Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire lehet lecserélni a következő gyógyszereket? fórum

Mire lehet lecserélni a következő gyógyszereket? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 11. 07:31

A helyettesítés és a csere egészen más....

A helyettesités esetében azonos fő hatóanyagú gyógyszereket helyettesitenek egymással...pl citalopram,citapram,cipralex...ezek antidepresszánsok és citalopram tartalmúak....külön mondta a doktornő aki elég jó orvosnak számít hogy ha nincs esetleg a gyógyszertárban citalopram simán adhatnak citapramot is ne ijjedjek meg mindegy....a benne lévő fő hatóanyag kb ugyanolyan....



Mikor ez a sorozat nem vált be nálam akkor gyógyszercserére totál más hatóanyagú de szintén antidepresszáns szert kaptam a kórházban...ez a csere,előző a helyettesités volt....



így van ez a xanaxxal és frontinnal stb is....xanaxot és frontin szoktak helyettesiteni egymással....a rivotril is nyugtató hatású gyógyszer de egészen mást,azt csak cserélni szokták



a helyettesités esetén általában hasonló adagolásban simán lecserélik az adott gyógyzsert a cserénél többnyire le kell állni az adott szerről-adagról orvosi felügyelet-visszajelzések mellett és úgy ad egy másikat ha felelősségteljes az orvos akkor azt is kisebb adaggal kezdve a kivánt hatás eléréséig növelve és beállitva....


szóval nem mindegy a csere vagy helyettesités!!!



biztos van hiba abban amit írtam nem vagyok gyógyszerész tehát nem is kell rám hallgatni teljes mértékben,de nagyvonalakban szerintme igazam van



A tény hogy gyógyszert otthon saját kútfőből senki ne kezdjem szedni vagy beállitgatni vagy akár abbahagyni....a doki azért doki,feltételezzük hogy ért hozzá...ha szerintünk nem akkor pedig szabad orvosválasztás van és lehet tovább keresgetni...



engem nem zavar ha valaki általánosságban kérdez mert nem hivogatja minden vaccakkal a dokiját...egy ilyen bogyós kérdés kevésbé necces mintha valaki azt kérdezi hogy egy kés áll ki a hátamból mit csináljak mert vannak efféle kaliberű kérdések sajnos:(((


itt Ágnes úgyis a dokijának fog szólni de kiváncsi volt más mit szed ebben az esetben más doki mit mond stb...

17. bnedora (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2012. aug. 10. 21:05
Nekem pont fordítva volt, és nekem sem javasolta a cserét.
16. agnes1219 (válaszként erre: 15. - Zakajeo)
2012. aug. 10. 20:53
köszönöm,mindenkinek aki megirta,a tapasztalatát,met adokim,nem, mindig elérhető,stb.
15. zakajeo (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2012. aug. 10. 20:17
Megkérdezi a dokiját úgyis de tapasztalatokat várt úgy gondolom,hogy kinek mire cserélték ki ami másnak bevált..
2012. aug. 10. 16:28
Nekem pedig az a véleményem, hogy ne fórumon kérjenek segítséget a betegek, hanem orvostól.
2012. aug. 10. 16:25
A párom évek óta sajnos Rivotrilt szed.Múltkor elfogyott neki és az orvos azt mondta nem helyettesíthető Xanaxal mert teljesen más a hatóanyaga!
2012. aug. 10. 15:45
én évek óta Rivotrilt szedek, és azt a Xanaxra szokták 2-3 évente lecserélni.
11. evamaria0803 (válaszként erre: 2. - 2b2a4a10d2)
2012. aug. 10. 15:30
Nem helyesíró-versenyre jelentkezett. Örülj neki, hogy nincs bajod, máséval pedig ne szórakozz.
2012. aug. 10. 15:30

Én úgy értelmeztem, amit Ágnes írt, hogy az orvos már lecserélte a gyógyszereket, és Ágnes arra kíváncsi, hogy ezek miképpen hatnak.

Lehet, hogy érez valamilyen különbséget, és megijedt ettől. Szerintem is jobb az orvossal beszélnie.

2012. aug. 10. 15:27

Ágnes nekem a doki a rivotril helyett frontint,xanaxot irt,a másik gyógyszeredet nem szedtem,nem ismerem.

Rivotril esetében nem érzékeltem ott a dolgokat ahol valójában voltak pl nekimentem a falnak,autóvezetésnél nem jó helyen láttam a sávot stb,lecserélték és ezek a tünetek megszüntek.


Más személyes tapasztalatom nincs.


Gondolom csak tapasztalatokra vagy kíváncsi és úgyis orvost keresel fel konkrét csere esetén,mert biztos tudod hogy az általad szedett gyógyszerek befolyásolhatják egymás hatását.

8. 04d410066e (válaszként erre: 7. - B235ac96d5)
2012. aug. 10. 15:21

Ágnesnek komoly betegsége van. Nem hiszem, hogy a Google bölcs döntés ilyenkor. Egyébként a mellékhatások miatt szeretné lecserélni. De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezek a gyógyszerek mind a központi idegrendszerre hatnak, és sajnos valóban súlyos mellékhatásokkal lehet számolni.

Irány a doki!

2012. aug. 10. 15:16

Ha azonos hatóanyagú gyógyszert keresel csak olcsóbbat, akkor a keress rá a hatóanyagnál.

Ha a meglévő betegségedre szeretnél másik gyógyszert, akkor a betegségkereső segíthet. (google)

2012. aug. 10. 15:14
Ágnes, menj el szépen az orvosodhoz, és mondd el neki, milyen mellékhatásokat tapasztalsz. Ne a fórumon kérj segítséget. Epilepsziás vagy, ezért nem lehet tudni, nálad mi mitől van, főleg, hogy a gyógyszerkölcsönhatások okozta kellemetlenségek is megjelenhetnek. Kérlek, menj el a neurológusodhoz, és írd meg nekünk, mit mondott!
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - 2b2a4a10d2)
2012. aug. 10. 15:12
Kíváncsi lennék, neked milyen lenne a helyesírásod, ha olyan betegséged lenne, mint Áginak! :S
2012. aug. 10. 15:10

Kedves Ágnes,


[link]


Ezen a linken meg tudod nézni a mellékhatásokat is, és a helyettesítést is másik gyógyszerrel.

2012. aug. 10. 15:10

Próbálj meg ebbe a fórumba írni:

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra!

2. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - Agnes1219)
2012. aug. 10. 15:08

Nem értem, hogy mit akarsz kérdezni, mert rettenetesen fogalmazol és akkor a helyesírásodat meg sem említettem még.


Itt tudsz tájékozódni a gyógyszerek mellékhatásairól és az interakciókról:


[link]

2012. aug. 10. 15:05
Kedves kubtagók, ha valaki, túdna, segiteni, nekem, gyogyszer mekék hatás, LAMICTÁL, RIIVOTRIL évekóta szedem, és MIRE CSERÉLTE LE ADOKI .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook