Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés altatásban, - pro és kontra fórum

Császármetszés altatásban, - pro és kontra (tudásbázis kérdés)


1 2
33. kicsibaba33 (válaszként erre: 32. - Bichi)
2016. dec. 29. 09:12
Jó neked! Én többször is átéltem a borzalmakat!
32. Bichi (válaszként erre: 29. - Kicsibaba33)
2016. dec. 28. 23:05
Én még nem is hallottam olyat, hogy valaki rosszul volt utána. Engem is altattak császárnál, de kutya bajom nem volt tőle...
31. kicsibaba33 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2016. dec. 28. 16:18
Igen?? Én szívesen kifizetem, ezen ne múljon..ilyenről nm is hallottam...
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Kicsibaba33)
2016. dec. 28. 16:04
Van gyógyszer arra is, hogy ne legyél rosszul, ne hányj, ne szédülj, ne kóvályogj altatás után. Ha van orvosod, tudni fogja mi az. 1 ampulla kb 8000 Ft. Pont ezért nem is adják alapból. Érdeklődj utána.
2016. dec. 28. 14:06

Jó olvasni, hogy valaki lazán élte meg az altatást. Én azért is félek, mert más okból mér kétszer altattak és szörnyen rosszul voltam utána....Volt, hoogy két napig nem tudtam felkelni, hánytam és ágytálaztak..már nagyon rossz volt. Ezt ügye itt nem tehetem meg. És az is rossz, hogy nem látom a babaát mikor kiemelik! De valahol bízom abban, hogy ez az altatás most más lesz és jobban fogom viselni...a baba

miatt!

2016. dec. 28. 13:32
Én is altatásban szültem, mert nem hatott az érzéstelenítő. Egyáltalán nem volt rossz, ébredés után rögtön megkaptam a babát egy kicsit... Pár óra múlva pedig már velem volt végig. Tényleg kicsit olyan érzés volt aznap este, mintha betéptem volna, de egész jó volt... :) Viccet félretéve, én ezt az egészet nem éltem meg rosszul. Sőt, visszagondolva úgy érzem, hogy így még jobb is volt, hogy nem voltam ébren a szülés alatt. Mire felébredtem, már túl voltam az egészen. Úgy kell felfogni, hogy a baba és a Te érdekedben valamiért ez a legjobb megoldás. Ne izgulj, minden rendben lesz!
2016. dec. 28. 12:30

Engem is altattak, lepényleválás miatt. Van jó és rossz oldala is. Jó az hogy én iszonyatosan féltem a műtéttől, és így csak addig tartottak ébren amíg muszáj volt. A rossz pedig hogy az altatástól is pont annyira féltem.:DDD Rettegtem hogy nem fogok többet felébredni ( ami ugye nem is volt annyira irreális félelem, lévén ömlött belőlem a vér ).

Amint felébredtem azonnal éreztem a fájdalmat, ami érzéstelenítésnél fokozatosan jön elő, és van idő csillapítani. A babámat megkaptam amint nyitva tudtam tartani a szemem, mellre is tehettem egy kicsit. Jól ébredtem, nem beszéltem félre, észnél voltam azonnal. Viszont nem kelhettem fel csak 12 órával a műtét után, ami azért nagyon hosszú volt.

26. vkorsi (válaszként erre: 24. - Kicsibaba33)
2016. dec. 28. 12:00
mi indokolja, hogy altatás kell és nem lehet epidurális vagy spinális érzéstelenítés mellett?
2016. dec. 28. 11:05

Nekem mind a 2 terhességem császárral végződött a magas vérnyomásom miatt.Az elsőnél a szülővárosomban történt,gerincbe érzéstelenítettek,azaz azzal kezdtek,majd altatás lett belőle,mert rosszul lettem,majdnem elpatkoltam a sok vérveszteség miatt...És a műtét után az intenzívre kerültem,oda délután 5 körül hozták le a nagy fiamat.

A másodiknál Miskolcra kerültem,és ott altatásban történt,de utólag jobb is lett,mert a műtét előtt derült ki,hogy sérvem van,azaz sérveim-2,amik egybe nőttek,és így a császárral ki is szedtek belőlem(amiért hálás vagyok,mert elméletileg nem kötelessége a szülésznek...),és 2,5 órás komoly műtét lett belőle!!!!

Fél 2 után vittek ki a műtét után,és este a szobatársam,egy idős néni(nőgyógyászati műtéte volt) mesélte,hogy amikor behoztak az őrzőbe akkor a délutános ápolónőt szó szerint megharaptam(a kezét),mert még "kómás" voltam az altatástól.Délután fél 4-re tértem észhez,akkor tudtam magamról,hogy ki vagyok,hogy hívnak,mért vagyok ott stb..Akkor hívtam a férjemet(a telefonomat az egyik szülésznő őrizte,és amire magamhoz tértem ott volt mellettem a telefonom),hogy megnyugtassam,hogy jól vagyok.

A kisebb fiamat csak másnap hozták fel hozzám.

2016. dec. 28. 09:01

Aki így szült, leírná a tapasztalatait?

Úgy néz ki altatni fognak császár alatt.....

Kissé félek az egésztől. Köszi

2012. aug. 13. 14:10

ja és még valami


Spinális érzéstelenítéses műtét után ugyebár fokozatosan érzed, hogy megy ki az érzéstelenítő és egyre jobban érzed a vágás miatt a fájdalmat.


Altatásosnál nekem egyből fájt a hasam, ahogy kinyitottam a szemem. Viszont tudtam mozgatni a lábaimat, ami nekem nagyon nagy pozitívum volt.

2012. aug. 13. 14:04

Én már mindkét típust átéltem. (spinális, altatásos).

Egyértelműen a spinális a jobb, bár a császár amúgy sem jó semmiféleképpen, de ha muszáj, akkor inkább a spinális.


(A második koraszülés miatt lett altatásos, nem volt idő vacakolni a gerincérzéstelenítéssel, mert életveszélyben voltunk.)


Az én szempontomból nem volt különbség a két típus között. Ugyanúgy feltudtam állni, igaz, hogy fájt, de hát ez természetes. Viszont azt most már én is megtapasztaltam, hogy a második császár után már könnyebben mozog az ember lánya. Ugye mert már tudjuk, hogy kell felülni, hogy lépkedjünk stb.


Ha bababarát a kórház, nem kell órákat várni, míg megkapod a picit, hiába fekszel ugye még minimum 6 órát a műtét után. Odahozzák és mellreteszik, legalábbis nekem az első babámmal így volt.


Egy szó, mint száz. Ha választhatsz, inkább ébren legyél és láthasd azonnal a babádat, mint ha alszol és totál kába vagy ébredés után.


Én az altatásos után össze-vissza habogtam, remegtem, jó, az ideg is közrejátszott, de nagyon szar volt. Úgy éreztem magam, mint valami drogos. És ami még más, mint a spinálisnál, hogy iszonyatosan szomjas voltam, kiszáradt a szám és megtudtam volna inni egyszerre öt liter vizet is. De nem engedték.

21. VZsófi (válaszként erre: 20. - Pumuklimama)
2012. aug. 13. 10:34
Én normál úton születtem annak idején, de a memóriám irtózatosan rossz. Lehet, hogy én vagyok a kivétel :-)
2012. aug. 13. 08:33

Találtam egy cikket, miszerint amerikai kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a természetesen született gyerekek intelligensebbek, mint császáros társaik. Az oka az, hogy születés közben a egy bizonyos UCP2 nevű fehérje szintje megnövekszik, ami a rövid és hosszútávú memóriára is pozitívan hat, ezért intelligensebbek a természetes úton világrajött babák. Ezt a kutatást azért tartják fontosnak, mert nagyon elszaporodtak az indokolatlan császármetszések.

Persze gondolom ha ne adja az ég oxigénhiányt szenvednek születés közben, azt nem tudja ez a fehérje pótolni...

A személyes tapasztalatom pedig az ( indokolt czászáros lévén), hogy a gyerekeim IQ-jával semmi gond...lehet, hogy még intelligensebbek lennének ha natúrban születnek, de ekkora IQ is tökéletesen elég a boldogulásukhoz...szorgalmat kellene beléjük oltani, abból van hiány, de az meg nem a császár miatt.

2012. aug. 10. 20:37
Nekem is sürgősségi volt 2010-ben, nagyon sajnálom, hogy nem láthattam a kislányomat, csak jóval később. Én is hamar talpra bírtam állni, a nővérek csodálkoztak is, de aztán másnap már nem voltam olyan vidám:( Én sokáig bánkódtam a császár miatt tulajdonképpen még most is, hiszen semmi nem pótolhatja azt mikor az újszülöttet odaadják. Viszont idén sikerült természetes úton világra hoznom a kisebbik lányomat, egy élmény volt!:)
18. pumuklimama (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2012. aug. 10. 12:52
De jó, hogy a másik oldalról is kapunk tájékoztatást! Köszi!
2012. aug. 10. 12:10

Igen, azok az esetek amiket írtok, mind egyértelműen altatást igényelnek (pl. sürgős császár, rossz vérkép vagy alvadás, életmentő beavatkozások).

Ilyen esetekben vagy arról van szó, hogy a gerincközeli szúrásnak több kockázata van mint az altatásnak (pl. vérzés a gerinccsatornában) vagy nincs rá idő (egy jó spinál is 10 perc mire leghamarabb beáll, egy ügyes anesztes alapesetben 4-5 perc alatt szúrja meg... az epidurális kanül szúrás 5-10 perc, az adagolás még 15-20 perc mire a műtéti érzéstelenség beáll).


Az altalásnak viszont vannak kockázatai is, az egyik, hogy az altatószerek bejutnak a babába is, így valóban okozhatnak légzésdepressziót nála. A másik nagy kockázat a hányás, illetve a gyomortartalom légutakba való kerülése. Persze megvan a módja, hogy hogyan kell az ilyen beteget altatni hogy ez ne forduljon elő, de még a legnagyobb körültekintés mellett is benne van a pakliban, szövődményként elég súlyos tüdőgyulladást okozhat.

A harmadik szempont, hogy tényleg nem láthatja a babát, hiszen a műtét végén ébresztjük csak, addigra a baba már általában az újszülött osztályon van, és még utána is órák mire az altatószerek hatása teljesen elmúlik.

Nálunk (Péterfy Kh.) az a szokás, hogy ha érzéstelenítésben van a császár és a baba is jól van, akkor akár rögtön a kiemelés és egy gyors ellenörzés után (ami ott a műtőben történik) odateszik a babát az anyuka arcához, megnézheti, beszélhet hozzá, adhat puszit. Utána kiviszik ellátni a babát, ez kb 10 perc, és ha minden rendben még visszahozza a csecsemősnővér vagy az apuka amikor már fel van öltöztetve. Ilyenkor általában még zajlik a műtét, de közben már lehet kicsit babázni.

Én ugyan nem szültem, de azt gondolom, ez a néhány perc már önmagában megéri a gerincközeli érzéstelenítéssel járó kellemetlenségeket (ami egyébként szerintem sehol nincs egy szüléshez képest...)

2012. aug. 10. 11:45

Nekem áprilisban volt császár altatásban - a vérképem nagyon rossz volt, az anesztes nem merte bevállalni az érzéstelenítést.

Délután egykor születtek a babák, este 6kor már hozták őket. Mellre tehettem őket. 9kor talpra állítottak, elkísértek fürdeni.

Nem éltem meg rosszul - a babák és az én egészségem érdekében történt minden.

2012. aug. 10. 11:18

Nekem si sürgősségi volt. Petike intenzíven volt, ezért láttam csak másnap. De a többiekhez sem hozták be. Este 7-kor (intenzíven látogatási idő), még kóma voltam azért nem tudtam menni. Illetve nem is tudtam volna. Katéter még bent stb...

Én sem tudtam feldolgozni. Olyan űr van bennem. Mindenképpen szeretnék egy normál szülést még, ha megadatik. Persze, ha nincs más választás, akkor ezt el kell fogadni. Felépülés szempontjából viszont én sokkal jobban bírtam. A többiek még mozdulni sem bírtak én meg forgolódtam már meg fel is ültem. A többiek meg nem érezték a lábukat órákig. Szóval van benne jó is...

14. rohiani (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. aug. 10. 10:53

Engem altatásban császároztak (sürgősséggi császár) 12 órás vajúdás után, úgy hogy a magzatvíz már elfolyt még itthon, a baba szívhaja nagyon lelassult.

Fél egykor szültem, a gyereket csak este 7 után láttam, de még akkor is csak azért hozták be, mert már bőgtem és azt mondtam, ha nem hozzák én kimegy hozzá. A mai napig nem tudom miért nem hozták volna maguktól. Szopival az első két nap volt gondunk, de utána 1,5 évig szopizott.

Nem altatásban még nem szültem, de én is sajnálom, hogy nem láttam a gyerkőcömet rögtön. Nem rögtön az én karomban volt.

13. pumuklimama (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. aug. 10. 10:16
Nekem 2 gyermekem született császármetszéssel ( nem tudok 3 cm-nél jobban kinyílni, sőt az elsővel zöld volt a magzatvíz is, tehát mese nem volt)altatásban. Én rettenetesen sajnálom, hogy nem éltem át a gyermekeim születését! Először csak másfél nap múlva hozták be a babát, de csak 48 óra elteltével próbálhattam szoptatni, másodszor rögtön behozták, de szoptatni őt is csak 2 nap után kaptam el. Nekem a gyerekekkel sikerült gyorsan összehangolódni, tudtam szoptatni is, de érzelmileg nagyon megviselt a szakadék...terhesen elaltatnak, mire észheztérsz ( hú, de szörnyű)csak a fájdalom van, a babát nem látod....Nővérfüggő, hogy mennyire segítenek át ezen a krízisen. Én most a harmadikat várom, és ébren akarok lenni!
2012. aug. 10. 10:09
bocsi a sok hibáért.
11. Macskanita (válaszként erre: 7. - Szabianyu)
2012. aug. 10. 10:08

nekem csak azért nem volt jó a spinál, mert eszméletlen meg voltam fázva, ez miatt az6 altatás is kizárt volt persze. Szóval, nagyon köhogtem, és ugye alapban fájt a seb, köhögtem hozzá, még jobban, feküdjek mozdulatlanul, miközben köhögési rohamom van, (miután kiment az érzéstelenítő hatása) na az az igazi:-DDDD

Azt én is láttam, hogy altatott trsaim hamarbb talpon voltak, stb...

Az altatástól félek kissé, hogy milyen szövődményei lehetnek, milyen veszélyt rejt mind az anyára mind az újszülöttre nézve.

2012. aug. 10. 10:07
Ha altatnak, a baba is bealszik. Ez nem jó neki, sok esetben emiatt éleszteni kell.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2012. aug. 10. 10:03
narcosist... Csak hülyéskedik a tablet...
2012. aug. 10. 10:01
Szakmailag csak akkor indokolt, ha az érzéstelenítés valami miatt nem végezhető. A szülő nő telt gyomrú betegnek tekintendő, az altatása fokozott rizikóval jár több szempontból is. Ha csak lehet, én nem altatok, jobban jár az érzéstelenítéssel. Persze vannak helyzetek, amikor a marcosaidat kell választani, de ez nem az az eset...
2012. aug. 10. 09:59

Sziasztok!

Nekem altatásban volt a császárom ,az alacsony vérnyomásom miatt nem bírtam magamhoz térni ,nagyon rosszul voltam.írj légyszi miért nem jó a spinális és azt hogy csinálják.lehet nekem is császár lesz farfekvés miatt.

6. Macskanita (válaszként erre: 5. - Marylu93)
2012. aug. 10. 09:59

szia!

Miért nem láthattad a gyermekedet annyi ideig?

2012. aug. 10. 09:54

Szia!

Nekem altatásban végezték. Hamarabb talpon voltam mint a többiek. Ebből a szempontból szuper. Viszont! Nem láttam a gyerekem! Csak másnap! Ezt a mai napig nem dolgoztam fel. Tejem sem volt. Nem tudtam szoptatni, nem indult be rendesen. Bár ez nem törvényszerű...

4. Macskanita (válaszként erre: 2. - 0a84e34983)
2012. aug. 10. 09:49
a szemem miatt, az egyik tompalátó, a másikon félő, a retinaleválás.előző császárom spinál érzéstelenítésben volt, de azt nem szeretném, ha van rá mód.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook