Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játszótérről, focipályáról folyamatosan berúgják az udvarunkba a labdát. Köteles vagyok visszaadni? fórum

Játszótérről, focipályáról folyamatosan berúgják az udvarunkba a labdát. Köteles vagyok visszaadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
107. memimemi (válaszként erre: 106. - Arer)
2012. aug. 13. 09:58

Megértelek. Nekünk sem a normálisan viselkedő kisgyerekekkel, családokkal volt/van bajunk. Azért az mégsem állapot, hogy felnőtt idegen férfiak és viselkedni nem tudó, hormontúltengéses kamaszok mászkáljanak a kertedben...

Nincs rendőr ismerősötök? Avagy jogász? Meg kellene kérdezni valakitől, hogy mi van abban az esetben, ha nem engeditek be az illetőt a labdáért...Nem azt mondom, hogy szúrjátok ki a labdát, csak a kapu legyen zárva és ha megpróbál bemászni, akkor szólni, hogy ha bejön, akkor máris hívod a rendőrséget, mert ez birtokháborítás.

Egyébként változott már itt is az önvédelemre és értékvédelemre vonatkozó törvény, már nem kell mérlegelni, hogy mivel támadnak Rád, nyugodtan megvédheted magad és azt, ami a Tied. Ez alapján, ha bejön valaki a kertedbe (labdáért vagy lopási szándékkal ez mindegy, hiszen honnan tudhatnád, hogy éppen miért mászott be?), valami jó nehéz eszközzel kellene rásuhintani a lábára és azonnal telefon a rendőröknek. Aztán lehet magyarázkodni, hogy há'csakalabdáértgyüttemkéremszépen...

106. Arer
2012. aug. 13. 07:24

Egyébként ez a játszótér 10 évvel ezelőttig működött játszótérként, de akkor sem hivatalos focipályaként és akkor épült a falu másik játszótere focipályával. Ez használaton kívűl volt kb. 8 éven át gazzal benőve. A másik pályán a telekszomszéd nem adta vissza a labdáikat, ezért a mellettünk lévőt rendbetették és 2 éven keresztül mi vagyunk a labdaadogatok. Mind az unatkozó fiataloknak, mind pedig a körzeti felnőtt bajnokságok alatt egész évben, nem a nyári szünetről van szó. Így a megye férfiemberei, mind az udvarunkban szaladgál, nézeget. Nem tudom elképzelni, hogy erre valakinek is szüksége lenne.

Egyébként volt, hogy egy kisfiú apukájával labdázott, átjött a labda, apuka csengetett és illedelmesen elkérte, megköszönte, elnézést kért. Nem ővelük van a bajunk.

105. t_marcsi (válaszként erre: 14. - Arer)
2012. aug. 12. 23:37
Létezik olyan, hogy felelősségbiztosítás, ami az ilyesmiket fedezné, ha esetleg követelnék rajtatok, hogy térítsétek meg a labda árát. Lakásbiztosításhoz szokták hozzácsapni, és nem horribilis összeg.
104. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 101. - Arer)
2012. aug. 12. 23:27
Vagány... Aki meg kéne nevelje őket tartja nekik a bakot? :)) Szép példa... :|
103. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 95. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 23:26
Én fociztam gyerekkoromban, mivel fiúkkal nőttem fel. Nagyszüleimnél egy marha nagy mezőn őrjöngtünk. Ott nem zavartunk senkit.
102. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 90. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 23:23
Isten áldja Amerikát. Ott van fegyvertartási és lepuffanthatod a kretént aki a magánterületedre megy. Ott biztos nincsenek sz@r focista jelöltek ;)
101. Arer (válaszként erre: 53. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 21:25
A pár fiatal gyerek: 16 évestől a 40 éves családapáig mindenki a kertünkben mászkál. Félreértés történt, nem a kisgyerekekről van szó, ők visszakapják, de mindenféle jöt-ment férfi ember azért ne nézegessen be a házam ablakán, meg a garázsomba sem.
2012. aug. 12. 21:18

Nem vagy köteles visszaadni. Nálunk is ez ment sokáig (út másik felén focipályát építettek, amit a kölykök még átadás előtt szétszedtek, szándékos rongálás), berepült a ladba, csengettek, ám, ha nem voltunk kinn 2 másodpercen belül, már mászott is befele. Se szó, se beszéd, se puszi, se pá, se b..a szád..bemászott és visszavette a labdát. Párszor szóltunk, igyekeztünk kimenni, amikor csengettek, aztán ide kaptak, fél óránként csengettek be vízért, vagy labdáért, ráadásul nagyon pofátlanul viselkedtek, tényleg csicskák kezdtünk lenni (szomszéd idős nénit majdnem megverték, amikor rájuk kiabált, hogy ne másszanak be). Ebből lett elegünk. Berúgták a labdát, pont kinn voltunk a kertben, jönnek, h. adjuk vissza a ladbát, mondja a férjem, hogy küldd apádat, neki visszaadom, erre elkezdtek pampogni, megpróbált bemászni, akkor szóltunk, hogy elengedjük a kutyát (csak blöff volt, nem uszitottuk volna rá a kölyökre). Azóta van egy labdánk és nyugalmunk, mert szülő nem jött a labdáért és az a csapat azóta nem járt a pályán sem...

Több társaság is jár, van köztük normális, akik vizet kérnek és köszönnek, van, aki normálisan játszik a pályán, van továbbra is, aki nem tud viselkedni, de ez csak egy-egy fárasztó munkanap utáni éjszaka szokott gondot okozni, olyankor szólunk, hogy miújság és csend van.

2012. aug. 12. 20:40
Tegnap éppen én tettem be az egyik kis kölyköt egy földszinti erkélyre, mert odarúgtuk a lasztit, és más módon nem tudtok onnét kivenni. Nem első alkalommal. :)
98. f1e23b97ee (válaszként erre: 96. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 19:28

A cinizmus az érved?


Akkor nyert ügyem van.


Köszönöm :-))

2012. aug. 12. 19:12
Én a tárolóban sem szívóztam a szomszéddal olyan elven, hogy én voltam itt előbb, pedig két évvel korábban költöztem ide. Magamtól ajánlottam fel, hogy osztozzunk úgy, ahogy mindegyikünk elfér. Nem mert szólni, gonodlom néhány arrogáns barom már leüvöltötte párszor a fejét, én meg láttam, hogy kell a hely, és felajánlottam. Nincs érkezési sorrend, minden lakónak ugyanannyi joga és kötelezettsége van.
96. 6bd83f61cd (válaszként erre: 95. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 19:02

Majd Doctor Emett Brown kifizeti nekik a védőháló megnagyobbítását, de minimum jótékonysági estet szervez, és kimegy velük focizni, hogy az esetleges vadulásokat maga előzze meg.

Én holnap más játszóterén fogok szerelni, pedig tőlem és a hozzám tartozók hibájából teljesen függetelen a hiba, és nem is használjuk. Pusztán a lakóközösségbe tartozunk, és segítünk jószomszédságból. Szerintem meg lehe oldani ilyen eseteket, de nem azzal a hozzáállással, hogy dögöljön meg aki ott volt, minek költözött oda.

95. f1e23b97ee (válaszként erre: 93. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 18:51

Nem az utcán az autók előtt futkosnak, hanem egy csapatnyi barát elmegy játszani a sportpályára, ami szerencsétlenségükre pont egy családi ház mellé épült.


Remélem érzed a különbséget.


Neked lehet nem volt részed ilyenben, mert nő vagy. És a lányok tizenéves korukban nem szoktak csapatban focizni.


Mond meg legyél szíves, hova menjenek azok a tizenévesek? Az egyik pályáról már elhajtották őket, most a másikról is azt szeretnék. A sportcsarnokok bérleti díja pedig megfizethetetlen. Már ha ilyen egyáltalán van a faluban vagy a városban.


Nem hiszem, hogy a nap 24 órájában a pályán fociznak azok a gyerekek, illetve ez a sport évszak függő. Kissé toleránsabbnak kellene lenni a gyerekekkel.


Nagyon sokat elmondanak az itteni hozzászólások is, hogy látatlanban kis szemét és hasonló jelzőkkel illetik ezeket a gyerekeket.


Ha annyira rosszak lennének ezek a fiatalok, nem focizni mennének, szabadidejükben.


Egyébként ezzel a magatartással amit ti képviseltek, lehet a teljesen normális gyerekeket is e elvadítani, mert előbb-utóbb a dac működni fog bennük, hogy őket senki sem érti meg, mindenhonnan elkergetik őket, holott semmi rossz szándékuk nincsen.

94. 9d3294ca1f (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. aug. 12. 18:40

Nem a labda vissza nem adása lesz a megoldás, mégiscsak az önkormányzatnak kell tennie valamit, az ő dolga megvédeni ilyesmitől a lakókat, ha kell a játszótér átalakításával.

Én első lépésben panaszt nyújtanék be írásban.

2012. aug. 12. 18:36

És biztos én vagyok tényleg rossz indulatú, mert a saját gyerekemnek nem hagynám, hogy olyasmivel játsszon, amivel mást folyamatosan zavar. Az még ocsmányabb dolog, hogy zserintem felügyelet nélkül az utcán semmki keresnivalójuk nincs.


Érdekes, szerinted nők ne menjenek este egyedül az utcára, de a gyerekek nyugottan menjenek felügyelet nélkül ahova csak akarnak.

92. 6bd83f61cd (válaszként erre: 91. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 18:32

Majd a tértivevényes levelét átveszem. :P


Amiket te rólam feltételezel, az ugyanolyan ha, mint amibe szerinted kár belemenni.

91. f1e23b97ee (válaszként erre: 89. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 18:29

A csengőn kívül másképp is meg lehet oldani, hogy a tulajdonos tudomására hozza, hogy nála van a labdája. Amit ugye köteles visszaszolgáltatni.


De nem kellene elmenni ebbe az irányba, hogy kinek milyen jogai vannak vagy nincsenek a két félnek.


Csak egy kis jóindulat kellene. Aminek szikrája benned úgy látom még csak pislákolni sem pislákol.


De gondolom Te acsarkodnál leghangosabban arra a szülőre, aki a gyermeked játékát esetleg nem szolgáltatná vissza.

90. f1e23b97ee (válaszként erre: 70. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 18:24

Nagyon szeretem, mikor valaki elkezd túlzásokat írni.


A következő hozzászólásod majd az lesz, hogy kilép a ház tulajdonosa az udvarra fejbe találja a labda elesik és meghal?


Egyelőre maradjunk a tényeknél, nincsen ha.

89. 6bd83f61cd (válaszként erre: 86. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 18:20
Arra viszont nincs pontos meghatározás, hogy mikor. Ha nem is suvasztja el, a csengőt ki lehet kötni, és a kis szarosnak nincs joga bemászni. Az utóbbiról előszeretettel feledkezel meg.
2012. aug. 12. 18:16

ölnek-ülnek.


Bár az ölnek sem olyan nagy elütés.

87. f1e23b97ee (válaszként erre: 71. - Pirosbegre)
2012. aug. 12. 18:15

Én kizárt gyerek?


Ez jó :-)))


Normális gyermekkorom volt. Nem olyan , mint a mostaniaké, akik mást sem csinálnak, csak a számítógép előtt ölnek és lájkolják a marhaságokat.


Most sem illik, de a foci nem olyan sport mint a sakk. Ott bizony előfordulhat az, hogy berepül a labda a kertbe, ha a telekhez közel van a játszótér.

86. f1e23b97ee (válaszként erre: 80. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 18:11
De ami nem az ő tulajdona azt vissza kell szolgáltatni.
85. 6bd83f61cd (válaszként erre: 84. - 4d5610bcc4)
2012. aug. 12. 17:54
Nem is arra gondoltam, hogy tényleg veszéleztese az életet. Azt biztos senki nem kívánná innen még egy ablak betörésért sem.
84. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 74. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 12. 17:46
Tudom, hogy börtön jár érte. Gondolom ami nem hagy nyomot az használható. Elég ha megcsípi :)
83. Pan Dóra (válaszként erre: 81. - Pirosbegre)
2012. aug. 12. 17:46
Nehogymár a tizenéves gyereket ne lehessen szabadon engedni a falun belül :(((
82. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. aug. 12. 17:43

Elvileg, mikor odaköltöztetek, már kiszámítható volt, mi fog történni... tudom, hogy áldatlan állapot, de talán megoldás lehet, ha kiírnád a kapura, hogy labdavisszadás időpontja... aztán aki bújt bújt...

A védőháló nem megoldás, mert afölött-mellett is átmegy a labda - ezt tapasztalatból mondom. Talán jó hír, hogy nemsokára vége a nyári szünetnek, és kevesebbet lesznek kinn a gyerekek.

81. pirosbegre (válaszként erre: 79. - Csyncso)
2012. aug. 12. 17:05
Én írtam. De van új törvény is h. köteles vagy felügyeletet biztosítani a kiskorúnak.
80. 6bd83f61cd (válaszként erre: 66. - F1e23b97ee)
2012. aug. 12. 16:48
Szerintem még a rendőrség sem kötelezhet senkit arra (a gyerekkori sérelmeik bosszújaként sem), hogy bárki egész nap ugráljon idegen kölyköknek, vagy átjáróházat csináljon a saját kerjtéből.
79. csyncso (válaszként erre: 76. - Michelle.r)
2012. aug. 12. 16:34
A gyerekkihajtós dolgot nem én írtam. Én csak továbbra is a két ügy súlyát hasonlítottam össze, függetlenül attól, hogy: felnőtt vagy gyerek illetve ettől az ügytől is függetlenül.
78. 6bd83f61cd (válaszként erre: 76. - Michelle.r)
2012. aug. 12. 16:31

Érdekes múdon, ahol a gyerekek tudják, hogy nem jön vissza a labda, vagy tudják, hogy balhé lesz, ha nem maxmializálják a hangerős és hasonlók, ott sokkal ritkábban fordulnak elő ilyen "balesetek".

A kutya valóban jó megoldás, szerintem akkor is kétszer meg fogják gondolni, hogy milyen lazán és merre rúgják, és elég lesz napjában egyszer este kipakolni a termést.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook