Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 1 eves es 6 hetes. Mit tudnek tenni, hogy vegigaludja az ejszakat tapszer nelkul? fórum

Kisfiam 1 eves es 6 hetes. Mit tudnek tenni, hogy vegigaludja az ejszakat tapszer nelkul? (tudásbázis kérdés)


23. csera (válaszként erre: 21. - Drnéni)
2008. ápr. 7. 22:53
Addig írhatnál tippeket! Köszi!
2008. ápr. 7. 22:30
mődszerér=módszerét
21. drnéni (válaszként erre: 19. - Katica979)
2008. ápr. 7. 22:29
Én mindenkinek, aki ilyen problémával küzd, Tracy Hogg (a Suttogó) mődszerér ajánlom. Én már teljesen ki voltam készülve az éjszakai etetéstől, amikor a szomszédasszonyom odaadta a könyvet, 1 hétig olvasgattam, aztán két nap alatt leszoktattam a lányomat a felkelésről. (Vicces, hogy a szomszédasszonyom nem tudta végigcsinálni a mai napig se.) Szerintem igazi csodamődszer, tényleg bababarát, nem kegyetlen, mint a "hagyjuk sírni" című. Nem is drága a könyv, és mindenhol lehet kapni. Nagyon örülök, hogy megvettem, mert sok más dolgot is megtanultam belőle, amivel könnyebb lett az élet: pl. a babának most már rendes napirendje van, amihez szigorúan tartja magát, így jól lehet tervezni a programokat.
20. teleki_2007 (válaszként erre: 19. - Katica979)
2008. ápr. 7. 19:43
Én is ebben a cipőben jártam.Kornélkám 2,5 éves koráig szopott és addig nem is volt éjjszaka átalvás.Nagyon nehéz és fárasztó volt mellette a nagyobb fiamat ,apát és a háztartást is ellátni.De ki lehetett bírni.Én nagyon szerettem szoptatni de jobbnak láttam már 2,5 évesen elválasztani.Persze eddigre már csak este és éjszaka szopott.
2008. jan. 28. 20:38
Sziasztok.Nekem 1 éves lesz Kolos baba,és szopis gyerek.Még mindig felébred este 3-4 alkalommal.szopizik egy kicsit és alszik.Szerintem csak a filing kedvéért ébredünk este.Nagyon fárasztó,de én nem vagyok elég erős a leszoktatshoz.Irigylem azokat akik következetesek ebben a témában:-D.
2008. jan. 28. 18:45

pár dolgot érdemes figyelembe venned az éjjeli ficergésről:

-jön-e a foga?

-zavarta-e eddig a szél?

(mostanában ugye elég komolyan fújt)

-nem volt-e náthás az utóbbi időben? (éjjel fájhat a fülük, rámehet a nátha, a keményebb bébik, pl. a fiam sem ébred fel rá, csak nagyon forog, és rugdal-innen tudom, hogy baj van)

-miért nem vacsorázik? mikor eszik előtte utoljára? mi iszik estig? (kubu, meg a gyümölcslevek néha a teák "áljóllakást" eredményeznek, és nem eszik a gyerek utána rendesen főételt)

-a fiam tejérzékeny és ha neadjisten tejes dolgot eszik, akkor éjjel min. 1x felébred...egy túróruditól (nagymama2. megetette) pl. 4-5-6x akár és 4 napon keresztül produkálja (bántja a pociját éjjel)

Ha nagyon ficereg és zavar, és nem jössz rá mitől, bár utálatos, de érdemes elalvás előtt a vacsi után 4ml (életkornak és testsúlynak megfelelő mennyiséget nézd meg!!! a fiam 9kg körül van) Panadolt adnod, akkor kiderül, hogy fáj-e neki valami, vagy csakúgy ébred? Ezt min. 3 napig, max. 4ig megteheted, ha nem ébred a Panadoltól, akkor valami fáj neki, de nem annyira, hogy megébredjen rá, csak épp hogy ficergést okoz a fájás...

2008. jan. 28. 17:49
En nem tudom mi van vele, de 2 napja forgolodik az agyban es rugdalodzik! Fejbe rugott 2x es kepen törölt a cumisuveggel is.
16. Mocori
2008. jan. 26. 18:44

Sziasztok!


Nekem is ez a bajom, hogy ha éjjel felkel a kislányom, addig nem alszik el, míg nem adok neki tápszert. Na nem minden éjjel, de azért jócskán eljátsza. Pedig este kap kenyeret vmivel, mert a tejpép már nem volt elég tápláló.

15. LoLiNa
2008. jan. 26. 14:31
vacsira pl májkrémes kenyér, vagy vajas sonkás.. stb. utána egy kis tejcsi. éjjel pedig nem adni neki semmit. ekkora gyerkőc már ehet jóformán mindent.. és éjszaka pedig aludni kell. amig hagyod, hogy játszon veled, addig ne reménykedj...
2008. jan. 26. 12:23

Tegnap nem evett tapszert a Legenyke!!!

Azt okoskodtam ki , hogy ha ebredezik elöször vizet adok neki, ha nem eleg akkor teat, ha ez sem eleg akkor tapszert. Tegnap bevalt! A többit majd meglatjuk!

13. anyuci74 (válaszként erre: 12. - Anyuci74)
2008. jan. 24. 15:23
pontosabban 4-töl 5-ig
2008. jan. 24. 10:32
Köszi a valaszokat! Sajnos a legenyke nem is akar vacsorazni. Egyebkent 8 körul van a furdetes, es utana 9 körul fekszik le aludni. Pl. Tegnap este nem akart vacsorazni, igy csak fel 9 utan tudtam belegyurni egy kics tejbegrizt(bolti). Ejszaka meg csak lötyölt, kb fel liter vizet (keves teaval), es reggel 4-5-ig fennt volt. 5 körul megivott 2 dl tapszert es aludt fel 9-ig. Akkor is csak azert kelt fel mert en felkeltem. Ti mit szoltok ehhez? Ez igy ok lehet? Vegul is a tapszer a reggeli , vagy megsem?
2008. jan. 22. 20:58
nekem két lányom van a nagy most lessz 5,a kicsi 1 múlt novemberben én nem tudtam szoptatni sajnos,ha megfogadod tanácsként,ne adj gyermekednek tápszert mégha az orvos azt mondja akkor se mert nekem ettol lett rosszol a pici és került korházba.azután csak tejet kapott a következő formában 1.5dl tej 1dl víz mindkettőt felforralni és össze önteni ahogy nő a baba úgy növeljük a tejet és hagyjuk el a vizet nekem bevált és alszik egész éjel mindt a bunda szia.további jó babázást.
2008. jan. 22. 20:56
Én ennyi idős korban vacsorára tejbedarát adtam a gyerkőcnek (bevallom boltit, amit vizzel kellett elkészíteni, mert tehén tejet én se adtam még neki), és kapott rá inni is, úgy eltellt tőle a pocakja, hogy reggelig szunya volt! :)
2008. jan. 22. 20:00
Minden este ugyanabban az időpontban fürdesd, és úgy nézd, hogy akkorra már jócskán éhes is legyen. Adj neki energiadús vacsorát. És figyeld meg, délután meddig alszik, lehet, hogy későre nyúlik a délutáni pihizés. Ez nálunk olykor megtörtént és mindig baj lett belőle. Sok sikert és kitartást! Nálunk ez a dolog bejött drasztikus elvonás nélkül is, de azt is egészen elfogadhatónak tartom, hogy egyszerűen nem adsz neki éjjel enni és kész. Majd megszokja. Csak bírd türelemmel a hisztit.
2008. jan. 22. 19:54
Napközben nem alszik sokat?Lehet, azért nem alussza végig az éjszakát. Vagy a vacsi kevés?
2008. jan. 22. 19:35
Nálunk is max vizet kap. És tápit már abszolút nem eszünk...
2008. jan. 22. 19:29
Szia, egyszerű, este mikor fürdötök-vacsiztok-fekteted? A fekvés időpontjától visszaszámolva etesd óránként, nálunk ez úgy nézett ki, amíg emg nem szokta, hogy megtömje a pociját, hogy fél6kor kapta a 210ml vízből a tápit, utána fél 7kor még valamit, ami a korának megfelelt, de elég sokat (álljon félre a hasa :)) és 8kor fürcsi, aztán még egyszer megkínáltam. Lesz egy pár nap, amikor túleszi magát, de utána szépen beállt és nem kelt fel éjjel enni. És ne készíts tápit éjjelre, csak teát, de azt se túl sok cukorral, vagy túl töményre, éppen csak íze legyen. A barátnőm az éjjeli szopiról úgy szoktatta le a fiát aki óránként kelt, hogy a férje ment be egy hétig hozzá, és teát adott neki ahányszor igényelte. Napokon belül kiderült, hogy anyuval szórakozott a gyermek, mert apunak egy hét alatt eljutott addig, hogy csak 1x kelt éjjel. 2 hét múlva egyszer sem ébredt.
2008. jan. 22. 19:26
Szia én átéltem ezt a lányom 1 éves koráig szopott!Ha nem kapott éjszaka baj volt!Ahol éltem volt egy nagyon idős orvos ő azt mondta hogy csak teát adjak éjszaka.1 héten keresztül minden éjjel sirt a lányom én majdnem összeestem a fáradságtól,de a 8. este felébredt kapott teát és reggelig aludt!Persze nem szabadott ölbe venni sem mert akkor enni akart!Nagyon kemény volt és nehéz de megérte mert azután folyamatosan átaludta az éjszakát!Persze azért ott ültem végig az ágya mellett cirógattam simogattam de semmi több,és néha teát kapott!Ez az én történetem!Aztán mindenki maga tudja!
2008. jan. 22. 19:25
Zsuval egyetértek. Ne adj neki semmit. Rohadt nehéz, főleg ha hiszti van, de legyél kemény.
2008. jan. 22. 19:24
Igazából ennyi idősen már aludnia kéne. Miért kap még tápszert? Próbáld ki, hogy ha felkel, csak vizet adsz Neki, lehet, hogy rájön, hogy azért nem érdemes felkelni. Vagy csak egyszerűen mondd neki, hogy elfogyott a tápi, nincs több. Biztosan lesz egy kis hiszti, de pár estét megér, hogy nyugodtan aludjatok.
2008. jan. 22. 19:24

szia


Én elöször teára szoktattam át és utána már nem adtam semmit.

De az orvos azt javasolta hogy ne szoktasam teára se mert addig ugy is fel fog kellni éjszka amig adok neki v.mit.

2008. jan. 22. 19:17
Kisfiam 1 eves es 6 hetes. Mit tudnek tenni, hogy vegigaludja az ejszakat tapszer nelkul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook