Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajápolás, szépségápolás a természet erejével (fogjunk össze, gyűjtsünk receptet egymásnak, de semmi bolti termék!) fórum

Hajápolás, szépségápolás a természet erejével (fogjunk össze, gyűjtsünk receptet egymásnak, de semmi bolti termék!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. dec. 28. 16:33

Hajmosás moszatokkal

Az algákról és tengeri növényekről régóta ismert, hogy gyógyító erővel rendelkeznek, mivel bőven tartalmaznak alapvető aminosavakat, ásványokat és vitaminokat. A több ezer különböző faj közül, amik megtalálhatók a világ óceánjaiban, mindössze 400 fajtát használnak fel az emberek orvosi és egészségügyi készítményekben. Egyes moszatokat viszont érdemes használni hajhullásra. Mivel antioxidáns hatásuk jelentős, sikeresen javítanak a fejbőr és a haj állapotán, mivel olyan esszenciális építőelemeket tartalmaznak, ami megerősíti az újonnan növekvő haj fényét és a haj szerkezetét is.

Aloe Vera


A gyógynövény ismert képessége, hogy nyugtatólag hat a az irritált bőrre. Eredményes a gyulladáscsökkentésben hála antioxidáns tartalmának. Gél formában kapható, amit fejbőrbe masszírozva visszaállítja a haj ideális nedvességtartalmát, anélkül, hogy eltömíteni a hajszálak növekedési útját. A gyógynövény hajhullásra való alkalmazása azért is ajánlott, mert védi a fejbőrt és a hajat a káros hatásoktól, serkenti a a hajtermelést és tökéletes hajkondicionáló.


A Pelvetica canaliculata kivonat


Ennek a gyógynövénynek hajhullásra való hatása is régóta ismert és szintén egy tengeri moszatból állítják elő. Bizonyítottan nagyszerű antioxidáns tulajdonságokkal bír, amivel felveszi a harcot a hajhullás ellen. Hasonlóan az E-vitamin hatásához, ez is segít megújítani, felfrissíteni a fejbőrt. Ezen kívül meggátolja a túlzott tesztoszteron miatti hajvesztést, ami nagyon gyakori a nőknél. Szepe van még a haj növekedésében és a haj szerkezetének erősítésében.


Kínai angyalgyökér

Ennek a gyógynövénynek hajhullásra való használata már nagyon régóta szerepel a hagyományos kínai orvoslásban. Megállítja a hajhullást, sőt, több esetben is visszafordítja annak hatását. A benne található fitoösztrogének csökkentik a DHT képződését, ami a prosztata megnagyobbodásához és ennek okán hajhulláshoz vezet.

Ginko Biloba


Erről a rendkívül népszerű gyógynövényről úgy tartják, hogy rengeteg betegség ellen segítséget nyújt. Többek között javítja az agy és a bőr vérkeringését. Ez pedig alapvető feltétene a hajnövekedésnek, hiszen ha több vér jut a hajszálerekbe, ezáltal a hajszálak is több tápanyagot tudnak felvenni, ezzel erősítve a hajszálak szerkezetét és növekedését.

Zöld tea

Szintén nagyon népszerű a hajhullás ellen használt gyógynövények közül. Antioxidáns tartalma miatt nem csak ihat folyadék formában, de hajra felvitt pakolásként is hatásos. Akinek esetleg kevésbé nyerték meg a tetszését a teák, boltban kapható tabletta formában is, ugyanolyan hatással.

Ginzeng és az élet bennem megint zeng!


Az Ázsiában több ezer éve ismert és használt gyógynövény hajhullás elleni hatásait mindenképp érdemes kihasználni. Amellett, hogy serkenti a a vérkeringést, nagy támogatást nyújt a sejtanyagcsere szabályozásában. Sampon vagy hajtonik formában is kapható, így otthon is könnyedén táplálhatjuk, erősíthetjük általa hajunkat.


Sokan kételkednek a fenti gyógynövények hajhullásra gyakorolt hatásában, de mégis, ha megnézzük a piacon megjelenő gyógynövény alapú készítmények szinte mindegyike tartalmaz legalább egyet közülük. Bár rengeteg formában kaphatók hajhullás elleni készítmények, mind nők és férfiak számára, a gyógynövények a legbiztonságosabbak. Minden gyógynövény hatása funkciója szerint változó lehet ezért vegyük figyelembe mire is van igazán szüksége hajunknak.

2012. dec. 28. 16:32

4. bejegyzésem 2012-08-15 18:56

Gyógynövényekkel a dús egészséges hajért

A mezei zsurlóban, a csalánban, a borágóban található kovasav nagyon sok szilíciumot tartalmaz, így ezek teaként és öblítőként alkalmazva erősítik a körmöket és megállítják a hajhullást. A bojtorján, mint a hajápolás gyógynövényét emlegetik.

2012. dec. 28. 16:31

Vérpezsdítő csodaszer

A középkori hölgyek meglehetősen jól ismerték a különböző afrodiziákus, vagyis vágynövelő illatokat, úgyhogy szeretkezés előtt fahéjjal hintették teli a hitvesi ágyat. Ha mi is meg akarjuk lepni kedvesünket egy forrón fűszerezett éjszakával, rejtsünk pár darab fahéjrudacskát a párnánk alá!


Gyorstalpaló

Ha eddig még nem sikerült, akkor mostantól kezdjen el rászokni a talpmasszázsra! A reflexológia tudománya szerint talpunkon kb. 7000 idegvégződés található, melyek az egyes külső és belső szerveinktől erednek. Az egyes pontok masszírozásával vagy nyomásával az adott szervre tudunk hatni, pl. fájdalomcsökkentés és stresszoldás céljából. Talpunk tehát tulajdonképpen a testünk mini térképe - nézzük röviden, hogy mit hol találunk!

 Fej = ujjbegyek

 Szív és tüdő = a lábujjak és a talpív közötti párnázott rész

 Gyomor = a talp középső része

 Vese = sarok



Pusztítsa az influenzát tabletták nélkül!

Készítsen forró lábfürdőt és szórjon bele egy evőkanálnyi mustármagot. 25 percig áztassa a lábát, majd miután szárazra törölte, bújjon bele egy vastag zokniba, amibe szintén tegyen mustármagot. A mustár vérpezsdítő hatása elősegíti a verejtékezést, aminek köszönhetően gyorsabban távoznak szervezetünkből a bacilusok és egyéb bomlástermékek.


Öleljen át egy fát!

A hosszú sötét tél után most már tényleg ideje lenne rendszeresen kirándulni valamelyik közeli erdőbe. A tavaszi langyos levegőt mélyen szívjuk a tüdőnkbe, hogy a városi szmog után egy kis oxigénhez is jussunk végre. Érezte már közelről a fatörzs friss illatát? Ha még nem, akkor simuljon hozzá egy vastag fához pár percig, s újjá fog születni, mint maga a Természet!


Napterápia

Igyekezzünk, hogy már a legelső napsugarakat kihasználjuk a téli dermedtség és borongós kedvünk feloldására. Elég naponta - ha tehetjük, reggel - 5-10 percig arcunkat a sugárzó nap felé fordítani, hogy mosolyogva indulhassunk munkába, iskolába, ki-ki a napi útjára.


Kókuszillat

Ha kókuszos samponnal mosunk hajat, akkor napokig finom, édeskés illata lesz a hajunknak. A trópusi kókusz illata nyugtató, így felszabadítja a stresszérzést, aminek köszönhetően később nagymértékben csökken a kockázata a szív- és érrendszeri megbetegedéseknek.


Hideg zuhany

A Kneipp vízgyógyászat szerint a hideg vízben való zuhanyozás felgyorsítja vérkeringésünket, aminek következtében javul az anyagcserénk, vagyis az emésztéstől kezdve a jókedvünkig minden testi és lelki folyamat. A rendszeres hideg zuhany pedig erősíti az immunrendszerünket.


Szépségápolás a konyhapolcról

1. Méz. Ha a mézet kis mennyiségben rakjuk a krémekhez és a pakolásokhoz, akkor mindennél jobban simítja és puhítja a bőrt, valamint táplálja a hajat. A fürdővízbe téve is rendkívül hatásos.

2. Ecet. Az ecetsav segít fenntartani a bőr ph-értékét. Lábfürdőbe téve felpuhítja a bőrkeményedéseket és elűzi a kellemetlen lábszagot.

3. Joghurt. Mindenfajta bőrtípusra alkalmas arclemosóként vagy hidratáló, tápláló pakolásként. 1 evőkanál citromléből és 1 evőkanál joghurtból készítsünk pakolást, amit majd meleg vizes vattapamaccsal, körkörös mozdulatokkal mossunk le.

4. Sütőpor, szódabikarbóna. A hajzselétől és hajhaboktól merev és ragacsos tincseket sütőporos öblítővel lazíthatjuk fel. 1 evőkanál sütőport adjunk 1 dl vízhez, amit vizes hajunkon masszírozzunk el a samponos hajmosás előtt.



Bőrsimító finomság

Hámozzon meg egy őszibarackot és gyümölcscentrifugán préselje ki. A baracklevet keverje össze egyenlő mennyiségű habtejszínnel, majd a pakolást mély, masszírozó mozdulatokkal vigye fel az arcára, és 15-20 percig hagyja felszívódni. Fontos, hogy a pakolások előtt mindig mosson arcot szappannal, vagy radírozza le azt finoman, hogy eltávozzanak a legfelső, elhalt hámrétegek, mert csak így tud a pakolás felszívódni a bőrbe.


Arcpakolás tojásból

Reggeli frissítőként mossuk át arcunkat hideg tejjel. Törjünk fel egy tojást, és a fehérjét kenjük fel arcunkra. Ha nagyon száraz a bőrünk, keverjünk hozzá egy kis sárgáját és pár csepp olívaolajat is. 10 perc után langyos vízzel öblítsük le a pakolást, majd ezután kenjük fel a szokásos nappali krémünket.


Paradicsomot a pattanásokra!

Hámozzunk meg egy paradicsomot, és vágjuk négy részre. Távolítsuk el a magokat, majd a gyümölcshúst préseljük teljesen simára, hogy ne maradjanak benne nagyobb darabok. A problémás területekre tegyünk egy-egy pötty paradicsompépet, amit 10 perc után moshatunk le. A paradicsomban levő gyümölcssavak kitisztítják a pórusokat, így elősegítik a betokosodott faggyú kiürülését. Figyelem! A paradicsom allergiás reakciókat válthat ki, úgyhogy az első alkalmazás előtt karunk belső részén csináljunk egy próbát. Ha viszketés vagy bőrpír jelentkezik, azonnal mossuk le a pépet és ne kenjük az arcunkra!


Ha duzzadt a szemünk…

Tegyünk rá hideg uborka- vagy krumpliszeleteket. A hideg tárgy hatására összehúzódnak a szemhéj vékony hajszálerei, aminek következtében lejjebb megy a puffadás. Az uborka lassan melegszik fel, mert 80%-a víz, így hatása tovább érezhető, élvezhető.


Elő a kezekkel!

Ha természetesen fénylő körmöket és puha bőrt szeretnénk, készítsünk tojásfehérjéből és olívaolajból kézpakolást, amit 5 percig hagyjunk kézfejeinken. A pakolás felpuhítja a körömre ránőtt kis bőrt, amit ezután könnyen vissza tudunk hajtogatni.


Cukormázas kézpuhítás

Egy tenyérnyi cukorhoz adjuk hozzá egy fél citrom levét, majd dörzsölgessük a kézfejünkön és a tenyereink között is. Ha már bizsereg a bőrünk, lemoshatjuk a cukrot, utána pedig vastagon kenjük be kézpuhító krémmel. A cukorszemcsék leradírozzák a száraz bőrt, a citromlé pedig tonizál, üdít, frissít és puhít.


Borfürdő

A tej és a vaj nagy mennyiségben, az alkohol viszont kis mennyiségben puhítja a bőrt. Nagyon finom és illatos borfürdőt készíthetünk, ha a következő anyagokkal fűszerezzük meg forró fürdővizünket: 1 dl vörösbor, 8 db szegfűszeg, 1 teáskanálnyi őrölt szerecsendió, 1 db fahéjrúd és 2 db narancs karikákra vágva. Ha alkoholallergiája vagy érzékeny bőre van, tegyen egy kézpróbát, mielőtt beszáll a kádba!


Rózsavíz

Egy nagyobb porcelán- vagy üvegtálba tegyünk 15-20 db rózsaszirmot, majd öntsünk rá lobogón forró vizet. Fedjük le és hagyjuk állni egy napig. A rózsavizet használhatjuk ezután a fürdővíz illatosítására, vagy testünkre spriccelve enyhe parfümként.


Hajszépítés

Kedvenc hajbalzsamunkat a következő természetes hatóanyagokkal javíthatjuk fel:

 Száraz hajra: 10-10 csepp E-vitamin-, levendula- és jojobaolaj

 Töredezett hajvégre: 10 csepp bojtorjánolaj

 Szőke hajra: 10 csepp kamilla- és citromesszencia

 Barnás hajra: 10 csepp rozmaring- és rózsafaesszencia

 Vörös hajra: 10 csepp narancsolaj



Mézbalzsam

A megmosott, vizes hajra tegyünk 2-5 evőkanálnyi mézet (természetesen a haj hosszától függően). Csak a hajvégeket mézezzük be, ha töredezésre hajlamos, ám ha mindenhol száraz a hajunk, jó, ha a fejtetőre is teszünk a mézből. 20 percig hagyjuk, hogy a méz kifejtse vízmegkötő hatását a hajszálakon, majd mossuk le. Mivel a méz enyhén világosítja a hajat, kitűnően alkalmas a barna szín természetes melírozására, ám aki szeretné megtartani sötét hajszínét, az méz helyett juharszirupot használjon!


Hajdúsítás sörrel

1 rész sört adjunk 3 rész vízhez, amit hajmosás után öntsünk a hajunkra. Pár perc múlva le is moshatjuk. Szárítás után vastagabb és teltebb lesz a hajunk a sörélesztőnek és a sörben található proteineknek köszönhetően.


Zsíros haj ellen…

1 evőkanálnyi citromlevet és fél dl vizet keverjünk el, majd egyenesen eloszlatva csöpögtessük közvetlenül a fejtetőre. Masszírozzuk ujjainkkal a fejbőrünket kb. 10-15 percig, majd mossuk le. A citromsav azért hatásos hajzsírosság ellen, mert közömbösíti a faggyúmirigyek által termelt többletet.


Tavaszillat

Ha tehetjük, szárítsuk a ruháinkat a szabad levegőn, hogy a ruha magába szívja a tavasz friss illatát, így mi azt érezhetjük majd magunkon egész nap a hivatalban. Próbáljuk meg a ruha tavaszillatát nem elrontani a parfümmel.


Vidító lencseleves

Ha sokszor levertnek és erőtlennek érzi magát, lehet, hogy kevés folsav van a szervezetében. A folsav a B-vitamin-csoport egy tagja, mely az idegrendszer zavartalan működéséhez nélkülözhetetlen. Folsavat tartalmaznak a hüvelyes és sötétzöld színű leveles zöldségek, az avokádó, a sárgarépa és a hántolatlan gabonamagvak. Együnk holnap pl. lencselevest!


Hozzávalók:

2 csésze szárított lencse, 1 evőkanál olívaolaj, 2 zellerszár apróra vagdosva, 2 sárgarépa vékony szeletekre vágva, 2 gerezd fokhagyma préselve, 1 fej vöröshagyma felkockázva, 1/2 evőkanál egész bors, 4 csésze víz, pár db babérlevél, kakukkfű, szegfűbors.

Mossuk meg a lencsét folyó víz alatt, majd hagyjuk egy kicsit száradni. Egy nagyobb lábasban kezdjük el forrósítani az olajat, majd adjuk hozzá a hagymákat, később pedig a zöldségeket és a borsot. 5-7 percig pároljuk, majd öntsük hozzá a vizet, a lencsét és a többi fűszert. Forraljuk fel a levest, majd utána kis lángon főzzük tovább, amíg a lencse megpuhul (kb. 1 óra). Ha túl sűrűre sikeredett a leves, adjunk hozzá még egy kis vizet.

Jó étvágyat és sok kacagást!


Pitypangsaláta

Ha néhány levél pitypangvirágot teszünk szokásos salátánkba, a következő nagyon fontos vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz jutunk: bétakarotin, B1- és B2-vitamin, kálium, vas, kalcium, magnézium, foszfor és protein. Tavaszi fáradtság leküzdésére kiváló!


Az áfonya

Frissen, de még fagyasztva is nagyon egészséges, mert olyan antioxidánsokat tartalmaz nagy mennyiségben, amelyek a fertőzéseket és enyhébb betegségeket 'pillanatok alatt' kiűzik szervezetünkből.


Cseresznyefakéreg tea:

Serkenti a növekedést, megszépíti a hajat. Naponta egy csésze a megritkult haj esetén ajánlott.

Egy kiskanál cseresznyefakéreghez adjunk negyed liter vizet. Felforraljuk, és addig főzzük, míg a tea a felére nem csökken. Az edényt letakarjuk, és öt percig állni hagyjuk.

Forrón kell inni!



Illetve azt olvastam valahol, hogy vörös hajra jók: hibiszkusz, fahéj, babérlevél, körömvirág, cékla.

Ezeket írtam csak le egy papírra, mivel az enyém vöröses, de majd utánanézek a többi színnek is, valamint ezeknek, hogy mire is jók, meg hogy hogyan és pontosan mire használják, arról fogalmam sincs. :)

2012. dec. 28. 16:29

Kiválóan használható hajápoláshoz a diófa (Juglans regia) levele, rügye, a termés burka, sőt a dió kisajtolt olaja is.

- A barna haj színét intenzívebbé, fényesebbé tehetjük, sőt rendszeres használata során a hajszálak erősebbé válnak, ha érettebb diólevelek főzetével öblítjük le. Ezt az oldatot akár hajmosásnál a sampon hígítására is felhasználhatjuk. (Szőkehajúaknak a kamilla való).

- Zsíros, korpás haj állapotának javítására diólevelekből is készíthetünk pakolást. A megszáradt diólevelet (tehetünk mellé más gyógynövényt is, pl. csalánt, zsurlót) megőröljük, kamillatea főzettel, körömvirág olajjal híg péppé keverjük, s mint a fodrászok a hajfestéket, felkenjük a fejbőrre. Zuhanysapkát teszünk rá, és frottír törülközővel bedunsztoljuk.

- Diórügyekből, levelekből, zöld burokból főzött teával való öblítés nagyon ajánlható gombás, plakkos, ekcémás bőrelváltozások kezelésére.

- Hajhullás, korpásodás esetén fejbőrünket rozmaring illóolajos dióolajjal is megmasszírozhatjuk.

2012. dec. 28. 16:28

Az almaecet és a pattanásos bor


Az almaecet ideális az akne és pattanások kezelésére. Nem csak belsőleg tisztítja a teste, hanem a borfelületén alkalmazva szárítja és egyben tisztítja is azt. Minden esetben ügyelni kell a borirritáció elkerülésére, nem mindegy, hogy milyen erősségű és tisztaságú almaecetet választunk.


3. Az almaecet és a szemölcsök


Az almaecet hatásos lehet a szemölcsök bizonyos fajtáinak a kezelésére is. Külsőleg alkalmazva és megfelelő rendszerességgel végezve a kezelést, elmúlhatnak a szemölcsök. Tudnunk kell azonban, hogy mielőtt megkezdjük a kezelést konzultáljunk borgyógyásszal, hiszen eltérő jellegűek lehetnek a szemölcsök és bizonyos fajtáit olyan fertőzések okozzák, amelyet csak gyógyszeres vagy lézeres kezeléssel szüntethetünk meg.


4. Az almaecet és az ízületi gyulladás


A sok ember életét megkeserítő ízületi gyulladás tünetei is enyhíthetőek az almaecet alkalmazásával, sőt zúzódások is leapaszthatóak ha a borogatásba almaecet és Aloe Vera keverékét itatjuk bele.


5. Az almaecet, mint koleszterin gyilkos


További jó tulajdonsága az almaecetnek, hogy csökkenti a koleszterin szintet. Ez összefüggésben van zsírbontó és májtisztító hatásával. Jól tesszük, ha beiktatjuk étrendünkbe. Természetesen ez nem helyettesíthet semmilyen gyógyszeres kezelést.


6. Az almaecet, amely megszünteti a szorulást


Rohanó életvitel, helytelen étrend, a sport és a testmozgás hiánya okán, sok ember szenved szorulástól. Ezt a problémát természetesen pusztán tünetként kell kezelni és minden esetben meg kell nézni a probléma gyökerét. Gyakran komoly máj vagy vese bajok húzódnak meg az emésztési rendellenesség mögött. Evvel együtt, a tünet maga megszüntethető, ha reggelente ébredés után elfogyasztunk egy pohár almaecetes italt. Ha valakinek az almaecet önmagában túlságosan savanyú, úgy édesítheti egy kis mézzel, feldobhatja egy kis jégkásával és rögtön ízletes ital válik belőle.


7. Almaecet a haj és fejbőr jó barátja


Zsíros hajra ideális lehet az almaecet használata. Egy kancsóba öntsünk egy harmad rész almaecetet és két harmad rész vizet. (Amennyiben mód van rá, legyen tisztított víz és használjuk a tisztított vizet a zuhanyozáshoz is. Ennek legegyszerűbb módja, ha a zuhanyrózsára szerelünk egy vízszűrőt, így a bőrünket is megkíméljük a káros kemikáliáktól.) Az almaecet oldattal öblítsük le hajunkat, majd fél órára burkoljuk be egy törülközőbe. Ezt követően lemoshatjuk és a szokásos módon kezelhetjük. Segít a hajhullás csökkentésében és a mérsékli a haj korai zsírosodását.



Life Staros almaecet tablettáról írták (ilyet használok):

Az almaecet az almalé erjedésének eredményeképpen keletkezik. Az első lépésben az erjesztő baktériumok a gyümölcscukrot alkohollá alakítják át, majd az erjedés további fázisaiban az alkohol ecetsavvá alakul. Az almaecetben az ecetsav kb. 5 %. Az ecetsav mellett táplálkozás-biológiai szempontból értékes olyan további komponenseket is tartalmaz, mint a vitaminok, ásványi anyagok, szerves savak (almasav), mikroelemek, aminosavak, enzimek. A tradicionális népi gyógyászat régóta alkalmazza különféle célokra. A jótékony hatása nem az egyes összetevőknek köszönhető, hanem azok bonyolult, egymás közötti kölcsönhatásának.

Kapcsolata az egészséggel, szervezetünk megfelelő működésével többirányú lehet. Az emésztőrendszer megfelelő működését és a normál bél-funkciókat segíti. Elősegíti az intesztinális rendszer aktivitását, közreműködik a bélműködés szabályozásában. A szervezet számára káros anyagok eliminálása révén optimalizálja, és egyensúlyban tartja a szervezet funkcióit. Támogatja a szervezet belső egyensúlyát.

Részt vesz bőrünk egészségének megőrzésében.

Az anyagcserére, a szervezet zsírbontó folyamataira, az éhségérzet csökkentésére gyakorolt kedvező hatása révén segíthet a normál testtömeg megtartásában. Csökkentett táplálék bevitel és több mozgás mellett kiegészítője lehet a fogyókúrának.



Az almaecet:

elősegíti a normál bélműködést

részt vesz az intesztinális jó közérzet fenntartásában

hozzájárul az emésztőrendszer megfelelő működéséhez

a szervezet számára káros anyagok eltávolítását segíti

támogatja a normál testtömeg megőrzését


Nem írja, de én úgy gondolom, a hajra is van valami jótékony hatása.


További nagy hír. Anyukám most érkezett meg ezzel a fejbőrmasszírozó csodakütyüvel. Ma is próbálom, úgyis fel kell frissíteni az agyamban a keringést, hogy beleszálljon a tudás. :) Mára még 4 tételem van, rengeteget fogok masszírozni. :D

Majd megírom, milyen volt. :)

2012. dec. 28. 16:26

Borsmenta és mások 2012-06-17 11:42

Kb. minden oldalon ennyit találok:


 Kamilla: zsírosodó hajra használd. Az orvosi székfű, ahogy még nevezik, világosítja, és fényessé teszi a természetes szőke hajat.

 Ginzeng: pótolja a száraz haj elvesztett nedvességét, a hajat rugalmassá és fényessé teszi.

 Levendula: finom illata mellett selymessé és ragyogóvá teszi a hajat.

 Citromfű: kondicionálja a hajat, puhává és csillogóvá teszi.

 Csalán: ez a legtöbbet használt kondicionáló, erősíti, és fényessé teszi a megviselt hajat. Zsíros hajra különösen hasznos.

 Rozmaring: stimuláló hatású, ezért serkenti a hajnövekedést. A haj korpásodását is csökkenti. A sötét színű hajat fényessé teszi, és nagyszerűen lehet használni az összecsomósodott haj kibogozásához.

 Zsálya: ősz hajszálak eltüntetésére használták, illetve enyhe gyulladások ellen. A túlérzékeny vagy korpás haj kiváló ellenszere.

 Cickafarkkóró: a görögök nagyra becsülték. Főzete könnyen kezelhetővé teszi a hajat.

 Oroszlánszájvirág: csökkenti a korpásodást, fiatalítja a hajat.

 Rózsavirág: selymes fényt kap a haj, egészségesen tartja a hajszálakat és a fejbőrt.

 Búzavirág: száraz, túlérzékeny fejbőrre, szürkülő hajra.



Borsmenta hajvíz minden hajtípusra:


Megnyugtatja, tisztítja a viszkető fejbőrt, serkenti a vérkeringést.

Önts össze 1 csésze gyümölcsecetet, 2 csésze vizet és egy marék szárított borsmentát. Lassú tűzön főzd 10 percig, majd szűrd le. Hajmosás után dörzsöld a még nedves fejbőrre. Nem muszáj leöblítened!


Hajbalzsamodat különböző olajokkal dúsíthatod:

 zsíros hajra: 10 csepp teafaolaj

 száraz hajra: 10 csepp E-vitamin, levendula, jojoba vagy kenderolaj

 töredezett hajvégre: 10 csepp bojtorján olaj

 szőke hajra: 10 csepp kamilla vagy citrom esszencia

 barnás hajra: 10 csepp rozmaring vagy rózsafa esszencia

 vöröses hajra: 10 csepp narancsolaj.


Borsmenta:

Frissítõ hatása által eloszlatja az álmosságot és a fáradtságot. Csillapítja a hányingert és a hosszú utazás alkalmával fellépõ rosszullétet. Ellazítja a feszült izmokat. Enyhíti a gyulladásokat. Illata kitisztítja a testüregeket, javítja a légzés hatékonyságát. A borsmentatea szintén enyhítheti az aszt­más rohamot kísérő hörgőszűkületet. Fertőtlenítő hatása révén erõsen csökkenti a pattanásokat és a faggyútermelést. Élénkíti a vérkeringést. A borsmenta illata lehûti az érzelmeket. Szétoszlatja a haragot és az idegességet. Élénkíti az agymûködést és segíti az összpontosítást. Közvetlenül a nyelvre téve a kellemetlen szájszagot is megszünteti.

Figyelmeztetés: irritálhatja az érzékeny bõrt! Terhesség esetén nem ajánlott!


Úgy tűnik, erről csak akkor tudok meg még többet a hajjal kapcsolatban, ha kipróbálom, illetve a többiek tapasztalatából.

2012. dec. 28. 16:25

Bhringaraja olaj egy hajápoló, hajerősítő szer, amelyet a sötét hajszín megőrzésére és a kopaszodás ellen használnak. Ezt az olajat sokáig kerestem, míg végül rá nem leltem egy internetes webáruházban. Kellemes illata van, nem az a tömény indiai. Nem kell sok belőle, könnyedén lehet oszlatni a fejbőrön. Ez az olaj egyértelműen csodaszer. Rengeteg babahajszerűségem nőtt, s úgy megindult a hajam növekedése, mint a bolondgomba.


A shikakait mosószerként és hajmosóként is használják, hasonlóan, mint a mosódiót. A neve egyébként azt jelenti: "gyümölcs a hajra". A szentjánoskenyérre hasonlít a termés, amelyet megőrölnek és ezt használják hajmosásra. A rendszeres használatával megelőzhető a töredező hajvégek keletkezése, hosszú és dús haj esetén is. A shikakai gyümölcs kivonata tisztítja a hajat és fokozza a természetes fényét és puhaságát.


Öblítő barna hajra


Hozzávalók:


2 evőkanál shikakai por

2 evőkanál amla por

3 evőkanál diófalevél (szárítva vagy frissen)

2 evőkanál rozmaring (szárított), vagy 2 friss szál rozmaring



Forrásban levő vízhez adjuk hozzá a gyógynövényeket, majd a porokat. Pár percig kevergessük, majd hagyjuk állni 10 percig. Ezután szűrjük le. Öntsük fel annyi vízzel, hogy kb. 1 liter legyen az öblítő. Persze az sem gond, ha több. Hajmosás után, ezzel öblítsük le a hajat. Ezt már tiszta vízzel nem kell kiöblíteni.

Ez a főzet erősíti a barna hajszínt, szép fényt kölcsönöz a fürtöknek, s egyben kondicionálja, ápolja is a hajat.

2012. dec. 28. 16:25

Erősítő hajvíz


Ha a hajhullás nem valódi, csak a szálak töredeznek, és ezért marad egyre több haj a fésűn, akkor erősítsd meg a hajad.


A hajvíz legfontosabb összetevői az almaecet és a körömvirág, de a kertben kevésbé népszerű csalán is hasznodra lehet.


A rozmaring és a zsálya tinktúraként fejti ki leginkább gyógyító és ápoló erejét. Manapság nagyra becsülik a kozmetikában az avokádóolajat is.


300 ml almaecet

20 csepp körömvirág-tinktúra

10 csepp csalántinktúra

30 csepp rozmaringtinktúra

10 csepp avokádóolaj


Töltsd üvegbe a hozzávalókat, jól rázd össze, majd frissen mosott hajra alkalmazd. Hagyd hatni, majd öblítsd le, de már ne samponozz.



Zsályás hajöblítő


Ha ezt a zsályából készült öblítőt gyakran, azaz nagyjából két-három naponként alkalmazod, igazán jót teszel a hajadnak, mert fényes és bársonyos lesz tőle. Miután alaposan bedörzsölted a megmosott hajba, nem kell kiöblíteni.


250 g szárított zsályalevél

100 g szárított körömvirág

1 liter víz

2 dl rum


A megszárított zsályaleveleket a vízzel együtt tedd lábosba, forrald fel, és 15 percig lassú tűzön főzd. Időnként megkeverve 48 órán át hagyd állni. Finom szűrőn szűrd át, add hozzá a rumot, és töltsd üvegbe.

Ha hullik a haj


Ha fésülködéskor sok haj hullik, és csak lassan nő utána az újabb, az nőknek és férfiaknak egyaránt figyelmeztető jel. A hajhullás lehet örökletes sajátosság, mint sok férfi korai kopaszodása, de betegség, hormonális változás vagy stressz következménye is. Gyakorta vitamin- vagy ásványianyag-hiányra, például vashiányra utaló jel. A nők szerencsére ritkábban kopaszodnak, de előfordul, hogy a változás évei után fokozódik a hajhullás.


Nagyanyáink sem ismertek olyan csodaszert, ami a kopaszodást tökéletesen megszünteti, de tudták, mivel lehet serkenteni az új hajszálak növekedését, ismerték például a szép virágot hozó sarkantyúka kedvező hatását.


A sarkantyúkában lévő kén csökkenti a hajhullást. A vadkakukkfű virágos-leveles hajtását használd fel.


50 g sarkantyúkamag és -levél

50 g aprított vadkakukkfű

1 liter 50%-os alkohol


A gyógynövényeket az alkohollal együtt tedd edénybe, tíz napig hagyd állni, majd szűrd le. Töltsd üvegekbe, és hetente négyszer dörzsöld a fejbőrbe, hagyd hatni, majd öblítsd le. Ha az alkohol nagyon szárítaná a bőrödet, akkor ne alkalmazd.

Vízitormás öblítőszer


Ez az ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag hajöblítő természetes erőt ad a gyér, töredező hajnak.


1 marék vízitormafű

1 evőkanál gyümölcsecet

1 liter víz


A vízitormát aprítsd fel, és tedd edénybe. A gyümölcsecetet keverd a vízbe, és öntsd a tormára. Egy éjjelen át hagyd állni, majd szűrd le. Lassan csorgasd a megmosott hajra, és ne öblítsd ki.



Élénkítő hajvíz


A rozmaringolaj erősíti a hajhagymákat, és fokozza a vérkeringést. A szubtrópusi ilang-ilang fájának erősen jázminillatú virágaiból nyert illóolaj nyugtató hatású.


3 csepp rozmaringolaj

3 csepp ilang-ilang

30 ml vodka vagy más tömény szesz

1 evőkanál narancsvirágvíz


A kétfajta olajat gondosan keverd el a vodkával vagy a tömény szesszel, utána hígítsd a narancsvirágvízzel, majd töltsd jól zárható üvegbe. Ebből az élénkítő hajvízből naponta néhány cseppet két-három percen át erőteljesen dörzsölj a fejbőrbe.


Ennek örömére csak bevettem a B vitaminjaimat. :)

Melyik az a vitamon, amit ha szedsz, akkor nem étkeznek fel a szúnyogok? :)

2012. dec. 28. 16:23

NEM TUDOM A FORRÁST..

Cékla 2012-07-16 12:49


Nevelőapám megkérdezte tőlem és anyától, hogy amikor hennázunk, miért nem rakunk bele céklát. Nem fogja meg a hajat?

Megfogja a hajat?


Én azt olvastam, igen. Anya azt mondta, igen.

Szóval anya két-három napon keresztül asztalt. Aszalt paradicsomot, barackot, céklát.

Aztán mikor reggelt fürödtem, bedobott egy zacskó aszalt céklát - mert beletörték a fürdőszoba ajtóba a kulcsot-, hogy használjam. Vízbe tegyem bele, és használjam a hajamon.

Most kicsit utánanézem, miért is jó a cékla a hajra és a testre.


A nyers cékla levét a népi gyógyászatban az egyik leghatékonyabb gyógyító-megelőző szernek tartják. A cékla az összes hasznos biológiailag aktív anyagot könnyen felszívható formában tartalmazza. A nyers cékla leve elősegíti a vérképződést, stimulálja a gyomor és a máj működését. Használják a szervezet súlyos betegség utáni regenerálódására, a pszichikai állapot megerősítésére, sőt még depresszió esetén is. A céklalé kúraszerű fogyasztása gyakran feloldja a vese- és epeköveket.

Ugyanakkor ügyeljünk arra, hogy nem ajánlott a frissen kipréselt cékla levét meginni. Olyan illó anyagokat tartalmaz, amelyek a szervezetet irritálják, hányingert, fejfájást, hányást, általános gyengeséget válthatnak ki. A dietetikusok azt javasolják, hogy használat előtt pihentessük a friss levet kb. két óra hosszat fedél nélküli edényben az asztalon vagy hűtőszekrényben.

Már ük-ükmamáink is nyers cékla darabokkal dörzsölték orcájukat, hogy szép rózsás legyen. Ez a módszer ma is segít visszaszerezni a halovány arc pírját. Ha pedig a nyers céklát lereszeljük, összekeverjük tejfellel és maszkként felvisszük az arcra, hagyjuk megszáradni, majd hideg vízzel leöblítjük, bármilyen típusú bőr frissé válik tőle.


Korpás vagy zsíros hajat mossunk meg a cékla levelének főzetével, amely nem csak ezektől a kellemetlenségtől szabadít meg, de még az esetleges tetvektől is.


A céklából remek málnaszínű ajakpirosító is készíthető. Ehhez reszeljük le a főtt céklát és préseljük ki a levét. Olvasszunk fel és keverjünk össze gőz fölött 2 evőkanál mandulaolajat és 10 g méhviaszt. Az edényt húzzuk le a tűzről, és a tartalmához fokozatosan, kiskanalanként adjnuk hozzá kb 1 evőkanál céklalevet, míg el nem érjük a kívánt színt. Villával alaposan keverjük össze. Adjunk hozzá 4 csepp borsmentaolajat, keverjük át, majd töltsük makulátlanul tiszta üvegbe.

A cékla kiváló kálium, kalcium, vas, szilícium és magnéziumforrás, de tartalmaz rezet, cinket, mangánt, ként, jódot, kobaltot, krómot, nikkelt, B1-, B2-, B6- és C-vitamint, folsavat, niacint és biotint is. Ezek a vitaminok és mikroelemek nélkülözhetetlen ásványi anyagok a haj, a körmök és az idegrendszer számára.


Illetve tudom, nem mindenkinek vörös a haja. Hoztam nektek is valamit. ;)


Szexi Szőke


Mit sugall? A szőke haj az érzékiség, az erotika, a kislányos ártatlanság keveréke. A szőke az a hajszín, melyre a srácok 99%-a felfigyel, és azonnal odafordítja tekintetét. Ha igazán szexi és vad hajszínt szeretnél, akkor most mozdulj rá!


Eléréséhez mindössze jó sok kamillára van szükség. Ez a rendkívüli gyógynövény nagyon jó világosítja a hajat. Használj minden egyes hajmosáshoz kamilla sampont, melyet öblíts le a kamillavirág főzetével. Ezzel is segíti a további szőkítést. A gyógynövény segítségével akár több árnyalattal világosabb, aranyló színű lesz a sérónk.


Szintén világosítja a sörényedet a citromlé. Ezzel azonban bánj óvatosan, mert savtartalma rongálja a haj szerkezetét. Mindössze néhány tincsre használd.


A körömvirág, kamilla, a gyermekláncfű színezőként a szőke hajnak adnak élénkebb színt és sárgásabb ragyogást.



Dögös Vörös


Mit sugall? A vörös szín vadságot ugyanakkor érzékiségre, kitartásra utal. Dögös és egyben szexi vörös, egyből megmozgatja a srácok szexuális fantáziáját. Beindul a képzelet és a legszemérmetlenebb gondolatok jelenek meg a pasik agyában.


Mit csinálj az eléréséhez? A henna az egyik legtermészetesebb vörös színező, mely minden gyógynövényüzletben beszerezhető. Hajmosás után az öblítővízbe keverve kell alkalmazni. Szintén vörösre színezi a hajat a zsálya, vörösáfonyalé, hibiszkusz, cékla valamint az áfonya főzete. Ám mielőtt az egész hajadat furcsa színűre színeznéd, elsőnek egy pár tincsen próbáld ki.


A cékla, a sárgarépa vagy az áfonya főzete gyönyörű vöröses színárnyalatokat hoz létre.



Természetes Barna


Mit sugakk? A barna, a természetességet, a hűvös szépséget sugallja. A barna különböző árnyalatait elérheted a dió, a kávé és a tea segítségével. Szintén nagyon jó a barnításra, sötétítésre a zsályafőzet. Látványos elérést ám csak többszöri alkalmazása szükséges. A bodzalé bársonyosan meleg árnyalattal üdíti fel az eredeti barna hajszínt.


Az őrölt kávéból, dióból, fekete teából a barna különböző árnyalatait lehet elővarázsolni. A dió zöld héját megfőzve erősíti is a hajat és sötétít. A kávé koffein tartalma miatt pedig, antioxidánsként hat. Tehát megvédi a hajat a szabadgyököktől és a roncsolódás mértékét, ezáltal csökkenti.



Misztikus Fekete


Mit sugal? Erélyes, misztikus, szexi, ugyanakkor határozott jellemet sugároz. A haj sötétítése történhet ébenfával, vagy ha vöröses árnyalatot szeretnénk adni neki, akkor a fekete tulipán vagy a bükk segíthet.



Szóval, mindenki ismeri a hajam színét, aki olvassa a naplót, egyik nap kipróbálom pár tincsen a céklát. :D



Illetve találtam egy hozzászólást hennaügyben:

"Piros? narancssárga?


Szia jbenocs!


Nekem is sötét szőkés az eredeti hajszínem és sokáig azért maradtam ,,seszínű" mert nem mertem kipróbálni a hennát, ugyanazon aggodalmaknál fogva, mint Te is.


De megnyugtathatlak : az enyém egészen sötét vöröses-(barna) lett a hennától (egyértelműen vörös, csillogó, egészséges tehát nem barna v. fekete, de sötét)


Én csak hennát kentem rá, nem variáltam. Egyetlen egyszer lettem ,,pumukli" de akkor kamillával főztem és citromlevet is adtam hozzá, de ez is csak kb. 1 hétig tartott, mert utána szépen fokozatosan besötétedett.

2012. dec. 28. 16:22

Magunk is készíthetünk bemosókat.



Barna árnyalatú hajra



használhatjuk a héjában főtt krumpli levét,

a rozmaringból, málnalevélből, petrezselyemből készült teát,

feketekávét, fekete teát,

forró vízben áztatott dió levét,

almaecet és víz keverékét.



Szőke hajra



sáfrány, kurkuma, kalendula, kamilla teáját,

vízben áztatott zabszalma levét,

vízben főtt rebarbara levét.



Vörös hajra



lehűtött erős feketekávét,

hibiszkuszteát,

csipkebogyóteát.

vízben áztatott mályvarózsa levét.

2012. dec. 28. 16:20

SAJNOS NEM TUDOMMÁR EZT HOL TALÁLTAM..


Leírása: Hajnövesztő terápiás olaj. Ez egy ősi recept, amely tartalmaz Bhringrajt, Indiai egrest és Centellát, amelyeket kókuszolajjal és kecsketejjel kevernek össze. Masszázs. Fél órát a hajon hagyni mosás előtt.

Ez a legjobb általam kipróbált hajnövesztő szer. Könnyen kimosható a hajból. Elég heti 1-2× használni.

Új csomagolás



A kókuszolaj. A hajat erősebbé, fényesebbé varázsolja, sőt a káros UV-sugaraktól is véd.


Indiában tanulmányokat folytattak annak kiderítésére, hogy mennyire hatékonyak a sérült haj ápolásában a különféle olajok. A tanulmány összehasonlította az ásványi olajat, a napraforgó-olajat és a kókuszolajat, mivel ez a három leggyakrabban használt olajféleség az Indiában gyártott hajápoló-szerekben. A kutatás célja a különféle kezelések és azok hatásának vizsgálata volt a különféle hajtípusokra. Rengeteg kísérletet végeztek, módszerként a Taguchi-féle kísérlettervezést használva. Az eredmények a következők lettek:


Ezen eredmények világosan jelzik, hogy a kókuszolaj milyen erős hatással van a hajra, összevetve az ásványi olajokkal és a napraforgó-olajjal. E három olaj közül csak a kókuszolaj csökkentette lényegesen mind a sértetlen, mind a sérült haj proteinvesztését, amikor hajmosás előtti és utáni ápolásra használták. A másik két olaj egyáltalán nem segített csökkenteni a haj fehérjeveszteségét. Ez a különbség a különböző olajok összetételében keresendő. A kókuszolaj, amely a lauránsav (fő zsírsav) trigliceridje, közeli rokonságban áll a haj proteinjeivel, emellett alacsony molekulasúlyának és egyenes láncszerkezetének köszönhetően képes behatolni a hajszálak belsejébe. Az ásványi olaj, amely szénhidrogén, nem áll rokonságban a fehérjékkel, és ezért nem is képes behatolni és jobb eredményeket nyújtani. Ami a napraforgó-olajat illeti, habár az a lenolajsav trigliceridje, de a kettős kötések miatti vaskos felépítése megakadályozza, hogy behatolhasson a haj belsejébe és hatást gyakoroljon a proteinveszteségre.

2012. dec. 28. 16:19

Hidratáló hajpakolás házilag

Hozzávalók:

1 db érett banán

8 evőkanál tej (kecske vagy házi tej)

1 evőkanál méz

1 tojás sárgája

2 E vitamin kapszula tartalma

A sérült, igénybe vett hajra is igazi kiváló gyógyír a banán. Egy közepes banán jelentős kálium, magnézium- és kalciumforrás. A gyümölcsök közül legmagasabb a B6 vitamin tartalma. A-, C-, U- és E vitaminok, vas, mangán, foszfort, réz, jód és egyéb nyomelemek is találhatók benne. A haj szépen csillogóvá válik tőle.

2012. dec. 28. 16:18

A tejsavó gyógyító hatása



Kleopátra szépítő csodaszere és a szervezet belső kozmetikuma.


Mi a tejsavó?


A tejsavó nem más, mint a tejtermékek gyártása után visszamaradó, kiválóan hasznosítható anyag. Már a régi görögök és rómaiak is ismerték, és használták gyógyításra és szépítőszernek. Egyiptomban Kleopátra csodaszere volt. A tejsavót tartotta bőre és szépsége elixirjének. A tejsavó belülről táplálja a szépségét. A tejsavót, mint gyógyitalt, száz évvel ezelőtt Svájcban és Ausztriában használták a szanatóriumokban. Nagy jelentőséget tulajdonítottak a gyógyerejének, és ivókúraszerűen alkalmazták. Az elmúlt időkben azonban csak a tejipar hulladékává vált, pedig a benne található értékes aminosavak és ásványok a szervezetünkre jótékony hatással vannak. Holott hozzátartozik a mai egészséges táplálkozáshoz.

A tejsavó lehet édes és savanyú. Az édes tejsavó a sajtkészítés mellékterméke, amikor a tejbe enzimes oltóanyagot tesznek. A savanyú akkor keletkezik, amikor a lágy sajtokat készítik, és az erjedésben résztvevő baktériumok hatására jön létre. Savanykás íze kellemes, hűsítő, frissítő hatású. Üdítő italok feldúsítására is használják.



Mire jó a tejsavó?


-emésztési problémákra /székrekedés, puffadás, gyulladások/

-máj, epebetegségek

-anyagcsere-betegségek: magas vérnyomás, vérzsírok, köszvény, hízás

-bőrpanaszok

-allergiák, immungyengeség

-ízületi betegségek, gyulladások

-diéták kiegészítője, testsúly szintentartás

-méregtelenítés, regerenálódás


A tejsavó is igen kiváló szépítőszer és stabilizálja a bőr savak elleni természetes védőrétegét. A tejben és a tejsavóban található tejsav fertőtleníti a bőrt, és fürdés után sokáig kellemes közérzetet biztosít.


Kényeztessük magunkat, készítsünk tejsavós fürdőt, hiszen már Kleopátra is ismerte a hatását, az Ő fürdővize is így készült.


Hozzávalók: 1 l tejsavó vagy 10 evőkanál tejsavó por, kamillatea, 1 evőkanál mandulaolaj,


Alkalmanként 20-30 perces fürdőt vegyünk, és a bőrünk szép bársonyos lesz. Letisztulnak az elhalt hámsejtek. Arcunkat is megmoshatjuk tejsavóban, szép üde és bársonyos lesz az arcunk tőle, nem irritálja a bőrt.

Ha száraz a bőrünk, akkor heti 2-3 alkalommal készítsünk fürdőt.

2012. dec. 28. 16:17

Hajnövesztő keverék



Hozzávalók:


5 teáskanál nyírfalevél

5 teáskanál csalánlevél

5 teáskanál porított bojtorjángyökér

2 teáskanál levendulavirág

5 teáskanál fűzfakéreg

5 teáskanál kamillavirág

2012. dec. 28. 16:17

A TISZTA ILLÓOLAJ FEHÉR PAPÍRRA CSEPPENTVE GYORS PÁROLGÁSA UTÁN NEM HAGY NYOMOT.


- Citromfű / Cymbopogon citratus :

aromafürdő és bőrápoló olaj készítéséhez, nyugtató, külsőleg antivirális, illóolaja baktericid, fungicid hatású, kivonatát övsömör és ajakherpesz elleni készítményekben használják,illóolaja frissítő, tonizáló, gyulladáscsökkentő hatású, nyugtató hatású az érzékeny bőrön, aromaterápiás anyagként pedig nyugtató és lazító.



- Levendula / Lavandula angustifolia :

ellazulást elősegítő, enyhíti az ekcémát, a gombás fertőzéseket, csökkenti a hajhullást, arc- és nyak ápolására, kedvezően hat a faggyúmirigyek működésére, gyulladáscsökkentő, frissítő, összehúzó, bakteriosztatikus hatású.



- Teafa / Melaleuca alternifolia :

A teafaolaj kitűnő antiszeptikum, használata bőrgyulladás, égés és szúrás okozta sérüléseknél nagyon elterjedt. Ápoló olaja orr környékére megfázás idején remek (5 éves kor felett)



- Cédrus / Cedrus atlantica :

bedőrzsölő készítésére a fejbőr és a haj ápolására, frissítő aromafürdő készítéséhez



- Szegfűszeg / Eugenia caryophyllata :

párologtatásra, bedörzsölőnek, fertőtlenítő hatású



- Fahéj / Cinnamomum zeylanicuma :

párologtatásra, bőrápolásra, antibakteriális, fungisztatikus, görcsoldó, gyulladásgátló és antioxidáns hatású, illóolaja serkenti a bőr vérkeringését, fájdalomcsillapító, fertőtlenítő hatású. Kedvező tulajdonságait borogatás, bedörzsölés, aromaterápia során is kifejti.



- Gyömbér / Zingiber officinale :

aromafürdőhöz, testápoláshoz



- Rózsafa / Aniba Rosaedora :

nyugtató, stresszoldó, száraz bőrre kiváló



- Muskotályzsálya / Salvia sclarea :

kellemesen nyugtat, ellazulást elősegítő aromafürdő, valamint testápoló olaj készítéséhez alkalmazzák



- Vanilia / Vanilla planifolia :

aromafürdőhöz, testápoló- és parfümolaj készítéséhez, bőrvédő és bőrsimító anyagként ismert, kellemes illatú összetevő



- Ilang-ilang / Cananga odorata var. Genuinum :

aromafürdő, testápoló olaj, parfüm készítéséhez, csökkenti a pikkelysömört, ekcémát, feszültségoldó, libidó növelő



- Citrom / Citrus limon :

A citrom leve kozmetikai pakolásokban, egyéb készítményekben halványító, regeneráló, hidratáló, tonizáló hatású, használatával a bőr felfrissül, megújul, visszanyeri feszességét. Használata ajánlott az aknés, olajos szeboreás bőrre. Illóolaját a kozmetikai ipar kellemes, tiszta illata és antimikrobiális hatása miatt alkalmazza, gyümölcse, héja és leve erősítőszer.


- Édes narancsolaj / Citrus sinensis :

párologtatásra, arcgőzölésre, inhalálásra, testápolásra, bőrillatosításra



- Narancs / Citrus aurantium :

aromafürdő és testápoló olaj készítéséhez,a narancs héja bőrkondicionáló hatású, ugyanígy a mag, a gyümölcs illatanyagainak vizes kivonata, a gyümölcshús és a virág, valamint a virág illatanyagainak vizes kivonata is. A virágból és a terméshéjból nyert illóolaj összehúzó és erősítő hatású, a héjból nyert viasz pedig lágyító és bőrkondicionáló szer.



- Grapefruit / Citrus paradisi :

bőrápoló olaj, természetes konzerválóként is hatásos



- Mandarin / Citrus reticulata :

aromafürdő, testápoló olaj és illatszer készítéséhez használatos. Héjának és gyümölcshúsának kivonata bőrkondicionáló anyag, illóolaja erősítőszer és elfedő anyag, minden bőrtípus ápolására alkalmas.



- Geránium / Pelargonium graveolens :

aromafürdő, bőrápoló olaj, szájvíz, arcszesz és parfüm készítéséhez



- Jázmin / Jasminum officinale :

aromafürdő és parfüm készítéséhez, bőrkondicionáló, hidratáló, elfedő anyag és csillapító szer. Kozmetikai készítményekben kiválóan alkalmazható száraz, hámló, érzékeny bőr ápolására. Kiegyensúlyozza a bőr zsíranyagcseréjét, bakteriosztatikus hatású.



- Csipkebogyó (gyepürózsa) / Rosa canina :

A-, B1-, B2-, P- és K-vitamin található benne, de legfontosabb hatóanyaga a természetes C-vitamin. A C-vitamin részt vesz az oxidációs folyamatok szabályozásában, erősíti a vérerek falát, szilárdítja a kötőszövetet, fokozza a szervezet védekezőképességét, ellenállását a fertőzésekkel, betegségekkel szemben. erősítő és összehúzó hatású, a terméshúsban található olaj lágyító és bőrkondicionáló anyag. Eredményesen alkalmazható érzékeny, szeboreás, rozáceás, aknés, irritált bőrök esetében.



- Borsmenta / Mentha Piperita :

frissít, élénkítő, pattanásos arcbőr tisztítására, borogatásra,kellemesen hűsít, megszünteti a viszketést, arcszesz készítésére kiváló. Frissítő, dezodoráló, elfedő anyagként ismert. Bőrápoló készítményekben hűsítő, nyugtató, összehúzó, gyulladáscsökkentő hatású.



- Ciprus / Cupressus sempervirens :

a bőr rugalmasságának megőrzésére



- Ánizs / Illicium verum :

baktericid, légzéskönnyítő, fájdalomcsillapító hatása és kellemes illata miatt gyakran használják. Más gyógynövények mellett a gyulladt, aknés bőr kezelésében játszik jótékony szerepet.



- Csalán / Urtica dioica L. :

A kozmetikai ipar hajkondicionáló, korpásodás elleni anyagként hasznosítja. Összehúzó, erősítő és csillapító hatású, korpás, szeboreás, hámló, viszkető bőr ápolására, valamint cellulit és stria ellen is alkalmazható.



- Körömvirág / Calendula officinalis L. :

Nyugtató, hámképződést serkentő, hatóanyagai révén minden bőrtípusra hatékony megoldást kínál különböző kozmetikai problémák esetén. Sejtvédő vegyületeinek köszönhetően mind külsőleg, mind belsőleg használható nehezen gyógyuló sebek, fekélyek, gyulladások kezelésére.



- Kamilla / Matricaria recutita :

A kamillakivonatok bizonyítottan gyulladáscsökkentő, sebgyógyulást elősegítő és görcsoldó hatásúak. Külsőleg kenőcsök, borogatások, fürdők és inhaláció formájában a bőr és a nyálkahártyák gyulladásainak csillapítására használják.

A kamilla flavonoidjai képesek a bőrbe mélyen beszívódni, erős szabadgyök elleni hatású hatóanyagokat tartalmaz.

A kamilla segíti a bőrmegújulást és bőrregenerációt, aktivizálja a fibroblaszt sejteket a kollagén, elasztin és hyaluronsav képzésre. A kamilla hatóanyagai gátolják a hyaluronsav-bontó enzim működését, lassítva a bőrt alkotó anyagok bomlására.



. : - : .



Mikor egy cimkén vizsgálódsz...

avagy, hogy könnyebben boldogulj az összetevők böngészése közben:


néhány összetevő az INCI jegyzékből


Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil=napraforgóolaj

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil=olívaolaj

Beeswax, Casa Alba=méhvisz

Butyrospermum Parkii (Shea Butter)=shea vaj

Sodium Cocoate, Cocus Nucifua=kókuszolaj

Theobroma Cacao Seed Butter=kakaóvaj

Vitis vinifera(grape)Seed Oil=szőlőmagolaj

Hidrogenated castor oil=Ricinus olaj

. : - : .



Bázis zsírok/olajak:

- Oliva:

Az olívaolaj az olajfa (Olea europaea) csonthéjas terméséből, az olajbogyóból előállított zöldessárga, jellemző illatú, kellemes, édeskés ízű, szobahőmérsékleten folyékony növényi zsiradék. Az olívaolaj természetes antioxidánsai az A-, D-, E-vitamin és a béta-karotin. Másodlagos növényi anyagai a polifenolok és a tokoferolok. A haj és a bőr gyógyítására egyaránt kiváló. Gyógyít, megnyugtat, és jól kenődik.


Homérosz az olívaolajat "folyékony aranynak" nevezte. Az ókori Görögországban az atléták rituálisan dörzsölték be vele testüket. Az olívaolaj a Földközi-tenger népeinek több volt, mint puszta élelmiszer: kifogyhatatlan forrása a varázslatoknak és csodáknak, a hatalmas vagyonnak és erőnek. Amellett, hogy élelmiszerként fogyasztották, az olívaolajat vallási rítusoknál, gyógyszerek alapanyagént, lámpába olajként, szappan készítésére és a bőr ápolására is használták. Az olajág régóta a béke szimbóluma is. A Biblia özönvízről szóló részében egy olajágat tartó galamb jelenti a megmenekülést.



- Kókusz:

A kókuszolaj bőrtápláló és nyugtató hatása több száz éve jól ismert tény a trópusi térségben.

Pozitív hatással bír a vágásokra, égésekre, fekélyekre, és egyéb bőr és szövet sérülésekre.

Mindezek mellett isteni, természetes habzást biztosít a szappanoknak.



- Napraforgó:

Magvának olajtartalma 47% körül van, többszörösen telítetlen esszenciális zsírsavakat tartalmaz, tulajdonságai miatt a kozmetikai ipari felhasználása is jelentős: a bőrön keresztüli vízvesztést ugyanis az olajban gazdagon jelenlevő linolsav (58-60%) előnyösen csökkenti, ezáltal védi a bőrt a kiszáradástól.

A napraforgóolaj jól felszívódik a bőrön keresztül, így kedvezően befolyásolja a bőr védekező tulajdonságát a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, amely a bársonyosan puha tapintást biztosítja.


Az olaj el nem szappanosítható részében értékes foszfolipidek, lecitin, antioxidáns tulajdonságú E-vitamin van, amelyeknek a kozmetikában és a táplálkozásban betöltött szerepe szintén kiemelkedő jelentőségű.



- Repce:

A repceolaj gyorsan felszívódik a bőrbe, és puhává teszi azt. Könnyű olaj, magas lenolajsav-tartalma védi a bőr egészségét. Masszázsolajnak vagy testápolónak szintúgy kiváló. A repceolaj nem hajlamos az avasodásra.



- Ricinus:

A kozmetikai iparban a ricinusolaj oldószer, lágyító szer, bőrkondicionáló, bőrsimító és hidratáló anyag. A ricinusolaj hatóanyagai révén jótékonyan ápolja a zsír-és vízhiányos, laza, sápadt bőrt, emellett hordozóként biztosítja más, zsírokban oldódó hatóanyagok és vitaminok felszívódását.



. : - : .



Extra vajak/olajak:

- Kakaóvaj / Theobroma cacao L. :

A kakaóvaj krémszínű zsír, melyet a kakaóbab szemekből vonnak ki.

Nagyon jó nedvesítő, évszazadok óta használják a bőr puhaságának megőrzésére. Egyike a legstabilabb, magasan koncentrált zsíroknak, amely testhőmérsékleten olvad és azonnal felszívódik a bőrben. Magas E vitamin tartalommal rendelkezik .


Gyakran ajánlják ekcéma és dermatitis kezelésére.

Védőréteget képez a környezet és a bőr között és segíti a nedvesség megtartását.

Gazdag telítetlen zsírsavakban, fehérjékben, vitaminokban, foszforban, káliumban, mangánban

Védelmet nyújt a környezeti ártalmakkal szemben, lassítja a bőr öregedését (antioxidánsok hatás)

Regenerálja a sérült bőrt, hidratálja, puhítja, a többi hatóanyag mélyebbre tud beszívódni jelenlétében.

Napozáshoz gyakran használják, mivel gyönyörű aranybarna színt kölcsönöz használatával.

Nagyon finom csoki illata van...hmmm...



- Shea vaj / Butyrospermum parkii Kotschy, Vitellaria paradoxa(Karité vaj) :

Afrika aranyaként is emlegetik. A natúr shea vaj akár magában is, vagy akár bázisolajjal keverve csodásan ápolja a száraz, neurodermitiszes, ekcémás bőrt, hidratáló, nyugtató, regeneráló, és gyulladáscsökkentő hatású.

A száraz bőr, az ekcéma és az atópiás dermatitisz természetes gyógyszere. Hidratálja a bőrt és hosszútávon csökkenti az ekcémás tüneteket. A shea vaj gyorsan és tartósan csökkenti a pikkelysömör (psoriasis) tüneteit is.

A kozmetikai iparban bőrkondicionáló anyag. Kivonata valamint el nem szappanosítható része lágyítószer. Hidratáló, bőrtápláló hatású, napozásnál segíti az egyenletes barnulást, megakadályozza a lehámlást, fahéjsav-tartalma véd a napsugárzás káros hatásaitól. Hideg, téli időjárásban alkalmazva, védőbevonatot alkotva táplálja és óvja az arcbőrt a kiszáradástól. A csecsemők érzékeny bőrét is ápolhatjuk vele, mivel segít megelőzni a gyakran kialakuló irritációkat. Igazi kincs!



- Lanolin:

A gyapjútermelés mellékterméke. A lanolin tartja puhán a gyapjút és védi meg az átázástól. Összetétele hasonlít az emberi bőr hámjában található zsiradékok összetételéhez.

A lanolin igen jó nedvesítő anyag: a vizet apró cseppekre oszlatja, melyek mérete kisebb, mint a milliméter ezredrésze. Így bejut vele a hám mélyebb rétegeibe is - ott raktározza, és ha a bőr kiszárad, ezeket az apró cseppeket a hámba bocsátja. Bizonyítottan gyorsítja a sebgyógyulást is.



- Méhviasz:

A méhviaszt a méhek a lépek építésénél használják, melyet saját váladékaikból állítanak elő. Ez a viaszanyag nagyon rugalmas és tökéletes vízlepergető hatással rendelkezik.

A méhviasz az évszázados tapasztalatok alapján a legismertebb és legnemesebb állati eredetű viasz, melyből a legkiválóbb természetes kozmetikumok készülnek.A természetben található gyógyhatású szerek közül a méhviaszban található a legtöbb tartósító vegyület, melyek hatása az idő múlásával sem csökken. Bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő, baktériumölő hatású.

Még egy érv, hogy milyen hasznos kis állatok a méhek!


+a méz:Az egyik legősibb csodaszer, kivülről-belülről jótékony. Az érzékeny és száraz bőrt táplálja, egyensúlyba hozza a bőr anyagcsere folyamatait, és kiemelkedő bőrkompatibilitásával vitalizálja a bőrt.



- Szőlőmagolaj:

Az antioxidáns hatása 18,4-szer jobb, mint a C-vitaminnak, és 50-szer nagyobb, mint az E-vitaminnak.

A szőlőmagolajat (Vitis oleum) a szőlőfélék családjába (Vitaceae) tartozó bortermő szőlő (Vitis vinifera) magjaiból hidegen préseléssel, esetenként finomítással állítják elő. Az olaj színe sárgás vagy sárgászöld színű. Az olaj könnyű szerkezetű, jól felszívódik a bőrbe. Más zsíros olajokkal jól társítható, de bőr- és testápoló alapolajként önmagában is jól alkalmazható. A bőr simaságát, rugalmasságát biztosítja, megelőzi korai öregedését, képes a kollagén szöveteket regenerálni, növekedésüket stimulálni, a petyhüdt bőr állapotát javítani. A bőrbe könnyen és gyorsan felszívódik, különösen alkalmas száraz, érett bőr ápolására.

2012. dec. 28. 16:14

A visszamaradt sűrű anyagból is érdemes kis üveggel tárolni, mivel jó súrolószer.

Mosószerhez a hozzávalók:

 300gr mosószappan

 2 liter hamulúg

 5 liter víz

Elkészítése:

1. A mosószappant lereszelem, kevés vízben felolvasztom. (lehet kapni reszelve pl. Oros..zi mosószappan)

2. Mikor felolvad, beleöntöm a későbbi tároló kannába, és ráöntöm a 2 liter lúgot.

3. Kicsit összerázom, és mehet rá az 5 liter langyos víz. Lezárom, összerázom és másnap reggelig nem foglalkozom vele. Addigra lesz sűrű gél belőle.

4. Ha többször ránézel másnapig, láthatod ahogy egyre sűrűbbé válik. Mikor eléri a gél állapotot, úgy is marad. Nem kell használat előtt felrázni, mivel egy teljesen homogén elegyet kaptunk.

Egy normál mosáshoz 150ml-t használok. Mostam vele fehéret, színeset, feketét. A hétköznapi koszt teljes egészében kiveszi, a beszáradt foltokat ugyan úgy mint a szintetikus mosóporoknál ajánlatos mosószappannal előkezelni.

Amire érdemes odafigyelni, hogy tiszta keményfából legyen a hamu. Puhafa lúgja gyenge, ragasztott vagy festett, fából meg méreganyagok is maradhatnak a hamuban.

Eredeti recept a Net-ről van

2012. dec. 28. 16:14

Házi mosószappan – ahogyan nagyanyáink készítették


ÍRTA: SZAPPANOSKA2012. MÁRCIUS 17.

nyomtatás

Ez egy tényleg nagyon régi szappanrecept. Néhány összetevőjét a környezetvédők megkérdőjelezik, de tény, hogy nagymamáink ezt használták, és a jól bevált dolgoktól kevésbé érdemes félni, mint az újonnan jött ismeretlen csodaszerektől.


Hozzávalók

1 kg trisó ( Ferenc-körúti vegyszerboltban a legolcsóbb beszerezni)

2 l víz

1 kg zsír vagy faggyú (én még csak zsírral készítettem)

35 dkg mész

Elkészítés


Addig melegítjük a vízben a trisót, amíg fel nem olvad, beletesszük a meszet, 10-20 percig így főzzük. Lehúzzuk a tűzhelyről, amikor lehűlt leszűrjük egy anyaggal kibélelt szűrőn, a visszamaradt mész 3/4-ét feltesszük főzni a zsírral, a maradék részt apránként hozzáadva elkeverjük benne. Kb. 2 órát kell még főzni. Ha kész, egy formát, faládát, dobozt stb.. kibélelünk egy anyaggal, és beleöntjük a masszát. Én amint kihűlt és megszilárdult fel szoktam szeletelni, de hagyom még egy napot állni. Rendes, gépi mosásnál is használjuk, ráreszeljük a ruhákra.

2012. dec. 28. 16:12

KÓKUSZTEJ HAJÖBLÍTŐ:

2 EK KÓKUSZRESZELÉKET FORRALJUNK 15 PERCIG 1,5-2L VÍZBEN.mIKOR LANGYOSRA HŰLT, ADJUNK HOZZÁ 2 EK FRISSEN FACSART CITROM LEVÉT.


HAJMOSÁS ÉS ÖBLÍTÉS UTÁN EZZEL ÖBLÍTSÜNK UTÓLJÁRA.

CSILLOGÓ LESSZ A HAJ ÉS KÖNNYEN FÉSÜLHETŐ.

2012. dec. 28. 16:07

Boldogságot, örömöt fokozó ylang-ylang és narancs illatú szív alakú fürdőBOMBA


Összetevők: szódabikarbóna, citromsav, kakaóvaj, 100%-os tisztaságú, higítatlan ylang-ylang és narancs illóolajak, rózsabimbó, rózsaszirom, hibiszkuszvirág, körömvirág, bodzavirág

Törlés Módosítás

Szólj hozzá!


137. bejegyzésem 2012-09-15 08:15

Ápoló kecsketejes, szőlőmagolajos fürdőgolyó


Összetevők: szódabikarbóna, citromsav, kecsketejpor, szőlőmagolaj, 100%-os tisztaságú, higítatlan levendula és muskotályzsálya illóolajak, levendula virágzat, kamillavirág

Törlés Módosítás

Szólj hozzá!


136. bejegyzésem 2012-09-15 08:15

Méregtelenítő fürdőgolyó


Összetevők: szódabikarbóna, citromsav, szőlőmagolaj, 100%-os tisztaságú, higítatlan citrom illóolaj, tengeri só, citromhéj

Törlés Módosítás

Szólj hozzá!


135. bejegyzésem 2012-09-15 08:14

Boldogságot, örömöt fokozó ylang-ylang és narancs illatú fürdőgolyó



Összetevők: szódabikarbóna, citromsav, kakaóvaj, 100%-os tisztaságú, higítatlan ylang-ylang és narancs illóolajak, rózsabimbó, rózsaszirom, hibiszkuszvirág, körömvirág, bodzavirág

2012. dec. 28. 16:07

Nagyanyáink gyógyszerei


2 éve | [Törölt felhasználó] | 12 hozzászólás



Torma

A frissen lereszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben

lévő dugulást is képes enyhíteni. A tormában lévő izotiocianát nevű

vegyület hatására a légutak könnyebben megszabadulnak a váladéktól,

csökken a gyulladás, a légzés könnyebbé válik.

Aki a különlegesebb ízeket is szereti, van kedve és lehetősége, a

japán wasabit is kipróbálhatja. Ez a zöld tormaféle rendkívül erős, és

még komolyabb tisztító hatással rendelkezik, mint a torma.


Gyömbér

Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal

szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok

óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére.. Influenzás időszakban

igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal. Egy darabka friss

gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig.

Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. Kortyolgassuk egész nap.



Erős paprika

A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást

enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a

váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a

váladék eltávolítását. Hasonló a hatása a Cayenne-borsos teának,

melyet házilag készítsünk el: egy negyed teáskanál Cayenne-borsot

adjunk egy bögre forrásban lévő vízhez, ízesítsük frissen facsart

citromlével, egy kevés gyömbérrel, és édesítsük mézzel.


Vöröshagyma

Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is

enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes

másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is

képes legyőzni. A kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy

grépfrútlével fogyaszthatjuk, ekkor nem érződik annyira az intenzív

íz.

TIPP

Hagymatea

Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk

össze.. Főzzük néhány percig egy liter vízben. Ízesíthetjük szárított

kamillával, hársfával is. Pirítsunk meg három evőkanálnyi barna

cukrot, és hígítsuk fel a hagymafőzettel. Mézzel édesítve igyuk,

aprókat kortyolgatva.


Forralt bor

A népi gyógyászat egyik legjobb módszere a melegen gőzölgő, illatos

forralt bor elkortyolgatása. A bort - legyen az vörös vagy fehér -

forralás előtt érdemes vízzel felhígítani. Ezután már kedvünk szerint

fűszerezhetjük fahéjjal, szegfűszeggel, mézzel. Teaboltokban és

nagyobb üzletekben már külön forraltbor-fűszerkeveréket is

vásárolhatunk.


Húsleves

A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre

ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett

folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a

tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a

vitaminokat, ásványi anyagokat, fitokemikáliákat találták, és egy

aminosavat, melyet ciszteinnek hívnak. A házi húsleves még jobban

enyhíti a tüneteket, ha fokhagymával, Cayenne-borssal vagy curryvel

ízesítjük. Bár az is igaz, hogy a húsleves akkor hat a betegre a

legjobban, ha azt egy szerető családtag viszi az ágyába.


Fokhagyma

Helyi antibakteriális hatást fejt ki, segítségével elmúlik az

orrdugulás, javul az étvágy. Náthás időszakban hetente legalább

egyszer együnk nyers fokhagymát, vagy igyunk naponta alkoholos

fokhagymacseppeket. A fokhagyma egyszerre csökkenti a dugulást a

hörgőkben, kitisztítja az orrot, és enyhíti a torokfájást is. Ezeket a

hatásait a benne lévő kénnek köszönheti, mely jellegzetes szagát és

ízét is adja.

TIPP

Aki a fokhagyma intenzív ízét nem kedveli, az süsse meg a gerezdeket

kevés olívaolajjal fóliában, majd passzírozza szét, és kenje kenyérre.


Cékla

A céklából készült ital segít leküzdeni a náthát és az influenzát.

Gyógyhatását, mely nyersen a legnagyobb, a benne található

vitaminoknak, ásványi anyagoknak, valamint fitovegyületeknek

köszönheti. Rendkívül gazdag folsavban, C- és B-vitaminokban.

Gyümölcscentrifugában kipréselt levét répa- és almalével

fogyaszthatjuk. Salátákat nyersen is gazdagíthatunk vele.


Savanyú káposzta

A káposzta savanyítva őrzi meg leginkább magas C-vitamin-tartalmát.

Ennek a jelentősége igen nagy, mert ételeinkben az elkészítés során -

a hő hatására - a C-vitamin nagy része tönkremegy. Télutón a

C-vitaminban dús savanyú káposzta segíthet ezt a hiányt pótolni. S az

sem elhanyagolható szempont, hogy ez a zöldség lehet az egyik

legolcsóbb C-vitamin-forrás a hideg időben.


Citrusfélék

A citrusgyümölcsök amellett, hogy C-vitamin-bombák, tele vannak

gyulladáscsökkentő antioxidánsokkal. A lázas állapottal vagy hányással

járó influenzában is segítenek pótolni az elvesztett folyadékot, és

csökkentik a tünetek intenzitását. Ha télen mindennap egy pohár

narancs- vagy grépfrútlevet elfogyasztunk, felerősíthetjük

immunrendszerünket a megfázás ellen.

Jó tudni!

A grépfrútban található egyes vegyületek megváltoztathatják a

gyógyszerek hatását, ezért ha gyógyszeres kezelésre szorulunk vagy

krónikus betegek vagyunk, kérjük ki orvos tanácsát.


Antibiotikum helyett: mézes fokhagyma

Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1

teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb

természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a

szervezetből.


Részletes gyógymód - érelmeszedés ellen és az immunrendszer erősítésére

Az alábbi receptet 3 forrásból ismerem.

a) Régi szomszéd bácsim (86 évet élt) egyszer a kezembe adott egy régi

írással írt kis lapot "titkos recept"

címmel, és csodálatos hatásáról gyakran mesélt nekem. A háborús

években is megvédte őt a szer. Erős dohányos volt egész életében, mégis, fürgén mozgott és szellemileg is

friss volt szinte mindvégig. Orvosnál,kórházban csak élete utolsó évében volt.

b) Másodjára egy általam nagyra becsült természetgyógyásztól kaptam,aki gyógymasszőrként

dolgozott. Sok külföldi beteg járt hozzá, akiknek a kezelése korlátozott időtartamú volt. Mivel erősen hitt a

fokhagyma esszencia gyógyító erejében, le is fordíttatta azt, és

rendszerint betegei kezébe adta.

c) Harmadjára az Agykontroll wew-oldalán bukkantam rá. Dr. Domján László (belgyógyász, agykontroll

oktató) tette közzé. Az alábbi levél és idézet tőle való. "dr. Hermann István elmesélte, hogy édesapja tüdejét néhány éve azért nem merték megoperálni, mert az ultrahang- és a röntgenvizsgálat tanúsága szerint olyan mértékű érelmeszesedése volt, hogy az aortája gyakorlatilag törékeny "porceláncsővé" vált. A sebészek attól féltek, hogy a főverőér érintésekor az menthetetlenül sérül, és a beteg elvérzik.

István hallott egy ősi receptről, amit egy Unesco-expedíció talált néhány éve Kínában. Kipróbálta, és

édesapja aortája - orvosa ugyancsak nagy meglepetésére - teljesen mészmentessé vált, amint azt az

ultrahangvizsgálat egyértelműen jelezte! Orvosi szempontból ez egyszerűen döbbenetes! Mivel

manapság a legtöbb halálesetet és számtalan, súlyos tünettel járó betegséget végső soron az

érelmeszesedés okoz, ezért örömmel adom közre az egyszerű receptet.

(Én is rögtön készítettem egyegy adagot a szüleimnek és magamnak.)"


Így készítjük:

. 33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk,

. majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható

alkoholban, lezárt üvegben.

. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma

hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük.

. Ezt követően a pépet tiszta ruhán átszűrjük üvegbe. A nyert

folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.

Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében

vagy vízben elkeverve:

Reggel Délben Este


1. nap: 1 csepp 2 csepp 3 csepp

2. nap 4 csepp 5 csepp 6 csepp

3. nap: 7 csepp 8 csepp 9 csepp

4. nap: 10 csepp 11 csepp 12 csepp

5. nap: 13 csepp 14 csepp 15 csepp

6. nap: 15 csepp 14 csepp 13 csepp

7. nap: 12 csepp 11 csepp 10 csepp

8. nap: 9 csepp 8 csepp 7 csepp

9. nap: 6 csepp 5 csepp 4 csepp

10. nap: 3 csepp 2 csepp 1 csepp

11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.

A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani.

Állítólag 7 évig nem kell megismételni a kúrát. Ha valaki kedvet érez hozzá, javaslom, próbálja ki, hiszen veszélytelen, és viszonylag olcsó szerről van szó.

2012. dec. 28. 16:06

Egy délutáni séta folyamán összeszedhetjük a hozzávalókat, némelyek kihagyhatók ha nincs, de még rakható is bele plusszban. Nálam nem mindegyik hozzávaló volt friss, azt szárítottan használtam.


Hozzávalók

400 ml vodka

1 marék csalánlevél-szár-gyökerestül

1 marék diólevél (szárított is jó)

1 marék nyírfa levele-szára

1 marék kamillavirág (szárított is jó)

1 marék zsurló (szárított is jó).


Elkészítés


A hozzávaló növényeket megmossuk és ollóval, vagy késsel aprítjuk és befőttesüvegbe rakjuk. Leöntjük 4 dl vodkával, celofánnal védve rárakjuk a tetőt. Meleg helyen 2 hétig állni hagyjuk, időközben megrázogatjuk. Két hét után leszűrjük egy régebbi műanyag hajszeszes flakonba, vagy bármi másba. Nekem túl erős volt az alkohol tartalma, ezért a megmaradt növényeket forralt desztvízzel átöblítettem, beleöntöttem az alkoholos vizet is a flakonba. Így végül is hígítottam a hajszeszt. Így már könnyedén rakom fel hajmosás után és hagyom rászáradni a hajamra. Már az első 1-2 használat után eltűnt a korpám és kitolódott a hajmosásom is 2 nappal (nem zsírosodik).

2012. dec. 28. 16:05

FÉRFIAS HAJHULLÁS:természetes dht blokkoló 2012-09-15 13:35

fűrészpálma kivonat, cink, zöldtea, e vitamin


kombucha tea

Ár: 1500 Ft (- 8500 Ft űű)


A kombuchateát Kínában a halhatatlanság italának nevezik.Talán nem véletlenül, hiszen számos betegségre, egészségügyi problémára jelenthet gyógyírt fogyasztása.


A kombuchagomba teában a szervezet működését segítő sejtek milliói élnek, amelyek először a bélflórát, majd a teljes szervezet méregtelenítik, regenerálják.A tea rendszeres fogyasztása többek között Q-10 koenzimjének köszönhetően csökkenti a rácok képződését, segít megőrizni a fiatalságot. Megelőzi a rák kialakulását, amit szovjet rákkutatók vizsgálatai igazoltak. Szibéria legszennyezettebb területein, ahol a kálium, ólom, higany és az azbesztszennyezés jelentős, találtak olyan falvakat, ahol az emberek immuninsak voltak a rákbetegedésre, ugyanakkor a környéken országosan a legrosszabb a rákstatisztika. Solikamszk és Bereznyiki körzetében viszont nem tudtak rákos esetekről regisztrálni, a talált néhány emberről kiderült, hogy máshonnan költöztek oda.ezen a két területen rendszeresen isszák az emberek a kombucha teát.


A tea gyógyítja az izületi gyulladást, enyhíti az izomfájdalmakat, stabilizálja a vérnyomást, állandó jó közérzetet és alvást biztosít. Oldja a stresszt, orvosolja a gyomor- és bélpanaszokat, tisztítja a vért, erősíti a vesét, oldja az epe-és vesekövet. Csökkenti a koleszterin-szintet és rugalmassá teszi a vénákat, artériákat. Segít a súlycsökkenésben, a zsírszövetek lebontásában. Segít az immunrendszer gyengeségéből adódó betegségeken, így pl. az allergián. Enyhíti a menopauza tüneteit. Megakadályozza a kopaszodást, elősegíti az erősebb hajszálak kialakulását, valamint néhány esetben visszaszínezi a az ősz hajszálakat, felgyorsítja a haj növekedését!

******

fűrészpálma kapszula

Fűrészpálma kapszula 450mg

Ár: 3,590 Ft

Alkalmazása: napi 3-5 alkalommal 1-1 kapszula



1 doboz tartalma: 100 db 450 mg-os kapszula


Elterjedése: Az Amerikai Egyesült Államok délkeleti részén Floridában, Dél-Karolinában, Luisianában és Mexikóban őshonos...

Termését az indiánok afrodiziákumként és gyulladáscsökkentőként tartották számon. Ma is számtalan gyógyszerkészítménynek alapanyaga a bogyótermésből kivont illóolaj, amelyet tesztoszteronszint szabályozására, prosztata problémákra, hajhullás ellen vagy asztmás betegek gyógyítására is használnak. A fűrészpálma nagy, mélyvörös bogyói fitoszterolokban gazdag illóolajat tartalmaznak, így csökkentik a vér koleszterinszintjét, bizonyos daganatos betegségek kialakulásának veszélyét, és elősegítik petefészek és a méh működését, a női nemi hormonok termelődését.

Kiváló vizelethajtó- és nyugtató szer, nőknél az emlők fejletlensége esetén is használatos.

A fűrészpálma bizonyos hatóanyagai képesek visszafordítani az emlők tejmirigyeinek sorvadását

******

SÜTŐTÖK MAG,ROZS,DÍSZTÖK MAG,szőlőmag kivonat,vörösbor,nagy csalán gyökere,dél afrikai csillagfű,rozs pollen,réti komócsin,kukorica pollen,kisvirágú fűzike,Afrikai szilva kéreg,héj nélküli tökmag olaja,zöldtea.Májméregtelenítő detox teák.



******

Idősebb korú férfiaknál a tesztoszteron átalakulása dihidro-tesztoszteronná (DHT)felgyorsulhat 5-l-reduktáz fokozottabb aktivitása miatt. E korban az androgénreceptorok mennyisége is nő. A kötődő DHT sejtproliferációt indukál. Azösztrogén túlsúly miatt csökken a sejtek apoptózisa.A fitoterapeutikumok zöme az 5-f-reduktáz aktivitását jelentősen csökkenti, deegyes készítmények aromatáz-inhibitor

(Prunus v. Pygeum africana kérge, Urticadioica gyökere)

,

antiandrogén

(Prunus africana kérge, Cucurbita pepo magja, olaja)

és

u

-receptor blokkoló

(Secale cereale stb. pollen)


hatással is rendelkeznek

******

2012. dec. 28. 16:05

A természetes anyagok akkor jók, ha szinergikus rendszerben – egymást erősítve – fejtik ki a hajszálra, és a fejbőrre pozitív hatásukat.

 A kamilla, és a cickafark hidratál, és nyugtat. Baktérium és gombaölő hatásuk fertőtlenít, és növeli a hajszálak vízmegtartó képességét.

 A szőlőmag kivonatot, csalánt, zsályát tartalmazó gyógynövényes samponok a kutikula kinyílt végét „bevarrják”. Erősítik a haj keratinját, meghosszabbítva ezzel a hajszál élettartamát.

 A mandula kivonat a legjobb hajszerkezet védő természetes anyag, ebből is a mandulatej a leghatásosabb.

 Az avokádó, a papaya, a teafaolaj, a bűbájdió, és a kókuszolaj, valamint a méz, szintén kiváló hajszerkezet stabilizálók.

 Az aloe vera mára újból divatba jött gyógynövény, természetes gél állapotban kifejtett különleges hatása, hogy közömbösíti az alkáli, és a peroxid maradványokat, miközben erőssé, és rugalmassá teszi a hajat.

A gyógynövényeket nem szabad keverni, mert szinergetikus hatásukat csak együtt fejtik ki: „hasonlót a hasonlóval”.

 Kamilla, búzacsíra-olaj, sárgabarack. Az ezekből készült kivonatok jelenléte már azt sugallja, hogy jó termékről van szó.

 A csalán, a cickafark, és a zsurló a korpásodás kezelésére alkalmas.

 A természetes citromsavat tartalmazó termékek tisztítanak.

A nyomelemek és a vitaminok – az ellenkező híresztelésekkel szemben – a samponokból, tonikokból, balzsamokból csak igen kis mértékben, vagy egyáltalán nem szívódnak fel a szisztémás rendszerbe. Tehát hatásuk csak a bőr és a hajhagyma felszínhez közeli részére korlátozódik, azonban jelenlétük mégis igen fontos.

 A szelén, a cink, a szilikátok, a jód és a kén a leggyakoribbak, mert ezek egyébként is a fejbőr alapos tisztítására és a haj állományának a javítására alkalmasak.

 A cink, amennyiben elér a sejtekig, ösztönzi a cisztin-felvételt és -beépülést, amely a keratin-képződéshez elengedhetetlen, és elősegíti magát a keratin-szintézist, így környezeti jelenléte hajnövekedést idéz elő, illetve segíti a hajhagyma regenerációt. A cinknek különleges hatása van a hormon metabolizmusra: a keringő tesztoszteron hormon dihidrotesztoszteronná való átalakulását gátolja, így akadályozza a hajhagyma elhalását. (DHT blokkolás) Ez a hatás mindkét nemben hasonló.

 A vas a csökkent perifériás mikro-keringésben fontos véralkotó elem.

A vitaminokból nem lesz haj, de jelenlétük segíti és befolyásolja az oxido-redukciós folyamatokat, valamint ha rendelkezésre állnak a megfelelő „hajalapanyagok”, akkor segítik a keratin szintézist (hajépítést).

 Az A, B5 provitamin, B6 vitamin sok A, B komplexe, C, E, H (biotin – koenzim R) és F vitaminokkal dúsított samponok ma már hétköznapivá váltak, mert jelenlétük nélkülözhetetlen a haj növekedéséhez.

 Pantohensav, folsav, para-amino-benzoesav javítja a bőr- és hajstruktúrát, elősegítheti az őszülés folyamatainak lassítását.

 A vitaminok együttes jelenléte stabilizálja a haj megmaradását, például B-vitaminokra és az emulgeáló hatású kolinra van szükség, hogy az A-vitamin használható legyen a sejtek részére.

Csak engedélyezett, EU-szabványos (OGYI, OÉTI, KERMI, ÁNTSZ jelzéssel ellátott) termékeket vásároljanak.

2012. nov. 9. 21:34

Erősítő hajvíz


Ha a hajhullás nem valódi, csak a szálak töredeznek, és ezért marad egyre több haj a fésűn, akkor erősítsd meg a hajad.


A hajvíz legfontosabb összetevői az almaecet és a körömvirág, de a kertben kevésbé népszerű csalán is hasznodra lehet.


A rozmaring és a zsálya tinktúraként fejti ki leginkább gyógyító és ápoló erejét. Manapság nagyra becsülik a kozmetikában az avokádóolajat is.


300 ml almaecet

20 csepp körömvirág-tinktúra

10 csepp csalántinktúra

30 csepp rozmaringtinktúra

10 csepp avokádóolaj

Töltsd üvegbe a hozzávalókat, jól rázd össze, majd frissen mosott hajra alkalmazd. Hagyd hatni, majd öblítsd le, de már ne samponozz.


Érdekel, hogy mi mindenre jó még a nagy csalán? Nézd meg videónkat!

Zsályás hajöblítő


Ha ezt a zsályából készült öblítőt gyakran, azaz nagyjából két-három naponként alkalmazod, igazán jót teszel a hajadnak, mert fényes és bársonyos lesz tőle. Miután alaposan bedörzsölted a megmosott hajba, nem kell kiöblíteni.


250 g szárított zsályalevél

100 g szárított körömvirág

1 liter víz

2 dl rum

A megszárított zsályaleveleket a vízzel együtt tedd lábosba, forrald fel, és 15 percig lassú tűzön főzd. Időnként megkeverve 48 órán át hagyd állni. Finom szűrőn szűrd át, add hozzá a rumot, és töltsd üvegbe.


Ha hullik a haj


Ha fésülködéskor sok haj hullik, és csak lassan nő utána az újabb, az nőknek és férfiaknak egyaránt figyelmeztető jel. A hajhullás lehet örökletes sajátosság, mint sok férfi korai kopaszodása, de betegség, hormonális változás vagy stressz következménye is. Gyakorta vitamin- vagy ásványianyag-hiányra, például vashiányra utaló jel. A nők szerencsére ritkábban kopaszodnak, de előfordul, hogy a változás évei után fokozódik a hajhullás.



Nagyanyáink sem ismertek olyan csodaszert, ami a kopaszodást tökéletesen megszünteti, de tudták, mivel lehet serkenteni az új hajszálak növekedését, ismerték például a szép virágot hozó sarkantyúka kedvező hatását.


A sarkantyúkában lévő kén csökkenti a hajhullást. A vadkakukkfű virágos-leveles hajtását használd fel.


50 g sarkantyúkamag és -levél

50 g aprított vadkakukkfű

1 liter 50%-os alkohol

A gyógynövényeket az alkohollal együtt tedd edénybe, tíz napig hagyd állni, majd szűrd le. Töltsd üvegekbe, és hetente négyszer dörzsöld a fejbőrbe, hagyd hatni, majd öblítsd le. Ha az alkohol nagyon szárítaná a bőrödet, akkor ne alkalmazd.


Vízitormás öblítőszer


Ez az ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag hajöblítő természetes erőt ad a gyér, töredező hajnak.


1 marék vízitormafű

1 evőkanál gyümölcsecet

1 liter víz

A vízitormát aprítsd fel, és tedd edénybe. A gyümölcsecetet keverd a vízbe, és öntsd a tormára. Egy éjjelen át hagyd állni, majd szűrd le. Lassan csorgasd a megmosott hajra, és ne öblítsd ki.



Élénkítő hajvíz


A rozmaringolaj erősíti a hajhagymákat, és fokozza a vérkeringést. A szubtrópusi ilang-ilang fájának erősen jázminillatú virágaiból nyert illóolaj nyugtató hatású.


3 csepp rozmaringolaj

3 csepp ilang-ilang

30 ml vodka vagy más tömény szesz

1 evőkanál narancsvirágvíz

A kétfajta olajat gondosan keverd el a vodkával vagy a tömény szesszel, utána hígítsd a narancsvirágvízzel, majd töltsd jól zárható üvegbe. Ebből az élénkítő hajvízből naponta néhány cseppet két-három percen át erőteljesen dörzsölj a fejbőrbe.

2012. nov. 6. 16:52

Tiszta szeszből és rozmaringolajból készíthető serkentő hatású hajszesz? A szesz nem szárítja ki a fejbőrt és milyen gyakran lehet ezt jasználni? Azt olvastam, hogy naponta használható

Tojássampon:


Hosszú, normál hajra:


2 egész tojás

1 nagy citrom leve (kb 4 evőkanál)

rozmaring vagy valamilyen más illóolaj

Hosszú, zsíros hajra:


2 tojássárgája

1 nagy citrom leve (kb 4 evőkanál)

teafa illóolaj

A két egész tojást elkeverem a citrom levével, illóolajat csepegtetek bele. A tojás táplálja a hajat, a citromlé tökéletesen oldja a zsírt, az illóolaj - ápoló és antibakteriális hatásán kívül - elveszi a tojás szagát.


Hogyan használjuk?


Száraz hajra viszem fel apránként a tojássampont, vagy belenyomom a hajamat a műanyag tálba, amiben a keverék van. Mivel csöpög érdemes a tál fölé hajolva mosni, így ami kicsöpög azt újra rá lehet tenni. Jó alaposan átdörzsölöm a hajamat, és a fejbőrömet is átmasszírozom. Utána sima vízzel kimosom, és kész is van. Semmi egyebet nem kell rá kenni vagy fújni.

A tojássampontól szép és egészséges lesz a haj, ezért nincs szükség pakolásokra, balzsamra, hajvégápolóra

Felesleges ecetes öblítést használni, elég sima vízzel kimosni a tojássampont.

A haj könnyen fésülhetővé válik, nem kell fésüléskönnyítő balzsam.

A teafaolaj vírus, gomba és baktériumölő hatású, a korpás hajra is hatékony. A rozmaring illóolaj erősíti a hajat, és serkenti a fejbőr vérellátását.

Ha a mosás után zsíros, összetapadt lesz a haj: akkor fordul elő, amikor nem mossuk meg elég alaposan, és nem dörzsöljük meg a fejbőrt. - Ebben az esetben a sampon elkezdte feloldani a zsírt, de teljesen nem tudott vele megbirkózni, mert nem volt elég idő a tojásban lévő lecitinnek, hogy emulgeálja is... - Antal Vali megjegyzése

Könnyebb használni ha a tojásfehérjét habbá verve keverjük hozzá a többi összetevőhöz.

Előfordulhat, hogy mosás után kevés tojásfehérje darabka a hajban marad, de könnyen észrevehető, és eltávolítható. A felvert fehérjével talán kiküszöbölhető ez a probléma.

Illóolaj teszt: Az is fontos, hogy az illóolaj, amit a samponba vagy bármi másba csepegtetünk igazi legyen, ne szintetikus utánzat. Ezt úgy a legkönnyebb tesztelni, hogy egy fehér papírlapra cseppentünk belőle, és ha zsírnyom nélkül megszárad, akkor jó. Amennyiben zsíros paca marad vissza, akkor az szintetikus! A száradási idő elég hosszú, de hajszárítóval pár perc alatt megvan. - Színes folt maradhat egyes illóolajok után (narancs, mandarin, csampa, pacsuli, stb.)

A zsíros hajat úgy érdemes mosni, hogy az első mosást a sárgájával végzed, az utolsót pedig csak a habbá vert fehérjével, ugyanis a fehérje önmagában igen jótékonyan hat a zsíros hajra.

Érzékeny, gyulladásra hajlamos fejbőr esetén levendula olajat és/vagy citromfüolajat javaslok.

Normál hajra: kamilla, levendula, kakukkfű, ilang-ilang vagy ezek bármilyen kombinációjú keveréke

Száraz, törékeny hajra: cédrus, kamilla, orvosi zsálya, levendula, rozmaring vagy ezek bármilyen kombinációjú keveréke

Zsíros hajra: bergamott, cédrus, orvosi zsálya, ciprus, boróka, levendula, citrom, pacsuli, fenyő, rozmaring, teafa, kakukkfű, ilang-ilang vagy ezek bármilyen kombinációjú keveréke

Korpa ellen: cédrus, orvosi zsálya, ciprus, citrom, pacsuli, fenyő, rozmaring, teafa vagy ezek bármilyen kombinációjú keveréke

Hajhullás megelőzésére: cédrus, orvosi zsálya, rozmaring, ilang-ilang vagy ezek bármilyen kombinációjú keveréke

Hajmosáskor a kiválasztott keverékből rövidhaj esetén 5-8 cseppet, hosszú haj esetén pedig 10-15 cseppet adagoljunk.

2012. nov. 6. 16:48

Nagyanyáink gyógyszerei


3 éve | [Törölt felhasználó] | 12 hozzászólás



Torma

A frissen lereszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben

lévő dugulást is képes enyhíteni. A tormában lévő izotiocianát nevű

vegyület hatására a légutak könnyebben megszabadulnak a váladéktól,

csökken a gyulladás, a légzés könnyebbé válik.

Aki a különlegesebb ízeket is szereti, van kedve és lehetősége, a

japán wasabit is kipróbálhatja. Ez a zöld tormaféle rendkívül erős, és

még komolyabb tisztító hatással rendelkezik, mint a torma.


Gyömbér

Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal

szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok

óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére.. Influenzás időszakban

igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal. Egy darabka friss

gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig.

Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. Kortyolgassuk egész nap.



Erős paprika

A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást

enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a

váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a

váladék eltávolítását. Hasonló a hatása a Cayenne-borsos teának,

melyet házilag készítsünk el: egy negyed teáskanál Cayenne-borsot

adjunk egy bögre forrásban lévő vízhez, ízesítsük frissen facsart

citromlével, egy kevés gyömbérrel, és édesítsük mézzel.


Vöröshagyma

Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is

enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes

másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is

képes legyőzni. A kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy

grépfrútlével fogyaszthatjuk, ekkor nem érződik annyira az intenzív

íz.

TIPP

Hagymatea

Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk

össze.. Főzzük néhány percig egy liter vízben. Ízesíthetjük szárított

kamillával, hársfával is. Pirítsunk meg három evőkanálnyi barna

cukrot, és hígítsuk fel a hagymafőzettel. Mézzel édesítve igyuk,

aprókat kortyolgatva.


Forralt bor

A népi gyógyászat egyik legjobb módszere a melegen gőzölgő, illatos

forralt bor elkortyolgatása. A bort - legyen az vörös vagy fehér -

forralás előtt érdemes vízzel felhígítani. Ezután már kedvünk szerint

fűszerezhetjük fahéjjal, szegfűszeggel, mézzel. Teaboltokban és

nagyobb üzletekben már külön forraltbor-fűszerkeveréket is

vásárolhatunk.


Húsleves

A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre

ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett

folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a

tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a

vitaminokat, ásványi anyagokat, fitokemikáliákat találták, és egy

aminosavat, melyet ciszteinnek hívnak. A házi húsleves még jobban

enyhíti a tüneteket, ha fokhagymával, Cayenne-borssal vagy curryvel

ízesítjük. Bár az is igaz, hogy a húsleves akkor hat a betegre a

legjobban, ha azt egy szerető családtag viszi az ágyába.


Fokhagyma

Helyi antibakteriális hatást fejt ki, segítségével elmúlik az

orrdugulás, javul az étvágy. Náthás időszakban hetente legalább

egyszer együnk nyers fokhagymát, vagy igyunk naponta alkoholos

fokhagymacseppeket. A fokhagyma egyszerre csökkenti a dugulást a

hörgőkben, kitisztítja az orrot, és enyhíti a torokfájást is. Ezeket a

hatásait a benne lévő kénnek köszönheti, mely jellegzetes szagát és

ízét is adja.

TIPP

Aki a fokhagyma intenzív ízét nem kedveli, az süsse meg a gerezdeket

kevés olívaolajjal fóliában, majd passzírozza szét, és kenje kenyérre.


Cékla

A céklából készült ital segít leküzdeni a náthát és az influenzát.

Gyógyhatását, mely nyersen a legnagyobb, a benne található

vitaminoknak, ásványi anyagoknak, valamint fitovegyületeknek

köszönheti. Rendkívül gazdag folsavban, C- és B-vitaminokban.

Gyümölcscentrifugában kipréselt levét répa- és almalével

fogyaszthatjuk. Salátákat nyersen is gazdagíthatunk vele.


Savanyú káposzta

A káposzta savanyítva őrzi meg leginkább magas C-vitamin-tartalmát.

Ennek a jelentősége igen nagy, mert ételeinkben az elkészítés során -

a hő hatására - a C-vitamin nagy része tönkremegy. Télutón a

C-vitaminban dús savanyú káposzta segíthet ezt a hiányt pótolni. S az

sem elhanyagolható szempont, hogy ez a zöldség lehet az egyik

legolcsóbb C-vitamin-forrás a hideg időben.


Citrusfélék

A citrusgyümölcsök amellett, hogy C-vitamin-bombák, tele vannak

gyulladáscsökkentő antioxidánsokkal. A lázas állapottal vagy hányással

járó influenzában is segítenek pótolni az elvesztett folyadékot, és

csökkentik a tünetek intenzitását. Ha télen mindennap egy pohár

narancs- vagy grépfrútlevet elfogyasztunk, felerősíthetjük

immunrendszerünket a megfázás ellen.

Jó tudni!

A grépfrútban található egyes vegyületek megváltoztathatják a

gyógyszerek hatását, ezért ha gyógyszeres kezelésre szorulunk vagy

krónikus betegek vagyunk, kérjük ki orvos tanácsát.


Antibiotikum helyett: mézes fokhagyma

Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1

teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb

természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a

szervezetből.


Részletes gyógymód - érelmeszedés ellen és az immunrendszer erősítésére

Az alábbi receptet 3 forrásból ismerem.

a) Régi szomszéd bácsim (86 évet élt) egyszer a kezembe adott egy régi

írással írt kis lapot "titkos recept"

címmel, és csodálatos hatásáról gyakran mesélt nekem. A háborús

években is megvédte őt a szer. Erős dohányos volt egész életében, mégis, fürgén mozgott és szellemileg is

friss volt szinte mindvégig. Orvosnál,kórházban csak élete utolsó évében volt.

b) Másodjára egy általam nagyra becsült természetgyógyásztól kaptam,aki gyógymasszőrként

dolgozott. Sok külföldi beteg járt hozzá, akiknek a kezelése korlátozott időtartamú volt. Mivel erősen hitt a

fokhagyma esszencia gyógyító erejében, le is fordíttatta azt, és

rendszerint betegei kezébe adta.

c) Harmadjára az Agykontroll wew-oldalán bukkantam rá. Dr. Domján László (belgyógyász, agykontroll

oktató) tette közzé. Az alábbi levél és idézet tőle való. "dr. Hermann István elmesélte, hogy édesapja tüdejét néhány éve azért nem merték megoperálni, mert az ultrahang- és a röntgenvizsgálat tanúsága szerint olyan mértékű érelmeszesedése volt, hogy az aortája gyakorlatilag törékeny "porceláncsővé" vált. A sebészek attól féltek, hogy a főverőér érintésekor az menthetetlenül sérül, és a beteg elvérzik.

István hallott egy ősi receptről, amit egy Unesco-expedíció talált néhány éve Kínában. Kipróbálta, és

édesapja aortája - orvosa ugyancsak nagy meglepetésére - teljesen mészmentessé vált, amint azt az

ultrahangvizsgálat egyértelműen jelezte! Orvosi szempontból ez egyszerűen döbbenetes! Mivel

manapság a legtöbb halálesetet és számtalan, súlyos tünettel járó betegséget végső soron az

érelmeszesedés okoz, ezért örömmel adom közre az egyszerű receptet.

(Én is rögtön készítettem egyegy adagot a szüleimnek és magamnak.)"


Így készítjük:

. 33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk,

. majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható

alkoholban, lezárt üvegben.

. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma

hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük.

. Ezt követően a pépet tiszta ruhán átszűrjük üvegbe. A nyert

folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.

Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében

vagy vízben elkeverve:

Reggel Délben Este


1. nap: 1 csepp 2 csepp 3 csepp

2. nap 4 csepp 5 csepp 6 csepp

3. nap: 7 csepp 8 csepp 9 csepp

4. nap: 10 csepp 11 csepp 12 csepp

5. nap: 13 csepp 14 csepp 15 csepp

6. nap: 15 csepp 14 csepp 13 csepp

7. nap: 12 csepp 11 csepp 10 csepp

8. nap: 9 csepp 8 csepp 7 csepp

9. nap: 6 csepp 5 csepp 4 csepp

10. nap: 3 csepp 2 csepp 1 csepp

11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.

A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani.

Állítólag 7 évig nem kell megismételni a kúrát. Ha valaki kedvet érez hozzá, javaslom, próbálja ki, hiszen veszélytelen, és viszonylag olcsó szerről van szó.

178. babyyy
2012. okt. 7. 20:32

Száraz hajvégekre

- 236 ml sáfrányos szeklice vagy növényi olaj

- 56 g méhviasz

- 650 ml desztillált víz

-14 ml trietanolamin


Keverd össze a sáfrányos szeklice olajat a méhviasszal és egy kis sztearinsavval. Hevítsd, amíg főni nem kezd. Ugyanakkor, egy másik edényben melegítsd fel a desztillált vizet a trietanolaminnal.


Miután kellően felmelegedtek, a desztillált vizes keveréket add hozzá az olajoshoz és keverd folytonosan, amíg kihűl.


Az oldat használatához tegyél egy keveset belőle a tenyeredben, dörzsöld össze kezeid, majd vidd fel a száraz hajvégekre finoman masszírozva.

2012. okt. 5. 17:14

Kávés hajpakolás


A gyakorikérdesek között találtam ezt választ arra a kérdésre, mivel lehet serkenteni a hajnövekedést. Hallottam már kávés hajpakolásról, de eddig nem próbáltam. Ráadásul azt írta még az illető, hogy megoldotta a hajzsírosodását is.


"Én kávés hajpakolást használok (én keverem ki, 2 tojássárgája, 2 evőkanál ecet, 1 evőkanál citrom, fél csomag szalakáli és annyi őrölt kávé, hogy sűrű legyen; hajmosás után teszem fel a hajtövekre, jó alaposan bele is masszírozom, 1-1,5 órára hagyom rajta, utána vízzel kell lemosni, samponozni, balzsamozni tilos utána), nekem amúgy is gyorsan nő a hajam, de amióta hetente használom havonta kb 4 centit nő. Van akinél nem válik be vagy száraz lesz a haja, én ezt nem tapasztaltam."

2012. okt. 5. 13:25

ZSÍROS HAJ KEZELÉSE:

A problémát nem lehet csak samponos hajmosással orvosolni.

Megszűnéséhez életmódváltás is szükséges.A kereskedelemben kapható zsírosodás elleni samponok csak tünetileg kezelnek,maga a probléma nem szűnik meg.Nagy részüknek PH értéke a lúgos tartományba tartozik,a zsírt leodja,de azt a fejbőr csakis zsírral tudja visszapótolni és megkezdődik az ilyenkor ismert szélmalom harc.


A helyes kímélő kezelés:

Alapos hajmosás speciális anyagcsere fokozó,gyulladáscsökkentő anyagokkal:

(citromfű,menta,rozmaring,zsálya,boróka,kamilla )

"Én ezeket hajöblítőbe,vagy sprays flakonba hajvízként ajánlom,plusz a mindig emlegetett hajszesznek,vodkába áztatva 2 hétig :).Egyenlő arányban és annyi vodkával felöntve ami 5-6 cm-re ellepi.Ezt is pumpás flakonba és tetszés szerint használni minden nap,vagy napi 2x,de minimum heti 3-4 alkalommal,+hajvíz formában.Hajvíznek már nem kell tömény legyen1-1 kk. mindegyikből 1.5dl vízhez.Jobb a hajvizet is hidegvízben készíteni és egy éjszakára hűtőben pihentetni és ezután leszűrni,hogy benne maradjon minden fontos anyag :)."

Fontos a fejbőr masszírozása,hogy a felesleges faggyú ne a tüszőbe follyon vissza,így a hajszál megmenthető.

Hidratáló pakolás,mely nem nehezíti el a fejbőrt és nem zsírosítja a hajat.

"Na szerintem túlzottan zsírosodó hajúaknál itt kell elfelejteni a tojást és az olajokat.

Tapasztalat és nem is titok,hogy a lenmag zselésít :),és rengeteg fonos anyagot tartalmaz a hajnak.

Ez most egy ötletem:

1dl vízhez 2-3 ek lenmag,addig főzzünk míg kocsonyás nem lesz,mellette főzhetünk a vízbe gyógynövényeket is tetszés szerint,úgyis le kellesz szűrni(csalán,kamilla,csipkebogyó,reszelt citom héj).Ha kész ebbe kerül 1tk.méz,néhány propolisz csepp 5-6 csepp és 3 ek.-nyinak megfelelő aloevera hús. Ezeket tumixoljuk, és használhatjuk.A maradékot adagokra osszuk és fagyasztóba tegyük.

Másik ami jó hajpakolás zsíros hajúaknak, csak a kefir igazi citrom levével.

2012. okt. 5. 10:48

Bánfi hajszesz összetevők alapján :):


Tehát összetevői.


2ek reszelt torma , 2ek mustármag, 2ek. boróka toboz bogyó(tea,gyógyszertárban is kapható,rendelhető és megmondják mikor érkezik), 2ek majoránna , késhegynyi citromsav, ezt felönteni vodkával úgy hogy 5-6 cmrre ellepje.Zsíros hajad miatt tehetsz bele 3-4 ek orvosi zsályát is.

Illóolajok:geránium, citronella-ez elhagyható.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook