Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nosztalgiázós topik fórum

Nosztalgiázós topik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2006. okt. 19. 14:18

Itt van május elseje!!!!


Vagy csak volt. Voltak a kötelező felvonulások, amiket a hátunk közepére se kívántunk. A katonás sorba állás és menetelés a tribün előtt. A legjobb az egészben az volt, hogy amikor a menetelést tanultuk iskolánk udvarán, akkor legalább elmaradtak a tanórák. Lehetett ökörködni. Akkor mintha többször lett volna szép idő. Anyám előszőr adta rám az ünneplős lakcipőt ( van még?) a fehér zoknit és az ünneplős szoknyát. A szépen kikeményített kisdobos majd úttörő blúzt. Az elmaradhatatlan nyakkendővel. Utáltam ,de egyik nap rámolás közben a kezembe akadt , a szekrényem alját kotorásztam és akkor, felvillantak a nóták : mint a mókus fenn a fán........., éljen május elseje ének szóval..........stb. Hát akár hogy is van ,hiányzott ez az össznépi felbolydulás. Na és a majálisok. A nagyringlis utáni szédület, a kamaszkori első csók ott a parkban. A szüleink békés sörözése, politika mentesen, a hurka , kolbász lacipecsenye . Érdekes módón nem volt hasmenés nem volt gyomorrontás a jó kajálások után. Normális emberi ésszel volt a tisztaság fent tartva. Az esti szinpadi műsorok. A mi korunk ideáljának zenéjével táncoltunk és örültünk, tényleg a május elsejének.


Hát ilyen is volt.

122. eee466847e (válaszként erre: 119. - Fcf0c655e6)
2006. okt. 7. 23:02
Nagyon kedves a történeted, szinte egy kis novella is kerekedhetett volna belőle.
2006. szept. 28. 21:58
Imádom a rock and rollt!!!
2006. szept. 28. 21:53

Uzenet mindazoknak, akik, meg emlekeznek a "nyugodt" korszakra...

[link]

2006. szept. 16. 02:20

Amikor 16 eves lettem, a szuletesnapomat koveto reggelen 16 szal, gyonyoru piros rozsat talaltam a kulso ajto kilincsen. Mint minden no tette volna, engen is azonnal megolt a kivancsisag, hogy ki lehetett a "tettes". Furfangos modszerekkel probaltam kifurkeszni titkos imadom kiletet, sikertelenul. A rozsakat lepreseltem, eltettem emlekbe, azzal a titkos gondolattal, hogy az ido meghozza a kerdesemre a valaszt.

33 evvel kesobb hazamentem latogatoba, ( akkor mar 21 eve Kanadaban eltem ), es talalkoztam egy nagyon kedves, gyerekkori pajtasommal. Jol kidumaltuk magunkat, es a negyedik pohar sor utan nevetve megjegyezte; " tudod, Eva, meg mindeg emlekszem az eletem legnagyobb tevedesere, amikor azokat a gyonyoru rozsakat a te kilincsedre akasztottam, ugyanis kisse be voltam csiccsentve, es nem a Kati hazanak a kilincsere....szerelmes voltam bele, de a tevedesem csak a kovetkezo nap derult ki, amikor Kati kisse sertodotten jegyezte meg, hogy elfelejtkeztem a szuletesnapjarol...". Eletemben akkorat nem nevettem, es amikor kozoltem vele, hogy a rozsak nalam vannak, itt, Kanadaban, nagy szemeket meresztett.

A rozsak azota a megfelelo helyen vannak, hala a legipostanak, es Kati 30 eve felesege a gyerekkori pajtasomnak,es az elkepzelt legenda szamomra veget ert. De boldogga tesz a tudat, hogy szepen elnek egyutt, es, valahanyszor beszelek veluk telefonon, az elso kerdes mindeg; "hogy vagy draga rozsaszalam?" Ezen mindeg jot nevetunk.

Hat ez volt az en nosztalgiam, ami, vegulis szepen vegzodott, es csodalatos ajandekot kaptam toluk 2005 karacsonyan; egy szal preselt voros rozsat, es az uj unoka fenykepet.

Nem is kell mondanom, eletem legszebb ajandeka volt...

Hat ennyit a nosztalgiarol:))))

Baby Kitty.

118. zena01
2006. szept. 11. 17:45
Rági jó esti mesék a macival(az eredetivel).Kedvenc műsorom a reklámok voltak.Most viszont utálom őket.Meg az Onedin család.
117. veronitas (válaszként erre: 116. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 31. 16:56
én hetedikes, és az első csók végül is jó volt, de hihetetlenül nyálas, ezért csöppet csalódott voltam ;-)
2006. júl. 10. 10:38
Az első fiu jutott most eszembe aki szégyenlősen fogta meg a kezem.Milyen ritka ez az érzés és szinte megmagyarázhatatlan! Az első csókot ugy kaptam, hogy fel sem tudtam ócsudni úgy eltünt a fiú.Lehet, hogy neki is ez volt az első.Megjegyzem 5.-es voltam.
115. mothertiger (válaszként erre: 108. - Elvira1)
2006. júl. 9. 11:57
Nálunk lehet kapni... Sőt, Márka üdítőitalt is, narancs, meggy, málna ízben.
2006. júl. 8. 15:52
Vivát Benyovszky Móric! Ahh, hogy én milyen szerelmes voltam! Egyébként igazából a hangjába!
2006. júl. 8. 00:16
A nyolcvanas évek reklámjai.Ezeket már csak netről lehet beszerezni.De isteni nosztalgia!!!Pl.: Amikor a kislány a tejfölt reklámozza, s amikor megkóstolja, elmosolyodik azzal a hiányos, aranyos fogsorával, és közben a két fonott copfja a levegőbe emelkedik...Nagyon édes!Kb.4 éves lehettem. :-)
2006. jún. 28. 20:48
A füles mackó meséje.Mostanában minden este a mese végén levő éneket énekelem el a kislányomnak,és ő is imádja.Nagyon szerettem gyerekkoromba ezt a mesét.
2006. jún. 25. 19:54

Sosem szerettem az édességet, egy évben egyszer ha megkivánom! De az első Bolognai spagetti...hmm. Tésztát tésztával,persze jó sok szafftal leöntve.


Vursli? Vidéki bucsúk? Utcabálok?

110. ksmoni (válaszként erre: 108. - Elvira1)
2006. jún. 25. 12:38
Én láttam mostanában traubit !(litereset,müa.flakonban!)
2006. jún. 24. 04:54
Na es a Sokol radio, meg a Mambo magno, meg az elso Grundig magno....
108. elvira1
2006. jún. 24. 00:42
régen mikor sûrûbben jártam át hozzátok -Szegeden volt egy kedvenc kis étterem ott pukkadásig ittam magam traubiszódával...sajnálom hogy nincs maár!
107. ksmoni (válaszként erre: 68. - Jay)
2006. jún. 23. 12:22

Ez mind-mind pécsi kesztyű...:)

Kötelező Dallas péntekenként. (közbe kifut a tej...)Friderikusz showw,hírességekkel,na és a Twin Peaks(asszem így kell írni) rettenetei...Azok voltak a szép idők..:)

106. zazuka (válaszként erre: 104. - Hoxa)
2006. jún. 23. 12:05
Igen-igen. Az az a mese, ami régen is ma is megnevettetett, szóval semmit sem veszített a bájából :)
105. 549be03e80 (válaszként erre: 102. - Hoxa)
2006. jún. 23. 11:36
Erre a nevre emlekszem! Ez volt a csufnevem a szakallam es a sulyom miatt..:(A sulyom mar alatta van az akkori sulyomnak es a szakallam is joval rovidebb(egy napos):))))
104. Hoxa
2006. jún. 22. 20:23

Itt volt egyszer tesóm kisfiával nálunk. A kissrác nézte a minimaxot. Egyszer csak halljuk, baromira nevet, majd leesett az ágyról, annyira.

A kétbalkezeseket nézte. Erre a bábfilmre emlékeztek? :)))

103. bea533
2006. jún. 22. 19:43
A magyar népmesék csodás szép mesék ma is meg állja helyet .Le tudja köttni a gyerekek figyelmét én aztán tudom.
102. Hoxa
2006. jún. 22. 19:08
Rumcájsz :))))))) Rég nem jutott eszembe ez a mese.
101. bige (válaszként erre: 100. - 549be03e80)
2006. jún. 18. 09:19

jaj, ne!!:-)))))


csőnadrág volt már itt? emlékszem volt egy barna kord bársony nadrágom. kb. mindemn héten vettem be belőle még vagy fél centit, amíg csak a lábfejemet át tudtam dugni rajta:-)

2006. jún. 18. 08:25
na es a trapper farmer!
2006. jún. 17. 21:01
mekk elek :)
98. 4726e582cf (válaszként erre: 97. - E71af41436)
2006. jún. 15. 13:12

Húgom a Sebaj Tóbiásért reszketett. Mi meg készek voltunk tőle...

Most egy vicces ajándékot kapott tőlem Karácsonyra, azaz tavaly... Ugye kitaláljátok, hogy mit is :D... Sebaj Tóbiás DVDt :DDDD, hogy besértődött, persze tettetve... hihi, mi meg nagyon nevettünk, persze nem csak ezt kapta, ez a vicc volt csak.

2006. jún. 15. 13:02
rumcájsz,manka és csibészke :) remegtem értük :)
2006. jún. 15. 12:59

Ismét kaja: a "Fincsi" nevű dobozos tejszínhab kinek volt a kedvence?

--Neeeekeeeeem!!! :D

95. 4726e582cf (válaszként erre: 93. - Molntak)
2006. jún. 15. 10:24

Tééééééééényleg?? Juj, akkor kell néznem.


Magyar népmesék már DVDn, így azt már halálra néztem :). Asszem infantilis vagyok így 30-koz rettenet közel :), de sevész, míg gyerek tudok maradni, addig kevesebb gondolm van :).

94. emilia
2006. jún. 15. 10:15
nekem a pumukli tetszik még ma is a legjobban az asztalos mesterrel
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook