Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás de mivel? fórum

Lúgosítás de mivel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
369. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 368. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 09:20
Te érted, amit írtál??? :D
368. Pirosalma (válaszként erre: 365. - Cszsuka)
2008. jún. 9. 08:57

Szia, Zsuka!


Beméretted? Volt rá kb. 40 000 Ft-ot?:-) (Egy analitikai vizsgálat kb. ennyi, de lehet, keveset mondtam.)

Ha viszont a hatóanyagtartalom 80 %, az ciki, mert ekkora eltérés nem lehet:-) (Mint hogy ha te 1 liter tejet veszel, az lehet mondjuk, 980 vagy 1020 ml, de 800 ml nem.)

367. Pirosalma (válaszként erre: 364. - Cimbike)
2008. jún. 9. 08:54

Szia!


Azért maradjunk 13-féle vitaminban:-) (Annyi van, ha jól számoltam.)


De, ha jó minőségű készítnényt vesz az ember, akkor benne van (pont, hogy jóval több van bennük, mint a természetes forrásokban). Ásványianyagokat is szoktak melléjük rakni.

Valóban lehet különbség a természetes és a mesterséges között, de úgy tűnik, nem jelentős.

366. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 364. - Cimbike)
2008. jún. 9. 07:56

A doktor úr úgy látszik, nem igazán követi a világ változásait.


A korszerű vitaminok ma már bőven tartalmazzák a gyümölcsökben és zöldségekben található vitaminok többszörösét is.Természetesen nem azok, amelyeket a DM-ben lehet kapni pár száz forintért.

365. Cszsuka (válaszként erre: 364. - Cimbike)
2008. jún. 9. 06:59

Azért mondta, mert nem tudja, hogy már vannak fejlettebb technológiával előállított vitaminok és táplálékkiegészítők, amiket én megbízható helyen bemérettem és 80%-os hatékonyságot, ill. hatóanyagtartalmat mutattak ki. Persze többnyire nem tablettás, hanem kapszulás.

(Pirosalma! Már ismerem a véleményed! Tudom, hogy erre mi a reakciód, de nem baj részemről!:)

364. cimbike
2008. jún. 9. 06:55
Én meg pont azt hallottam, hogy nem igazán jó szedni a tablettás vitaminokat. Állítólag az izületekben lerakódik vagy valami ilyesmi. Meg ezek a vitaminok (hiába van ráírva, hogy 50 féle vitamint tartalmaz), nem közelítik meg a gyümölcs természetes vitamin tartalmát. Arról nem is beszélve, hogy különbőző nyomelemeket, stb.-t is tartalmaznak, amiket a tablettások nem. Ezt orvos mondta. (régebben hallottam, ezért nem emlékszem pontosan mit is, de valami ilyesmit)
363. Cszsuka (válaszként erre: 356. - Pirosalma)
2008. jún. 8. 22:22
Nem baj, nem egy malomban őrlünk, de még eljöhet az ideje...:)
362. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 361. - 2577cdcc12)
2008. jún. 8. 22:16
Erről beszélek! Én zöldségen és gyümölcsökön élek (már amikor nem fehérjeturmixon és Neera szirupon :D), a húst csak köretnek eszem. De szerintem nincs elég vitamin és tápanyag bennük. Hála a nagyüzemi..................
361. 2577cdcc12 (válaszként erre: 357. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 8. 21:50

Van olyan ember,aki annyi zöldséget, és gyümölcsöt eszik, például én :o). Én szinte csak azt...

Bár ahogy azt Pirosalma írta, ki tudja azok már milyenek, hála a "nagyüzemi növénytermesztésnek"...

360. Pirosalma (válaszként erre: 359. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 8. 21:47

Eddig is így volt, csak nem tudtunk róla:-)


Ó, fogadni semmire se fogadj szerintem a mai világban!:-)

359. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 358. - Pirosalma)
2008. jún. 8. 21:44

Na végre, egyetértünk :)


A fél országnak sok a munkája és kevés a fizetése. Nem hiszem, hogy rosszabbul élnek, mint bárki más 6 éve. Ezzel nem akarom az érzéseidet megbántani, de anyám betegsége kapcsán az elmúlt 3 évben kaptak némi fizetéskiegészítést....


Mérési adatokkal én sem tudom alátámasztani, de nagyösszegű fogadást mernék kötni arra, hogy táplálékkiegészítők nélkül lehetetlen kiegyensúlyozottan táplálkozni.

358. Pirosalma (válaszként erre: 357. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 8. 21:31

A klasszikus orvostudomány is ezt vallja, csak ezt az egészségügy elfedi. Hidd el nekem, hogy így van, csak az orvosok nem mindig lényeglátóak, viszont sok a munkájuk, kevés a fizetésük (és feltételezhetően rosszabbul élnek, mint 6 éve)...Csak ennyi a gond:-( Más minden OK:-)


Nem tudok mutatni, de nem azért, mert ne létezhetne. Nem tudom, nincsenek méréseim, de könnyen lehet, hogy nem. Vannak aggályok a mai nagyüzemi növénytermesztéssel kapcsolatban.

357. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 355. - Pirosalma)
2008. jún. 8. 21:25

Igen, pontosan ezt vallja a holisztika. Nem gyógyszerekkel kell tömni az embert, hanem biztosítani azokat a folyamatokat, amelyekkel a szervezet önmagát tudja "menedzselni". Mert az egészséges szervezet önmagát tartja karban.


Mutass nekem egyetlen egy embert, aki mindenféle hozzáadott dolgok (vitaminok, táplálékkiegészítők) nélkül normális tápanyag ellátással büszkélkedhet. Annyi zöldséget és gyümölcsöt ember nem eszik, amennyire szükség volna. Noch dazu, manapság ezekben van annyi vitamin, mint sok-sok évvel ezelőtt?

2008. jún. 8. 21:19

Bocsánat, hogy beleszóltam, tényleg.

Én így látom:-)

355. Pirosalma (válaszként erre: 338. - Cimbike)
2008. jún. 8. 21:18

Bocs, nem akarok beleszólni a nagy hollisztikába:-), de ilyen megfogalmazásban ("tiszítani"): sehogy.

Lehet adni antioxidánsokat, fehérjét, vitaminokat, szénhidrátot, ásványianyagokat, esszenciális zsírsavakat stb. Vagyis normális tápanyagellátás szükséges, az életfolyamatok ("méregtelenítés") meg mennek maguktól.

354. Pirosalma (válaszként erre: 337. - Cszsuka)
2008. jún. 8. 21:15
Hm. Az immunrendszer gyengesége (tápanyaghiány miatt) esetén nincs allergiás reakció. Éhezésben pl. a bőrpróbára adott válasz teljesen negatív is lehet (anergia).
353. Pirosalma (válaszként erre: 331. - Cszsuka)
2008. jún. 8. 21:13

Szia, Zsuka!


A hidrogénezés során (margaringyártás, de a jó minőségű magarinokban - pl. Flora, Flora Light, Flora Pro Actív - a mennyiség elhanyagolható, mert egy bizonyos módszerrel ki lehet küszöbölni a transzizomereket majdnem teljesen) keletkezhetnek. A főzés, olaj hevítése során is, de csekély mennyiségben (a túlhevített olaj egyébként nem kifejezetten egészséges).


A prosztaglandinok között a jó és a rossz megkülönböztetésnek nincs értelme (általában a TXA2 a "rossz"-ak, a prosztaciklin meg a jó, legalábbis ezek az ismertebbek), mindnek megvan a szerepe. Persze a bevitt zsírsavak arányától függően tolódhat el azarány pl. a gyulladást kiváltók (omega-6-ból képződők) irányában.


Tehát maguknak az esszenciális zsírsavaknak az arány is döntő, nem csak a transzizomerek vagy a telítettek mmenyyisége (utóbbi kettőből nem képződik prosztaglandin).


Pl. az érelmeszesedésnek (plusz magas vérnyomás) egyik oka az omega-6 túlsúly (az omega-6-túlsúly több TXA2 és kevesebb prosztaciklin képződésével jár, ez az említett negatív folyamatoknak kedvez), persze önmagában feltételezhetően kevés lenne, kell hozzá a túlsúly, cukorbetegség stb.


A LÉNYEG (EGÉSZSÉGESEKNEK szól, aki beteg, gyógyszert szed, konzultáljon orvosával!): fogyasszunk kevesebb gyorséttermi ételt, töltött csokikat, kekszeket (vagyis kerüljük a hdirogénezett zsírt/olajat tartalmazó ételejet), együnk heti 2-3-szor zsíros tengeri halat (konzerv is jó, szardínia, makréla, lazac, hering, sprotni), főzzünk olívaolajjal!


Hm...Enzimterápia?:-) Persze, ismerem, de a legtöbb esetben kivitelezhetetlen ma még, főleg, mert nem tudjuk, hogy milyen enzimekkel van a gond. Laktázt lehet pótolni orálisan, másokat viszont nem nagyon.


Igazad van, aligha fogja...:-/

352. cimbike (válaszként erre: 351. - Cszsuka)
2008. jún. 8. 20:58
Köszi :)
351. Cszsuka (válaszként erre: 349. - Cimbike)
2008. jún. 8. 20:29

Édi vagy...:)

Azért a segítő ajánlatom még fennáll...:)

350. cimbike
2008. jún. 8. 17:00
A román lapot csak azért tettem be, hogy megmutassam erre a termékre gondosz-e. Nem láttam, hogy román lap. Ezt dobta ki a google.
349. cimbike
2008. jún. 8. 16:49
Persze, mindenki ott vásárol ahol akar. De ha legközelebb rendelni akarsz, szólj és tőlem 25e-ért megveheted akciósan. :))
348. Cszsuka (válaszként erre: 346. - Cimbike)
2008. jún. 8. 16:37

engem teljesen hidegen hagy, hogy ki mennyit keres rajta. Nekem sokkal fontosabb, hogy tudom, hogy jó, mert ismerem, s ezért ajánlottam. Ha keresni akarnék rajta, akkor nem írtam volna, hogy menj el egy bioboltba. Ha olcsóbban be tudod szerezni, akkor tedd meg, szerencsés vagy. Én nem szoktam olyan portálokon járni, mint az e-bay vagy mi, most hallom először. A Tesz-Vesz-ről is csak hallottam, nem érdekel. A lényeg, hogy sok embernek szüksége van segítségre, az egyik az enyém. Aki ezt választja, annak segítek továbbra is, mert pl. az SG mellé is kellenének tanácsadók, hogy mindenkinél, vagy legalábbis többeknél működjön. Egyébként az SG-hez is van béltisztító és társai, csak vedd meg a könyvet, olvasd el, vagy kérdezd ki a bioboltost, ahol vetted.

Egyébként nem tudom, mennyibe kerül Romániában. Az Ökonet egy magyar cég, ami Romániában is jelen van, magától értetődik, hogy ott drágább, mert ki kell juttatni a dolgokat.

Amire én gondoltam, ha már honlapcímnél tartunk, az www.biocom-usa.com. Magyar nyelvű, közvetlenül rendelem az USA-ból. Az ott feltüntetett árra még kb. 40% megy rá, ami áfa, VÁM és szállítási ktg-ből adódik. Szerintem, mivel a romániai cég raktárból árulja, már ezek a ktg-ek eleve rajta vannak.

Egyébként meg azt csinálsz amit akarsz, és mindenki azt teszi. Ha azon kesergek, hogy ki mennyit keres a gyógyulásomon, akkor soha nem gyógyultam volna meg. Most sem érdekel. Fő, hogy meggyógyultam....

:)

347. cimbike
2008. jún. 8. 15:08
És ilyen haszon mellett persze nálam is használ majd... :)))
346. cimbike
2008. jún. 8. 15:07
Én ezen akadok ki. Ez a Supergreens is csak egy olcsó kis por, amire mindenki rárak és ezért kerül ennyibe. Különben filléres dolog lenne. De attól, hogy kifizetsz érte több 10e Ft-ot rögtön csodaszernek hiszed. Ha elkezdeném dobozolni az 1000 Ft-os Sanders-port és isteníteném biztos ezt is el lehetne adni 20x-os áron. Tényleg, beszállna valaki az üzletbe? :))
345. cimbike
2008. jún. 8. 15:03

Erről beszéltél, ugye?

[link]

344. cimbike (válaszként erre: 343. - Cszsuka)
2008. jún. 8. 15:00
Ez kezd átmenni szánalmasba... Nevetséges, hogy ezt a teljes tisztitó kúrát amiről írtál, itthon 35e Ft-ért árulják! E-bayen 50 $-ért adját. Tehát postaköltséggel együtt is max. 11-12e Ft... :)))
343. Cszsuka (válaszként erre: 342. - Cimbike)
2008. jún. 8. 14:08
Az nagyon jó...!
342. cimbike
2008. jún. 8. 14:04
TeszVeszen megtaláltam amiről írtál. Ott 35e Ft.
341. cimbike
2008. jún. 8. 13:23
Köszi, ha ráveszem magam, akkor szólok. Most először marad a lúgosítás. Ha elfogy a Sgreens, akkor kipróbálom az Ovics által javasolt Sanders-port.
340. Cszsuka (válaszként erre: 339. - Cimbike)
2008. jún. 8. 13:07

Akkor legjobb a tisztítókúrának ősszel nekiállni, s addigis lehetőleg helyesen táplálkozni a sport mellé.

A tisztításról azt tudom mondani, hogy van sokféle, de én csak egyet ismerek behatóan, amit kipróbáltam és merem is ajánlani. Ezek az ökonetnél kaphatók. Ha bemész bioboltba, megrendelik neked, úgy kell kérni, hogy Teljes Test Tisztítás. Hatféle készítményből áll komplexen és mindegyik speciálisan van összeállítva gyógynövényekből. Kb. 36-40 ezer Ft, (tehát nem olcsóbb, mint az SG), úgyhogy ebből a szempontból ki kell ábrándítsalak. Viszont valóban hatékony. Azt nem ajánlanám, hogy "csakúgy" nekiállj. Ha úgy döntesz, hogy beszerzed és már megis van, akkor szólj, szívesen segítek. Ha esetleg az a biobolt nem foglalkozik vele, amelyiket megkerestél, akkor szólj szintén, ebben is segítek.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook