Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
519. lendvai mihály (válaszként erre: 515. - Emagdi)
2010. jan. 6. 09:32
Ez egy értelmes válasz.
518. Pirosalma (válaszként erre: 513. - Lendvai mihály)
2010. jan. 4. 16:49

Ha nagyon szeretnéd, kiírom neked Young elképesztő butaságait. Ma voltam biokémia-vizsgán, úgyhogy most különösen is érzékeny vagyok a sületlenségekre (persze amúgy sem bírom őket).

Majd szépen összehasonlíthatod a tankönyveiddel, és megállappíthatod, hogy a rizsből sosem lesz vörösvértest, és még sorolhatnám.

517. Pirosalma (válaszként erre: 515. - Emagdi)
2010. jan. 4. 16:47

Hát, tényleg zavaró kicsit:-)


Abban teljesen igaza van a könynek, hogy sokkal több zöldséget és gyümölcsöt (bár Young a gyümölcsöket nem nagyon pároltja a relatíve magas cukortartalmuk miatt) kellene fogyasztanunk, kevesebb hozzáadott cukrot stb.


"na most az, hogy ez sejtszinten vagy mikrobiológiailag konkrétan hgoyan hat" - valószínűleg pont úgy, amit mér eddig is tudtunk: megfelelő tápanyagbevitel (antioxidánsok, vitaminok, ásványianyagok). Ebben sok csoda és újdonság nincs.


"valamiből neki is üzletet kell csinálni:)" - így van, a hazugság, a népbutítás a legnagyobb üzlet.


De mondom, teljesen igaz, és teljesen igazad van benne, hogy több növényt kellene fogyasztanunk.

516. emagdi (válaszként erre: 513. - Lendvai mihály)
2010. jan. 4. 16:44

engem nagyon érdekelne!

viszont nem értem, miért ne írhatnád le ide a nyílt fórumba, miért tiltana ki ezért bárki innen?

515. emagdi (válaszként erre: 514. - Pirosalma)
2010. jan. 4. 16:42

biztos bosszantó, ha orvosilag abszurd dolgokat olvasol a könyvben.

ehhez nem tudok hozzászólni, mert - mint a legtöbb ember - nem értek hozzá.

igazából nekem az jött le ebből az egészből, hogy:

- alapvetően zöldségekkel kell táplálkozni, ezeket is lehetőleg a legkevésbé feldolgozott formában kell fogyasztani. (és lehetőleg bio, vagy kevésbé szennyezett zöldségeket)

- alkohol, serkentőszerek (kávé, kóla stb) kilőve

- cukor, finomított liszt kilőve

- állati fehérje minimális, leginkább tengeri hal formájában javasolja

- mozgás minden nap

- elegendő tiszta víz ivás minden nap

- szükséges ásványi anyagok, vitaminok pótlása, ha az az étkezéssel nem megoldott


szerintem ez azért nem hangzik rosszul, és valószínűleg nagyon hatásos, ha valaki be tudja tartani. na most az, hogy ez sejtszinten vagy mikrobiológiailag konkrétan hgoyan hat, azon persze lehet vitatkozni, de minket a "népet" ez nem igazán érdekel.

az meg, hogy erre csinált egy céget és árulja a saját márkás termékeit drágán, más tészta. valamiből neki is üzletet kell csinálni:)


szóval elhiszem, hogy baromságokat beszél, és biztos nagyon zavaró is lehet pl neked, aki érti miről van szó. de aki nem érti, azzal felesleges vitázni ezen, hiszen úgysem tudod meggyőzni, s talán nem is kell.

én azt mondom, ki kell próbálni, s ha az ember jól érzi magát tőle, vagy beválik neki a leletei alapján, akkor csinálja, bárhogy is működnek azok a vörösvérsejtek:)

514. Pirosalma (válaszként erre: 513. - Lendvai mihály)
2010. jan. 4. 16:23
Nem vagyok ideges, egyszerűen amit a könyv ír, hogy pl. a táplálékból vörösvértest lesz, az nemhogy abszurd, hanem...nem is tudom, szó sincs rá. Hogy ezt meg lehet csinálni az emberekkel, súlyos pénzekért, ez az emberiség szégyene.
513. lendvai mihály (válaszként erre: 496. - Pirosalma)
2010. jan. 4. 10:38

Kedves pirosalma. Látom, nagyon ideges vagy. Csak azt nem értem, hogy te miért vagy annyira ideges, ha valaki rendbe jön, vagy lefogy, vagy netán úgy gondolja, hogy szeretne egészségesebb életet élni. Mint tudod, mi egy "gyógyíthatatlan?????????????????????????" betegségből vakartuk ki a lányunkat, és ezek után nem a te személyes ázsárkodásaidra vagyok kíváncsi, amivel megpróbálsz mindent megtenni, nehogy a másik rendbe jöjjön alapon. Javasolnék egy-két orvosi honlapot, ahol infókat gyűjtenél magadnak, hogy valaha megértsd, hogy mi hogyan működik. Nos, mivel orvosi körökben mozgok, és nekem rengeteg doki segített, úgy gondolom, inkább rájuk hallgatok, hiszen nekünk lett meg a klassz lelet, nem neked, és bizony erről nekünk van tapasztalatunk. De belsőleg adhatok egy belgyógyász főorvos e-mail címét, hátha vele nem mersz, így levelezgetni. Persze, ha nem félsz az infójaitól. Nos, Ő elmagyarázza neked, hogy hogyan lehet az antiox státuszra következtetni.


Tudod, ha valamiről még nem tudunk, vagy nem egészen értjük, az attól még működik!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Többiek. Ha bárki úgy gondolja, hogy bővebb infót szeretne, belsőleg leírhatom neki, mit hol talál meg. Sajnos ide nem írhatom fel, mert mint párszor másik kedvenc fórumomról töröltek, így csak a belső marad. Mindenkinek üdv, csak csináljátok, mi már tudjuk. És ettől kezdve nekem azt mondhat bárki, amit akar.

512. Pirosalma (válaszként erre: 511. - Emagdi)
2010. jan. 3. 13:55
Amiben azt mondja a Young, hogy a vörösvértest átlép a kapilláris falán. Úristen...Na, hát ehhez hasonlóakat olvastam az első 40 oldalon a könyvben (a PH-csodás fórumban írtam erről).
511. emagdi (válaszként erre: 510. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 13:48
igen. ez lehet az.
510. Pirosalma (válaszként erre: 509. - Emagdi)
2010. jan. 3. 13:38
Á, akkor nem, köszönöm. Azt hiszem, hallottam már ezt, valahonnan letöltöttem. Kevin benne a riporter, és szinkronizált?
509. emagdi (válaszként erre: 508. - Emagdi)
2010. jan. 3. 13:21

nos, jelentem meghallgattam (merthogy ez nem video, hanem csak hanganyag:)).

egy interjú van a cd-n az íróval, és a fogyásra kihegyezve ismerteti a lúgosítás alapelvét, valamint masszívan reklámozza a termékeit.

nem hiszem, hogy különösebben új információt tartalmazna a könyvhöz képest, de ha gondolod szívesen betömörítem és felteszem neked valahova hogy meg tudd hallgatni:)

508. emagdi (válaszként erre: 507. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 12:38
nem tudom, de most a kedvedért megyek, és végignézem:)))
507. Pirosalma (válaszként erre: 506. - Emagdi)
2010. jan. 3. 11:40

Szia!


Köszönöm, legelőször is visszamegyek a boltba, ahol vettem. Aztán jelentkezem.


Mi van a CD-n pontosan? Lehet, nem is olyan fontos nekem.

506. emagdi (válaszként erre: 505. - Pirosalma)
2010. jan. 3. 09:26

hmm... hát ha zacskóban volt akkor valószínűleg már a csomagolásnál kimaradt sajna. :(

próbálj meg írni a kiadónak, hátha küldenek neked egyet. vagy megpróbálom megkeresni az enyém (remélem meglesz valahol), és felteszem neked valahova ahonnan le tudod tölteni.

505. Pirosalma (válaszként erre: 504. - Emagdi)
2009. dec. 31. 16:42

Szia, Magdi!


Hát, rá van írva, hogy CD-melléklettel. Az én könyvem is leforrasztott zacskóban van, de a CD nincs benne; a lapok között sem lehet, mert elég jól meggörbíthető a könyv, a CD nem engedné, ha benne lenne.

504. emagdi (válaszként erre: 501. - Pirosalma)
2009. dec. 31. 16:15

lehet, hogy ez már olyan ami nem cd mellékletes.

nekem annakidején egy leforrasztott zacskóban volt a könyv a cd-vel együtt. (hasonlóan mint ahogyan azokat a magazinokat forgalmazzák amikhez tesznek valami ajándékot)


szerintem amúgy semmi érdekes nem lehet a cd-n, bár én még nem néztem meg. :)

503. f64f0d9a69 (válaszként erre: 501. - Pirosalma)
2009. dec. 31. 13:12

Én előbb telefonon érdeklődnék,hogy ne menjek potyára!

Remélhetőleg megkapod.

502. zsuzso100 (válaszként erre: 501. - Pirosalma)
2009. dec. 31. 13:12
Hivd fel őket telefonon, szerintem az ilyen mellékleteket a kasszánál adják oda.
2009. dec. 31. 13:04

Megvettem a könyvet (le kellett vásárolnom a mai lejáró sodexós kultúrautalványt:-).


Azt írja a borító: "CD-melléklettel a fogyókúráról", de nincs benne a CD, sajnos ott a boltban nem ellenőriztem. A kérdésem: mi van a CD-n? Szerintetek krdemes visszamennem érte?

2009. szept. 17. 10:40
Helló mindenkinek!!Száp napot Nektek!Most csak ennyi idöm volt de majd jövök!:))
499. Cszsuka (válaszként erre: 497. - Pirosalma)
2009. szept. 16. 18:09

Bocs, hogy nem arra válaszolok, amit nekem írtál, de pont azon gondolkoztam már ott is, hogy nem fogok neked többet válaszolni, mert nem érdemes. Tedd a dolgod, ahogy akarod. Én is azt csinálom, amit tanultam. Ha nem lenne elfogadott, akkor nem az ETI-nél kellene vizsgázni. Dr. Tamasi József és a többiek elfogadják, hogy van más megoldás is. Aki meg nem fogadja el, az várjon nyugodtan a bizonyításra. Az életben ITT ÉS MOST az országban sokkal komolyabb dolgok folynak, amivel INKÁBB foglalkozni kell. Én meg azokkal foglalkozom, akik bíznak bennem. S ahogy tanultam, s ahogy kötelező: a legjobb tudásomat és a legnagyobb szeretetemet adom mindenkinek.

Megyek és teszem a dolgom, mert ebből nem lehet megélni. Parttalan vitákat senki nem fizet meg.

498. Pirosalma (válaszként erre: 494. - Varga Móni)
2009. szept. 16. 17:34
Ok, nem egyetem, de ha belemész egy ilyen témába, és esetleg téveset írsz, ne csodálkozz, ha reagálni fogok rá.
497. Pirosalma (válaszként erre: 493. - Varga Móni)
2009. szept. 16. 17:32

"Mi ez a duma h Te más szinten tanultad a kémiát????" - nem duma, csak gyanítom (a hozzászólásodból), hogy te utoljára a középiskolában tanultál kémiát, én meg nem.


"Ugyan mitől lennél TE mindenki mástól okosabb???" - miért lennék mindenki másnál okosabb? Csak leírom, ha valamivel nem értek egyet.


"úgy látom Te nem csak nekem osztod az észt hanem a Lendvai Mihálynak is." - jól látod.


"Én sem fogok Neked +magyarázni semmit" - szerintem meg nem tudod megmagyarázni, azért alkalmazod ezt az elterelő hadműveletet meg a sértődést.


"Nézz utána ha nem hiszed vagy nem érted!!!" - itt kettőnk közül egyelőre te mész szemben a tudománnyal, így neked kell magyarázatot adnod.

496. Pirosalma (válaszként erre: 492. - Lendvai mihály)
2009. szept. 16. 17:26

Ja, azt ismerem, a karotinok (vagy talán csak a béta-karotin?) koncetrációját méri a bőrben.


Számomra nem egyértelmű, mennyiben lehet egy ilyet vizsgálattal az antiox. státusra következtetni.

495. Pirosalma (válaszként erre: 490. - Lendvai mihály)
2009. szept. 16. 17:24

"vannak eredményes kutatások" - rendben, megkérlek, linkeld őket, vagy mondd meg, hol találom.


"De a lugosítás is nagyon közrejátszott." - ezt mégis miből gondolod?


"ehhez az antioxidánsok szabadgyökök oldalakat kellene elolvasnod" - nem azzal van a gondom, hogy nem ismerem az antioxidánsokat.


"Minél több az antioxidáns, és ezeknek ph-ja pozitív" - ez, ne haragudj, hogy ilyet írok, teljes fogalomzavar. Hogy jön a pH az antioxidánsokhoz (éppenséggel jöhetne, de nem értem, mit akarsz mondani)? Mi az, hogy pozitív pH?


"egyértelmű, hogy a szervezet ph-ja is a pozitív irányba tolódik." - érdekes, hogy itt megfordult az ok-okozat viszonya, remélem, föltűnik neked is. Egyébként nem, nem egyértelmű, amit írsz, nem igaz szükségszerűen (a szabályozottságtól függ ugyanis).


"hiszen 3 tudományegyetem, és 1 kutatóközpont van a hátunk mögött" - nem ettől lesz egy vizsgálat kontrollált.

Pontosan mit értesz azalatt, hogy "3 tudományegyetem, és 1 kutatóközpont van a hátunk mögött"? Miféle kutatóközpont?


Ez a nuskin.com leginkább egy Avon-oldalhoz hasonlít. Nem tűnik túl tudományosnak. Valami használható nincs? Publikáció? Miért nem vagy képes normális hivatkozásokat adni? Mindig csak mondod, hogy tudományegyetem így, tudományegyetem úgy, professzor így, professzor úgy. Ennyi energiával írhatnál hasznosítható információt is, de ilyet alig olvastam tőled.


Várom a pontosításokat (kutatás, antioxidánskérdés stb.).

2009. szept. 16. 13:18
Mégiscsak itt vagyok megint és Neked írok Pirosalma!Bár azt írtam h többet nem fogok Neked médis + teszem mert visszaolvastam kicsit és láttam,h te nem csak engem és a Lendvai Misit okítod hanem többek közözött:Baraboszit,Cimbikét,Kea-t,Katilla-t,Otletes,Myly,és még mindenki mást akinek eltér a véleménye vagy a tudása a Tiédtöl.De tudod mit?Jó tudni h van legalább 1 okos közöttünk és az TE vagy!És igaza volt annak az emberkének(bocs h most már nem tudom ki volt az)aki azt írta Neked h észrevehetnéd h ez 1 csevegös fórum és nem 1 egyetem vagy ilyesmi!!!!!!
493. Varga Móni (válaszként erre: 489. - Pirosalma)
2009. szept. 16. 11:32
Itt vagyok ám,de asszem Neked kedves Pirosalma utoljára válaszolok.Mi ez a duma h Te más szinten tanultad a kémiát????Ugyan mitől lennél TE mindenki mástól okosabb???Én sem vagyok,nem is csinálok úgy!De úgy látom Te nem csak nekem osztod az észt hanem a Lendvai Mihálynak is.Én sem fogok Neked +magyarázni semmit,csak azért hogy Neked jó napod legyen!Nézz utána ha nem hiszed vagy nem érted!!!Szép napot mindenkinek,Neked pedig jó keresgélést!:)))))
492. lendvai mihály (válaszként erre: 491. - Lendvai mihály)
2009. szept. 16. 10:27
Elnézést, még sem ezt a linket kellett volna betennem, látod, még sem értek hozzá, hanem a biophotonic scanner műszert. No, majd csak megtalálod valahogy. Én bemérettem magam.
491. lendvai mihály (válaszként erre: 490. - Lendvai mihály)
2009. szept. 16. 10:24
Még is más színű lett a link, úgyhogy büszke vagyok magamra.
490. lendvai mihály (válaszként erre: 484. - Pirosalma)
2009. szept. 16. 10:23

Nos, vannak eredményes kutatások, és eredmények is. Úgy, ahogy én rá találtam, te is rá tudsz. De néha ha Tv-t nézel, megtalálod ott is.


A terápia nem 20 millió komponensű volt, hanem ez egy összetett dolog. De a lugosítás is nagyon közrejátszott. Mint olvashatod, hiánybeteg volt, de ehhez az antioxidánsok szabadgyökök oldalakat kellene elolvasnod, egyébbként az orvosin első, másodikos tananyag. Minél több az antioxidáns, és ezeknek ph-ja pozitív, egyértelmű, hogy a szervezet ph-ja is a pozitív irányba tolódik.


A mi eredményeink egyáltalán nem kontrolálatlan, hiszen 3 tudományegyetem, és 1 kutatóközpont van a hátunk mögött, tele okos emberekkel, és én úgy gondolom, többet tudnak tőlem, így rájuk bíztuk magunkat. Az eredmény nem egyedi, szerencsére, hiszen csak amiről én tudok, több száz.


Ha rá akarsz kérdezni orvosra, megteheted, csak annyit kell beírj, hogy élővér analízis, ott majd látsz különböző címeket, és konkrétan az orvostól tudhatod meg az aggályaidat. De priviben tudok küldeni címet, ha érdekel.


A 10-20-25 év tapasztalatot majd megtudod az orvostól, akivel e-mailezel, ha gondolod.


"Tudod, hogy a levegőben beszélést nem tolerálom."

Én ezt honnan tudjam, nem ismerlek, csak tavaly volt egy fórumra egy véleményem, és te válaszoltál rá, egyébbként meg jó 1 éven keresztül nem is jártam erre fele, így nem tudhatom, téged mi irritál, mi nem. Vagy mégis kellene valahonnan ismerjelek?


A hatásmechanizmust pedig megláthatod, hallhatod, ha beütöd csak azt, véranalízis.


Orvosok neveit, honlapjait nem tehetem be, így más utat találtam neked, hogy a megfelelő információ biztos kézből hozzád jusson.


De honlap címet adhatok, [link] (Valamiért nem lett más színű, de nekem nem ehhez kell értenem. )Ha akarod, megtalálod.


A témát nem akarom veled megvitatni, és nem is kapod meg tőlem a pontosításokat. Nekem nem az a feladatom, hogy valakit valamiről meggyőzzek, nem is akarom, meg értelmetlen is lenne, hiszen ha minden mondatba valaki beleköt, nem az én beszélgetőpartnerem.


Nos, rengeteg lehetőség van, és még a mai napig találok újakat. Biztos azok is jók, de azokról nincs személyes tapasztalatom, így felelőtlenség lenne olyat kijelentenem, hogy biztos tuti az is.


Ha valami még érdekel, írj csak nyugodtan, nagyon szívesen segítek abban, hogy a megfelelő információk eljussanak hozzád.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook