Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebayről rendelést figyeli a hatóság? fórum

Ebayről rendelést figyeli a hatóság? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 7. 19:25
Volt egyszer a vaterán egy (pontosabban több száz) olyan árverés, amit egy ember indított. Nem emlékszem mi volt a tárgya, talán régi 1 forintosokat tett fel százával, mérgében tiltakozásul, hogy kiárusította a megörökölt kacatjait és volt benne mindenféle műszaki cikk, és rászálltak, megadóztatták. Később azt is lehetett hallani, hogy figyelik a netes kereskedelmet, az aukciós oldalakat is. De azt nem hinném, hogy a vásárlásokat is, az eladások érdeklik őket, adnak-e számlát az eladók.
2012. aug. 7. 11:32

Csak mert volt hogy pl. rendeltem műkörmös barátnőmnek 30-40 zselét mert ő meg a munkatársa szalonba vették tartaléknak.

Szóval ilyenekért kérdezem.

2012. aug. 7. 11:29

Igen az eladási részről én is tájékozódtam, hogy pl vatera teszvesz stb. mennyit adsz el mennyi a bevétel. Bevallás és adó mentes ha jól tudom a 200.000 bevétel (nem haszon).

Csak nem akartam, hogy az legyen, hogy ennyi mindent rendelt na akkor hol vannak ezek a dolgok? Nehogy itt üzletszerűséget fogjanak rám :(

4. trapiti (válaszként erre: 3. - Bvberenike)
2012. aug. 7. 11:26

Az e-bay-t szerintem nem tudják figyelni, a vásárlásaidhoz meg semmi közük.

A magyar aukciós oldalaktól szoktak adatokat bekérni, de ekkora összegnél nincs teendőd.

2012. aug. 7. 11:12
Hát mert ugye sok vaterás ebay-ről rendeli az áruját, ha jól néztem. És akkor meg üzletszerű a dolog nem?
2012. aug. 7. 11:09
Miért figyelné?
2012. aug. 7. 11:07

Ismerősöknek barátoknak haszon nélkül rendelek ebay-ről dolgokat. Közben ha valami olyan jön (nem jó, nem tetszik) adok is el belőle de nem ez a jellemző. Kb 80ezer eddig az eladásom január óta (ebben bent van 18ért az akváriumom is komplett felszereléssel ami saját tulajdon volt).

Az érdekelne, hogy figyeli-e a hatóság hogy január óta mennyi mindent rendeltem milyen összegben ebay-ről? vagy csak az eladás érdekli őket? Nem igazán számít üzletszerűnek mert se nem folytonos se nem nagy összeg. Csak akkor ismerősöknek megmondom, hogy mindenki rendeljen magának.

Aki szakavatott kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook