Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorfekély jelei ezek? fórum

Gyomorfekély jelei ezek? (tudásbázis kérdés)


19. hexxe
2014. aug. 23. 17:52

Jó régen járt már itt valaki..

Méghogy sürgősségi alapon zajlik? Hmmmm.. Hát én hiába panaszkodom, hogy mennyire fáj körös-körül, mindössze "beszélgettek" velem a gasztroenterológián és tologatnak hónapokat, sőt, vissza sem rendelnek. Régóta borzalmas fájdalmaim vannak, 2éve tükrözésen is voltam és krónikus gyomorgyulladást állapítottak meg, most mégsem csinálnak semmit. Éjjel-nappal kínoz a fájdalom, de talán azt hiszik hipochonder vagyok. Én meg azért nem álltam ki magamért, mert azt gondoltam, hátha a súlyom miatt, vagy a gerincem miatt vannak ezek a fájdalmak. De nem. Azóta fogytam is jócskán (szándékosan emiatt) és ortopédián is voltam, nincsenek olyan nagy gondok, amelyek ekkora fájdalmat okoznának.

A gasztron még meg is jegyezte az orvos, hogy szerencsére nem úgy nézek ki, mint akinek nagy fájdalmai vannak. Hát pedig vannak! Most komolyan álljak neki hisztizni?? Vagy hogyan kellene mutatni? Amikor eltört a kezem, a röntgen pedig nem mutattak ki, így már csak akkor derült ki, hogy el volt törve, amikor rosszul forrt össze a csont, akkor sem mutattam a fájdalmam. Összeszorított fogakkal gomboltam télen a ruhákat magamon és cipeltem a buszon a nehéz táskámat az iskolába és írtam a törött kezemmel a dolgozatokat. Azt hittem, hogy semmi baja a kezemnek (mert ugye ezt mondták), csak én vagyok hisztis, gyenge. Erről ennyit, hogy mi látszik és mi nem..

18. Guruljka (válaszként erre: 13. - Marcibaba)
2012. aug. 12. 17:30

Uramfia, hát emiatt kínlódsz, szegénykém?

Az ilyen eset előjegyzés nélkül, sürgősségi alapon zajlik, ahogy a többiek is mondják!

2012. aug. 12. 11:57
Én azt sem értem, ha valaki szenved a fájdalomtól, miért kell várni hetekig? Nem kell félni a tükrözéstől sem, aki együttműködik, annak nagyon gyorsan megvan, jobb túlesni rajta, és akkor nem kell szenvedni hosszú hetekig... - na és persze azt sem kellene megvárni, amíg a rohammentő megy ki...
16. klarika5 (válaszként erre: 13. - Marcibaba)
2012. aug. 12. 11:52

A háziorvos köteles beutalót adni és sürgős vizsgálatot kérni, ha indokolt.

Persze a sürgősségin sem örülnek az olyan esetnek, amikor éjfélkor beállít egy beteg, hogy nagyon fáj a háta. Az orvos kérdésére, hogy mióta?, azt mondja, úgy kb. 2 hónapja.

2012. aug. 12. 11:10
Egyébként nálunk úgy van, hogy itt is előjegyzés van, de ha valaki nagyon szarul van, az oda megy a szakrendelőbe, és elmondja az orvosnak, hogy nem tud várni heteket, és akkor az orvos behívja soron kívül... Te is próbáld meg ezt, vagy egyenesen a kórházi osztályra menj...
2012. aug. 12. 11:09
Nincs nálatok sürgősségi osztály??
2012. aug. 12. 09:39
Mit csináltam, az a gond, hogy előjegyzés alapján vizsgálnak a kórházban és ez 4 hét, csak ennyit csináltam, úgyhogy meg is lehet halni a mai orvostudomány mellett
12. nikeri
2012. aug. 12. 09:01

Édesapámnak soha semmi panasza nem volt, egyszer csak nem jött haza(kb.15-16 éve) a megszokott időben, minden hol kerestük senki semmit nem tudott róla (mezőgazdaságban egyedül dolgozott a földeken, de a gépe üresen állt, egyszerűen eltűnt). Nagy nehezen kiderült, hogy valakit vittek a sürgősségire nap közben, de nem tudnak róla semmit ki, neve, hova valósi... Aki a főúton közlekedett észrevette, hogy ott fekszik félig az árokban félig a főúton. Megállt akkor édesapám csak annyit tudott mondani nagyon rosszul van, fáj a gyomra nem bír felállni sem, és elvesztette az eszméletét. (több száz métert csúszott a földön, mire kiért odáig, de sokan nem vették észre vagy nem akarták....) Az az ember betette az autójába és indult vele a kórházba...közben szólt a mentőknek és valahol fél úton átvették tőle a mentősök. Soha nem derült ki ki volt, de megmentette az életét. Amikor a korházba értek vele azonnal megműtötték. Kilyukadt a gyomra rengeteg vért vesztett, azt mondták ha 10 percel később érnek vele be a mentősök már biztosan nem tudják megmenteni. Szinte pont azon a kis időn múlt, hogy nem a helyszínen várta az illető a mentőt, hanem elindult vele...

Édesapám sokára tért magához, azt mondta, semmit nem érzett, ki akart szállni a gépből, hogy megnézze az ekét mert valami drót rátekeredett. Ahogy lépett le az első lépcsőn hatalmas szúrást, fájdalmat érzett a gyomra és a lapocka táján, és többre nem emlékszik.... még arra sem hogy került ki önerejéből az útszélére, csak halvány képek vannak neki arról, hogy valaki beszél hozzá, és hiába akar válaszolni nem tud olyan fájdalmai voltak....

11. Zamila (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2012. aug. 12. 08:25
Ezt a kevés gyomorsav is okozhatja,menj orvoshoz.
2012. aug. 12. 08:03

Csak vizsgálat derítheti ki, mi okozza a fájdalmaidat. Lehet hasnyálmirigy gyulladás is. Nem vagyok olyan, aki könnyen elhagyja magát, de akkor azt hittem, itt a vég. Gyenge voltam, émelyegtem,görcsöltem. Mindegy volt már, csak adjanak egy ágyat a klinikán, hogy lefekhessek.Szerencsére a tükrözést megúsztam, mert az infúzió hatására a nem tudom milyen érték megfeleződött, s fokozatosan javult, de 2 hét múlva ki kellett szedni az epeköveket. Azóta..kopp, kopp.

A szomszédnőnk viszont kb egy hónapja halt meg. Egy reggel vért hányt. Bevitte a mentő - persze nem akart menni- megműtötték a fekélyt, de annyi vért vesztett, hogy leállt a keringés, szívelégtelenségben halt meg. Állítólag hirtelen lépett fel nála a gyomorvérzés, igazán panaszai sem voltak számottevően. Ezekkel a dolgokkal nem érdemes várni, halogatni!

9. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2012. aug. 12. 07:28
Nekem ugyanilyen tüneteim voltak... gondoltam mindenre, gyomorfekély, nyombélfekély, epekő...stb. Végül elmentem egy tükrözésre, féltem, de elmentem. Kiderült, hogy szimpla epés reflux!!! Kaptam gyógyszert 28 napig kellett szednem, azóta - 3 éve - semmi bajom sincsen! Korábban állandóan fájt a gyomrom mindentől, a végén már naponta 4-5 alkalommal hánytattam magam, olyan fájdalmaim voltak, hogy kétrét görnyedtem, a hátam, a lapockáim majd leszakadtak, annyira átsugárzott a fájdalom oda. Teljesen le voltam gyengülve, a végén már egy szó szerint lábra állni nem tudtam.
2012. aug. 11. 23:08

Sőőőt... a gyengeséget - ne adja Isten, még egy gyomorvérzés is, vagy bármilyen belső vérzés, ami lassan vérzik, de folyamatosan gyengül le az elszenvedője.


Minél előbb szakorvos, és tényleg ne halogasd!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2012. aug. 11. 22:55

Lehet az epéddel is probléma, a hányinger, gyengeség, nem tipikus tünet, de utalhat arra is.


Egyébként ezzel inkább fordulj orvoshoz, annyi minden sugározhat ki, és okozhat hányingert, gyengeséget. Akár egy méhen kívüli terhesség is.


jobbulást!

2012. aug. 11. 22:46

Nekem is 2x volt. De nem is félek tőle, ha muszáj, beérzéstelenítik a torkot, és nem fáj.


Júniusban volt tükrözésem azért, mert nekem is egyik pillanatról a másikra heves gyomorfájdalom kezdődött újra, és kifeküdtem ismét kisbaba pózban a heves fájdalomtól, és fel sem tudtam kelni, még másnap is fájt..a szükségemre is begörnyedve mentem ki...


Aztán minden visszajött órák múlva, még a tiszta csapvíz is, és már kezdtem félni, hogy kiszáradok, ha a tiszta vizet is visszahányom. Aztán másnap bementem a kórházba, megtükröztek, és nem volt semmi, szerencsére, a szakorvos szerint az azt megelőző vírusos fertőzés, kontra stressz ment rá a gyomromra.


De azért menj el te is, ne várd meg, hogy ordíts a fájdalomtól, és hogy kiszáradj azért, mert minden visszajön. Főleg ne a perforációt, mert attól totál padlót fogsz, úgy tud fájni... Láttam olyan betegeket, és nagyon szenvedtek, te is menj be minél előbb, ha van sürgősségi osztály nálatok, akkor oda minél előbb. De nagyon komolyan....

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2012. aug. 11. 22:44
Mit csináltál 3 hétig? Orvosnál nem voltál?
2012. aug. 11. 22:39
sajnos tudom milyen a tükrözés, már 2-x volt benne részem.
2012. aug. 11. 22:38

Sürgősen keresd fel a szakrendelést, és nézesd meg... Sajnos ki kell, hogy bírj egy tükrözést, anélkül még az orvos sem tudja megmondani, azt látni kell.

Én is refluxos vagyok, tudom, milyen hevesen tud fájni, ha felmaródik. Viszont, ha gyomorfekély, akkor azért se várj vele, mert perforálódhat, és akkor vért fogsz hányni.

2012. aug. 11. 22:36

sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy reflux betegségem van pár éve és a savlekötőt folyamatosan szedem napi 2 szemet. De kb 3 hete, folyamatos hányingerrel küzdök, rengeteg b6-ot beszedtem már, ha meg nem eszem a gyomrom lyukad ki úgy fáj, szinte a hátamba átsugárzik. Gyenge vagyok, nem bírok, mi lehet ez...

2012. aug. 11. 22:33
Gyomorfekély jelei ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook