Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fekete hajfesték valóban jobban roncsolja a hajat, mint a sötétbarna? fórum

A fekete hajfesték valóban jobban roncsolja a hajat, mint a sötétbarna? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 31. 08:38

Eredetileg fekete vagyok és kb 20 éve utánafestem fekete festékel, h szebb ill még sötétebb tónusú legyen.

Nem vettem, észre semmit, nem hullik, a fejbőrömnek sem árt.Mikor milyen festéket használok, árban középkategóriásat, amilyet éppen kapok.

25. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Énakiskirálylány)
2013. aug. 30. 19:03
próbáld ki a Garnier Color Sensation sötétbarnáját,nem fogod megbánni,tényleg nagyon intenzív szint ad,a többség feketének nézi.Bár az alapszined nem tudom,milyen,de az enyémnél biztosan nem sötétebb és nekem bevált....
2013. aug. 27. 08:55
nem
23. Énakiskirálylány (válaszként erre: 16. - Charlotte72)
2013. máj. 29. 05:00
Huu most olvastam a hozzaszolasod feketere festem mar evek ota a hajam havonta van hogy 3 hetente az utobbi 1 evben ugy elkezdett hullani hogy a siras kerulgetett hajmosaskor :(. Most is igy van :( kentem ricivel szedtem vitaminokat es semmi... Orulok hogy rabukkantam erre a forumra es azthiszem abbahagyom a festest es bizom benne hogy helyreall a hajacskam :/
2012. nov. 22. 13:14

Ja és be is linkelem nektek,hogy meg tudjátok nézni,ha esetleg nem ismeritek ezt a termékcsaládot,hátha ezzel is segítek:



[link]


Természetesen bármelyik drogériában megvehető...

21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2012. nov. 22. 13:11

*GARNIER COLOR SENSATION


BOCSI A HIBÁÉRT:)

2012. nov. 22. 13:09

Sziasztok!

Azt hiszem megtaláltam az "ÉN"hajfestékemet végre:)))

Legutóbb a Garnier COlor Naturals sötétbarnáját dícsértem ugye,hogy mennyire sötét intenzív színt ad.Továbbra is úgy találom,hogy jó ez a fsték,de találtam egy MÉG JOBBAT,szintén Garnier,csak épp a Garnier Color Sensations termékcsaládból.Szintén a sötétbarna árnyalat,egyszerűen szuper!ez már tényleg a feketéhez hasonlít ,még intenzívebb sötét színt ad,egyszerűen gyönyörű,én nagyon megszerettem!

Ajánlom elsősorban azoknak a csajoknak,akik imádják a sötét hajszínt,de a feketével nem mernek próbálkozni,ha kipróbáljátok,szerintem le is mondtok a feketéről annak összes káros hatásával együtt:)

sok sikert;)

2012. aug. 14. 12:34
Hát,köszönöm szépen,akkor addig elkerülöm a fekete festéket ameddig lehet.Egyelőre vannak forgalomban feketébe hajló árnyalatú sötétbarnák,amiket eddig is használtam,tényleg sokmindenki feketének nézi,és intenzív gyönyörű szín....én nagyon remélem,ezek a jobb minőségűek nem mennek ki a forgalomból,elvégre többen is használjuk akkor...köszönöm az eddigi válaszokat:)
2012. aug. 13. 19:55

A fekete jobban roncsolja a hajat.

Mivel a legerősebb színű festékről van szó,ezért jobban kikészíti.

Ez valamilyen szinten a szakmám,bár nem vagyok fodrász,ezt azért elmondom.

A feketével vigyázni kell,és jól meggondolni,hogy akarja e valaki....

2012. aug. 13. 16:08

Szerintem nem a haj szerkezetének árt, hanem a szervezetednek. A legmérgezőbb hajfesték. Én is emiatt használok sötétbarnát, ami szinte feketének hat.

Nem ajánlom hosszú távon a fekete festéket!

2012. aug. 13. 15:46
Én 20 éve festem a hajam, voltam már a szőkén kívül mindenféle hajszínű. Erős, vastagszálú hajam van, talán ezért is, nekem még soha nem roncsolta a hajam egyetlen hajfesték sem (pedig többnyire nem a drágát vettem, hanem az olcsót)! Viszont az tény, hogy amikor fekete hajfestékkel festettem be a hajam, nekiállt hullani. Ezért annak idején megpróbáltam utána járni és az eredmény: állítólag a a fekete hajfesték tartalmaz fémet, így aki fémallergiás (mint én is), annak többek között hajhullást eredményezhet. Hogy ez mennyire igaz minden hajfestékre vagy hogy egyáltalán (kémiailag) igaz-e, nem tudom, de tény, hogy fémallergiám van, és tény, hogy csak a fekete hajfestéktől hullott a hajam. Így azóta én is sötétbarnát használok, eredményesen!
15. Ekka
2012. aug. 13. 15:33

Ezt mondják, de én ebben nem hiszek.

10 éve fekete a hajam és gyönyörű.

2012. aug. 13. 14:17

Pár évvel ezelőtt vörösről váltottam sötétbarna színre. Majd miután beleszerettem a kékesfeketébe, évekig olyanra festettem. Én semmilyen különbséget nem tapasztaltam a sötétbarna és a fekete között sem hullás, töredezés, sem semmilyen más szempontból.


De gondolom minden nő, minden haj más.

13. Anda39 (válaszként erre: 12. - Pirosbegre)
2012. aug. 11. 08:57
Milyen fixálóra gondolsz?
12. pirosbegre (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2012. aug. 8. 20:14

Én is úgy jártam, sőt soha nem kentem össze ruhát, semmit, de alig bírtam kivarázsolni a dobozból. Póló bánta, sőt fogott is.

Próbáld ki a best. A fixálónál a szám azt jelenti h. van-e ősz hajszálad vagy nincs. A csaj kérdezte először h. van-e, mondom igen. Mikor másodjára vettem kérdeztem a 3 és 6 mit jelent, akkor is mondta h. akinek nincs ősz haja, más fixáló kell. Lehet ez van a "márkás" festékeknél is.

11. Miss Angel (válaszként erre: 8. - B4c1ab2cbf)
2012. aug. 8. 19:53
sajna a múltkor azt tettem fel,őszhajszálak maradtak:(pedig úgy tettem mindent ahogy leírták.....
10. pirosbegre (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. aug. 8. 18:10

Szia.


Ugyanebben a cipőben járok. Sötétbarna a hajam és őszülés miatt kell festenem, így feketére festem magamnak. 38 vagyok egyébként.

Próbáltam a Perfesct Mousse-t, nagy csalódás volt, fogott sokáig. Én találtam feketét:D

Nekem az volt a bajom h. töredezett a vége hajvágás után is. A fodrász mondta h. ammóniamenteset használjak.

A márkásakban (Garnier, Lorela, stb) mindben van.

Kozmetikusom festette a haját pedig terhes volt, mondta h. ammóniamneteset használ BES a neve. Na, vettem én is Fekete 1.0+ N3-as fixáló kell. 1 doboz festék+2 doboz fixálót kell venni, ugyanis elég kétszerre. Nekem vállig érő. Folyékonyabb állagú, mint a garnnierek, de azóta nem töredezik a vége. Kb. 1100-1200 a doboz festék+a fixáló. Van aki szinezőnek mondja. Fodrászkellékes boltba vettem. Kb. 7-8 hetente szoktam festeni egyébként.

2012. aug. 8. 17:46
Én is használtam Garniert, csak az volt a bajom, hogy viszketett a fejbőröm tőle... :( Ez a hab azért is jó, mert könnyű felvinni, és ha arcodra megy belőle, nem kell várni napokat hogy lekopjon, nem fogja be annyira erősen a bőrt!
2012. aug. 8. 17:43
Schwarzkopf Perfect Mousse hab állagú, én ezt használom, van belőle feketésbarna, ez a legsötétebb árnyalat, nekem nagyon bevált :)
7. Miss Angel (válaszként erre: 6. - B4c1ab2cbf)
2012. aug. 8. 17:43
SEGITETTÉL KÖSZI,sokáig gondolkodtam a feketén de lemondtam róla emiatt, igazából nem bántam meg mert ugye az enyém is szinte feketének látszik,csak az aggaszt,mi van ha kivonják a forgalomból ezeket,pláne a garniert,és ugye hajfesték hajfesték között is van különbség,én nagyon ragaszkodok ehhez,miota festem csak garniert használok.tulképpp ezért tettem fel a kérdést:)
6. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2012. aug. 8. 17:40

Szia!


Igen, jobban roncsolja a fekete, és tapasztaltam is... Most már kizárólag a legsötétebb barnával festem (ami szinte feketének látszik), azért is jobb, mert ha meggondolnád magad, szeretnél más színt, nem probléma... a fekete leszívatása viszont elég durva!

Nekem a kékes fekete tetszik nagyon, de inkább maradok a sötétbarnánál, hogy ne menjen tönkre a hajam!


Remélem segítettem :)

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Mirror)
2012. aug. 8. 17:38
Az én hajam nem vékony viszont eléggé hullik.Nem szeretném ha ez esetleg fokozódna....mióta hosszabb azóta pláne:S
4. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2012. aug. 8. 17:37
Ja azt még hozzátenném,az a hajfesték,ami nekem nagyon bevált,a garnier color naturals sötétbarnája,kiment a forgalomból.helyette találtam egy másik garniert ami szintén kitűnő,ugyanazt a sznt adja,de ha esetelg beszüntetnék azt is,már más letem nem lenne csak a fekete,annyirsa sötét a hajam,nem fogná be semmilyen világosabb festék meg nem is akarok világosabbat,igy is van aki feketének nézi:)))ezt sztném megtartani előre is köszi a segitséget:)
2012. aug. 8. 17:33
barna az alap hajszínem, inkább világosabb, vörös voltam, fekete lettem, semmivel nem lett másabb a hajam szerkezete mint előtte, pedig alapból nagyon vékony szálú...
2012. aug. 8. 17:26
sziasztok,ez azért érdekelne mert nekem nagyon sötét barna az alapszinem,tavaly nyár óta kénytelen vagyok festeni az őszülés miatt.ugyanolyanra festem mint az eredeti.....csak kiváncsi vok igaz e amit a egy fodrász mondott nekem,hogy a fekete sokkal jobban roncsol+a hajam is jobban fog hullani tőle,egy másik fodrász meg azt mondta,mivel alapból a legsötétebb barnát hadsználom,ennyi erővel már használhatnék feketét is,semmivel nem ártalmasabb.most akkor melyik igaz?
2012. aug. 8. 17:24
A fekete hajfesték valóban jobban roncsolja a hajat, mint a sötétbarna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook