Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnői látogatásokat köteles vagyok fogadni? fórum

A védőnői látogatásokat köteles vagyok fogadni? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 11. 17:00
Szerintem meg kibírsz havonta egy negyed órát:)
2012. aug. 11. 15:17

Elvileg lemondható a látogatás...csak annyit kell tenni,hogy nyilatkozatot írsz,hogy nem igényled az otthonodban történő látogatás...a gyámügy nem fog zaklatni...max a gyermekjóléti szolgálat kimegy 1x megnézni a körülményeket,de ha mindent rendben találnak nem fognak látogatni túl gyakran.

De szerintem ha jó a kapcsolatban vagy a védőnővel,akkor szerintem vele is meg lehet beszélni hogy a kötelező vizsgálatokra beviszed a gyereket+telefonon tartjatok a kapcsolatot...lehet még örülni is fog neki...mert a rengeteg papírmunka úgy is megöli őket...

2012. aug. 11. 15:14

Nem értem, hogy minek jár havonta

Hozzánk most havonta jár de Mi még csak 7 hónaposak vagyunk

lehet, hogy azért megy mert várandós vagy?

hozzám akkor kezdett el járni

már a várandósság elejétől kezdve jött havonta

amikor megszületett a fiam akkor 1 hónapig hetente és azóta havonta

azt mondja, hogyha 1 évet betölti akkor már csak évente fog jönni

mondjuk engem nem zavar

újat Nekem sem tud mondani de jól esik egy kis társaság:))))

Kedveljük a védőnéninket

2012. aug. 11. 14:48
Végül is nem,lemondhatsz írásban róla,de akkor a gyámhivatal fog látogatni,az se jobb.Ki kell bírni.Hozzám is hetente járt az első hetekben,azóta meg nem is jár.
13. MoncsiMama (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 12:03
kiváncsi leszek hogyan fogadja:D
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - MoncsiMama)
2012. aug. 11. 12:01
Simán!
2012. aug. 11. 12:00
Köszönöm a válaszokat,élek majd a tanácsokkal:)
10. MoncsiMama (válaszként erre: 6. - 001269bfc9)
2012. aug. 11. 11:59

nem tudtam,hogy mit lehet ezekkel a látogatásokkal kezdeni.

Nem akarok én minden hónapban menni,állapotosan is csak azokra megyek,amiket felir a kiskönyvbe. A gyerekek meg már elég nagyok ahhoz,hogy ne keljen mindig találkozni egymással.Amúgy sem vinném oda őket magammal,csak ha kell.

9. MoncsiMama (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 11:57
Aha,akkor élhetek azzal a jogommal,hogy megkérem,hogy a találkozókat inkább házon kivül odabent a munkahelyén szeretném letudni ,előre megbeszélt időpontban??
8. MoncsiMama (válaszként erre: 4. - Fildus)
2012. aug. 11. 11:56

de jó nektek!


Most költöztünk vissza Mo-ra,és eddig ilyenben nem volt részem.

2012. aug. 11. 11:50

Nálunk is így kezdődött, bár csak azután, h megszületett a kisfiam. Hetente járt hozzánk, leült, és igaziból semmit szükségeset nem hallottam tőle. Egy hónap után megelégeltem, mert ugye pont mindig alvás időben dörömbölt, és mondtam neki, h mi lenne, ha telefonálnék, ha szükségem van valamire. Azóta csak státuszvizsgálat előtt jön 1 hónappal, h odaadja a papírt, és már megy is.


Próbálj meg te is valami ilyesmit mondani neki, vagy egyszerűen csak az igazat, h ez téged nagyon zavar. Hátha bejön nálad is. :)

2012. aug. 11. 11:46

Hozzátok havonta jár??? Nálam egyetlen egyszer volt, amikor terhes voltam, utána meg mikor már szültem, kábé kétszer. Aztán 6 hetes korától én hordom a lányomat. De mondjuk hozzánk nagyon közel van az egészségház, szóval lehet, azért.

Egyébként lehet, hogy úgy gondolja a védőnő, hogy ha terhes vagy, akkor Neked könnyebb, hogy ő megy ki, ne Te menj el hozzá 2 kisgyerekkel, terhesen, havonta.

Azt nem tudom, hogy kötelező-e, de mindenféleképpen érdemes havonta egyszer eljárni várandósan.

Ha meg nem vagy kíváncsi a mondanivalójára, szerintem nyugodtam közöld vele, a védőnők értelmes emberek szoktak lenni, meg fogja érteni, hogy már profi vagy a gyereknevelésben, és nem fog fölöslegesen fárasztani.

5. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2012. aug. 11. 11:45

Minek jár havonta?

Nálam alig volt. Igaz én mondtam neki a terhesség alatt, hogy dolgozom így ne akarjon sokat találkozgatni velem, majd amikor meg lett a gyerek, akkor meg mondtam, hogy szólok ha szükségem lesz a tanácsaira és inkább bevinném időnként a gyereket hozzá. Így évente 1x találkoztunk, vagy a kötelező oltásoknál.

Én sem szerettem ha tanácsokat osztogat, mert nem volt gyere.

4. fildus (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2012. aug. 11. 11:43

Hmmm, nagyon elszánt védőnő lehet!

Nekem a második gyerek születése előtt volt egyszer kint, megnézni, hol lesz a helye. A születés után pedig volt 3-szor és azóta se láttam és közben eltelt egy év...

2012. aug. 11. 11:43
Még annyit,hogy ki lehet egyezni a rendszeres (általuk megadott) személyes megjelenéssel?? (státusz vizsg. stb)
2012. aug. 11. 11:42

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni,hogy a védőnői látogatásokat köteles vagyok fogadni?


Értem ezalatt a havi egyszeri látogatást!


Van egy öt és egy két éves lányom illetve várandós vagyok a harmadikkal.


Nekem terhemre van,mert folyton olyanokat mondanak el,amiket már tudok,hallottam,átéltem.

A tényleg fontos kérdéseket kikerülik és áttérnek másra!


Válaszokat előre is köszönöm!

2012. aug. 11. 11:40
Védőnői szolgálattal kapcsolatos kérdésem lenne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook