Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nosztalgiázós topik fórum

Nosztalgiázós topik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
213. petrikek (válaszként erre: 210. - Képzelet)
2007. aug. 26. 19:19

Mi lángosra kunyiztunk állandóan 2,-Ft-ot a nagymamámtól. Talponállós fabódéból árulták (az ÁNTSZ ma frászt kapna, ha látná).

Egyébként sokat emlegetjük, azt, amikor bejött a "divatba", a nagy zöld konténer a lakótelepeken. Minket tankra emlékeztetett, hát uzsgyi, gyorsan bele is másztunk katonásat játszani. Anyám meg a fejemre öntötte a szemetet! De jó is volt gyereknek lenni. Azt se tudtuk mi az a számítógép, TV-t sem igen néztünk...

2007. aug. 4. 20:50
Baráti körben gyakran mesélem, hogy amikor 5-6 éves voltam, milyen élmény volt a bírkákat őrizni a tanyán. Egyszer, két testvéremmel együtt felöltöztettünk egy kis barikát az öcsém legújabb ingébe. A kos nekiment, teljesen szétszaggatta rajta a vadiúj inget. Nem kaptunk ki ezért, de nekem a mai napig fáj, ahogy láttam nagymamámat sírni. (Sajnos abban az időben elég szegények voltunk.)
211. inci47
2007. aug. 4. 20:16
Én az első szerelmemre gondolok! De szép is volt, - 10 éves kortól 18 éves koromig tartott- a mai napig szívesen emlékszem rá, pedig azóta eltelt 42 év , történt sok szép dolog/ megszülettek a lányaim és az unokáim / és voltak nehézségek is.De jól mondja a dal"...az első szerelem sokkal szebb a többinél, az első szerelem mindhalálig elkisér"
2007. aug. 3. 14:35

Sziasztok!

Jó érzés volt titeket olvasni,éppen csak ki nem buggyant egy könnycsepp a szememből.

Régi szép idők...

Nekem most az ugrott be elsőre amikor lent játszottunk a játszótéren,és minden délután jött a vattacukros bácsi,20Ft volt egy. Anyukámnak kiabáltam fel,dobjon le rá pénzt.

Meg amikor reggelente felébredtem,Anyum már rég bevásárolt,kaja fortyogott a gázon.Istenem,de jó lenne legalább egy hétre visszamenni az időben!!!

209. tanti
2007. júl. 20. 04:36

Sziasztok!

Kellemes felüdülés volt számomra ezen a meleg éjszakán, hogy Rátok találtam!:)

Sok mindent eszembe juttattatok, örömmel-bánattal telve nosztalgiáztam az itt olvasottakon.


Eszembe jutott a lastex nadrágom és a twist pulcsim, melyekért egy egész nyarat végig gyomláltam napszámban (14 évesen)a közeli bolgárkertészetben. A következő évben meg már orkán kabátot is vettem:)

Ja! meg a csattos üveges Bambi, de imádtam:)

208. CILUSKA (válaszként erre: 207. - 3016cdaf47)
2007. júl. 16. 11:48

Köszönöm !

Nagyon szép !

207. 3016cdaf47 (válaszként erre: 198. - CILUSKA)
2007. júl. 16. 10:41

Nézz fel


Nézz fel éjjel a csillagokra.

Látod rád nevetnek ragyogva.

Apró fények,

régi álmok,

Boldog Születésnapot

Kívánok


... és éltessen az Isten sokáig, erőben egészségben!

206. CILUSKA (válaszként erre: 204. - Inci47)
2007. júl. 15. 20:45
Köszi ! Nem késted le, szerdán lesz csak.
205. bnedora
2007. júl. 15. 18:15
Lomtalanítás lesz nálunk. Most készülünk kidobni egy-két dolgot. Pakolászás közben találtam meg két pulcsimat, melyeket még 1973-ban nyert lottó nyereményjátékból vásároltunk. Nagyon meghatódtam.
204. inci47 (válaszként erre: 198. - CILUSKA)
2007. júl. 15. 16:30
Boldog szülinapot! kicsit megkésve, de a jókivánság mindig jól esik az embernek úgy gondolom.
203. CILUSKA
2007. júl. 15. 16:03
Köszönöm a jókívánságokat !
2007. júl. 15. 15:49
Tegnap több mint 30 év után az interneten, nem írom le hol, bejelölt egy régi iskolatársam, hihetetlen ennyi idő után.
201. bnedora
2007. júl. 15. 15:46
Hát ez valóban jó fórum. Azt hiszem itt minden korosztály tud valamit írni. Nekem most az jutott eszembe (akkor még vidéki kislány voltam 5-6 éves), amikor először láttam színes filmet. Ez pedig az Óz, a csodák csodája volt. És számomra valóban a csoda volt. Azok a színpompás ruhák és hátterek. Csak ámultam és bámultam.
200. toro32 (válaszként erre: 198. - CILUSKA)
2007. júl. 15. 15:37
Isten éltessen:)
199. bnedora (válaszként erre: 198. - CILUSKA)
2007. júl. 15. 15:36
Gratulálok! További sok szép pillanatokat kívánok az életedben.
198. CILUSKA
2007. júl. 15. 15:33

"Csak a szépre emlékezem", illetve a rossz dolgok is megszépülnek az idő távlatában....

Milyen szép volt, milyen jó volt !....

Mi is ? Hát minden, mert akkor voltam fiatal !

Fiatal koromban el sem tudtam képzelni, hogy milyen lesz az ezredforduló, a kétezres évek.

Most meg milyen természetes dolog, hogy a dátumot kettessel kezdjük.

Most egy kicsit nosztalgiázom, mert most lesz a szülinapom.

Ötvenhét. Hihetetlen.

Hogy mennyi minden történt ez idő alatt.....

Regényt lehetne írni belőle.

2007. jún. 25. 17:45
Én a több mint 10 éve elhunyt férjemmel eltöltött 30 évre gondolok vissza szívesen, meg arra, mikor a gyerekeim kicsik voltak.Legszebb éveim a kisebbikkel töltött 3 év gyes volt, amikor a nagyobbikat vártuk haza előbb az oviból, majd az iskolából, aztán hárman az Apukát...a munkából.
196. özvegy
2007. jún. 17. 13:32
Én 56-ban születtem, és itt merengek, hogy miért is ment el ilyen hamar az idő? Ez igazságtalanság!Ezen nosztalgiázom, az árakat már követni sem lehet.
195. CILUSKA
2007. jún. 16. 23:10

Én '56-ban voltam elsős. Hosszabb "őszi" szünetünk volt, mert az utca túloldalán volt a szovjet laktanya. Nem mehettünk ki az utcára. Nem messze volt a mátyásföldi repülőtér is. Oda hozták az utánpótlást. Az utca végére, a szántóra hordták a Pesten kilőtt, kiégett teherautókat. A pincében húztuk meg magunkat.


40 fillér volt a kifli és a zsömle, 3 Forint a kenyér. 50 fillér a fagyi és a vonaljegy is. A "legdrágább" átszállójegy 3.50 Ft volt.

A sorbanállás ! Húsért, tüzelőért (fa,szén), stb. sokszor már hajnalban sorba kellett állni nekünk gyerekeknek, mivel a felnőttek MIND DOLGOZTAK !

Úttörő tábor az erdőben : sátorban aludtunk, helyben főztek, vizet a forrásból, WC helyett latrina, (a mai ÁNTSZ mit szólna hozzá ?) éjszakai riadó, zászlófelvonás, esti tábortűz,stb.

Nagyon sok olyan dolog, amit a mai fiatalok, gyerekek nem is ismernek és el sem tudnak képzelni.

194. inci47
2007. jún. 16. 22:37

Lányok! Jaj de jó, hogy létrehoztátok ezt a fórunot!Én '53-ban lettem elsős, "mackóba" jártunk, a harisnyánkat gumi tartotta.A WC-re az iskola végéba jártunk, hát, ott milyen higiénia volt !-inkább egésznap nem mentem oda. Én is emlékszem a bocskorszíjra, de nagyon utáltam!Az 50 filléres fagyira ,is ritkán jutott rá pénz, de finom volt. Hetedikes voltam amikor az első "csókot" kaptam, és ez a szerelem kitartott az érettségiig.

61-ben lettem gimista, ahol kötelező volt a köpeny, az egyensapka, télen egyforma kendőnk volt, és ezt a tanárok ellenőrizték, hogy hordjuk-e.Moziba este nem mehettünk, csak szülői feügyelettel, mert ha nem ,akkor másnap az igazgató mindenki előtt megszégyenített a nagyszünetben.Dolgozni jártunk a konzervgyárba paprikát csumázni-borzasztóan csípte a kezünket - persze ingyen , meg papradicsomot szedni a közeli TSZ-be. Mégis nagyon boldogok voltunk, együtt vihogtunk,és nagyon jól éreztük magunkat. Tv-nk csak 65-ben lett, az is fekete-fehér, és hétfőnként nem volt műsor,akkor együtt játszottunk a testvéreimmel. Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam,de olyan jól esett emlékezni.

193. cskata (válaszként erre: 190. - Mandella)
2007. jún. 3. 18:07

:)) ismerem ezt a fazont - nekem is voltak hasonló sérójú oszt.társaim..:)))

nem ezt hívták "körszaszon"-nak?:)

2007. jún. 3. 17:03
ált.suli alsó tagozat: időnként (asszem, szünetekben) kis kiszerelésű tejport, mogyorókrémet eszegettünk.
191. mandella (válaszként erre: 186. - Spatifillum)
2007. jún. 3. 17:02
csokis Mesesajtot hű de szerettem!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. jún. 3. 17:02
nekem "bilifrizurám" volt, szöszke és tökegyenes szálú hajjal :)))
189. cskata
2007. jún. 3. 17:00

általános iskola, alsó tagozat eleje: "cicanadrág" (piros) és iskolaköpeny (kék), mindehez a fejemen két hosszú fonott copffal, piros szalaggal vagy hajgumival..:))

úgy néztem ki, mint a legkisebb királylány a mesékben..:))))))))

188. 4726e582cf (válaszként erre: 176. - Mazsola1)
2007. jún. 3. 16:43
az nem a cseh vajkaramella volt? azt én is szerettem és valóban rárepülök manapság is a tejkaramellákra és általában mindig más eszi meg helyettem :)
2007. jún. 3. 16:29

volt jegyes tej is..

mindig én hoztam el a nővéremnek....

2007. máj. 29. 22:57

Mintha a csokis Mesesajt akkor került volna először a boltokba. Na, azt nem szeretem,brrrrr.


Sorba kellett állni a banánért, talán még a narancsért is?

2007. máj. 29. 22:54

A Mókus csokira nem emlékszem, az Ötösre, a Kedvenc nugátra(szerintem az finom volt), a Százszorszép bonbonra, a Melódia szeletre igen.

A mini méretű Bocit (ma kávé mellé adnak ekkora méretűt)10 fillérért lehetett venni és azt hiszem a diannás cukrot is:)

184. Nita. (válaszként erre: 165. - Castellina)
2007. máj. 10. 18:22

nekem a Mokus csoki volt a kedvencem,pont mert kemény volt

Már nem lehet semmi jót kapni

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook