Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehér pólókból a sárguló izzadságfoltok hogyan szedhetők ki? fórum

Fehér pólókból a sárguló izzadságfoltok hogyan szedhetők ki? (tudásbázis kérdés)


26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Anthico)
2012. aug. 15. 09:08

nekem van a gépemen 1:40 perces 60 fokos program (3 kiló ruhát lehet bepakolni).

Mivel elég gyakran mosok fél adagokat, ezért ebből a szempontból választottam mosógépet is.

25. Anthico (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2012. aug. 15. 09:04
A már "bebetonozott" (nem friss) foltok ellen is jó?
24. Anthico (válaszként erre: 22. - Icuri)
2012. aug. 15. 09:04

Kedves Icuri!


A foltok érdekessége az, amit lentebb is írtam, hogy nem szüntethetők meg dezodorral, hsizen háton és nyakon is erősödnek a sárga csíkok/foltok.

Amit viszont észrevettem, és lentebb is említették, hogy a hideg vizes előmosás lehet, hogy hasznos lenne. Ez elgondolkoztatott, mert mikor szennyesbe kerül az izzadt póló, akkor nem sárga, nem sárgább, mint előtte volt. Tehát nedvesen nem sárgítja az izzadság, viszont telik-múlik az idő, átesik pár mosáson, és szinte beleerősödik a sárgaság.

Nagyon magas hőfokon sose mosok, nálam az max 60 fok. Ez vagy van 40 és 30. Szidtam én már eleget a mosoprogram kitalálóit..biztosan férfiak voltak, akik életükben nem mostak még :D Minél modernebb egy gép, annál kötötebbek a programok és annál irreálisabbak szerintem (pl.: 60 fokos mosás 2,5 óra?????).

2012. aug. 14. 21:27
Ariel folteltavolitoval kezeld elo, aztan mosd ki szokasos modon:)
22. icuri
2012. aug. 14. 21:07

Szia Anthico!

Én a Vanish-nek a por formáját használom, töményen, kevés vizzel higítva a foltra kenem és egy idő után kiöblítem.Bár izzadságra még nem próbáltam. A spray-vel az a baj, hogy úgyis hamar izzadunk utána, meg a golyós után is. Olyan stift kellene, ami száraz és nem marad a hónalja nedves használat után. Nőiben nekem a Secret vált be.

Azt már én is kitapasztaltam, hogy ha a fehér ruhákat magas hőfokom mosom, akkor belesül a kosz, nem jön ki, vagy legalábbis nem lesz lesz szebb. Hatásosabb 50-60 fok + egy kis hypo.

2012. aug. 8. 18:25
Én is utána nézek ott.
2012. aug. 8. 18:25
Most jutott eszembe, hogy a Müllerben vannak különböző folt-oldók. Ott kellene utána nézni.
2012. aug. 8. 18:06
ha mosás használat után rögtön bekenitek mosószerrel és másnap kimossátok, az lehet, hogy segít
2012. aug. 8. 17:07

Én vastagon kenem stifttel a hónaljam, és a combom is, és az összes blúzom hónalja mind megsárgul. Én is akármivel próbáltam már, nem jön ki...


A combom is kennem kell, és nem is csípi ki az erős izzadás...

17. Anthico (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2012. aug. 8. 17:06

Én pl natur deot használok évek óta, nincs is semmi bajom a ruhákkal, hiszen semmi foltot nem hagynak, de az izzadságom sem. Igaz, szinte nincs is semmi fehér felsőm, amin ezt tesztelhetném. :P


De Párom nem használ dezodort, nem ken oda semmit, tehát még az sem lehet a ludas. Vagyis az Ő esetében nem ez a ludas. Gondoltam erre, hogy étkezésben kéne változtatni valamit, hogy ne ilyen legyen az izzadsága, de aztán eszembe jutott, hogy a friss, izzadt pólóin nincsenek sárga foltok (csak az addigiak). Tehát elvileg színtelen, és mégis, sok mosás után erősödik a sok sárga folt. Hátán pl csíkokban látszik, gondolom, ahogy gyűrődik a hátizsák alatt. De frissen, ott se sárgának látszik, csak vizes.

16. Anthico (válaszként erre: 14. - Anthico)
2012. aug. 8. 17:02
Nem tudom, miért ütök minden egy plusz "p"-t a hónalj szóba :D
2012. aug. 8. 17:01
A foltot tényleg a dezodorok okozzák. Nekem van olyan pólóm, amit úgy kimart a dezodor, hogy a fehér folt a feket póló színén is látszik, ha felemelem a karom. Mindenesetre beleégetés előtt akár fehér, akár színes, érdemes epeszappannal vagy bármilyen folttisztítóval alaposan kezelni, és csak után akimosni, és sosem magas hőfokon. Ez egyébként arra is vonatkozik, ha tényleg izzadségfolt van, pl. párnahuzaton, lepedőn. A dezodorváltás is jó ötlet, ha sikerül olyat találni, ami nem hagy foltot.
14. Anthico (válaszként erre: 12. - Chrissy28)
2012. aug. 8. 17:01

De pl a nyaka is izzad, meg a háta. Főleg edzések közben, tehát sajna nem sokra megyek, ha a hónaplj részen nem fog sárgulni, máshol ugyanúgy jut bőven izzadság.

De az a furcsa, hogy a totálisan nedvesre izzadt póló színtelen az izzadság, tehát nem foltos. De idő múlásával egyre jönnek elő a foltok. Tényleg lehet valami a mosás hőmérsékletével :O

13. Anthico (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2012. aug. 8. 17:00
Ebben lehet valami! Kíváncsi vagyok, hogy tényleg a meleg mosás ront-e a helyzeten.
12. Chrissy28 (válaszként erre: 9. - Anthico)
2012. aug. 8. 16:56
Az én páromnak is addig voltak ilyen foltjai amíg spray-t használt. A deo amit most használ már nem okos ilyen problémát. A régi pólóitól sajnos meg kellett hogy váljunk, illetve eltettem cipőt meg egyebeket takarítani..
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 9. - Anthico)
2012. aug. 8. 16:48

valaki probálja ki hogy mi van ha a friss még nem mosott izzadságos polót hidegvizben áztatja mossa ki?


mert van egy olyan érzésem hogy a meleg viz égeti bele az anyagba


pl gyümölcs folt is frissen hidegtejjel kijön, ha kimosod már nem jön ki soha


a vér folt is hideg vizzel jön ki frissen, meleggel meg nem

10. Anthico (válaszként erre: 7. - Darcy73)
2012. aug. 8. 16:45
Mosószódával már a múltkor is szemeztem, de akkor ki is fogom próbálni :)
9. Anthico (válaszként erre: 8. - Genlips)
2012. aug. 8. 16:45
Én is ezt hittem, de Párom pl nem is deózza magát. Mármint befújja és annyi, nem ken oda semmit. És érdekes, hogy ilyenkor a nagy melegben a hátizsáktól a háta is izzad és ott is szépen kirajzolódnak a sárga csíkok, tehát tényleg izzadság okozza.
2012. aug. 8. 16:41

kihozni eddig én sem tudtam. bár csak a mosógépbe gyűrtem be többször.

én párom deót váltott, azóta lényegesen jobb a pólóinak az állapota. ezért szerintem a foltot nem az izzadtság, hanem a deók okozzák.

7. Darcy73 (válaszként erre: 6. - Anthico)
2012. aug. 8. 16:36

Igen,én is így vagyok vele-sajnálom a jó pólókat. :(

Nekem pedig a legjobban még a Müll.rben kapható mosószappan halványította,illetve adok a fehérek mosásához mosódszódát.

6. Anthico (válaszként erre: 5. - Darcy73)
2012. aug. 8. 16:32

Én Vanish-sel némi halványulást értem el, de úgy, hogy 60 fokon mostam őket és 100 ml-t öntöttem be fehér Vanish-ből. Viszont azért nem olyan hatékony mindig így mosni, és így se a leghatékonyabb.


Csak sajnálom a jó pólókat, amik még egyáltalán nem nyűttesek, nem kopottak, csak ezek az izzadságfoltok rondítják el :(

2012. aug. 8. 16:30
Hát,erre én is kiváncsi vagyok!Mert semmilyen szuper mosószer,se Vanish,se epeszappan vagy más mosószappan nem szedi ki!!!
2012. aug. 8. 16:30

Van jó pár fehér póló, amin van minta, felirat (tehát nem merném hipózni). Pár év után az izzadság miatt a hónaplj részben a nyakon és a háton is sárga foltok jelennek meg, erősödnek.

Van valami módszer, hogy ezeket fakítsam, vagy eltüntessem?

Jó pár pólót már csak itthonra vagy edzésekre használ Párom, de még oda is már-már durván sárga.

Ötletek?

2012. aug. 8. 16:29
Fehérítő szóda talán segíthet rajta de lehet csak az ecetes olló.
2012. aug. 8. 16:29
erre én is kiváncsi lennék
2012. aug. 8. 16:28
Fehér pólókból a sárguló izzadságfoltok hogyan szedhetők ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook