Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik szak lenne jobb? fórum

Melyik szak lenne jobb? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 8. 18:01

a pénzügy-számvitel nem száraz, hanem nehéz!

csak akkor vágj bele, ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni és van időd, erőd sokatsokat tanulni.


amúgy, ha bankban dolgozol, akkor ajánlom a károly róbert fősulit. ott állítólag jó a banki szakirány - legalábbis egyik ismerősöm szakosításként odajárt és most az egyik legnagyobb német bank felsővezetője (bár, ez se biztos, hogy jó, mert iszonyat sokat dolgozik, pl. most 2 hónapig külföldre küldték ki)

4. 9f86e86d50 (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2012. aug. 8. 10:07

Köszi a lefelé mutató hüvelykujjat! Király, mert rájöttem, hogy ez is igazából felfelé mutat, csak fejen kell álljak.:) Ember, ez hatalmas, mondjuk az a gáz, hogy a fejembe megy a vér, vagy mégsem? Már nem is leszek átlagos "pasi" akinek mindig ott lent összpontosul a vér.:)

Ej de cicire szívtad! Én csak kicsit oldani szerettem volna a feszültséget, azt hittem pasi vagy olyan mereven reagáltad le. Ez kemény volt.:)

Az ambícióidat nem firtattam, csak szerettem volna valami kevésbé szárazat Neked. :D

Elhiszem, hogy táplálni kell a kis zsebibabát, és Te olyan gondos anyuka vagy aki megugorja a hétköznapi problémákat.

Ne haragudj, hogy beleszóltam a bankosok dolgába.

Akkor egy hasznosabb tanács:


Csak Te döntheted el, hogy az életben mi tesz hosszú távon boldog elégedetté, és ezt a döntést mi nem mondhatjuk meg. Erre akartam viccelve utalni.

3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - 9f86e86d50)
2012. aug. 8. 09:57

ez aztán a hasznos hozzászólás


de hogy kifejtsem: ehhez értek, ebben van tapasztalatom, ebből élek, a bank nem plántált belém semmit, csupán szeretnék beleadni a családi kasszába sok más nővel ellentétben, akik megelégednek azzal, hogy 30 ezres gyest kapnak ami elmegy a havi kaja felére, mert a másik felére már nem jut...arról nem is beszélve, hogy a gyereket akkor is el kell tartani, ha a férjemmel ne adj isten történik valami, de ne történjen persze.

Feljebb jutni meg azért kell, hogy ne egy pozícióban legyek 20 éven keresztül és ne hülyüljek bele.


Csinálhatnék olyat is, amit élvezek, de vagy mínuszba jönnék ki hó végére vagy 0-ra, az meg senkinek nem éri meg, a családnak semmiféleképpen nem.


Szánom-bánom, hogy ilyen ambícióim vannak...

2. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. aug. 8. 09:50

Kedves ugrószigeti lakos!


A Te esetedben tudom javasolni az erőszakot. Csak mert eleve ezt teszed Magaddal, így megerősítelek benne, jól csinálod. A Bank nyilván beléd plántálta, hogy a pénz az Isten!

Én sosem erőszakolnám meg magam, csak olyat tennék amit élvezek. (Az akkor maszturbációnak számít?)

A Te jelenlegi munkád elég sivatagos, és mi sem tudjuk merre van benne az oázis. Azért azt gondold át, hogy valóban ezt akarod-e mindenáron. Biztosan kapni fogsz majd hasznos tanácsokat is.:)


Én a magam részéről egy halásztanfolyamot tudnék javasolni Neked, azért mert az kérésednek megfelelően nem olyan száraz. :D

2012. aug. 8. 09:35

Bankban dolgozom és tovább szeretnék tanulni ilyen irányban, hogy feljebb tudjak lépni, viszont borzasztóan nem vagyok ilyen beállítottságú, de mivel több év tapasztalatom van, máshol nagyon nem szeretnék elhelyezkedni, ezért inkább megerőszakolom magam és próbálok elvégezni valami olyan szakot aminek hasznát veszem a munkahelyemen.

A pénzügy-számvitelre gondoltam, de mindenki lebeszélt, hogy én abba belehülyülök, annyira száraz, most az alkalmazott közgazdaságtanra gondoltam, hátha az nem olyan száraz és annak még hasznát is tudom venni.

Vagy mit ajánlotok? Mit érdemes elvégezni aminek hasznát veszem és nem annyira rettentően száraz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook