Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgoztál már keményen, időt fáradságot nem kímélve a céljaid eléréséért? Megérte? fórum

Dolgoztál már keményen, időt fáradságot nem kímélve a céljaid eléréséért? Megérte? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 14. 05:17
Ebben a megfogalmazásban egyszer 3hónapot.Megérte,elértem.Viszont nem hiszek abban hogy minden esetben így kell elérni valamit.
20. 26092879c1 (válaszként erre: 19. - 26092879c1)
2012. aug. 11. 16:18
jav: érte meg
19. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Georgeandi)
2012. aug. 11. 16:17
Igen, de nem értem meg, mert mire elértem, már valami más cél izgatott.
2012. aug. 11. 15:37
nem
2012. aug. 11. 15:30

Megéri! Nekem mindig megérte, bár egy pillanatig sem kíméltem magamat. Anno tizenévesen tudtam, hogy nem sok lehetőségem van diplomát csinálni, és hogy okj-s rossz képzésemmel semmire sem fogok menni. 2 év alatt letettem két középfokút, ennek köszönhetően jól fizető állasaim lettek, mert tárgyalóképes volt nyelvtudásom. Rengeteget tanultam nyelvet emiatt.

Utána rájöttem, hogy pályát akarok módosítani, mert nem nekem való az asszisztensi pálya. Elmentem egy IT céghez, nagyon rosszul kerestem, de rengeteget tanultam. Esténként is szakmai fórumokat bújtam, könyveket vásároltam és olvastam. Rengeteg időm ment el rá. Lettek privát ügyfeleim. Ekkor úgy nézett ki a napom, hogy 9 óra meló utánmég 4-5 óra meló. De most már egyre jobban mennek a dolgok, bízok benne, hogy egy év múlva már azt tudom mondani, hogy tutira megérte. :) Ráadásul most hivatásom van, és nem munkám, a kettő között nagy különbség van. A lényeg, hogy tényleg tedd bele minden energiádat. Ha egy valamin van a fókusz, és mindent beleteszel, menni fog. És persze, ha reális célt tűzöl ki magad elé. (Pl. irreális lett volna részemről, hogy a másfél méteremmel kosaras leszek...)

Van olyan barátnőm, aki 2 éve akar új állást, és sír, hogy nem kap. Közben behívták jónevű cégekhez interjúra, de sehova sem vették fel, mert az önéletrajzával ellentétben nem megy neki az angol. Még mindig csak sír, ahelyett, hogy leülne a fenekére, és megtanulna angolul. Szerintem sokan nem hajlandóak fejlődni, tanulni, azért ragadnak le.

16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 15:15
A méltóságunkat, az önbecsülésünket nem vehetik el tőlünk. Akármilyen helyzetben vagyunk.
2012. aug. 11. 15:09

Én azért dolgozok, mert abból a pénzből élek, amit a munkámért fizetnek. Ha tudnék dolgoznék többet is.


Sok célomat elértem már, és megérte, de volt, hogy sokat veszítettem a sok munkám ellenére.

Egyszer fent, egyszer lent.


Vannak maradandó célok, amiért tényleg érdemes tenni, mert azt nem tudják elvenni tőlünk. Ez a tudásunk, de arra nincs garancia, hogy a tudásunkat mindig fel tudjuk használni a céljaink elérésének érdekében.

14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - 7796ae808e)
2012. aug. 11. 15:06
A legtöbb mai fiatalnak megvan rá az igénye hogy a saját útját járja, csak éppen támogatást nem kap hozzá. Ezért döntenek úgy hogy a saját intelligenciájukra, szívükre hagyatkozva belecsöppennek más lehetőségekbe. Nem akarnak rabszolgák, áldozatok lenni. De ez egyben veszély is Mo-ra nézve. Mindenen lehet javítani, de amíg kizsákmányolás folyik, addig ne is beszéljünk népjóléti lehetőségekről.
13. 7796ae808e (válaszként erre: 11. - D7ba7bf7ff)
2012. aug. 11. 15:03
Olyan állapotok vannak mint egy banánköztársaságban. És még csodálkoznak, hogy tömegesével vándorolnak el a fiatalok. Mire akarják őket hazahívni? Minimálbérre?? Ugyanazért a melóért fejlettebb országokban 3-4x több lét keresnek.
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 7796ae808e)
2012. aug. 11. 14:48
Beszéltem egy takarítónővel, kb. 75 ezer málnát kap a munkájáért, ebből majdnem 20 ezer volt hogy megvetették vele a munkaügyi kellékeket, amit majd távozáskor vissza kell szolgáltatnia a cégnek.
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 7796ae808e)
2012. aug. 11. 14:44

Mostmár főleg kidumálhatják magukat a gazdasági helyzetre, az új törvényekre hivatkozva. Ők pedig ugyanúgy leszedik a málnát. Mert málna még van...

Te pedig csak egy gép vagy a rendszerben és örülj hogy bolondnak néznek.

2012. aug. 11. 14:36
Volt mikor sokat túlóráztam, hogy megvegyem azt a motort, amire már régóta vágytam. Egy irattárban szkenneltem szerződéseket, napi 5 ezer darab volt a norma, ha 5 ezren felül teljesítettem, 1 forint pluszt adtak. Volt mikor 7500 darab szerződést szkenneltem be 1 nap, így a napi bérem mellett 2500 ft-ot kerestem. A vége az lett, hogy megemelték a normámat 7 ezerre. Nem érdemes szerintem szorgalmasnak lenni ebben az országban, mert nagyon görény főnökök vannak.
2012. aug. 11. 13:59

igen..

szeretettel, hittel és türelemmel.. és sok pozitiv megerösitéssel.. :)

2012. aug. 11. 13:58
2 helyen melózom,pusztán a megélhetésért.Hogy megéri-e?Nincs más választásom.
2012. aug. 11. 13:51
Ha valaki azért hajt hogy legyen VALAKI, magyarul kárpótolni akarja magát az elveszett önbecsüléséért, az nem éppen a helyes út. A legtöbben a hírnévért, a becsvágyért feszülnek a ringbe. A legtöbb ilyen ember státusszimbólumokkal azonosítja önmagát. A legtöbb ilyen út vége a teljes sikertelenség, mert bár külsőleg lett "VALAKI", belül ugyanolyan SENKI maradt.
2012. aug. 11. 13:49

Igen,és megérte,mindig megéri küzdeni az álmokért.

Csak a munkában hiszek,semmi másban.

2012. aug. 11. 13:47
Igen, nem érte meg.
4. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Georgeandi)
2012. aug. 11. 13:42
Attól függ mi a cél, és összhangban áll -e önmagam, az embertársaim és a természet fejlődésével.
2012. aug. 11. 13:38
Most is azt teszem, de nem tudom, hogy megéri-e... Próbálkozom erősen, vagyis nem próbálkozom, hanem csinálom, de egyre inkább belefáradok, és nem találom a kiutat.
2012. aug. 11. 13:37
Igen,de nem érte meg.
2012. aug. 11. 13:35
Osszuk meg a tapasztalatainkat egymással. Úgy gondolom, hogy mindennek az alapja a munka, a cselekvés a cél elérése érdekében. Szeretnék olvasni sikerekről és kudarcokról. Tanuljunk mindannyian ezekből.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook