Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


69. 33592d1fba (válaszként erre: 68. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 13:53
Nem javítodott ki csak újraírtam ,mert valami nem jött össze a kaviatúra és köztem már másodszorra,de most már azt hiszem jó lett,megküzdöttem érte!
68. Cszsuka (válaszként erre: 67. - Cszsuka)
2008. febr. 7. 13:41
Ez érdekes, viccnek szántam, de nem sikerült, mert valahogy kijavítódott a szó....
67. Cszsuka (válaszként erre: 64. - 33592d1fba)
2008. febr. 7. 13:40
nagyon ügyi vagy, de mi az az "aszoot"? Nem találom a szótáramban...:D
2008. febr. 7. 13:39

Bocsi itt ajavított kiadás ,az előbb szétesett megint remélem ez már okés lesz:



Jól megszívtam ezt a választ ,épp kb 20 perce gépeltem, mikor a hoxa kilépett ,na nekiugrok újra:

Lúgosítás sejtszinten. Az ember szervezetnek nevezett egységből áll amelyeket szervrendszerek azon belül szervek alkotnak.

Ezek alap építőkövei a sejtek. Olyan hogy sejtszintű lúgosítás a legmélyebb színtűt takarja.

Mit jelent ez? A sejt normál egészséges állapotában egy un. Turgor állapotban van ,amikor se nem aszott, se nem durran ki a feszességtől .Ezt az optimális állapotot a sejtközötti állomány ,és a sejten belüli állomány nyomásegyenlősége okozza. A két részt a sejthártya választja el. ha a nyomás azonos a sejt szép egészséges. Ezt az állapotot különböző nyomelemek ionok formájában tartják fenn. A hártya két oldalán k+ és Na- van/ Neve K-Na pumpa/. ezek azonos száma tartja egyensúlyban a sejteket, egyéb elemekkel együtt alakul ki a sejtszintű egyensúly .

Ha a szevezet kémiai háztartása eltolódik a savas állomány felé szabadgyökök szabadulnak fel/töltéssel rendelkező letört részek/és problémákat okoznak a szervekben vagy akár az egész szervezetben Az egyensúly megbomlik és a sejtek senyvednek .A lúgosítással ezt az egyensúlyt állíthatjuk helyre, HA szervezet normális ph-ja helyreáll egészségesek lesznek a szervrendszerek, a túlsúlyt ,amely a savasodás egyik kisérőtünete leépíti a szervezet.

/ennyire emlékszem az államvizsgából .../

Remélem segítettem

65. ec63a7fc29 (válaszként erre: 64. - 33592d1fba)
2008. febr. 7. 13:35
Így kicsit érthetőbb, köszi.
2008. febr. 7. 13:32

Jól megszívtam ezt aválszt,éppkb 20 perce gépeltem mikor a hoxa kilépett ,na nekiugrok újra:

Lúgosítás sejtszinte.Az ember egy szervezetnek nevezett egységből áll amelyeket szervrendszerekazonbelül szervek alkotnek.Ezek alapépítőkövei asejtek.Olyan hogy sejtszintű lúgosítás alegmélyebb színtűt takarja.Mit jelent ez?A sejt normál egészsége állapotában egyun. turog állapotban van ,amikor se nem aszoot,se nem dorran ki a feszességtől.Ezt az optimális állapoto a sejtközöttiállomány ,és a sejten belüli állomány nyomásegyenlőségre okozza.A két eészt asejthárty a választja el.ha a nyomás azonos asejt szép egészséges.Ezt az állapotot különböző nyomelemek ionok formájában tartják fenn.A hártya két oldalán k+ és Na- van/Neve K-Na pumpa/.ezek azonos száma tartja egyensúlyban a sejteket,egyéb elemekkel együtt alkul ki a sejtszintű egyensúly .

Ha a szevezet kémiai háztartása eltolódik a savas állomány felé szabadgyökök szabadulnak fel/töltéssel rendelkező letört részek/és problémákat okoznak a szervekben vagy akár az egész szervezetben Az egyensúly megbomlik és a sejtek senyvednek .A lúgosítással ezt az egyensúly állíthatjuk helyre,HA szervezet normális ph-ja helyreáll egészségesek lesznek a szervrendszerek,a túlsúlyt ,amely a savasodás egyik kisérőtünete leépíti aszervezet.

/ennyire emléksze az államvizsgából .../

Remélem segítettem

/zsuzso58 ez így oké?/

2008. febr. 7. 10:15

Sziasztok.


Végigolvastam a topic-ot, mert érdekel a téma.

Gyakran van, hogy csak zöldségeket+ néhány gyümölcsöt eszek, s olyankor sokkal jobban vagyok,de nem tudtam miért.


Én Norbinak egy életre hálás lehetek egy mondatáért:

...éheztetjük a sejtjeinket....

Ezen alaposan elgondolkodtam, s azóta kétféle ételt látok: amitől épül a sejt, meg amitől nem.

Gondolom, ez némiképpen egyénre is szabott.


Valaki tudna segíteni abban, hogy sejt szinten mit jelent ez a lúgosítás?

62. zsuzso58 (válaszként erre: 60. - 33592d1fba)
2008. febr. 6. 20:29

Szigorúan magánvéleményem: még kívülről se!

A szervetlen, többségében nem lebontható, nem felszívódó anyagok - bár vannak jó hatásaik - jórészt megterhelést okoznak a szervezetnek. Nem feltétlen káros, de nem javasolt a tartós fogyasztásuk. Ellentétben a növényi anyagokkal, amik sokkal jobb arányban szívódnak fel és nem okoznak megterhelést.

61. zsuzso58 (válaszként erre: 59. - Cszsuka)
2008. febr. 6. 20:22

Köszi, aranyos vagy, hogy figyelmeztetsz. Jólesik.

Magamtól is /valahol hátul, mélyen/ tudtam, hogy pihennem kell, de vannak esetek, amikor a gyarló ember, bízván a tartalékaiban, megpróbálja kitolni a határait. Nagyon komolyan elgondolkodtattál és már elkezdtem rajta változtatni.

60. 33592d1fba (válaszként erre: 58. - Zsuzso58)
2008. febr. 6. 20:20

Hát én nagyon örülök,és megnyugodtam.Köszi hogy visszaolvasva mindenkinek megválaszoltál.Itt elég sokan elől tartunk az úton,és számot tartunk egy ilyen segítségre.sajnálom,hogy ilyen tapasztalások miatt kellett kitanulnotok azt adolgot és nem csak úgy érdeklősésből.

ha már lehet kérdezek:Mia véleményed a bázikus sók szedéséről/Pl Basica/Köszi:Kati

59. Cszsuka (válaszként erre: 58. - Zsuzso58)
2008. febr. 6. 20:13

Köszi Zsuzso a kedves, kimerítő választ. A tőlem idézett mondathoz csak annyit szeretnék fűzni, hogy semmi rosszat nem akartam vele mondani, csakhát néha elfelejtünk lefeküdni, s azt is egészségünk bánja.

A melatonin termelődésének alapvető szabálya, hogy sötét legyen, s aludjunk. Legalább este 10 és éjfél között. Ekkor tudna az immunrendszer legjobban regenerálódni.

Üdv: Zsu

2008. febr. 6. 19:39

Sziasztok


Köszönöm többeteknek, hogy támogattátok kimerítő hozzászólásomat, aminek élét még az sem tompíthatja, hogy "ffi a szentem".

Szerintem, senkinek sincs joga hozzá, hogy elvegyen bármit, ami helyett nem tud adni. Főleg így van ez a reménnyel.

Katillától ismételten elnézést kérek, hogy akaratomon kívül megsértettem.

"aki 1:58-kor is képes a képernyő előtt ülni, az nem tudhat többet mint te, vagy én!"

Jól látod, semmivel sem tartom többnek magamat Nálatok, nem is az a szándékom, hogy "osszam az eszemet"

Ami mégis néha írásra ösztökél, az egyedül a segíteni akarás, azzal, amivel rendelkezem: felhalmozott információ és tapasztalat.

Az ilyen provokatív megnyilvánulást általában figyelmen kívül szoktam hagyni, de ő már többször felbosszantott, így most sem hagyhattam szó nélkül :-):-)


Két éve ilyenkor még talán annyit sem tudtam, mint most közületek a legtapasztalatlanabb. Sajnos, történt a családban egy olyan eset, ami megváltoztatta az életünket és a gondolkodásunkat, szerencsére az utolsó másodpercben.

Az első ijedtség után mi is a kiútkereséssel kezdtünk foglalkozni és ismét csak szerencsére, nagyon hamar megtaláltuk a legjobb megoldásokat. Ennek persze nagyon nagy ára volt, mert az a nyár /2006/ rengeteg pénzünkbe került, de megérte. Most nem mennék bele a részletekbe, ha valaki kiváncsi rá, szívesen elküldöm a történetet priviben. Tehát volt egy nagy motivációnk és kipróbáltunk néhány terméket, míg eljutottunk a lúgosításhoz, mint tényleges és hatásos megoldáshoz. Azért néhány szóval mégis, mire kerestük a megoldást. A párom egy vastagbél tumor műtéten esett át, melynek során az egészet eltávolították. /kb. 180 cm. Mielőtt az okosok kötözködni akarnának, hogy az nem annyi, NEM mértem le, az orvos mondta, hogy annyi /

Ennyit a motivációról.

A többi a rengeteg magántöprengés, útkeresés, próbálkozás, merjem, ne merjem, elhiggyem? Végül elhittük, pontosabban a párom először, mert neki az unokanővére mutatta meg egy olyan saját tapasztalattal, amit kénytelenek voltunk elhinni. Mindenesetre, a fogyasztás mellett folytattuk, főleg Ő, a kutatást, de most már főleg ebben az irányban. Így gyűlt össze az a sok információ, amivel egy ideje már próbálunk segíteni is másoknak, akik még nem tartanak itt, hogy az Ő útkeresésüket lerövidítsük. Mi már tudjuk, az egészségünknél minden perc számít, amit nem érte teszel.

Katilla kérése /Barátias ,segítőkész magyarázatokkal inkább segítségükre lehetne így a fórum látogatóinak,tudásávál előre vezethetné őket./ külön megerősített abban, a megfelelő fórumon, megfelelő emberek között vagyok, akik igénylik a segítséget.

Ennek jegyében igyekszem legjobb tudásom szerint minden nyilvános és privát kérdésre válaszolni, segíteni a megoldást keresőknek.


A legutóbbi hozzászólásokra reagálnék, engedelmetekkel, néhány szóban:


57. igazad van, de ezzel nem csinál rosszat. Ha nem savasít, már jó úton jár. A legsavasítóbb ételek a vörös húsok.


56. - 55. A túl lúgosítás csak erős lúgtartalmú dolgokkal lehetséges, normális emberi táplálékkal nem. Ha teljesen növényi ételre állna rá valaki, akkor sem a túl lúgosodás, hanem az egyoldalú étkezés okozhatna gondot.

Egyébként, a hús nem része az eredeti emberi tápláléknak, lévén az ember alapvetően növény és gyümölcsevő. A fehérje tartalom, amivel legtöbben indokolják a húst, az máshonnan is beszerezhető, pl. gabonákból. Vannak nagyon jó, magas fehérjetartalmú növényi ételek, ezeket célszerű keresni. /Sajnos, némelyiknek kicsit macerás az elkészítése, de kitartóan kisérletezünk, mert a párom A vércsoportú, emiatt neki szinte mindenféle hús TILOS / Ebből is mindössze 5% szükséges, nem pedig 80%, amit sajnos nagyon sokan tesznek.

A köszvényt legfőképp a húsfogyasztás okozza!


54. A ph csík jó módszer, annyi különbséggel, hogy a reggeli vizelet a legsavasabb. Nekem ez több hetembe került, mire rájöttem. A jó módszer, amit azóta szakember is megerősített: Adott időszakban /pár napon keresztül/ naponta 3-4 alkalommal megmérni és ebből átlagot veszel. Lúgosító étel után lúgosabb lesz, hús után sokkal savasabb. Ha sok vizet iszol, szintén lúgosabb irányba megy.


51. Ha valamilyen hatékony lúgosító termékkel lúgosítasz, nem csak lúgosító kajákkal, ez teljesen természetes. Gratulálok hozzá.


(természetesen, az általam elmondottakkal lehet vitatkozni, sokan vitatják is némelyik kérdést, de amiket én leírok, azt általában elismert szakemberek könyveiből, cikkeiből merítem)


További jó egészséget mindenkinek

57. 33592d1fba (válaszként erre: 55. - E6f60b5a4f)
2008. febr. 6. 16:54
akkor te nem lúgosítasz hanem vegetariánus kosztolsz
56. Cszsuka (válaszként erre: 55. - E6f60b5a4f)
2008. febr. 6. 16:23

Akkor ebből a szempontból nem vagy veszélyeztetve.

Normál esetben a vér pH-ja 7,34-7,42, enyhén lúgos. Tulajdonképpen az elsavasodástól jobban vagyunk veszélyeztetve, hiszen a stressz, a betegségek, s a táplálékaink legnagyobb része savas irányba tolja a pH-t.

A túllúgosodás legcsúnyább esete a nagyfokú hányás, hasmenés esetén a sósav és klorig-ion vesztés, vagy légzészavarok esetén előforduló fokozott szén-dioxid leadás. Ezekben az esetekben előfordulhat eszméletvesztés, tetániás roham, izomgörcs.

Túllúgosítani csak nagyon szélsőséges esetben lehet magunkat, szerintem, én csak szerettelek volna figyelmeztetni, nehogy így járj!


A húsról végleg ne mondj le, mert hiába sok a vegetáriánus, nem mindenkinek jó igazából az sem.

Talán egyedül az "A" vércsoport engedhetné meg magának, de nekik sem tiltott a húsfogyasztás.

A köszvényre hajlamosaknak tilos, vagy minimálisra csökkentendő.

2008. febr. 6. 15:41

Végülis a hús és húskészítmények kivételével mindent eszek (sütit is)

Mi történik ha túllugosítom a szervezetem?

2008. febr. 6. 15:17

Ha nagyon korszerűen és tutira akarsz menn kezd el egy ph csíkkal/gyógyszertárból/reggeli vizelettel,és kiderül hogy egyáltalán szükséged van -e/bár az optimális ph ma már nagyon ritka madár/Ez egyensúly a lényeg és nema lúgos test.

De most újraolvasva napi min.1/2 kiló az elég érdekes.Ha jól veszem ki a szavaidból az egész sztori kb 10 napos.Vízvesztéssel az első napokban akár 3-4 kilót is fogyhatsz a diéta során ,szeritem ennyi történik

53. Cszsuka (válaszként erre: 51. - E6f60b5a4f)
2008. febr. 6. 14:58
Szerintem igen. Bár óva intelek a teljes lúgosítástól! Nem tudom, mit tudsz róla, de csak terápiajellegűen szabad durván lúgosítani, mert fő az egyensúly, nem szabad a másik irányba sem túlságosan elbillenni!
2008. febr. 6. 14:08
Hány hét volt az előzmény amíg nem ment le semmi?
2008. febr. 6. 13:58

Mikor indítottam a fórumot akkor kezdtem áttérni fokozatosan a lugosításra. Évekkel ezelőtt nagyon hirtelen meghíztam és minden évben + kilók rakódtak hozzá, sajnos semmilyen módszerrel sem sikerült megszabadulnom tőle. Gondoltam 1 próbát ez is megér...

Kb 1 hétig nem is történt semmi különös viszont 1 hete hihetetlen módon fogyok napi minimum fél kilót.


Szerintetek ez normális????

50. 33592d1fba (válaszként erre: 49. - Ildiki)
2008. febr. 5. 16:54
Lehet hogy az előzmények miatt én is kicsit érzékenyebben reagáltam,bocs!Igazadvan,és alátámasztod amit írtam,megoldáskeresés,hát mi ez a fórum ha nem megoldáskeresés!
49. Ildiki (válaszként erre: 40. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 16:52
Igen, olvastam, hogy mire válaszoltál, és azt is, hogy miről van szó. Alapvetően arról beszéltem, hogy én (amikor rájöttem, mi a bajom) elkezdtem a megoldásokat keresni. Addig a kifogásokra hagyatkoztam. Bocs, ha félreérthető voltam, nem kellett volna többes számban fogalmaznom! Ilyenkor sajnos olyan is magára veszi, akinek nem inge...
2008. febr. 5. 15:10
De már a fórumon van,jó az irány!Na de ne pellengérezzünk ki olyat aki most nincs fönn!Remélem rosszul látjuk,nem is ilyen/hiszen fenn van a hoxán és fiú/
47. Cszsuka (válaszként erre: 46. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 14:47
:)
46. 33592d1fba (válaszként erre: 45. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 14:26
Nem ffi mivolta a gond/én még ráadásul jobban is szeretek ffiakkal beszélgetni/a hozzáállásában van a gondja.Savanyú,a lúgosítás jól jönne..
45. Cszsuka (válaszként erre: 44. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 14:22
Ne törődj Pirosalmával! Az, hogy ffi, nem jelent semmit. Összebarátkoztam egy másik ffi-val a fórumon: Druida a neve. Nagyon okos, jó a hozzáállása a dolgokhoz és tanÍt, meg szabadegyetemeken oktat. Az ő hozzászólásaira érdemes rákeresni, sokat lehet belőle tanulni. A nyár óta sajnos nem volt fent, nagyon elfoglalt.
44. 33592d1fba (válaszként erre: 43. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 14:08
Remélem így van mert nem akartam bántó vagy lekicsinylő lenni a témával kapcsolatban csak érdeklődő!Pirosalmáról tökre igaza van,hasonló fórumokat látogatnint én és kissé/?/valóban lekezelő és okoskodó,dehát férfi a szentem mi meg csak"buta nők"...
43. Cszsuka (válaszként erre: 38. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 13:27

Kedves Katilla!

Az előző hozzászólást Neked akartam írni, de hát így jártam....:)

42. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Zsuzso58)
2008. febr. 5. 13:25

Nyugi, aki 1:58-kor is képes a képernyő előtt ülni, az nem tudhat többet mint te, vagy én!

Ne bántsd, nem ismerem, de Pirosalmával már én is folytattam néhány párbeszédet, nem csodálom, ha ilyen hosszan, kimerítően és bosszantóan válaszolt....

Megjegyzem, elég sokmindenben egyetértek vele. A te hozzászólásodra csak a pillanat hevében reagálhatott így. :)

41. zsuzso58 (válaszként erre: 38. - 33592d1fba)
2008. febr. 5. 13:21

Kedves Katalin

Nagyon köszönöm, hogy megtiszteltél a neveddel és kérdéseddel.

Én úgy gondolom, amit kérdésedre írtam, az teljesen korrekt és kioktatás nélküli. Ha mégis úgy éreznéd, elnézésed kérem. Egyébként a 2. kategóriába gondoltalak, nem a 3.-ba.

Ha valaki igényt tart a segítségemre, természetesen nagyon szívesen segítek, hisz elég jelentős ismeretanyagot sikerült összegyűjtenem, amit szeretnék mások számára is elérhetővé tenni.

A hozzászólásom pont emiatt írtam, mivel nagyon felbosszantott, hogy mások azt a keveset is el akarják venni, tönkre akarják tenni, amit a kíváncsiak, a megoldáskeresők rengeteg időt feláldozva összegyűjtöttek és megerősítést, segítséget várnak itt a fórumon olyanoktól, akik ezt megtehetik.

Én, hála Istennek, megtehetem. Jó okom volt rá, hogy beleássam magam a témába és nem szándékozom elrejteni.


További kérdéseidet várom és nagyon szívesen segítek, akár nyilvánosan, akár privát levélben. Címem megtalálod a profilomban.


Üdvözlettel, Zsuzsa

40. 33592d1fba (válaszként erre: 39. - Ildiki)
2008. febr. 5. 11:31

Most igazán nem értem ezt a hozzászólást!

nem tudom elolvastad -e ,hogy én mire válaszoltam,és ,hogy miröl van szó??Itt szerintem senki nem keresi a kifogásokat csak a megoldásokat ,hiszen azért jött föl a fórumra!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook