Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


39. Ildiki (válaszként erre: 38. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 10:35

Sokáig gondot jelentettek a kilóim. Van, aki most legyintene, hogy 2-3 kg, az is valami? Nekem az volt. Rájöttem (mondták, olvastam), hogy a(z egyik) kulcs igenis a lúgosítás. Akkor az aloe segített és a Vitaminkirály cikkei.

Ha nagyon akarunk valamit, megoldásokat keresünk és nem kifogásokat, ugye?

2008. febr. 5. 10:21

Tisztelt Zsuzsa!

Hozzászólása teljeskörű, átfogó,és tiszteletet parancsoló!Valóban teljesen igaza van ,a többség/mi pórnépek/szakmai hozzáértés nélkül ,és tapasztalatok hiányában fordultunk a témakörhöz /és a fórumhoz/,melynek ön már avatott szakértője.

De/ez az a szó amivel ugye nem kezünk mondatot../

azt gondolom ,hogy aki már erre a fórumra ráklikkel valószínűleg nyitott a témában,és próbál a megfelelő irányba elindulni,ill.haladni.Nem gondolom ,hogy azért mert ön már előrébb jár egy úton le kéne kezelnie,és tudálékosan kioktatnia azokat akik épp az útra léptek,vagy kacérkodnak a gondolattal,hogy ezt tegyék!Barátias ,segítőkész magyarázatokkal inkább segítségükre lehetne így a fórum látogatóinak,tudásávál előre vezethetné őket.Próbálja újra,szerintem így nagyos sokat segíthetne nekünk kezdőknek!/Kérdésem miszerint reklámanyag-e eza könyv érdeklődésként és nem sértésként született meg./

Tisztelettel:Klinkóné Kovács Katalin

2008. febr. 5. 01:12

Néhány gondolat Pirosalmához:


"Meg amiket az előadásában ír, az átverés magasiskolája. Ez persze a laikusnak nem tűnik föl."

Nem tudom, ki, hogyan van vele, én jobban elfogadom olyan ember kritikáját, aki vette a fáradtságot és alaposan elolvasta azt a könyvet, amit kritizál. Én úgy látom, itt erről szó sincs.

Ha elolvasta volna, tudná, kik írtak ajánlásokat A pH Csoda című könyvhöz.


Vegyük időrendben:


Harvey Diamond, A Testkontroll c. könyv szerzője, az amerikai kiadáshoz, de a magyar kiadás címlapján is ídézik:


"Egy igazi áttörés!...Azt nyújtja, ami a leginkább számít, nem csak a fogyókúra, de egy egészségesebb test, egy újonnan megtalált energia, és egy erősebb immunrendszer szempontjából is."


Akit kicsit is érdekel ez a téma, kell, hogy ismerje ezt a könyvet.


- NEM TŰNIK LAIKUSNAK


Magyar kiadás, hátsó borító, Béky László, természetgyógyász szakértő:


"Ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki felelősséget érez a társadalom, a családja és önmaga egészsége iránt.

Remélem, a természetgyógyászoknak és orvosoknak pedig tankönyve lesz"


UGYE, Ő NAGYON LAIKUS?


Szintén hátsó borító, Dr. Gulyás Tamás, intenzív terápiás szakorvos:


"Ez a könyv egy kincs. Az elsavasodás problémakörét kristálytisztán, az átlagember számára is érthetően fogalmazza meg. Ha a

savasodás nem is minden kórállapot elsődleges oka, jelenléte minden kóros esetben megfigyelhető és helyreállítása a gyógyulás felé vezető út legfontosabb lépése."


ÉS Ő, LEHET, HOGY Ő A LEGLAIKUSABB?

Valószínűleg, alaposan elolvasták, mielőtt a nevüket adták volna egy "Reklámkönyvhöz"


És, akkor még nem említettem a szerzőt, aki mikrobiológus professzor, számos kiváló könyv szakmai körökben is elismert szerzője.


Idézet Pirosalmától:

"Amit én belinkeltem, biztos információ. Tökmindegy, mit ír az Innerlight (cukor savasít meg efféle hülyeségek), a tesztoszteronos cikk

lehet az etalon."


"Nézd meg a cikket, amit beírtam: [link]


Én elolvastam a cikket. Ha alaposan elolvassa és összehasonlítja a kritizált könyvvel, nem sok eltérést fog tapasztalni.

Az elméletében pedig semmit. Ugyanarról beszél. A savasodás káros hatásairól, valamint annak a napi étkezés során elérhető megelőzéséről!


Egyebekben, mennyivel hihetőbbek egy dietetikus állításai, mint egy mikrobiológus 15-20 évnyi kutatásai alapján megírt könyv?


Én nevemet adtam a profilomban. Önt hogy hívják?

Krónikus Kritizátor?


Vettem magamnak a fáradtságot és beleolvastam a hozzászólásaiba. kb. 80-90 százalékban támad minden érdekes hozzászólást, anélkül, hogy az adott területről - meglátásom szerint - komolyabb ismeretei lennének...


34. hozzászólás, katilla


"Ez a könyv nem a supergreens reklámanyaga?"


Ha az lenne, az mit befolyásol?

Tény, hogy a legjobb megoldásnak erre a kérdésre a Supergreenst ajánlja. Egyebekben pedig a lúgosító életmód a legfőbb témája. De ez a témája Kurt Tepperwein: Savtalanítás a fiatalság forrása című könyvének is. Ő is ennek a reklámja lenne?


A fórum hozzászólói, szerintem, három csoportba tartoznak:

1., Ismerik, fogyasztják a terméket és élvezik annak áldásait

2., Ismerkednek az elmélettel, gondolkodnak a kipróbáláson és közben teljesen természetes módon kérdeznek.

3., Savanyú a szőlő elven belekötnek az élő fába is, igyekeznek megingatni a gondolkodókat: ha nekem nem tetszik, másnak se kelljen!


További JÓ EGÉSZSÉGET mindenkinek, aki belülről ismeri, mielőbbi jó egészséget a gondolkodóknak.

36. Ildiki (válaszként erre: 18. - 33592d1fba)
2008. febr. 4. 21:44
Szerintem még ez is nagyon általános: van olyan tea, van olyan kávé... Talán így helyesebb lenne.
35. Cszsuka (válaszként erre: 34. - 33592d1fba)
2008. febr. 4. 18:13
Nem!
34. 33592d1fba (válaszként erre: 25. - Zsuzso58)
2008. febr. 1. 19:07
Ez akönyv nem a supergreens reklámanyaga?
2008. febr. 1. 15:56
Szerintem nagyon exkatedra jelentgetsz ki dolgokat!Nem aza lényeg hogy melyik nézőpontból éred el a kivánt hatást hanem hogy megpróbálsz rálépni egy egészségesebb útra!!Lehet ,hogy neked nem tetszik egy módszer,könyv, vagy író,de lehet ,hogy másnak épp ez jön be!Ne ítélj ilyen magabiztosan!!!!
32. Cszsuka (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2008. febr. 1. 13:24

Szia!

Bocsi, de néha az az érzésem, hogy te nem ebben a világban élsz!

Mintha elfelejtettél volna körülnézni, mikor emberek között vagy, vagy esetleg annyira leköt a tanulás, hogy nem is tudsz hétköznapi emberek között lenni!

Mindent túlzásnak írsz, ami maga az élet! Úgy felgyorsult a világ, hogy a nyugodt hozzáállásodat még kb. 20 éve el lehetett fogadni, de ma már sajnos nem!!!!

31. Pirosalma (válaszként erre: 30. - Pirosalma)
2008. jan. 29. 15:36
Meg amiket az előadásában ír, az átverés magasiskolája. Ez persze a laikusnak nem tűnik föl.
30. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Zsuzso58)
2008. jan. 29. 15:35
Robert Youngban azok után, amit, amiket az innerlightos honlap ír, nagyon nem bíznék.
29. Pirosalma (válaszként erre: 16. - E6f60b5a4f)
2008. jan. 29. 15:33
Amit én belinkeltem, biztos információ. Tökmindegy, mit ír az Innerlight (cukor savasít meg efféle hülyeségek), a tesztoszteronos cikk lehet az etalon.
28. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Zselé)
2008. jan. 29. 15:32

Szia, Zselé!


Nézd meg a cikket, amit beírtam: [link]


A korpás dolgok jobban savasítanak.

27. 33592d1fba (válaszként erre: 25. - Zsuzso58)
2008. jan. 29. 08:53
Úristen mit csinálsz te 1:58.-kor????
2008. jan. 29. 08:52
ÍNekem is sokat segítenek a könyvek,és ha megingásaim vannak akkor csak beleolvasok ,és a hangulata,kisugárzása jó irányba befolyásol.
25. zsuzso58 (válaszként erre: 24. - Zselé)
2008. jan. 29. 01:58

Én eddig a leghitelesebbnek a Kurt Tepperwein:Savtalanítás a fiatalság forrása című könyvet, valamint a nemrég megjelent dr. Robert Young féle pH Csoda könyvet találtam. Nekem sokat segítettek a lúgosító életmódra való átállásban.

Főleg az utóbbiban van nagyon sok recept.

24. zselé
2008. jan. 28. 22:25
Én is beruháztam hasonló tartalmú könyvekre: A Sav-bázis egyensúly testnek és léleknek (írta: Dr.Eva-Maria Kraske) vagy a Holló és társa kiadó Savtalanítás c. könyve (író ua.)tele van receptekkel és táblázat is van benne! Szerintem nem kamu amit leírnak benne!
23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - Zselé)
2008. jan. 28. 10:00

Onnan veszem ,hogy olvastam.

Az ,hogy nem mindegyiket kiállltották ki a legegészségesebb italoknak,attól még lugosítanak.De nem kötelező a fogyasztásuk,mert vannak más alternatívák is.

Aki lugosít igyon sok citromos vizet,vagy zöld leveket.

22. 33592d1fba (válaszként erre: 21. - E6f60b5a4f)
2008. jan. 28. 09:46
neten 1 nap alatt rendelem én is.Libri.hu v. Alexandra.hu.Konyvkereso.hu-n cím alapján kidobja ,az adott könyv kinél van meg.
2008. jan. 27. 11:53
Szándékomban áll könyveket vásárolni, csak most nem járok olyan helyen, ahol ezek beszerezhetőek.
2008. jan. 27. 11:26

Nekem a kb 15 könyv közül amit a témában lenyálaztam a legjobban az 5. hozzászólásban említettek jöttek be a legjobban.Az a gond hogy a lúgosítással sokszor egybekeverik/miután tisztító jellegű/a hollisztikát és a vallási hátteret.

Én mint ateista nem erről az oldalról szeretném ezt a dolgot megérteni és gyakorolni,hanem tudományos megközelítésből,és a saját testem jelzései alapján.Szerintem mégis csak legalább egy

ilyen összefoglaló jellegű könnyvel meg kéne ismerkedned,és utána még úgyis maradnak benned kérdések,de kérdezz nyugodtan ha van valami ami egyébként most izgat,ha tudok szívesen válaszolok.Puszi:Kati

19. e6f60b5a4f (válaszként erre: 18. - 33592d1fba)
2008. jan. 26. 21:15
OK. Várom a segítséget, mert azért indítottam a fórumot.
2008. jan. 26. 18:32
PERSZE HOGY ELÍRTAM TEHÁT A FEKETE TEA KÁVÉ BOR SAVASÍT NAGYON, A SÖR ENYHÉN LÚGOSÍT BOCSI.most hogy rátaláltam a helyes betűhasználatra,Szóval szerintem ha egy ilyen nagyon átfogó téma érdekel ,érdemes utána olvasni.Nem a neten ,hanem szakirodalom szinten.Nem túl drágán pár nap alatt hozzájutsz,és mégiscsak nem egy össze-vissza info.Ha gondolod hogy segítséget tudok nyújtani,nem vagyok szakember,de ebben a tárgykörben sokatt olvasott emberként esetleg ,ha gondolod ajánlhatok jó ,érthető könyveket!
17. e6f60b5a4f (válaszként erre: 14. - Zselé)
2008. jan. 26. 18:26
Zselé, te mit ajánlanál megyik könyvet vagy honlapot vagy bármit, ami szerinted a leghitelesebb?
2008. jan. 26. 18:24
Az a baj, hogy a neten ebben a témában ezt is és azt is olvastam, hogy ezt vagy azt lehet enni vagy inni, de egy másik oldalon ugyanabban a témában az ellenkezője is olvasható.
15. 33592d1fba (válaszként erre: 14. - Zselé)
2008. jan. 26. 18:22
Én úgy olvastam hogy a fekete tea kávé és bor erősen lúgosít,míg a sör enyhén bázikus tatományba sorolanó...A víz persze mindig a legnyerőbb!
14. zselé (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. jan. 26. 17:48
Bocs myly, de honnan veszed, hogy a sör, fehér és vörösbor a kávé és a tea lugosít!!Nem kekeckedésből kérdezem, de én úgy tudom, hogy ezek pont a leginkább savasító italok, úgy mint az összes alkoholtartalmú! Az italok közül a fekete tea és a szénsvmentes ásványvíz ami tuti, hogy előnyös. Zs
13. zselé (válaszként erre: 11. - E6f60b5a4f)
2008. jan. 26. 17:43
Szerintem nem! Minden olyan aminek köze van a fehér liszthez savasít! Érdekes módon a savanyú dolgok pedig lugosítanak! Egy tuti: a banán lugosít! Ha gabonaterméket akarsz enni akkor mindenképpen teljes kiörlésűt fogyassz! De ha akarod írok privátan egy rakás bázikus kaját! Vesszen a sav!:)
12. 33592d1fba (válaszként erre: 11. - E6f60b5a4f)
2008. jan. 26. 17:22
A víz alapjaiban semleges,ne ezzel akarj lúgosítani!A lúgosító hatása abban áll hogy kimossa a szervezetból a savas ph .-kat és a lerekódott salakanyagokat,mintegy felhigítva azokat,nem "ő" a lúgos hanem a hatása ami lúgosító!
2008. jan. 26. 10:13

Melyik víz lugos? Olvastam PI vizről, hogy lehet előállítani?

Desztiláltvíz a lugos?

Szerintetek Abonettkenyeret lehet enni?

10. Pirosalma (válaszként erre: 8. - 33592d1fba)
2008. jan. 26. 08:54

Az oldat (ásványvíz) vagy a gyümölcsnedv stb. pH-jából nem lehet egyértelműen következtetni arra, hogy savasít-e vagy sem.


A szénsavas ásványvíz nem savasít, a szén-dioxid a kilélegzett levegővel távozik, a hatás minimális.


A lúgosításról írt cikkek túlzóak, a helyzet közel sem olyan vészes, de akadnak esetek, amikor jót tesz a táplálkozás kicsit erősebb módosítása.


Megbízható cikk, megbízható szerzőtől: [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook