Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fog - miért fáj? fórum

Gyökérkezelt fog - miért fáj? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 8. 16:15
Nekem a metszőfogam, felül az első, már régebben is volt tömve, most gyökérkezelve, a doki azt mondta nagyon vigyázzak rá, mert tömésből áll az egész. Vigyáztam is, mégis fáj...:-( Félek, h azt mondja ki kell húzni.
2012. aug. 8. 16:12

Szinte minden gyökérkezelt fog érzékeny marad.

Ha csak kicsit érzékeny, el fog múlni. Ha fáj, akkor lehet,hogy kezd belül begyulladni a gyökereknél (nekem négy gyökércsúcs-operációm volt eddig, mert begyulladt a gyökérkezelt fogam.)

Az a fájdalom viszont, ami a gyulladást jelzi, olyan embertelen,hogy azt nem lehet semmivel összetéveszteni, az ember képtelen hozzáérni a fogához, mert besz..ik, az egyetlen, ami használ, ha jegeli.

7. 36a26f5226 (válaszként erre: 4. - Hybridtheory)
2012. aug. 8. 16:09
Fogorvos, minél előbb, különben egyre jobban fog fájni... Ő tudja kipucolni, nem más... Aztán tesz bele gyógyszert...
6. hybridtheory (válaszként erre: 3. - Megi04)
2012. aug. 8. 16:08
Nincs kilyukadva az biztos, márciusban kezelte, azóta semmi gond nem volt vele.
2012. aug. 8. 16:07
Nekem kb egy ónapja fejeződött be egy kisőrlőm gyökérkezelése, és nekem is érzékeny a fogam, pl ha oldalról kívülről hozzáér valami, nyugalmi állapotban nem érzem egyáltalán. Én isazt gondoltam volna, hogy az a normális ha nem érzek semmit, mivel az idegeket kiszedték..
4. hybridtheory (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2012. aug. 8. 16:05

Ez nem hangzik túl biztatóan....:-S

Amúgy az ínyem is picit duzzadtnak tűnik.

2012. aug. 8. 16:05
Az ideget kiölték,de a gyökér begyulladhat...:(((( HA esetleg nincs betömve,vagy közben megint kilyukadt...:((
2012. aug. 8. 15:58

Hááát... nem a fog fáj, főleg nem idegszedés után, hanem alatta a gyulladt íny... Esetleg eltömődött a lyuk, és nem tud tisztulni... Alatta meg a gyulladt ínyben folyadékfelhalmozódás indul, és az feszíthet...


keresd fel a fogorvosod...

2012. aug. 8. 15:56
Márciusban lett gyökérkezelve a fogam, eddig semmi gond nem is volt vele, viszont most pár napja fájdogál. Nem nagyon, csak úgy "érzem", és nem tudom, hogy normális ez, mert ha elméletileg kiszedte belőle az ideget, akkor mitől fájhat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook