Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szójatej miatt lehet pajzsmirigy alulműködés? fórum

Szójatej miatt lehet pajzsmirigy alulműködés? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 11. 20:03
Rizstej és zabtej recepteket találsz a No Salty-n is, ha nem ihatsz tejet, esetleg ezeket is ki lehet próbálni. a szója fitoösztrogéneket tartalmaz, ha valakinek amúgy sem stabil a hormonrendszere, én biztos nem ajánlanám rendszeres fogyazstásra a szójatermékeket.
13. Lisy50 (válaszként erre: 12. - Fiabesca)
2012. aug. 11. 16:38
Kókusztej is jó a kávéba,kiadagolod jégkockatartóba, úgy nem vész kárba ha felbontod!
12. fiabesca (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. aug. 11. 10:25

én is egy litert iszok meg egy héten...kb. addig áll el. ezt osztom el kávéba, kakaónak meg mikor mire. eddig 350 ft körül vettük a szójatejet, az 1400 ft egy hónapra. ha mondjuk 600 ft-os rizstejjel számolok, szintén egy dobozzal egy hétre, az már kapásból egy ezressel több havonta :S ezért akarok itthon csinálni rizstejet, ha sikerülne hozzá normális turmixgépet szerezni


egyébként még nem kezelnek, meg a dokimhoz is csak két hét múlva tudok visszamenni (szabadságon van), de ahogy nézelődtem neten, nálam még nagyon pici az emelkedés (4,1) és erre még a háziorvosom is azt mondta, a normális határon belül van. csak nem akarom, hogy tovább romoljon és ha ez tényleg a szójatej miatt van, akkor inkább már most lemondok róla. meg annyi rosszat hallottam/olvastam, hogy szerintem egyébként se innék többet.

2012. aug. 11. 06:56

Én sem néztem a googleban, de a szója tartalmaz növényi hormonokat, amik hatnak az emberi hormonra is, így el tudom képzelni, hogy a pajzsmirigyet is megpiszkálja.

Szójatej nélkül is elég sok szóját fogyasztunk, hiszen mindent azzal dúsítanak.


Nem tudod kihagyni a tejet?


És arra is gondoltam, hogy lehet enélkül is pm. beteg lennél. Nagyon sokan vagyunk azok.


Kezelnek? Kaptál gyógyszert?

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Fiabesca)
2012. aug. 10. 22:10

és mihez kell annyi tej?? :O

nálunk egy hétig kitart egy doboz tej, csak kávéba kell.

9. fiabesca (válaszként erre: 8. - Lisy50)
2012. aug. 10. 22:07
jóval drágább :( a szójatej még belefért...de azt nem láttam még 700 ft alatt :(
2012. aug. 10. 19:38
Igyál rizstejet!
7. 867e00eac7 (válaszként erre: 2. - Fiabesca)
2012. aug. 10. 16:43
A szója fitoösztrogén, fokozza az ösztrogént, ami gátolja a pajzsmirigyet.
2012. aug. 10. 14:57
Köszi a gyors választ. Ezekszerint újra meg kell próbálnom kókusztejet gyártani :)
2012. aug. 10. 14:54

írd be a google-ba hogy: szójatej pajzsmirigy


elég sok találat lesz

2012. aug. 10. 14:54
2012. aug. 10. 14:53

"A mellrák elkerülése végett szója-készítményt (SPI - Soy Protein Isolate) fogyasztó nőknél a rosszindulatú daganat előjeleként értelmezhető epithelialis hyperplasia mértéke nagyobb volt.


Felmérések szerint, szóját fogyasztó terhes anyák újszülött fiúgyermekeinél ötször nagyobb eséllyel fordult elő hypospadiasis, míg a lányoknál lehetséges problémák, így a terméketlenség, a hormonális zavarok, esetleg rákos megbetegedés jelentkezése későbbi életkorra várhatóak.


A nagymértékű szójafogyasztás kisfiúknál a herék disztrófiáját, valamint a tanulás és vizuális összpontosítás romlását is okozhatja. Mind fiúknál, mind lányoknál jelentkezhetnek pajzsmirigy-működési zavarok, kiszámíthatatlan érzelmi és viselkedési megnyílvánulások, immunrendszeri elváltozások és a nemi hormonszintek deregulációja.


Szójakészítmények túlzott fogyasztása kislányoknál korai pubertást, zavart és fájdalmas menstruációs ciklusokat, sőt terméketlenséget is előidézhet. Fiatal nőknél már 45 mg izoflavon (pl. 22 g szárított szójamag) jelentős biológiai hatásokat válthat ki, például a menstruációs ciklus zavarait, a pajzsmirigy hormonok csökkenését (hipotiroidizmus), és golyvát.


100 gramm szója-protein ösztrogén hatás szempontjából egyenértékű egy antibébi tablettával. Egy kizárólag szójatejjel táplált csecsemő annyi ösztrogént kap naponta, amennyi egy felnőtt szervezetre átszámítva kb 5 antibébi tablettával lenne egyenértékű. Az utóbbi évek kutatásai felhívják a figyelmet arra, hogy nagy mennyiségű szója-protein kivonat (pl. a javasolt napi 100 g SPI) fogyasztása egyértelműen toxikus hatásokat vált ki."


Publikálva: Fontosabb endokrin diszruptor vegyületek és az élő szervezetekre kifejtett hatásaik, Orvostudományi Értesítő, 2009, 82. kötet, 3. szám


Szerzők: Dudutz Gyöngyi, Kincses Ajtay Mária, Csép Katalin


[link]

2012. aug. 10. 14:52

Sziasztok!

Kb. fél éve derült ki, hogy allergiás vagyok a tejfehérjére, úgyhogy elkezdtem szójatejet inni. Pár hónapja elkezdett elég erősen hullani a hajam, fáradékony vagyok, állandóan fáj a fejem. Valamikor év elején volt nézve a pajzsmirigyem, mert elég nehezen tudok fogyni, de most újra megnézték az értékeket és a TSH-m emelkedett (igaz, csak 4,1 és 4-ig normális). Viszont azt olvastam valahol, hogy a szója gátolja a jód felszívódását. Elképzelhető, hogy a megnövekedett szójafogyasztásom miatt lassult le a pajzsmirigy működésem? Emellett két fehérvérsejt értékem tér még el, erre a háziorvos nem mondott semmit. A bőrgyógyászomhoz csak két hét múlva tudok visszamenni, de ha a szójatejnek lehet hozzá köze, akkor keresek valami más tejpótlót. Van valakinek ilyen tapasztalata esetleg? A válaszokat köszönöm!

2012. aug. 10. 14:47
Szójatej miatt pajzsmirigy alulműködés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook