Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3241. Andrea1993 (válaszként erre: 3240. - Éva 1981)
jan. 19. 19:14
Mondanám hogy próbálj megnyugodni de tudom ilyenkor ez nem ér semmit. Van veled valaki.?
3240. Éva 1981
jan. 19. 18:15

Sziasztok !

Zsibbad a bal karom és most jól rám jött ettől a pánik 😩

3239. Andrea1993 (válaszként erre: 3238. - Ludmilla8i)
jan. 19. 17:49

Iszol elég folyadékot?

Megkérdezhetem hogy méred a vérnyomásod? Sok ember nem tudja a helyes merést és 20/30 értékkel többet mér. Tapasztalat...

3238. Ludmilla8i (válaszként erre: 3234. - TSanya)
jan. 19. 13:20
Sajnos valószínűleg a front okozhatja legalábbis remélem. Novemberben volt ugyan ez hogy egyik nap melegfront másik nap hidegfront és ez ment egy hétig. Mindennap fejfájással keltem és magasabb volt a vérnyomásom is. De akkor legalább 160 fölé nem ment. Sejtettem hogy a mostani meleg aztán markáns hidegfront kiceszik velem de azt nem gondoltam volna hogy 180as vérnyomást csinál. Soha nem volt még ennyi. Most fekszek de megint megy felfelé és már 150nél járok.
3237. Ludmilla8i (válaszként erre: 3232. - Andrea1993)
jan. 19. 13:17
Voltam háziorvosnál. Kell szednem perineva nevű vérnyomás csökkentőt plussz 1 hétig írnom kell naplóba az értékeket napi 3szor. Reggel jó volt. 128/85 de most mértem már megint 150/94. Megy felfelé. De most egyelőre lepihenek és hátha az segít. Ha nem akkor szívás. Nem tudom mi ez hogy mindig délután kezd felmenni meg estére.
3236. Ludmilla8i (válaszként erre: 3235. - Éva 1981)
jan. 19. 13:14
Akkor mindenképpen nézesd meg magad. Majd írd meg ha kiderül mi a gondod.
3235. Éva 1981 (válaszként erre: 3216. - Ludmilla8i)
jan. 19. 10:46
Köszi a választ ,már kértem is időpontot megnézetem mert tegnap szinte semmit nem ettem és ugyanígy jött a gyomor fájdalom át a hatamba ...
3234. TSanya (válaszként erre: 3233. - Ludmilla8i)
jan. 19. 10:32
Ez a mostani időjárás teljesen extrém és szakértők szerint így is fog maradni.Tegnap erős melegfront, éjszaka erős hidegfront, még az egészségeseket is megviseli. Nekem már gyakorlatilag szeptember óta folyamatosan vannak extráim, emlékezzünk csak a szeptember - októberi nyárias időre. Lassan élhetetlenek lesznek a mindennapjaim, alig-alig vannak frontmentes napok.
3233. Ludmilla8i (válaszként erre: 3232. - Andrea1993)
jan. 19. 08:08
9 után kell mennem háziorvoshoz. Megint úgy keltem hogy a fejem úgy fáj majd szét szakad. Vérnyomást még nem mértem. Ma nem mentem be dolgozni se.
3232. Andrea1993 (válaszként erre: 3231. - Ludmilla8i)
jan. 19. 06:35
Hogy vagy azóta?
jan. 19. 00:25
Sziasztok! Gondolom a front vagy a fene tudja mitől felment a vérnyomásom. Tegnap este nem mertem megmérni mikor éreztem hogy valami nem okés mert akkor bepánikolok. Reggelre jobban lettem csak nagyon fájt a fejem. Vettem be fájdalomcsillapítót ami hatott is. Tök jó volt minden. Aztán délután megint éreztem hogy megy felfelé a vérnyomás. Akkor már megmértem és 167/103 at mértem. Vártam kicsit hogy jobb lesz e de 170 re felment. Akkor elmentem ügyeletre ahol már 180 volt. Kaptam egy szem tensiomint nyelv alá plussz xanaxot. Fél óra múlva megmérték még mindig 170 volt. Akkor kaptam dupla adag tensiomint újabb fél óra múlva még mindig 170 volt. Akkor kaptam perineva nevű gyógyszert éd azt mondták menjek haza ha 1 óra mulva is magas irány a sűrgősségi. Persze hogy 1 óra múlva még mindig 157es vérnyomást mértem szóval irány volt a sűrgősségire. Ott megmérte az aszisztens és csak 130 volt. Azt mondták várni kell de majd szólítani fognak. 2,5 óra várakozás után behívtak ahol az orvos 140/90 et mért. Azt mondták valószínűleg kezdődő magas vérnyomás amire kell szedni gyógyszert de 1 hétig napi 3szor mérjem a vérnyomásomat. Se egy ekg,labor vagy valami. Semmi. Csak egy sima vérnyomás mérés. Mikor haza értem akkor jutott eszembe hogy az epeköveimet lehet mondanom kellett volna mert az is okozhat magas vérnyomàst. Plussz azt mondták front van simán lehet attól is. Szóval eddig így vagyok. Persze szerencsére az extrák elkerültek messzire amíg szarul voltam. Most bevettem az esti frontinomat is. Remélem sikerül egy jót aludni tőle mert most még nagyon bennem van a mai rosszullétem. Bármelyik orvosnak említettem hogy extrasytoléim is vannak csak legyintettek hogy az semmiség.
3230. napsugár7 (válaszként erre: 3229. - Éva 1981)
jan. 18. 21:14
Nekem okozott már olyat, hogy nospa sem hatott, olyan gyomorszáj környéki fájdalmat.Korábban azt hittem, az epekő, de az más....És műtét óta is van időnként ez a fájdalom, reggeli órákban.De az epekövet azért nézesd meg, jó tudni, hogy van vagy nincs.A hátam is fájt mostanában, de én azt arra fogtam, hogy biztos nem volt jó a testtartásom éjszaka...
3229. Éva 1981 (válaszként erre: 3216. - Ludmilla8i)
jan. 18. 18:04

Köszi !

Hát nem tudom mert olyan fura hogy nekem csak a gyomrom kezd el fájni majd pokolian a hátam de kegyetlenül.nagyon nem akartam elhinni a savat..

3228. Bluemoon55 (válaszként erre: 3225. - Cocos)
jan. 18. 15:15
Tenyleg órákat szoktak várni hogy vissza álljon magától?
3227. Bluemoon55 (válaszként erre: 3210. - Cocos)
jan. 18. 15:14
Volt a családban valakinek?
3226. Bluemoon55 (válaszként erre: 3220. - Cocos)
jan. 18. 15:14
U akkor szerencséd volt, én nagyon félnék ettől a visszautestol. Mi van ha mégsem sikerül... Benne van a pakliban minden... Számomra ez olyan veszélyesnek tűnik pedig ez rutin dolog sok Helyen. De akkor is.
3225. Cocos (válaszként erre: 3221. - Napsugár7)
jan. 18. 13:34

Az okosórák közül is van jó!

Én pl. azt szoktam elküldeni a dokinak (ma is), ha sok extrám van. Jó,ha látja. A 24-óráson úgyis mindig kevés van. :-)

3224. napsugár7 (válaszként erre: 3223. - Andrea1993)
jan. 18. 07:30
Jelenleg gyártása is szünetel, ezt találtam.
jan. 17. 22:33
Most kerestem rá és sehol nem találom a vásárlást. Pedig egy pár hónapja is megneztem akkor még elérhető volt.
3222. Andrea1993 (válaszként erre: 3221. - Napsugár7)
jan. 17. 22:25
Wiwe készülék a neve ha arra gondolsz
3221. napsugár7 (válaszként erre: 3199. - Bluemoon55)
jan. 17. 20:39
Mi a neve a készüléknek? Csak ha nagyon venni akarnék...:D
3220. Cocos
jan. 17. 19:08

Horvátországban nyaralás közben jött a pf.Ez volt az első. Szirénázó mentő vitt Makarskáról Splitbe. Ott éjfélig vártak és infúzióztak,aztán az intenzívre vittek,hogy altatásban visszaütik a ritmust. Az altatóorvos már beszúrta a fecskedő tűt,hogy elaltat amikor éreztem (és az ekg-n hallottam),hogy felpörög a szivem és beállt a normál sinus ritmus. A doki csak annyit tudott kiabálni,hogy stop! Néma csöd lett,csak a csipogás volt hallható szèp ritmusban,Egyszerre elmosolyodott mindenki és annyit mondtak: Done!(Készen vagyunk)

Ez ilyen ennyin múlik. Valakinek évek óta van és nem tudja. Na ott van stroke veszély igazán.

3219. Cocos (válaszként erre: 3217. - Ludmilla8i)
jan. 17. 18:58
Ahogy írtam egy kicsit gyorsabb.Nekem most az a kezelés,hogy ha 8 órán belül nem áll vissza magától,akkor belövök hasba egy véralvadás gátlót. Ha 24 óra után sem akkor mégegyet és becsattogok az sbo-ra.
3218. Cocos (válaszként erre: 3213. - Napsugár7)
jan. 17. 18:54
Egy kicsit gyorsabb.
3217. Ludmilla8i (válaszként erre: 3210. - Cocos)
jan. 17. 17:49
Szia. És neked pf esetén milyen a pulzusod? Édesanyám 60 éves. 1 éve van pfje és ha neki elő jön akkor szabálytalan a pulzusa. Egyszer gyors aztán lelassul aztán megint gyors de mind ez 1 percen belül másodpercenkén váltakozik. Le esik a vérnyomása ilyenkor és szédül,gyenge. De mivel spontán múlik neki így csak véralvadásgátlót kell szednie plussz bisoprololt. Annyi hogy pf esetén plssz bisoprololt kell bevennie és várni hogy jobban lesz e. 4 órát kell várnia és ha addig nem múlik akkor kell telefonálnia orvosnak. Dohányzik,kávézik,és túlsúlyos is. És abszolút nem akar változtatni a dolgokon mert szerinte akkor is lenne pf ha egészségesebben élne. Makacs nagyon.
3216. Ludmilla8i (válaszként erre: 3189. - Éva 1981)
jan. 17. 17:44
Nekem sav is csinál ilyet illetve az epém ha olyat eszek amit nem bír. Nekem sajnos telítődve van az epe sok kővel és műteni kellene de rettentően félek a műtéttől. Ha jön esetleg egy éjszakám amikor az epém nem bír magával akkor hátamba sugárzik és öv szerűen körbe mindenhol fáj. Leizzadok olyan erősen fáj olyankor. Egy uh mindenképp kellene hogy kiderüljön nem e az epéd okoz bajokat.
3215. Ludmilla8i (válaszként erre: 3157. - Icuka86)
jan. 17. 17:40
Szia. Szinte ugyan ez van nálam is. 16 éves koromban kezdödőtt egy egy dobbanással,de akkor valahogy nem foglalkoztam vele. Aztán 33 évesen fiam születése után 3 évvel kezdte újra de sokkal több lett. Sajnos ettől szorongani kezdtem ami nem is akar elmúlni. Most vagyok 35 és a legkisebb extra után is forróság jön rám vagy izzadok esetleg utána csak erre tudok gondolni és szorongok még jobban. És én is utálom ha valaki szívről beszél vagy egy dalban meghallom a szív szót már ideges leszek. Hihetetlen hogy 16 évesen nem érdekeltek az extrák pedig éreztem őket most pedig az állandó szorongás nem hagy nyugodni egy percre sem.
3214. Ludmilla8i (válaszként erre: 3172. - Andrea1993)
jan. 17. 17:34
Szokott sajnos elég sűrűn. Nekem azt mondta az orvos erre hogy első körben menjek fül orr gégészetre aztán neurológiára és ha mind kettő rendben van akkor pszihés alapú ez is. Aztán én kihagytam a vizsgálatokat és hosszú ideig nem zúgott a fejem. Most megint elkezdte. De sokszor van olyan hogy kiszállunk a kocsiból megyünk a bolt felé minden oké. Ahogy belépek a boltba a semmiből egyszer csak elkezd zúgni a fejem és szédülök. Érdekes betegség lehet ha csak bizonyos helyzetekben jön elő. Munkahelyen napközben semmi gond és mindig 11 óra tájában kezdődik el. Amikor le lehetne ülni akkor is inkább állok mert ha sokat ülök tuti fejzúgás szédülés lesz ha fel kelek. De pl ha itthon ülök sokat akkor semmi gond. Szóval nálam szerintem ez is pszihés dolog lesz.
3213. napsugár7 (válaszként erre: 3210. - Cocos)
jan. 17. 17:22
De közben rendesen ver a szív?Nem gyorsabb?
3212. Cocos (válaszként erre: 3205. - Andrea1993)
jan. 17. 16:14

Ezt én nem tudhatom. Nekem volt katéterezésem is. Most évente megyek ekg,terheléses ekg,uh. És 2 évente szív ct.

Heti 5 napot sportolok nincs káros szenvedélyem. Egészségesen táplálkozom. De baromi stresszes az életem. Szerintem ez a fő oka. Próbálom kezelni,de.....

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook