Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másokkal is előfordult már, hogy fogamzásgátló mellett késett a menzesze? fórum

Másokkal is előfordult már, hogy fogamzásgátló mellett késett a menzesze? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 15. 18:34
Ebből tanultam... de szerencsére tegnap megjött ;))) !
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Zsana81)
2012. okt. 14. 18:37
Ha a hét nap szünet után nem szedted volna 1 hónapig, jobban jártál volna ennél!
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Zsana81)
2012. okt. 14. 18:36
Hát most jól kiszúrtál magaddal! Szegény szervezeted azt sem tudja, most mi van! Reméljük, magától helyreáll a rend!
2012. okt. 13. 17:05
Sziasztok!Csatlakozom hozzátok,saját magamnak köszönhetem,hogy teljesen felboritottam a ciklusomat.A Harmonet fogamzásgátlót szedtem problémamentesen 7 hónapja,augusztusban egy nyaralás miatt úgy gondoltam nem tartok 7 nap szünetet,hanem folytatólagosan szedem a következő csomaggal.(Nem akartam,hogy pont nyaraláskor legyen meg a mensim...)A 21.tabletta megegyezett az indulásunk napjával,másnap folytattam a szedést a következő csomaggal... 10 szemet vettem be. Tehát 21+10 napig szedtem egyfolytában a tabikat,ezalatt lett áttöréses vérzés is,de ez természetes ilyenkor.Amikor tartottam a 7 napos szünetet elég erős vérzés jelentkezett.Itt kezdődik a bonyodalmam.... A 8 .napon szokás szerint bevettem a tabit,de abból a csomagból amiből már korábban beszedtem a 10-et,tehát 11 szemem volt még. Sajnos a dokim szabin volt,nem tudtam iratni,azt hittem azzal,hogy beszedem a 11 tabit nem lehet nagy gond...tartok megint 7 nap szünetet (azalatt iratok gyógyszert)és a 8. nappal szedem tovább.A 11. nap után viszont nem jelentkezett vérzés... a hasam görcsölt nagyon,de semmi.Tudom jó nagy hülyeséget csináltam ,most már tisztába vagyok vele,hogy ebben az esetben végig kellett volna szedni folyamatosan a teljes csomagot.Most jól kitoltam magammal,most van 19.napja,hogy bevettem az utólsó tabit és ezidáig még nem jött vérzés.Igy a gyógyszer szedését sem tudom folytatni,csak ha megjön rendesen a vérzésem.... Csak mikor?! Gondolom jól összezavartam a ciklusomat..Sose csináltam még ilyet,hogy nem tartok a gyógyszerszedés közbe szünetet,de most a saját káromon tanulok !!! Történt már valakivel hasonló?
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - XTüncőx)
2012. aug. 14. 20:02
Az első 2 nap bekavartál azért némileg!
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - XTüncőx)
2012. aug. 14. 20:01
Mihez képest késő szerinted? Hogy számolsz? Az én számításom szerint még 1 nappal korábban is volt! Nem rögtön jön meg, csak pár nap múlva a gyógyszer abbahagyása után.
2012. aug. 13. 11:29
Jaj nem vilagosan fogalmaztam :-) A 3. napon szedtem csak este, es azota mindig ugyanakkor. Az elso nap meg reggel, masodikon delben. Szoval bevettem en mindet rendesen. Csak megijedtem, hogy ez bekavarhatott. Lehet, hogy emiatt jott annyival kesobb. De akkora ko esett le kis szivemrol, hogy csak na :-D
24. mothertiger (válaszként erre: 21. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 21:36
Nem te voltál buta, az orvosod mondott baromságot. Egyébiránt pedig gratulálok! :) Mondtuk, hogy nincs baj! :)
23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 21:27

Nem is értelek! Ha a 3 napon kezdted, akkor 2+21+4 nap (kedd-szerda-csütörtök-péntek)=27 nap!!!

Gondolom, azért nem 28, mert a délelőttel bekavartál! Hogy számoltál, hogy itt aggódsz nekünk?

22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 21:24
Én régen az 5. naptól kezdtem el szedni, a mostaniakra úgy tudom az 1. napot írják. Ez a 3. nap hogy jött? És reggel? :)
21. xTüncőx (válaszként erre: 15. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 21:09
Egyébként én is esténként szoktam, a 3. naptól kezdve, és természetesen most már végig úgy marad. Nagyon meggondolatlan voltam, hogy az első levelet délelőtt kezdtem, ráadásul vizsgaidőszakban. De hát ész, hová mész... :) Hatalmas kő esett le a szívemről!!! Nagyon köszönöm a nyugtatást, lányok, sokat segített :)
2012. aug. 10. 21:07
MEGJÖTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19. moonlight13 (válaszként erre: 14. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 20:19
Az előző menstruáció első napjától hány nap telt el?
18. moonlight13 (válaszként erre: 1. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 20:17
Minek vennél ilyen hamar tesztet?
2012. aug. 10. 20:14
Nekem kb. 12 év alatt soha!
16. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 18:59

nyugi.. stressztől és bármi mástól is késhet...


nekem volt hogy tabi mellett késett másfél-2 hetet, pedig rendesen szedtem, már 1 éve.. akkor vettem tesztet, negatív lett,csináltattam kórházi tesztet negatív,de nem hittem.. dokim mondta nyugodjak meg, de ha nem hiszem csinál 1 UH-t... na akkor nyugodtam meg, hogy tényleg nincs semmi :D

2012. aug. 10. 18:54

Meg fog jönni, ne izgulj! :) Én azért azt javasolnám, hogy ezentúl esténként vedd be a bogyót, amikor kell.

Nekem elég gyakran úgy jön meg, hogy észre sem veszem. A fájdalom csak később jön, vagy egyáltalán nem (bár ez ritka).

Nem lesz baj, hidd el.

14. xTüncőx (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 17:43
Korábban én sem hallottam ilyesmit. De hát bíztam benne. Pár év múlva már okosabb leszek, de sajnos még nem nagyon vagyok benne ebben a témában (magukkal a gyógyszerekkel kapcsolatban, mélyebbre menően, de egyébként már szedtem ezt korábban is). Már csak remélni tudom, hogy ez nem játszott rá a hatására negatív értelemben. Most mintha kezdene fájdogálni a hasam úgy, mint menzi előtt szokott, de hát jól is laktam, szóval most már a franc se tudja. Csak szorítom az ujjaim keresztbe, hogy megjöjjön már!!!
2012. aug. 10. 17:40
Manócska, remélem, igazad van!
12. mothertiger (válaszként erre: 10. - XTüncőx)
2012. aug. 10. 17:05
Hát én még akkor sem hallottam ilyesmiről! Nem is értem az összefüggést, hogy mi lenne ennek a jelentősége?
2012. aug. 10. 17:02

volt mikor hétfő helyett csütörtökön jött meg vagyis jó pár napot késve de jött már meg korábban is..sok minden közbejátszik....

idegesség, diéta stb...

2012. aug. 10. 16:54
Azért tanácsolta, hogy ne túl hirtelen álljak át az esti szedésre. Most imádkozok egész nap!
2012. aug. 10. 16:52

Semmi baj nem lesz!

Én furcsának találom azt az "elosztást", amit a dokid javasolt. A tabletta papírjára általában mindig az van írva, hogy lehetőleg mindig egyazon időpontban vedd be, és szó sincs erről, hogy az elsőt vedd be délelőtt, a másodikat meg este. Ez is közrejátszhatott a dologban...

2012. aug. 10. 16:47
És köszönöm a megnyugtatást, lányok!
2012. aug. 10. 16:46
Hát a stresszből bőven kijutott az elmúlt egy-két hétben... Remélem, holnap reggel én is arra ébredek, hogy elönt a vér, ritkán mondok ilyet, de most minden vágyam ez!
2012. aug. 10. 16:41
Ez előfordul, sok minden befolyásolhatja! Időjárás, táplálkozás, stressz..stb. Nekem is volt ilyen, és nem volt semmi gond!
2012. aug. 10. 16:38
Biztos nincs gond. Én minden csomag végén szerdai napon hagyom abba, és vasárnap jön meg, de van olyan is, hogy hétfőn. Szóval szerintem belefér. Sőt olyan is van, hogy elönt a vér, és több, mint egy hétig megvan; meg olyan is előfordul, hogy normálisnak mondható vérzésem, 4-5 napon belül elmúlik.
2012. aug. 10. 16:36
Semmi arra utaló tünetem nincs. Remélem, nem is lesz :( Még amit esetleg hozzá lehetne tenni, ami talán befolyásolhatja, hogy az első levelet délelőtt szedtem, a másodikat már este. Az orvosom tanácsára az első tablettát reggel, a másodikat délben, és a harmadiktól szedem este.
2012. aug. 10. 16:35
nos, nekem gyogyi mellett végig pontos volt minndig a mensi...semmi más jel nincs arra, hogy esetleg....?
2012. aug. 10. 16:23
Ja és tesztet csak holnap tudok venni, itt nálunk falun már ilyenkor nincs nyitva a gyógyszertár, és csak mostanra sikerült magam kellőképpen felspanolni. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook