Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


159. 0c97fbb607 (válaszként erre: 149. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 11:03

Visszatérve a böjttel az a legnagyobb baj,hogy sajna abból is divatot teremtettek,persze jönnek mellé az elengedhetetlen készítmények(méregdrágán),ami nélkül már nem is lehet böjtölni.:))

A másik baj,hogy az emberek böjtről beszélnek,közben fogalmuk sincs mi a böjt valódi értelme,és nem is böjtölnek,csak fogyókúráznak és koplalnak,az esetek többségében.

Pedig a böjt ennél sokkal több.

158. 0c97fbb607 (válaszként erre: 146. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 10:57

Vagy mert nem arra hivatott és nem érdekli a téma:)),hanem mondjuk a festészet,de ez más kérdés:)))

Én enm fikázom az orvos-és egyéb tudományt,meg van a szerepe az életünkben és fantasztikus dolgokat fedeztek fel,stb.

A mai "csodaszerekről is megvan a véleményem,azok is a pénzről szólnak.Persze nem kizárt az sem,hogy közöttük valóban van olyan ,ami használ is:)

157. 33592d1fba (válaszként erre: 155. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 10:47
Nem aférfi mivoltodba hanem abba a stílusba ahogyan leparancsolsz mindenki a saját nézeteddel ,és nincsd ellenvetés.Ez az egy igazság van az enyém dolog nem jön be sok embernek!Egyébként ez egy lúgosítással foglalkozó fórum és szeretnék tovább játszani a kisded nevetséges női játékunkat ezzel a hülyeséggel ami nem is létezik!Tudod a sav-bázis ,puffer ,ph meg ilyen szarságok/
156. 33592d1fba (válaszként erre: 153. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 10:44

"emylnél ti két lépéssel előrébb jártok:-) "ezt nem állította itt senki

"általad megélt pusztán realisztikus gondolkodásmódnál" - szerintme nem. " akkor te ezt minek nevezed?


"igen, minden bizonnyal a megolást keresném, mindenhol."a folyamatos támadás és ellentmondás nem útkeresés ,hanem az életed nem gépen történő részének agressziójának levezetése ismeretlenekkel ,arc nélkül

155. Pirosalma (válaszként erre: 151. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 10:42
Most miért a férfi voltomba kötsz bele? Jobb érvet szívesebebn olvasnék.
154. Pirosalma (válaszként erre: 152. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 10:41

Akkor részletezhetnéd, honnan idéztem.


Ilyet egyébiránt sokakkal ellentétben nem szoktam tenni. És én értem is, ami le van írva.

153. Pirosalma (válaszként erre: 148. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 10:40

Szia, Katilla!


"Az álltalad felsorakoztatott tények a mostani tudományos álláspontot képviselik..." -emylnél ti két lépéssel előrébb jártok:-)


"hanem azért mert nyitottabb teret keresnek maguknak az általad megélt pusztán realisztikus gondolkodásmódnál" - szerintme nem.


"akkor te is elkezdenéd más utak keresését is." - igen, minden bizonnyal a megolást keresném, mindenhol.

152. 33592d1fba (válaszként erre: 149. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 10:40
És idézni is nagyszerűen lehet belőlük kiemelve arészt mint saját tudást...
151. 33592d1fba (válaszként erre: 146. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 10:39

Most őszintén lányok !nem süt errőla z emberről is hogy férfi.

Tisztelt Nikkei!Enneka portálnak a neve:Hoxa NŐI portál!Igen megtisztelőnek találom hogy egyre több úr is csatlakozik a csajos témákhoz,de kérdem én,miért is jönnek ide beszélgetni??Az eddig felszólalt urak mind harsány ,lekezelő hangnemben kiokítólag fellépve léptek a fórumokra ,rögtön excatedra kijelente dolgokat ellentmondást nem tűrően rendreutasítva az estleg már hetek óta,tök normálisan beszélgető embereket.

Tisztelt Nikkei úr!


Nekem megvan a doktorátusom,és önnek???

150. Pirosalma (válaszként erre: 146. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 19. 10:38

Szia, Nikkei! (A fene, minden alkalommal "Nikkel"-nek olvaslak:-)


Ez volt nekem is a bajom, hogy részletezést kérnek a biotranszformációról (mintegy vitára hívnak), aztán meg senki nem szól hozzá. Ennek semmi értelme. Én megtettem, ezzel szemben csak azt kaptam, hogy nem tudok elvonatkoztatni a "földi" tudománytól.


Köszönöm!;-)

149. Pirosalma (válaszként erre: 145. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 10:35
Azért nem kell ehhez doktori szerintem, az erős túlzás. Ha ez ember a középiskolai anyagot (biológia humán része, kémia, fizika) megtanulja nagyon jól, akkor arra már tud építeni utána, csak jól kell megválasztani a forrást (pl. az Orvosi biokémia könyvek elég jók).
148. 33592d1fba (válaszként erre: 142. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 10:33

Én példáulszeretem az említett két témakört ebből is a biokémiai rész és a humánbiológia az ami közel áll a szívemhez.De ez nem azt jelenti ,hogy ne lennék nyított más aspektusokra is.Az élet nem pusztán hófehér és szénfekete.Az álltalad felsorakoztatott tények a mostani tudományos álláspontot képviselik melynel te ugyanolyan szemellenzős híve vagy a másik oldalon teszem, azt egy bigott vegán.

Hollisztikusan nem azért gondolkodnak sokan mint szerinted,merthogy nem akarják a bot szaros végét megfogni,hanem azért mert nyitottabb teret keresnek maguknak az általad megélt pusztán realisztikus gondolkodásmódnál!Ha ne adj isten olyan szituációba keverednél életedben amiből már nem látod a kiutat/és ez csak a példa miatt ,semmiképp sem szeretném neked/akkor te is elkezdenéd más utak keresését is.Van akinél a kor vagy a belső kényszer az ami a materialista szemléletből elinditja érdeklődni alternatívák után.Én materialista,ateista vagyok és még csak ahollisztikus szemlékletekben sem nagyon hiszek.Viszony aviolágra nyitott érdeklődő embernek tartom magam ,aki ,ha odafigyel mindenből tanulhat,és mindenkitől tanulhat sokat.Lehet hogy neked még nem jött el az időd,de ne feledd a Föld már nem lapos,pedig mennyi ideig egy egész emberiség ezt hitte...

147. Pirosalma (válaszként erre: 145. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 10:32

Tudom, hogy nagy az információáradat, és nehéz megszűrni.

Tanulás és tudás nélkül elvész az ember.

Ezt használja ki sok ember.

Az utolsó mondatoddal egyetértek, de azért szerintem nem kellene általánosítani. Csak egy picit:-)

2008. febr. 19. 10:30

Az emberek többsége azért nem fog doktorálni, mert nincs meg hozzá a tehetsége, tudása, szorgalma stb.

Azt megfigyeltem már, hogy itt a Hoxán nagy divat fikázni az orvostudományt, és mindenféle tárgyi tudás nélkül megmondani a tutit.Ha pedig számonkérik a tudást, mint Pirosalma, akkor jöttök mindenféle mellébeszéléssel (katilla)

Majd ha lesz vmilyen súlyosabb betegségetek (nem ilyen "halálos megfázás", v allergia,v izületi gyulladás) akkor segítsen nektek Lenkei mester ultra-mega szintetikus vitaminja:)))

145. 0c97fbb607 (válaszként erre: 144. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 10:07

Ne már!:)))

Az emberek többsége nem fog azért doktorátust szerezni,hogy megismerje pontosan ,hogyan működik a szervezete?!

Már így is túl sok információ áramlik,és többet tudunk a kelleténél:)))

Mindenre próbálunk odafigyelni az egészséges életmód jegyében,csak épp az nem tűnik fel,hogy minden mögött a pénz áll.

144. Pirosalma (válaszként erre: 141. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 10:01
Ha ismernéd valamennyire a szervezet működését, akkor nem írnál ilyet. Amiket arsz, azok a köztudtabna élnek így, úgy is, mint hogy aklasszikus orvostudomény a tüneteket kezeli.
143. 0c97fbb607 (válaszként erre: 140. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 10:00
Nem baj ,hogy itt van.Pont ez a lényege a fórumoknak,a tapasztalat csere:)))
142. Pirosalma (válaszként erre: 138. - 33592d1fba)
2008. febr. 19. 09:59

Én elég nyitott vagyok mindenre, de a hollisztikus szemlélet nem azt jelenti, hogy a biokémia és az élettan törvényeit önkényesen felülírjuk. Ezt nem tudom elfogadni semmilyen formában.


Hollisztikusan sokan azért gondolkodnak, mert egyszerűbb, mint a törvényeket megtanulni, megérteni, átlátni. Ki szereti a kémiát? A molekuláris biológiát? Senki, és senki nem is akarja, és sokszor nem is tudja megérteni.

141. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 09:58

Meg lehet mindent tudományosan közelíteni ,csak van egy kis gigszer.Az emberi testet olyan kismértékben ismeri,hogy bármilyen homályos folt felderítése után,gyökeresen megváltozik az addig tudományosnak és megalapozottnak hitt tézis.Volt már rá példa,nem is egy.

Pl ,most az étrendkiegészítők ,vitaminok korát éljük,mert a tudomány azt sugallja ,hogy mennyire fontosak ezek az emberi test és az egészség megörzése érdekében(már aki beugrik ennek is:D).

Az hogy mennyire káros a túlzott fogyasztásuk ,nem adok 10 évet és ki fog ugrani:)))

Szóval csak ennyit a tudományról.

140. 33592d1fba (válaszként erre: 139. - 0c97fbb607)
2008. febr. 19. 09:52
Nos pirosalma amásik tábor,csak nem tudom miért látogat el hozzánka fórumra ha nem hisz benne és nem is érdekli?!::))
139. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 09:46

Valóban?

Akkor 10 napig tökéletesen értelmetlenül fogok vizet és teát iszogatni:))))

138. 33592d1fba (válaszként erre: 137. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 09:27

Az élet két ellentétes szegmensén ,és a ló két oldalán háttal ültök!!Pirosalma a tudományos ,és tisztán észérveket sorakoztat,Zsuzsó pedig a hollisztikus részét részesíti előnyben .

Az igazság a kettő között van,nyissatok egymás felé!

137. Pirosalma (válaszként erre: 136. - Zsuzso58)
2008. febr. 19. 07:31

Szia!


Nem, nem vitatkozunk, semmiről. Nem érted meg, mit mondok. Sajnálom.

136. zsuzso58 (válaszként erre: 135. - Pirosalma)
2008. febr. 19. 01:33

Ha jól tudom, tudománynak azt nevezik, amikor egy állítást valamilyen igaznak elfogadott információhalmaz alapján igazoltnak fogadnak el.

"A pontos definíciót most nem tudom, valahogy így magyarázta egy tanult ismerősöm."

Aztán, időnként az információhalmaz némelyik eleméről kiderül, mégsem úgy van. Ilyenkor megdől a jól "felépített" tudomány és csak állítás marad belőle. Ugye, Semmelweist is az aktuális, elfogadott TUDOMÁNY nevében támadták kortársai.

A fizika állításaiban konkrét, mérhető adatok vannak, mégis időnként megdől némelyik tudományos tétel. A biológiában a tudomány nyíltan elismeri, közel sincsenek még a teljes tudáshoz. Amikor egy orvos felteszi a kezét, ÉN ITT MÁR NEM TUDOM MI TÖRTÉNIK, akkor miről is vitatkozunk? Az előző hozzászólásomban idézett fiatalasszonynál ugyanis ez történt. Az orvosok legjobb szándéka ellenére, MEGGYÓGYULT. Pedig nem volt tudományosan alátámasztva, tényekkel körülbástyázva az az étrendkiegészítő, amit fogyasztott. De őt, ez nem érdekelte, ő fogta magát és most munkaképes, dolgozik, holott rokkantnak kellene lennie. A párommal együtt. Ennyit a vitákról és a bizonyítható tudományokról. Szóval, nem vitatkozni kell, hanem kipróbálni, nekem jó lesz ez? Az orvos is így kezdi: akkor próbáljuk ki ezt a "gyógyszert" Ha sikerült, jó, ha nem, keresünk másikat. Neki nem fáj. Próbálkozik. Vagy sikerül, vagy nem. A beteg meg vagy meghal, vagy nem. Nem ez a fontos. A párom egy évig kapott mindenféle kenőcsöket a vérző aranyerére, pontosabban a helyére, mert megműttette magát. Eredménytelenül. Ettől a "csodaszertől" meg három hét alatt elmúlt szinte az összes addigi panasza.


"Sajnos a tudomány ezen része tényekre és azok értelmezésére épül. Ezt el lehet fogadni, el lehet utasítani, nem változtat semmin"

Szóval, két év múlva is itt fogunk vitatkozni, jó vagy nem jó az, amit ma már egyre több honfitársunk (több ezer) keres és örömmel, eredményesen használ. A különbség csupán az lesz, mi egyre egészségesebbek leszünk, a vitatkozgatók meg egyre betegebbek.

Kérdés, ki, hova akar tartozni.

Én, úgy döntöttem, többet nem reagálok egy ilyen hozzászólásra sem, mert nem érdemes. Az én időm ennél sokkal értékesebb. Amikor aktív, elismert orvosoknak, természetgyógyászoknak is segíthetek kérdéseikben, akkor nekem nincs szükségem arra, hogy ilyen parttalan szócséplésre fecséreljem az időmet.

Viszont, nagyon szívesen válaszolok mindenkinek, aki egészséges akar lenni...

2008. febr. 18. 14:51

Szerintem sokkal helyénvalóbb lenne, ha inkább érdemben szólnátok hozzá a kérdéshez. Ha úgy tetszik, "tudományosan".


Mert, Katilla, te ezt kérted, ahogyan a soraidból kivettem. Sajnos a tudomány ezen része tényekre és azok értelmezésére épül. Ezt el lehet fogadni, el lehet utasítani, nem változtat semmin.

134. Pirosalma (válaszként erre: 130. - Zsuzso58)
2008. febr. 18. 14:46
Én nem a sav-bázis kérdés fontosságát kritizáltam, hanem ahogyan azt az Inner Light előadja. Ezt valószínűleg egypárszor még le fogom írni.
133. Pirosalma (válaszként erre: 129. - 33592d1fba)
2008. febr. 18. 14:44

Szia!


Az esélyt mindig, mindenkinek megadom, igyekszem megadni. Itt is megadtam, körüljártam a témát, átgondoltam, és erre jutottam. Sajnálom, ha ezt nem látod meg mindebben.


A lélek egy más lapra tartozik, most a méregtelenítésről volt szó.

132. Pirosalma (válaszként erre: 129. - 33592d1fba)
2008. febr. 18. 14:09

Szia!


Tévedsz, nagyon messze vagy az igazságtól abba, amit rólam gondolsz.

131. 33592d1fba (válaszként erre: 130. - Zsuzso58)
2008. febr. 18. 08:01

Zsuzsó!

De ja vu.-m van.Nem volt már egy pár héttel ezelőtt hasonló eszmecserénk hármasban pirosalmával???

130. zsuzso58 (válaszként erre: 119. - Pirosalma)
2008. febr. 18. 01:04

Én most nem kívánok ebbe a magasröptű eszmefuttatásba bekapcsolódni, mivel sem biokémikus sem másmilyen egyetemet nem végeztem. Én most ehhez a kijelentéséhez fűzök véleményt:


"hanem ahogyan, amilyen mocsok üzleti céllal azt tálalják. Nagyon igaz, hogy az étrendkiegészítők terén lehet a legnagyobb hasznos húzni emberek jóhiszeműségéből és laikusságából."

A boltokban, ahol naponta vásárol WC papírtól elkezdve a gépocsiig, minden "mocskos üzleti céllal" történik. Akkor még a gyógyszergyártókat még nem is említettem, akik ezerszeres haszonnak adják el a nagyon sokszor alig tesztelt, sőt kimondottan ártalmas készítményeiket. Erről nagyon jó példákat olvashat a már többször idézett Dr. Lenkei Gábor - Cenzúrázott egészség c. könyvében. Ja, emlékszem már, ez is egy "reklámkönyv a vitaminok mellett" és ilyeneket a Krónikus Kritizátor Úr nem olvas. Hogy ebben van az igazság? Kit érdekel!! Fő, hogy vitatkozni lehessen, ál indokokkal.


Azért néhány szót megemlítek a másik témáról is:

Az InnerLight elméletét neves amerikai szaklapok méltatták, nagyon elismerően. Ha értelmes vitapartnerről lenne szó, szívesen megkeresném az idevágó adatokat, de ez most nem az a fejezet.

És még valami erről az elméletről és a hozzá fűződő gyakorlatról.

Jó barátnőm /31 éves/ tavaly májusban keresett meg, tudunk-e neki segíteni.

Betegsége:Rheumatoid arthritis, PSORIASIS

Orvosa szerint, ha 2 hónapon belül nincs pozitív változás, elindítják a rokkantosítást. Elkezdte fogyasztani a SG-t és kb 1 hónap után már jelentős változások történtek az állapotában. Rövidre fogva, októberben munkaképesnek nyilvánították.

Őt nem az érdekelte, mit mond a "hivatalos" tudomány, minek mond ellent az InnerLight elmélete.

Egyszerűen elkezdte inni és meggyógyult. Kell ennél több?


Hogy is mondják? A tett halála az okoskodás?


Még valami az ellentmondásokról: Hallott valaki valami Galileiről? Talán igen. Ugye ő is szembe ment a hivatalos állásfoglalással. Kinek lett végül igaza?

Vagy egy magyar eset bizonyos Semmelweissel: Ugye, ő sem volt a körülrajongott feltaláló, akit mindenki azonnal elismert. Hány nő köszönheti neki az életét?


Kedves Katilla, túl korán mondtad, milyen nyugis ez a fórum! Volt egy pár napunk, amikor tényleg nyugodtan beszélgethettünk ilyen mondvacsinált, megalapozatlan vitázgatások nélkül.

Vagy az ember már csak ilyen?

Ha nincs gond, mindig jön valaki, aki belepiszkít?


Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook