meg, de erősíti a szívizmot ezt a dokim is elmondta, hozzátéve ,hogy ha a tünetek hosszabb távon nem jelentkeznek majd, akkor elhagyhatom. Állítása szerint ,amint elmarad majd a mensesem nagy valószínűség szerint az extrák is eltűnnek majd a kórképem szerint. Persze ez nyilván a férfi fórumozóknak és a 40-45 alatti nőknek nem sok támpontot adhat tudom. De talán segít ha leírom, mit teszek ha jön néhány nap extrás idő. Én ilyenkor ebéd után iszom egy galagonya teát, este pedig egy citromfű teát. Próbálok minél nyugodtabb környezetet teremteni magamnak: este levendulás tusfürdő, illóolaj párologtatása otthon és igyekszem többet a levegőn tartózkodni, mint más napokon. Kevesebbet eszem és semmi nassolás. Sok zöldség és leves. És ami szerintem a legfontosabb, hogy a fejemben helyrerakom a helyzetet. Nem figyelem magam és nem gondolok olyasmire, hogy jajj most mi lesz! Mert nem lesz semmi. Nincs szervi bajom, ez minden hónapban így van pár napot, majd rendeződik, csináld a dolgod és kész! Ezt szoktam mondani magamnak ha esetleg jobban figyelek a tünetre. Plusz minden évben csináltatok egy nagylabort és egy kardiológiai ellenőrzést, hogy tudjam minden oké. Én így élek együtt ezzel. Szerintem a legfontosabb, ha orvosilag nincs más rendellenesség, akkor muszáj magunknak feltárni az okot és nem figyelni magát ez embernek, mert az egy spirál,ami mindig lejjebb visz és előbb utóbb lesznek valóban fizikai tünetek. Pl. Próbáld ki, hogy csak erősen gondolsz arra, hogy fáj a karod és fog is.
3108. Bluemoon55 (válaszként erre: 3102. - Napsugár7)
jan. 4. 15:29
Enis azt vettem észre hogy a frontin okozza a szorongást!!!
3107. Bluemoon55 (válaszként erre: 3093. - Éva 1981)
jan. 4. 15:26
Ez mennyi ideig tartott?
3106. Bluemoon55 (válaszként erre: 3103. - Jaguár25)
jan. 4. 15:25
En mondjuk azota is szedem, azt a magnézium biszglicinátot. Már vagy három negy dobozzal beszedtem. Nekem a kaliumtol volt anno sok extra, abba is hagytam. Vagyis nem is extra, hanem amikor ez a psvt gyanú miatt mentő kijott akkor előtte épp káliumot szedtem. Ki tudja. Orvosok meg mindig mondják hogy szedd a káliumot. Papangin forte. Nekem eddig nemvolt sok extra, most igen, ma is, megvagyok nagyon fázva... Ilyenkor rosszabb
3105. Matyi1984 (válaszként erre: 3102. - Napsugár7)
jan. 4. 12:51
Az alvással nincs bajom.Néha néha vannak szarabb esték,de most már van mikor 10 órát is végigalszom simán és külön mentem a cégtől saját vállalkozásba,ugyhogy a meló miatt már nem idegeskedek.Igazából most nem tudnék mondani olyat,ami miatt szoronganék, idegeskednék.Egyszerűen ez a szar rámragadt.Most hogy írok,ez idő alatt is volt 3 amit éreztem szépen,pedig ez mondhatni percenként 1 erősebb.Amúgy olyan,mintha front érzékeny lettem volna.Ha mostanában sörözök esetleg,másnap olyan,hogy jobb lenne,ha elásnának úgy ver össze vissza.Valami megoldás csak létezik erre.Ma elővettem a bringám is,2 éve nem is sportoltam igazán,jött is rám 10-15 kiló sajnos.Itt lakom a balatontól 2 kmterre,de 3 éve fürödni se voltam,írtózom a tömegtől./második pánikom tescoban volt/,2 évig nem mentem be boltba!Úgy belémrögződött,hogy nem tudtam bemenni.Cifra dolog ez az biztos,mert egész életemben imádtam menni mindenhova,de ez után gyökeresen megváltoztam.Most már nincs baj a boltba járással se nyilván.Ezért nem értem mi van,mert ami miatt szorongtam,idegeskedtem azt mind kiiktattam az életemből és mégis ez van.
3104. Andrea1993 (válaszként erre: 3103. - Jaguár25)
jan. 4. 06:49
Nekem mikor elkezd fájni a szegycsontomnál egyből beveszek egy savcsökkentőt. Aztán az segít rajta. Valószínű neked is a sav vacakol. Érdekes hogy a sav/reflux is képes kiváltani az extrákat. Én most reggel este szedem 1 hétig a savcsökkentőt hogy helyre álljon. Most állt vissza 5 év után a munkába mert eddig a gyerekekkel voltam itthon és mit ne mondjak elég stresszes a munkám de próbálom a pánikot elnyomni ha jön munka közben. Nem egyszer pattanok fel a székből hogy na most jön valami és pulzus az égben. Aztán terelem a gondolatom és elmúlik.
3103. Jaguár25 (válaszként erre: 3081. - Ludmilla8i)
jan. 4. 02:42
Az nem hülyeség, amit a magnéziumról írsz!!!! Izomgörcseim voltak, így elkezdtem 1 hete kb magnéziumot szedni, azóta visszatértek az extrák, nem sok, de előfordul, volt 1-2 kapcsolt is.. Előtte nem volt már tavasz óta. Szóval valami a magnéziummal nagyon nem stimmel, abba is hagyom. Főleg, h ma délután volt egy kis mellkasszorításom, némi légszomjam és utána 120-as pulzus, ami visszaállt, de azóta is a szegycsont alatt nagyon csapkodva ver a szívem. Illetve a magnézium óta van egy rettenetesen furcsa és zavaró jelenség, eddig 2x fordult elő, ma délután óta még mindig tart, a szegycsonttól jobbra rángatózik valami, pontosan olyan mikor rángatózik a szemhéjad. Teszteltem és rohadtul nem egyezik ez a rángatózás a pulzusommal, tehát nem extra és nem szívből ered, de hasonló érzés csak pontosan egy ponton mocorog vmi, gondolom izomrángás, ha ennek is a magnéziumhoz van köze, nagyon mérges leszek.
3102. napsugár7 (válaszként erre: 3101. - Matyi1984)
jan. 4. 00:06
Szia.A stressz, pánik, szorongás táptalaja...Nekem betegség miatti hirtelen trauma, erős stressz indította be jobban.Néha ezelőtt is volt, mitralis prolapszusom van, azzal együtt jár időnként.De csak néha figyeltem fel rá, este vagy ha többet beütött egymás után illetve amikor beütött, automatikusan köhintésre ingerelt.Egyidejűleg köhögtem a bedobbanással.Kb.ennyi volt...Azt éreztem, hogy szorongás van bennem sokszor, ide-oda járt az agyam, a betegségre fókuszáltam, stb...nyilván ez hozta magával a beütések megszaporodását.Ettől megijedtem, hogy ez így egyre rosszabb lesz, mi lesz ebből...És tudatosan elkezdtem lazítani, elengedni azt, ami stresszben tart.Az lesz, ami lesz,nem szorongok felettébb...nem oldja meg a problémát, sőt...Nekem ez segített.Frontint szedtem reggelente 0,25-ös felét egy ideje...Kb.2 éve...vagy valami ilyesmi...2 hete abbahagytam és semmi hiányérzetem nincs.Sőt reggelente nincs az a szorongásérzet, ami a frontin ellenére sokszor volt.A beütések visszaszorultak , úgy érzem.Gondolkodtam rajta, hogy a frontinnal összefügghet-e...Nem tudom.Szóval a nyugalom, lazítás, stressz másképp kezelése mindenképp szükséges.Javíthat a helyzeten, én ezt tapasztaltam.És aludni eleget.Nem úgy, mint most én...éjfél van és itt ülök...Megterheli az éjszakázás, nem alvás a keringési rendszert.Na megyek aludni...:D
3101. Matyi1984
jan. 3. 20:53
Sziasztok.Elmesélném a történetem,ami ide vezetett.Szóval a volt munkahelyemen kezdődött az egész 2 pánikrohammal kb 2 hónap eltéréssel.Sajnos nagyon stresszes volt a munkám és elég sok sört fogyasztottam napi szinten úgy 1 évet biztos,természetesen mellé cigi.Aztán 2 éve szilveszter elött pár nappal,úgy gondoltam,hogy leteszem a szeszt is és a cigit is.1-2 napig semmi tünet nem volt,aztán szilveszter este már nagyon felszinesen aludtam.Utána 2 napig semmit!De tényleg semmit,nem csak úgy mondom.Harmadikával kezdtük az évet,2 nap nem alvás után elmentem dolgozni.Ahogy odaértünk,jöttem is haza,mert cefet szarul voltam,mint egy zombi.Hazafele felhívtam egy doki ismerőst,hogy azonnal írjon fel altatót,hogy tudjak aludni.Ő írt még fel 0.5-ös frontint is.Hazajöttem,felhívtam mondta az adagolást.2 szem altató,3 szem frontin és hívjam,ha baj van.Ettől sem aludtam el,hívtam,mondta,hogy ugyan ezt még egyszer bevehetem.Na ettől már tudtam aludni 4 órát.Ez ment úgy 2 hónapig.Jobb lett,de nem jó.Aztán elmentem pszihóhoz,aki különböző gyógyszerek keverékével rendbetett kb 1 év alatt.Mikor az utolsó gyógyszer/nevüket már nem tudom bocsi/ leszokásának utolsó 2 hetében voltam elösször beköszönt ez a szív "melléütés".Mondani se kell,200al vittek a sürgösségire a kollégák,ahol ekn látták is a melléütéseket,amire azt mondták,hogy percenként 4-5 darab az normális.Hát én meg teljesen beszartam,mint itt mindenki gondolom.Azóta próbáltunk még 2-3 féle gyógyszert,amitől nulla válltozás volt sajnos.Áttértem a vitaminokra,magnézium,multivitamin,halolaj,minden féle,de semmi.Nem múlik.Nyugtatót altatót,meg semmi ilyesmit nem szedek már csak a 2 magas vérnyomásra való reggeli pirulát.Aztán jön a kérdés! Van itt olyan,akinek ez elmúlt egy idő után,vagy mit lehet ezzel kezdeni?Már nagyon teli a mindenem vele.Van mikor napközben meg sem érzem,de van mikor olyanokat odaver,hogy megszédülök szó szerint.Természetesen háziorvosnál is voltam,az meg pont úgy leszarja,ahogy illik,nem akar tovább küldeni sehova.Köszi aki elolvasta és esetleg tanácsot is tud adni.Kitartás mindenkinek.
jan. 3. 17:57
Hogy vagytok ma?
jan. 3. 10:08

Találtam egy elég jó cikket


[link]

3098. Andrea1993 (válaszként erre: 3097. - TSanya)
jan. 3. 10:04
Nekem a roham közben egyből megcsinálták az ekgt és semmi eltérés nem volt. Halsitennek
3097. TSanya (válaszként erre: 3093. - Éva 1981)
jan. 3. 08:08
Nem akarlak megijeszteni, de ez akár pitvarfibrilláció is lehet. Én is ugyanezt éreztem, és EKG-val megállapították a PF-et.
3096. St315458 (válaszként erre: 3095. - Ludmilla8i)
jan. 2. 22:36
Mostanaban nekem is voltak ilyen sorozatok. Olyankor megszedulok es nyilvan rapanikolok… hulye egy erzes tud lenni. Aztan tenyleg jon egy nagy dobbanas es visszaall. Akkor szokott lenni ha valami stressz er. Mondanam, hogy mar hozzaszoktam, de nem igy van, mert meg mindig megijedek h elobukkan a semmibol….
3095. Ludmilla8i (válaszként erre: 3088. - Andrea1993)
jan. 2. 22:03
Pontosan ilyen miatt mentem kardiológiára mert bicajozás közben ugyan ez volt velem. Jó esetben pánik,rosszabb esetben psvt nevű szívritmuszavarnak nevezik. Ez is egy jóindulatú ritmuszavar viszont oda figyelést igényel. Nekem psvt gyanú áll fent mivel kardiológián ekgval nem tudták igazolni mert akkor éppen nem volt semmi gondom. Viszont azt is mondták hogy lehet bepánikoltam a nagy beddobanós extra miatt és attól ment fel a pulzusom. Szóval én már úgy vagyok vele hogy nagyon remélem csak pánik volt és nem psvt. Nekem lassan állt vissza,fokozatosan. Azt mondták a psvt az ugyan úgy egy nagy dobbanás után hirtelen lesz újra lassú.
3094. Andrea1993 (válaszként erre: 3093. - Éva 1981)
jan. 2. 18:30
Akkor nekem is ilyen lehetett az elmúlt napban. Hát tényleg nagyon rémisztő. Gondolkoztam menjek e be az ügyeletre de végül nem mentem.
3093. Éva 1981 (válaszként erre: 3092. - Andrea1993)
jan. 2. 16:14
Tudod olyan hogy össze vissza üt,érzed ki jött a ritmusból és mintha keresné hogy álljon vissza ,lehet ezt sorozatnak is hívni csak nincs szünet közte.elegge rémisztő az egész és sajnos nagyon be parazok már akkor is ha csak egyszer üt félre .
3092. Andrea1993 (válaszként erre: 3091. - Éva 1981)
jan. 1. 21:36

Ezt a kifejezést még én nem hallottam hogy "kapcsolt extra". Ez azt jelenti egymás után jönnek?

Nekem sorozat volt régebben. Most pedig néha beüt egy nagyobbat. De még ilyen sosem volt hogy beüt és hirtelen felmegy a pulzusom. Én megértem a vérnyomásom 149 volt. Rá pár percre már 136. Utána teljesen helyreállt.

3091. Éva 1981 (válaszként erre: 3090. - Andrea1993)
jan. 1. 21:24
Kapcsolt extránal?akkor mit érzek úgy érted?azt hogy teljesen kijön a ritmusból össze vissza üt pár mp-ig majd hirtelen vissza áll,vérnyomást nem merek nézni mert ilyenkor már rajtam van a pánik és inkább próbálom magam nyugtatni ...
3090. Andrea1993 (válaszként erre: 3089. - Éva 1981)
jan. 1. 20:04
Mit érzel ilyenkor? Vérnyomást szoktál mérni ekkor??
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook