Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változókorral kapcsolatban tanácsot várok fórum

Változókorral kapcsolatban tanácsot várok (beszélgetős fórum)


27. Virág00 (válaszként erre: 26. - Mafalda)
2012. aug. 8. 21:15

Szellemileg ép,csak makacs.

Valóban nekem kell a segítség,hogy ezt végig tudjam csinálni,és maradjon energiám a páromra is.

2012. aug. 8. 21:08

Hú,ez nagyon kemény!Mit lehet itt csinálni?Nincs valaki aki ránézne napközben és megakadályozhatná ezeket a túlkapásokat?Mert ő nem érti már meg.Biztosan van kezdődő demenciája.Nem?

Meséltél neki a klimaxodról?Hátha megérti,h milyen nehéz most neked.

A jelek szerint magadat kell jó állapotba hozni,..őt nem tudod,te meg így bedilizel.Menj orvoshoz és panaszkodd el magad!Lehet,h jó ötletei lesznek.Vagy természetgyógyászhoz,ha tudsz képzettet.

25. Virág00 (válaszként erre: 24. - Mafalda)
2012. aug. 8. 20:53

Evvel tisztában vagyok,nem is akarom megváltoztatni Őt igazából,de vannak esetek,mint amikor én csinálok valamit,abba is beleszól,illetve anyagi oldala is van,mert míg mi 24 órás szolgálatban vagyunk,addig Ő nyitott kazánajtónál,és nyitott ablaknál elfűt havi 66ezer ft-ot fával,plusz még a gázfűtés.Nem érti meg,hogy a pénz értéke már rég nem annyi.

Különben mindketten "halak"jegyűek vagyunk.

Ezért probléma nekem most ez a robbanékonyságom,amit eddig tudtam kontrolálni,mert nagyon tudtam alkalmazkodni,de most nem megy.

Az érdekessége az a dolognak,hogy emlékszem az anyu klimaxára,az egész család megsínylette.Meséltem is neki,hogy télvíz idején majd megfagytunk apuval,mert neki melege volt,és kitárta az ablakokat mikor hőhulláma volt.

2012. aug. 8. 20:35
Az anyukádnak te mindig gyerek maradsz.(nem skorpió véletlenül?)Nem tudod megváltoztatni,le kell nyelni."Én így szoktam"-ra mondhatod hogy te meg másképp,és most te csinálod.Legközelebb majd ő csonálja,ahogy ő szeretné.Persze ebből lehet sértődés.Sosem fogja belátni,h nem kéne mindenbe beleszólnia.Az új dolgokat az öregek már nem igen fogadják el,ez nem feltétlen önzőség.Már nem érdekli az új,jó neki minden úgy ahogy eddig volt.Megkövesedett.A legtöbb öreg ilyen.Fogadd el,és ne várj tőle semmit,akkor nem leszel ideges.Ha ő a szomszéd öreg néni lenne,akkor is zavarna ez a viselkedés?Vagy azt jobban el tudnád nézni?Az ember az anyukájától mást vár.Te is nehezen fogadod el legbelül,h ő már nem olyan,mint évekkel ezelőtt.Pedig el kell fogadnod,és akkor nem fogsz rá haragudni.Tudom,h ez milyen nehéz,sokszor lehetetlen.De csak a hozzállásodon tudsz változtatni,rajta nem.
23. Virág00 (válaszként erre: 21. - Mafalda)
2012. aug. 8. 20:17
Sajnos Ő az a tipus,hogy csak aza jó,amit ő csinál.De ő már nem bírja,így marad a beleszólás mindenbe,és folyamatosan azt mondja,hogy "én így szoktam".Nagyon önző,és nem hajlandó az új dolgokat elfogadni.Lehet ebbe őrülök bele,nem a klimaxba?30 évig vezettem külön háztartást,gyerekek,férj,nekem is kialakultak bizonyos szokásaim.Nehéz összeegyeztetni.
22. Virág00 (válaszként erre: 20. - Mafalda)
2012. aug. 8. 20:05
Az-az érdekes,hogy erre várumk életünk folyamán,és tessék,amikor bekövetkezik,már nem is olyan jó.
21. mafalda (válaszként erre: 19. - Virág00)
2012. aug. 8. 20:04

Sajnállak!Így még nehezebb.Nagy önuralom kell ehhez.Ezért jó lenne ha valami szorongásoldót használnál.Nem emlékszem mit írtak itt előttem,de vannak teák,növény alapú gyógyszerek,amiket kipróbálhatnál és kiválaszthatnád,h melyik válik be neked.Én azt hiszem nyugtatót szedtem,de jobb volt úgy.

Anyukádnak nem adhatnál valamilyen "feladatot"míg elmész,hogy avval kösse le magát?Az én anyum remekül elvarrogatott,javítgatott dolgokat.Amikre sokszor nem is volt szükség,de őt lekötötte.

2012. aug. 8. 19:59

A háziorvossal beszélhetnél,..kérdés,mennyire ért a dologhoz.A nőgyógyásszal is megbeszélheted,ha hormont akarnál.Pesten van ilyen szakrendelés(régen így hallottam),talán valamelyik női klinika csinálja.Nálunk ilyen nincs.Nem tudom te hol laksz?

De tudod mi a furcsa?Hogy amikor elmaradt,akkor olyan ürességet éreztem.Hogy nem lehet már gyerekem

(olyan idősen nem is akartam volna)és hogy valami végérvényesen lezárult((((

2012. aug. 8. 19:54
A fő gondom,az idős,beteg anyum,akivel együtt lakunk,és neki mindent időre kell csinálni.Én délelőtt ha elmegyek bevásárolni,már odaáll a konyhába főzni az ebédet reggel 8-kor.Hiába mondom,hogy nekem ez fél óra alatt megvan,ami neki fél délelőtt.Ettől már megy fel a pumpa,és nem bújhatok el a világ elől,pedig sokszor szeretnék.
18. Virág00 (válaszként erre: 17. - Mafalda)
2012. aug. 8. 19:49
Lehet,hogy orvoshoz is el kellene mennem?
2012. aug. 8. 19:47
Egyetlen jó a dologban,h a végén nem kell már menstruálni:)))Viszont évekig eltart sajnos a folyamat és a végén több egészségbeli romlást is hoz magával.Pl.csontritkulás.Emiatt ajánlotta az orvosom a hormonpótlást,amit igénybe is vettem.Így kitolódott a dolog kb.5 évvel.(akkor hagytam abba)Tovább maradtam fiatal,testileg és lelkileg is.
2012. aug. 8. 19:41
Hát, mondjuk én egyébként is rettentően hangulat ember vagyok. Mérleg a horoszkópom, nem vagyok könnyű eset. De minden elismerésem a férjemé, hogy elvisel, amikor tombolnak a hormonjaim...
15. Virág00 (válaszként erre: 13. - Mafalda)
2012. aug. 8. 19:40
Szerintem is beszélni kell róla,ha másért nem is tapasztalatcsere,illetve megerősítés,hogy nem vagyok egyedül,és el fog múlni.Csak a párom bírjon elviselni.
14. Virág00 (válaszként erre: 11. - 107da09275)
2012. aug. 8. 19:38

Szia!

Ez az elsárkányosodás szó nagyon találó,sajna már rám is jellemző.

2012. aug. 8. 19:38

A hormonok miatt van ez,úgy mint terhesség alatt.Csak rosszabb.Én is utáltam magam.

A férfiak semmit nem tudnak erről az egészről,azért kell elmesélni mindent róla.De ami az érdekes,h még a nők is tabunak tekintik.Mintha szégyellni kellene!Sokszor kezdeményeztem beszélgetést erről nőkkel,nehezen lendültek bele.A végén örültek,amikor kiderül,hogy másnak ugyanolyan gondjai vannak és nincsenek egyedül.

2012. aug. 8. 19:35
45 éves, bocs, nem volt bekapcsolva a numlock.
11. 107da09275 (válaszként erre: 9. - Virág00)
2012. aug. 8. 19:35

Sziasztok!!

Én lves vagyok, de nekem is néha már össze-vissaz jön meg:(

A hőhullámok nekem is megvannak, meg észrevettem magamon az "elsárkányosodás" összes előjelét:(

Hüvelyszárazság még nics, erre már vannak sikosító kencék, ez nem akkora baj, és még izgi is:)

Lassan meg kéne jönnie, de azt se bánnám, ha végleg elmaradna, csak legyek kicsit nyugodtabb, és lelkileg is kiegyensúlyozott.

Mit tudhatnak erről a pasik, nekik nem ilyen a klimax...

10. Virág00 (válaszként erre: 8. - Mafalda)
2012. aug. 8. 19:31

Szia!

Igen,szerintem is a lelki része a legnehezebb.Sokszor látom magam kívülről,és legszívesebben felpofoznám magam.De akkor miért nem tudom magam kontrolálni?

9. Virág00 (válaszként erre: 7. - Winny)
2012. aug. 8. 19:26
Ezért nem is gyógyszerre gondoltam,de a nemi vágy hiánya még nekem is furcsa.A Férfi aki ezt nem éli meg,csak találgat,hogy eddig minden rendben ment,és magában is keresi a hibát.Meg ugye a hüvelyszárazság! Ezt a legnehezebb elhitetni vele,hogy én kívánom őt,független a szárazságtól.
2012. aug. 8. 19:22

Szia!

A pároddal beszélned kellene a lelki változásról.

Hogy értse!Az én férjemnek is el kellett magyaráznom,h mit érzek,mennyire nem tudom befolyásolni a hangulataimat és milyen nehéz,h ne bántsam meg őket állandóan.Persze ezt nehezen értik,mert sosem élnek át hasonlót.És később is,újra meg újra fel kellett frissíteni ezt a "tudást".Valahogy nehezen értik,h ez nem egyszeri alkalom:(((Amikor nagyon "rajtam volt a dili",akkor szóltam,h most jobb ha senkivel nem beszélek és ők is békén hagynak.De hát nem minden nap ilyen rossz,th.el lehet ezt fogadni(és el is kell)a másik félnek.Nekem a lelki része volt nagyon durva,ezért írtam erről.Kívánom,a gyors javulásodat!

7. winny (válaszként erre: 1. - Virág00)
2012. aug. 8. 19:15

Megoldás?

A teljes őszinteség a pároddal.A gyógyszerek nem oldják meg a gondot.

6. Ildi0325 (válaszként erre: 5. - Virág00)
2012. aug. 8. 19:15
Nincs mit, szívesen. Hátha segít neked is. Ráadásul még gyógyteához képest egész jó ízű.
5. Virág00 (válaszként erre: 4. - Ildi0325)
2012. aug. 8. 19:12
Ezt ki fogom próbálni,köszönöm.
4. Ildi0325 (válaszként erre: 3. - Virág00)
2012. aug. 8. 19:11
A szója fitoösztrogént tartalmaz, tehát a klimaxos hormoncsökkenést kicsit visszaigazíthatja. Persze ehhez azért huzamosabban kell szedni, de a tea elvileg már hamarabb is hat. 3 filtert kell tenni 1 liter vízbe és iszogatni , minden nap elosztva.
3. Virág00 (válaszként erre: 2. - Ildi0325)
2012. aug. 8. 19:06

Szia!

Köszi,ez a tea jól hangzik,és a kapszula milyen tünetre jó?

2012. aug. 8. 19:04

Szia!

Nekem nagyon bevált a Lady klimax tea. 4-5 nap után már érezhetően csökkentette a hőhullámokat. Szedtem még mellette Szójavit kapszulát is.

2012. aug. 8. 19:01

Üdvözlök mindenkit,aki olvassa,és aki hozzászól érdemben.

47 éves vagyok,és úgy gondolom,hogy elért a változókor engem is.Ez nem is lenne baj,csakhogy a tünetek,ami többféle,megőrjít engem is,és a családomat is.

Én is nehezen viselem magam,amikor hirtelen felkapom a vizet minden apróságon,ok nélkül bántom azt akit szeretek,de ha nem "úgy"szólnak hozzám,mélyen megbántódom,sírógörcs kap el folyamatosan,és nagyon nehezen engesztelődöm ki.

Ez ugye a lelki oldala,de van testi tünete is.Ok nélkül szakad rólam a víz,a tarkómról,és a hátamról.Nagyon zavar,sosem izzadtam.A piros napok még csak 1x,2x maradtak ki,de már rám is jellemző a hüvelyszárazság,és a csökkent nemi vágy.Ez nagy probléma,mert párommal 2,és fél éve vagyunk együtt,imádom Öt,és eddig ez nem volt probléma.Nem érti,hogy mi a baj.Azt hiszi,hogy már nem szeretem,és nem kívánom Öt.Ez persze nem így van.

Aki szintén jár,vagy járt ebben a cipőben,szivesen veszem,ha megírja tapasztalatait,vagy valamilyen jól bevált módszert tudna tanácsolni a tünetek enyhítésére.

Van olyan koleganőm,akinek fogamzásgátlót írnak fel a tünetek enyhítésére,de én eddig sem szedtem,ezután sem szeretném,mert nem szedhetem.Mi a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook