Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek jár a rendszeres gyermekvédelmi támogatás? fórum

Kinek jár a rendszeres gyermekvédelmi támogatás? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 23. 08:17
13. geridina (válaszként erre: 12. - Dovima)
2012. aug. 22. 11:31

aranyos vagy, de én nem magamról beszéltem.

nekem sem sokkal haladja meg, de én ezzel foglalkozom hivatalban, azért írtam:)))

12. dovima (válaszként erre: 11. - Geridina)
2012. aug. 10. 07:07
sajnálom,nem tudsz valahonnan lecsípni?:) nálunk volt aki megtette és nem tudták meg,mondjuk én nem merném...
11. geridina (válaszként erre: 10. - Dovima)
2012. aug. 9. 22:03
most is 37 ezer, 39 ezer pedig az egyedülállóknak
10. dovima (válaszként erre: 1. - Kamijázmin)
2012. aug. 9. 15:22

ha meghaladja akkor sajnos nem kérheted,de milyen összeget találtál,nekem most van új és abban a határ 37050ft.

különben mi is nevelünk tartósan beteg gyereket a férjem munkanélküli,lejárt neki a járadék és az önkoris segélyt nem kapjuk,mert 1200ft-al tulléptük a határt...

9. zakajeo (válaszként erre: 7. - Hybridtheory)
2012. aug. 9. 14:40

Biztos hogy most nincs így,jövedelemfüggő nem pedig gyerekszámfüggő.


A hozzászólás fölöttire hozzászólásra pedig:nem automatikus három gyereknél sem,nem elég ha van három gyerek,igazolni is kell a családi pótlékról szóló határozattal,lehet elfogadják a kifizetett összegről szóló igazolást is pl bankszámlakivonat ahol egyértelmű ki kapja ki után és mekkora összeget.Semmi sem automatikus,mindent bizonyitani kell valami féle határozattal vagy igazolással,a három gyereket is.

8. mmacus (válaszként erre: 4. - Hybridtheory)
2012. aug. 9. 14:25
Nekem sosem járt három gyerekre, szerintem ez mindig is jövedelemhez kötött volt és most is az. A menzára járt -volna- 50 %-os kedvezmény 3 gyereknél automatikusan.
7. hybridtheory (válaszként erre: 5. - Zakajeo)
2012. aug. 9. 14:18
Régebben még így volt, azóta lehet, hogy változott, de sztem is az a legjobb a személyesen utánajár az ember.
2012. aug. 9. 14:06

Ha nem is jár esetleg a rendszeres gyermekvédelmi támogatás,de tartósan beteg gyereket nevelsz,járnak bizonyos kedvezmények a jogosultság bizonyítása esetén pl magasabb cspről szóló határozattal a tankönyv az iskolában akkor is ingyen van ha nem jár gyv.

Érdemes bemenni a helyi szociális irodába és ott konkrétan a ti esetetekre megkérdezni.

2012. aug. 9. 14:04

Nem,ha meghaladja nem veheted igénybe,de érdemes felkeresni a helyi szociális irodát és ott megkérdezni.

Hybridtheory,nem jól tudod,nem jár alapból senkinek,a nagycsaládosoknak sem,elég szigorúan veszik a feltételek meglétét és a jövedelemkorlátot.

2012. aug. 9. 13:46
Ên úgy tudom, aki 3 vagy többgyerekes, ill. ha tartósan beteg, akkor alapból jár, nem számit mennyi a jövedelem.
2012. aug. 9. 13:37
A 20 éves lányod kérheti magára is a gyermekvédelmit saját jogon, mert egyedülállónak számít már. Hiába él veletek, ő egyedülállóként kereset nélkül megkaphatja. Nekem is volt már ilyen ügyem nem egy
2012. aug. 9. 13:36
sztem nem. nekem is 4 gyerek van es picit leptuk tul a hststt. siman elutasitjak...meg 3 ft- ert is...
2012. aug. 9. 13:33

Ha tartós beteg gyermekem van, de valamennyivel meghaladom a kívánt összegeket, akkor nem is kaphatok gyermekvédelmi támogatást.

4 gyerekem van, egy 20éves, iskolát elvégezte, de nem dolgozik még, egy 11 éves, aki tartós beteg, és egy két és fél éves ikerpár. Valamennyivel meghaladjuk az összeget amit ír az internet, akkor nem is vehetem igénybe? Segítsetek légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook