Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


129. 33592d1fba (válaszként erre: 128. - Pirosalma)
2008. febr. 17. 21:40
Nem tudom megítélni hogy biológia szakos ,vagy biokémikus ill. orvostanhallgató vagy -e?Egyet viszon meg tudok ítélni,a böjt ,lúgosítás ,méregtelenítés témakörnek csak az esszenciáját nem érted.Ez olyan mint amikor valaki szűzen a szexualitás szakértője/elméletileg/vagy a gyermekszülés avatott embere férfi létére.Süt a soraidból,hogy nem hiszel ,és még esélyt sem adsz semmi hollisztikusnak.De az hogy ezen a portálon hosszú idő óta szerepelsz kettőt jelenthet:Vagy nyitott vagí és mégis érdekelnek anői megközelítések,vagy ki akarsz oktatni bennünket nőket ,mennyivel tanultabb ,okosabb ,és reálisabb vagy nálunk!Ha akarod ,és vitatkozni akarsz a témakörben utána nézhetek a felvetéseidnek,valószínüleg pro és kontra tudok rájuk érveket/bár vissza kell mennem az időben kissé/,de az a baj ,hogy itt nem erről szól a fáma!!A lélek szó gondolom nem mond sokat ,azt hiszem te ennél realisztikusabban fogod fel az életet .Tény-tény és tény?!
128. Pirosalma (válaszként erre: 127. - 33592d1fba)
2008. febr. 17. 20:53

Nem arról van szó, hogy káros dolgot csináltok, egyszerűen a méregtelenítés oldaláról a böjtnek/koplalásnak, túl sok értelmét nem látom.


Rendben, rajtam ne múljon! De nem lenne jó, ha ebből afféle ellenségeskedés lenne...:-/ Ok? Szóval legyen békesség!:-) És persze világosság:-)


Akkor a méregtelenítésről írnék pár sort.


Méregtelenítés


A biokémiában főként mint biotranszformáció ismert. A folyamat magában foglalja az endogén (transzmitterek, hormonok stb.) és exogén vegyületek (vitaminok, hormonok, különböző mérgek) inaktiválását, ill. lebontását.


Főként a májban zajlik, de a bőrben, vesében, bélrendszerben (pl. DAO), tüdőben is zajlik a folyamat, ezek azonban részleteikben nem kellően tisztázottak.


A máj méregtelenítő kapacitása nagy, alapesetben nincs kihasználva. Gyógyszerterhelésre jelentősen emelkedhet. Fontos szerepet játszik a táplálék kül. mérgező részeinek inaktiválásában (first-pass effekt, ezért nem hatnak orálisan a természetes szteroidok). A biotranszformációs enzimek Km-értéke nagyságrendekkel kisebb, mint az egyéb enzimeké általában (specifitásuk szintén). Bizonyos mértékű szubsztrát-, koszubsztrát-, kofaktorellátás esetén már relatíve nagy sebességgel működik az enzim.


A folyamat (biotranszformáció) alapvetően 3 részfolyamatra osztható: 1. aktiváció; 2. konjugáció 3. transzport


1. aktiváció: ált. oxidációs folyamat, a vegyületet inaktiválja és olyan formába hozza, hogy konjugációra alkalmas legyen. A kofaktor jellemzően NADPH.


2. konjugáció: a vegyület ált. vízoldékonyságot növelő csoportot (akár egy teljes molekulát) kap: pl. szulfátcsop., glutation, valamilyen aminosav (Gly), glukoronidcsoport, metilcsoport.


3. transzport: (mellékes)


A biotranszformáció energia- és kofaktor-, koszubsztrátigényes folyamat. Ez az első 2 részfolyamatra igaz értelemszerűen.

Ennek megfelelően éhezésben a nem megfelelő tápanyagellátottság a döntő a folyamatban: a NADPH főként a glukóz direkt oxidációjából (pentóz foszfát ciklus oxidatív szakasza) származik, a glukoronid szintén szőlőcukorból, a glutation aminosavakból, a metilcsoportot szintén aminosavból képződő vegyület (S-adenozil-metionin) adja, a sulfát pedig kéntartalmú aminosavak (Met, Cys) oxidációjából származik.


Ezen kofaktorok, koszubsztrátok szintje/biológiai hozzáférhetősége éhezésben erősen lecsökkenhet (ezt gondolom, nem kell részleteznem), ami a méregtelenítés intenzitásának csökkenéséhez vezethet.


És bár éhezésben bizonyos enzimcsalád indukálódik, ez egyrészt a kofaktor-/koszubsztrátellátást nem oldja meg, másrészt külön biológiai szerepe van (pl. az aceton átalakítása glukózzá vagy glukoplasztikus vegyületté, nem vagyok biztos, melyik, de valószínűleg utóbbi, feltehetőleg piruvát a reakciótermék, de nagyon kis mennyiségben képződik csak, így a glukózellátáshoz csak minimálisan járul hozzá).


Talán ennyiből már érthetőek az aggályaim.


Kicsit hosszúra sikerültem, bocs...Ha valami eszembe jut még, írok.

127. 33592d1fba (válaszként erre: 125. - Pirosalma)
2008. febr. 17. 19:11

Milyen boikémiai alapokra gondolsz?Az ember alapprogramjában táplákozási csúcsok és mélypontok is kódolva vannak.Miután most már szinte csak a túlevést éli meg a szervezet ,és soha nincs nyugalmi állapotban,hacsak mesterségesen ki nem váltják ezt az állapotot,nem tud kiürülni,salakmentesedni.

Szavaidból azt veszem ki,hogy gyakorlati oldala nincs a megfigyeléseidnek, pusztán elméleti alapon támasztod őket alá.Én állok elébe a biokémiai diskurzusnak ,ha gondolod.Nem téged meggyőzni hanem a többieket biztosítani arról,hogy nem csinálnak káros dolgokat magukkal.melyik biokémiai alapfolyamattal kezdjük?

126. Pirosalma (válaszként erre: 124. - 33592d1fba)
2008. febr. 17. 19:02
Megvan az oka (biokémiai-élettani okok), hogy miért nem tartom jó ötletnek.
125. Pirosalma (válaszként erre: 124. - 33592d1fba)
2008. febr. 17. 19:02

Szia, Katilla!


Én a szubjektív hatásokat (az éhezés maga előidézhet elég érdekes változásokat az idegrendszer működésében) leszámítva igyekszem eg ilyen kérdést megítélni. Nem fogom kipróbélni, amíg nem látom megalapozottnak.


Egyszerűen csak nem ajánlom.

124. 33592d1fba (válaszként erre: 123. - Pirosalma)
2008. febr. 17. 18:49

Nem tudom mennyire olvasod ezt a fórumot visszamenőleg?Láthatod hogy itt azért sok ember hisz,sőt próbálta a böjtöt,nem tudom pirosalma miből ítélkezik ilyen magabiztosan,talán próbálta és nem jött be neki,nem tudom.Számunkra azt gondolom azért nem ilyen egyértelmű hogy megítélhessük.

Sokunknak van pozitív tapasztalata,bár úgy látszik ezt is kívűlről ítélik meg mások!Ne rettenj vissza ha érdekel a téma ,érdeklődj barátokra lelhetsz!!

123. Pirosalma (válaszként erre: 122. - Mandella)
2008. febr. 17. 13:45

Szia, Mandella!


Én az egészséges táplálkozást mint méregtelenítő programot javasolná, a különböző koplaló- vagy böjtkúrákat nem tartom okosnak.

2008. febr. 17. 13:01

hááát, megnéztem a napsugár életház ajánlatát, vagyis árait, hát köszönöm szépen...

enyhén szólva is borsos...


szerintem ilyen léböjtkúrákat otthon, egyedül, mondjuk szabi alatt is tökéletesen véghez tudunk vinni - nem mellesleg a töredék áron.


na de ez csak szvsz

121. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Zsuzso58)
2008. febr. 17. 13:00
Elmondod nekem, miért savasít a cukor? Tihanyi András cikke szerint nem. Az első eltérés:-)
120. Pirosalma (válaszként erre: 116. - Zsikee)
2008. febr. 17. 12:57
Jó téma, pont a méregtelenítést vesézték ki egy másik fórumon.
119. Pirosalma (válaszként erre: 37. - Zsuzso58)
2008. febr. 17. 12:55

Szia!


Csak annyit mondanék, hogy az embert nagyon könnyű megvezetni különböző kifejezésekkel, azzal, hogy egy orvos ajánlja. Nem bocsátkoznék vitába.


Tihanyi András cikke nem kifejezetten egyezik az Innerligt elméletével. És igen, neki hiszek, mert ő nem ír olyanokat, amikről ha fölcsapok egy biokémiakönyvet, kiderül, hogy hamisak. Szemben dr. Younggal.


Én amúgy nem a sav-bázis egyensúly fontosságáról írtam, hanem ahogyan, amilyen mocsok üzleti céllal azt tálalják. Nagyon igaz, hogy az étrendkiegészítők terén lehet a legnagyobb hasznos húzni emberek jóhiszeműségéből és laikusságából.


Ahogy némettanárom szokta mondani: "Ah, ja, es tut mir wirklich leid..."

118. otletes
2008. febr. 17. 08:33

[link]


itt egy blog a 10 napról

117. otletes (válaszként erre: 116. - Zsikee)
2008. febr. 17. 08:19

[link]


szerintem ők azok,

116. Zsikee
2008. febr. 16. 19:19

Láttátok szombat este 19 órakkor az RTL-en a böjtről - méregtelenítésről szóló riportot??

Bemutatott egy érdi 9 napos böjt programot. Tök szimpi volt a vezetőjük. Nem tudom sajna a hölgy nevét de szeretném kideríteni ... Tudja talán valaki ?

115. 33592d1fba (válaszként erre: 114. - Zsuzso58)
2008. febr. 15. 14:23
Annyira jó itt ezen a fórumon,tök nyugi a többihez képest!!
114. zsuzso58 (válaszként erre: 113. - 33592d1fba)
2008. febr. 15. 01:03

Éreztétek mennyi pozitív energia szabadult fel, amikor ezeket írtátok? /remélem mindenki azért írt a saját kedvencéről, mert tényleg kedvence :):)/

Ezt nevezem érzelmi alapon történő lúgosításnak.


Na, most már hallgatok cszsukára és nem maradok 1:58-ig. Sziasztok, jóéjt

113. 33592d1fba (válaszként erre: 112. - Zsikee)
2008. febr. 14. 07:53
úgy látom többen is beleestünk ebbe a dologba..
112. Zsikee
2008. febr. 13. 21:11
Hogy egy lugosítási topikban a kutyusomról irjak. :)
111. 33592d1fba (válaszként erre: 110. - Zsikee)
2008. febr. 13. 20:24
Mit nem bírtál ki zsike?
110. Zsikee
2008. febr. 13. 20:22
Nekem is vizslám van. Bocs muszály volt, nem birtam ki:)
109. 33592d1fba (válaszként erre: 108. - Cszsuka)
2008. febr. 13. 19:04
Itt mi a fórumon Zen ben vagyunk,más fórumokonn adjuk ki a haragot/he-he/
108. Cszsuka (válaszként erre: 107. - 33592d1fba)
2008. febr. 13. 18:03
Áh! Akkor mostmár értem, honnan ezek a rózsaszín ködfoltok a képernyőn...
107. 33592d1fba (válaszként erre: 105. - Cszsuka)
2008. febr. 13. 17:53
Nem cak már teljesen ellúgosott az agyunk,és csak rózsaszínes gondolatok úsznak benne...
2008. febr. 13. 14:30
Nekem egy gyönyörű és nagyon okos Samojedem van:))))
105. Cszsuka (válaszként erre: 104. - Zsuzso58)
2008. febr. 13. 13:52

Látom, elvagytok!

Nekem "csak" egy egyéves kaukázusi kutyám van, ha csak a fejét teszi az ölembe, már ki se látszom....

öööö.... UUUgye, ez a házikedvencek topic-ja? ...

:)

104. zsuzso58 (válaszként erre: 103. - 33592d1fba)
2008. febr. 12. 22:52
Aranyos lehet, öledben a kutyus, Te meg próbálod a billentyűket megtalálni. Nem rosszabb, mint nekem a fekete kandúr cicám, ami mindig felkéretzkedik, amint leülök valahol. Nem kímél senkit, bárki jön hozzánk, mindenkinél bepróbálkozik. Amint leül egy székre, vagy a pamlagra, felmászik az ölébe és simogattatja magát. Nem lehet rá haragudni sem, mert ahogy szinte kicsavarja a nyakát hátrafelé, hogy rádnézhessen, felnéz a szemedbe, diszkréten nyávog egyet és már kész is vagy. Nincs az a keményszívű ember, aki képes lenne elzavarni.
103. 33592d1fba (válaszként erre: 102. - 33592d1fba)
2008. febr. 12. 19:18
egy vizslakislánnyal az ölemben azért már csak gépelni nehéz/egy kézzel/
102. 33592d1fba (válaszként erre: 101. - Zsuzso58)
2008. febr. 12. 17:41
Ó most látom ,hogy jubiláltam/100/Most nem vagyok túl jó pszichés állapotban,ilyentájt tavasz előtt beugrik nekem egy könnyű kis szorongás.A fiúk elutazása csak felerősíti.Nem tudok koncentrálni a táplálkozásra ,22 .-es csapdája ,hogy ettől még lelkiismeretfuralásom van ,és még jobban szorongok,de jön a tavasz...
101. zsuzso58 (válaszként erre: 100. - 33592d1fba)
2008. febr. 11. 22:06

Hát, igen. Az éjfél után még mindig itt talál...


A gyorsan, látványosan, az már tudjuk milyen, meg a a normál gyógyászatot is ismerjük. Azért van egyre több beteg a kórházakban, aminek csak a vizit díj, meg a dobozdíj, meg a.... egyre csökkenő fizetőképesség szab határokat.

De ebbe ne menjünk bele...

100. 33592d1fba (válaszként erre: 99. - Zsuzso58)
2008. febr. 11. 19:43
Szokás szerint éjfél után....Teljesen igazad van,de sajnos az emberek gyarlóak ,és gyorsan akarnak látványosat,vagy nincs idejük másra mint gyors dolgokra ,mert az élet ezt mérte ki nekik./legalább is a szituáció amibe kerültek ezt sugallja,és a normál gyógyászat is/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook