Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolások könyvei és étkezése! fórum

Középiskolások könyvei és étkezése! (beszélgetős fórum)


2012. aug. 16. 11:44

Sziasztok!


Tegnap még jó, hogy felhívtam a sulit!A párom ment a gyerekkel a beíratásra,ő mindent felírt csak rosszul!Férfiak:-)

Szóval az évnyitó nem 1-jén lesz 5-kor ,hanem 2.án 5-kor,de még jó is mert a 2 kisebbnek itt, 1-jén 5-kor lesz!

A kaja 400/nap, 8000/hó de nekünk a fele,ő a teljes árat monda mert azt hitte az a fele!!Az durva lenne.

A könyvekért sajnos tényleg fizetni kell, itt nincs használt,vagy könyvtári,mindenki ujjat kap,csak aki gyermekvédelmit kap annak a fele az 30ezer.

És még hol a rengeteg füzet,azt itt nálunk az önkori minden gyereknek 1-től 8-ig

ingyen adja, akkor is ha milliomos a szülő.Meg a sok szir-szar tollak,körző,vonalzó stb....És még ott a másik két gyerek!

De ez van!


gyerekeim!


Köszi amit írtál! :-)

2012. aug. 15. 21:24

Szia Kata!!!


Nálunk már júniusban jelezni kellett,hogy kik azok akik "ingyenes " tankönyvre jogosultak. Nekünk csak azokat a könyveket kellett vissza adni évvégén amelyekre nem volt szükség később 12.-ig. Amikre igen azokat majd csak 12. évvégén kellett le adnunk. Az étkezésikedvezmény igen 50%-os! Sajnos sokkal nehezebb a felső oktatásban. De az egyetemista korában még nehezebb lesz!!! Oda időben spórolni kell akármilyen szinten. Bocs,hogy olyat is írtam ami rád még nem érvényes.

22. Idhikai (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2012. aug. 9. 07:50
... hát az árak így vannak. Én egyedül neveltem a gyerekeim, ennek megfelelően nem volt semmi kedvezményem .... 47.000 Ft volt az elsős szakközepes tankönyv, és akkor még nem volt egy szem füzet se, tornacucc miegymás (külön matek, külön német stb.) ... szóval iiigen, sokba kerülnek a gyerekek, hát vigyázni kell, hogy jó útra rakjuk őket! ;)
2012. aug. 8. 20:19

A beiratkozásnál mi is kaptunk egy rakás papírt az egyiken fel volt tüntetve a könyvek árai,mivel van rendszeres gyermekvédelmin a tankönyv 30ezer forint lesz,ez a fele ár!!!!!!A kollégiumot még nem tudom ,és az ebéd is "csak" féláron lesz havi 8000.-!!!!

A titkárságon a hölgy még felháborodva közölte,hogy még ÖRÜLJEK,HOGY CSAK ENNYIT KELL FIZETNI!!!!!

2012. aug. 8. 18:54

nálunk beiratkozásra (gimnázium) vinni kellett egy kitöltött tankönyvlistás, amelyen szerepelt, hogy jogosultak vagyunk-e ingyenes tankönyvre (nem), könyvtárból kérjük-e a könyvet, vagy magunk szerezzük be.

Természetesen, mivel nem vagyunk jogosultak, a megfelelő oszlopot töltöttem ki, és összeadtuk, hogy 30.500 forint lesz a tankönyvek ára. Ebben még az angol nyelvköny nincs benne!


Szilvi (Szolnok)

19. Idhikai (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 14:16

... várj azért az első szülői értekezletig. Ha addig ki kell fizetni a könyveket, akkor fizessétek ki, és szülőin elfogják mondani, hogy milyen kedvezmények vannak, és kaptok hozzá nyomtatványt.

Biztos hogy van fizetéskönnyítés... akár tartós tankönyv, akár kedvezmény formájában.

18. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Kitrákotty)
2012. aug. 8. 14:09

Köszi az infót!


Bár így lenne itt is, egy könyvtári könyv nekünk ugyan olyan jó lenne,de nem lehet, meg kell venni!

Az meg teljesen egyértelmű, hogy a nyelvkönyveket vagy munkafüzeteket meg kelljen venni!


Na ez is megtudtam, hogy az ingyenesség az 50%-ot jelenti.

Sajnos még nem volt nagyobb,középiskolás gyerekem nem tudtam, hogy anyagilag ekkora változás,mikor a szülők pénztárcájába nem kerül több pénz!!!

17. kitrákotty (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 14:06

Ha jársz/voltál szülőin, tudnod kéne milyen iskolába fog járni a gyereked.

Mivel alapítványi iskolánál lehet, hogy spec. tankönyvcsomag van, vagy egyéb felszerelés, amit nem biztosít ingyen az iskola.


Középiskolában sok dolog másképp van ám az általánoshoz képest, ne abból indulj ki, hogy eddig mi volt!

2012. aug. 8. 14:04

az iskolák nemcsak az új tankönyvek finanszírozásával teljesíthetik ingyenes tankönyvellátásra vonatkozó kötelezettségeiket. Egyre inkább terjed az a gyakorlat, hogy a tovább használható, tartós tankönyveket (atlaszok, feladatgyűjtemények stb.) könyvtári kölcsönzés útján bocsátják a rászoruló gyermekek rendelkezésére.


(nyelvkönyveknél viszont nem tudja ezt megtenni, mert vagy több évig használatosak, vagy úgy használják, hogy benne oldják meg a feladatokat, ezért ezeket általában meg kell vásárolni - és mindig ez a legnagyobb tétel)


Az "ingyenes" étkezés pedig minden középiskolában 50%-os térítési díjat jelent.

2012. aug. 8. 14:03

Na mindegy okosabb nem lettem!

De köszi a hozzászólásokat!

14. Kata 1977 (válaszként erre: 12. - Idhikai)
2012. aug. 8. 14:03

Én is járok szülőire hallok,sőt még jegyzetelek is!!!:-))

De a tavalyi évben még ezt nem mondták,legalábbis itt nálunk!!

13. Kata 1977 (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2012. aug. 8. 14:02

Lehet diéntől már így lesz általánosba és teljesen logikus.

A gyereknek óvni,vigyázni kell rá,mert ha nem én simán kifizettetném a szülőkkel,és segítség mert ingyen van akkor is.

12. Idhikai (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 13:58
Mondjuk én nem kaptam ingyen :), de járok szülői értekezletre, és hallok isssssssssss... :)
11. Idhikai (válaszként erre: 8. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 13:58
Most már az általános iskolákban is elvileg így kell működnie! Tartós tankönyv és vissza kell adni... végülis ha belegondolsz, van logikája.
2012. aug. 8. 13:50

Itt nem ez a kérdés!!!!!

Olyanoknak a véleményére lennék kíváncsi akik így jártak,hogy az általános iskola 8.-k osztályáig ingyen kapták,jogosultan,az ebédet és a könyveket és a középiskolában,nem!!!!

9. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 13:27
Beírattad a gyereked egy olyan iskolába, amit nem ismersz???
8. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2012. aug. 8. 13:10

Ez a középiskolákba van így,vagyis sajnos mint a mi példánk mutatja,nem mindegyikeb?!

Mert általánosban nem könyvtári volt, hanem 80%-ka új és a többi használt.

Én balga azt hittem ,hogy ez így lesz tovább is és az étkezés is,de nem!!

7. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - Kitrákotty)
2012. aug. 8. 13:08

Mind a 4 gyerek 18év alatti.15,12,7és 2évesek.

Azt nem tudom sajnos milyen fenntartású az iskola!

6. Idhikai (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 12:42
.... nincs ingyenes. "Tartós tankönyv" van, tehát kikölcsönözheti az iskolai könyvtárból, és év végén le kell adnia. A nyelvkönyveket és munkafüzeteket pedig meg kell venni.
5. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2012. aug. 8. 12:39

mind a 4 gyerek 18 év alatti?


önkormányzati fenntartású az iskola vagy alapítványi?

4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. aug. 8. 12:22

Az ismerőseim gyerekei nem abba az iskolába járnak vagy fognak mint a fiam!!

Mikor beszéltem az iskolatitkárral,azt mondta hogy nincs ingyenes és kész!!

De ez hol igazságos már??????????

2012. aug. 8. 12:19
???? Ha eddig ingyen kaptad, és az ismerőseid is ingyen kapják, akkor mi ebben az iskolafüggő????
2012. aug. 8. 12:08

Sziasztok!


A legnagyobb gyerek most kezdi a középiskolát.Eddig az általánosba ingyenes volt a könyv és az étkezés is mivel 4 gyerek van és kapom a rendszeres gyerekvédelmit is!

Sok ismerősömnek szintén középiskolába megy vagy már jár a gyereke, de ugyanúgy ingyen kapták a könyvet és a kaját!

Ez iskolafüggő lehet??

Nagyon taccsra tesz minket, mert iszonyat árban vannak a könyvek és az étkezés is!

2012. aug. 8. 12:05
Középiskolások könyvei és étkezése!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook