Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fűben fában orvosság fórum

Fűben fában orvosság (beszélgetős fórum)


1 2
35. adelusz84 (válaszként erre: 34. - Tejespite)
2012. szept. 30. 19:01
:-) Én is ugyan így voltam,sőt még kesztyű is kellett,mert nagyon tud bökni a sok tüske.Hááát azt is olvastam,hogy elég a 2 végét levágni a bogyónak és úgy szárítani,de félek,hogy akkor a teába jut abból a tüskéből,ezért szedtem inkább ki. :-))
34. Tejespite (válaszként erre: 33. - Adelusz84)
2012. szept. 30. 18:18
Én is kikapirgáltam tavaly, már majd görcsöt kaptak az ujjaim. De olyan jól mutatott utána :-)) Lehet, h nem is kellett volna?
2012. szept. 29. 20:31
Október közepétől már lassan szedhető a csipkebogyó.Ti is gyűjtitek? Én tavaly szedtem,kettévágtam a bogyókat és a magokat kikapartam,és úgy szárítottam meg.Most nem tudom,hogy ezt szükséges e megcsinálnom,mert nagyon nehéz folyamat.Ti hogy csináljátok? Előre is köszi!
32. 04d410066e (válaszként erre: 30. - Adelusz84)
2012. aug. 8. 08:50
Hát az még csak hagyján, de a lakásban bajos lenne kiszárítanom. :) Teafüvet szoktam venni, abból is nagyon jó macerátumokat lehet készíteni.
31. 4244093cd0 (válaszként erre: 29. - Adelusz84)
2012. aug. 8. 07:51
Mindegyikből igazából,mert ládában vannak nem kiültetve.
30. adelusz84 (válaszként erre: 27. - 04d410066e)
2012. aug. 7. 22:23
pedig pesten vannak erdős részek,egy napi túrát beiktattok,aztán mentek gyűjtögetni,én azt csinálnám tuti. :-))
29. adelusz84 (válaszként erre: 28. - 4244093cd0)
2012. aug. 7. 22:18
melyik növényedből akarnál magot? Ahhoz szerintem meg kell várni a virágzást.
28. 4244093cd0 (válaszként erre: 26. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 14:27

Köszönöm.:))

Zárt szellős helyem ugyan nincs,de gondolom a teljes árnyék is meg teszi ,mondjuk egy nagy fa ágáról lelógatva.:)


De gondolom a virágzást meg kellene várnom,ha magot szeretnék gyűjteni...?:))...vagy ne ..tanácstalan vagyok:)

27. 04d410066e (válaszként erre: 26. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 14:18
A neten azt olvastam, hogy a csalán egyben, fejjel lefelé lógva kell szárítani. Ez logikusnak tűnik, bár én sosem csináltam ilyesmit. :) BP-n nem sok növényt gyűjtök. :)
26. adelusz84 (válaszként erre: 23. - 4244093cd0)
2012. aug. 7. 13:22

Gyuri bácsi is zárt helyen szárítja,aztán rögtön csomagolja.Tudod a bükki füvs embert mondom.

Lényeg,hogy ne a napon szíárítsd.Én is a Cickafarkot először összevágtam,de nagy hiba volt,mert úgy jöttek rá a bogarak,pókok,meg minden ami mászik.Na de mérgemben kiraktam a napra és akkor már elmentek belőle.Szóval nekem is egyben kellett volna szárítani,lógatva az erkélyen.Szerencsére van erkélyünk.


Csalánt akarok még szedni,májusban nem értem rá.Ennél is nem tudom,hogy mi lenne a jobb.Hogy csak a felső leveleket vágom le és azt szárítom vagy az egész növényt levágom és egyben szárítom mindet.Azt hiszem az egészet fogom,az kiadósabb. :-))

25. 04d410066e (válaszként erre: 22. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 11:40
Beavasodni nem fog az olivaolaj és a körömvirág olaj sem, kb. fél évig jók, bár a biztonság kedvéért az avasodás ellen szoktam beletenni E-vitamint is, az meggátolja.
24. 04d410066e (válaszként erre: 22. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 11:39

Igen, gőz fölött, üvegedényben, úgy, hogy a víz nem bugyborékozik. Kb. 2 órát kell főzni, néha meg kell kevergetni. Ha nem volt itthon macerátumom, és s.o.s kellett, néha növényi olajból is csináltam így. Az oliva és a napraforgó rendkívül jó növények hatóanyagainak kivonására.

Ha a szódabikarbóna nem jött be, akkor próbálj esetleg ki még samponszappant, a párom imádja az Olivia samponszappanjait, az áruk is emészthető, neten keress rá. 1000 Ft alatt van egy 100 grammos samponszappan. Ez tényleg nagyon natúr. Sajnos a kókuszolajra allergiás vagyok, úgy hogy én ki sem próbáltam. A mannaszappanok viszont borzalmasak hajmosásra. Van egy recept a lukrécia kencéin, azt egyszer próbáltam, sajnos abban is kókusz van, amit nem bírok hosszú-távon, abban diófa főzet van, attól gyönyörű lett a hajam... Ajándékba adta a készítője. Kár, hogy nem tudom használni. De a samponszappanok még megérnek egy próbát, de elég sokféle van, hogy melyik fog neked bejönni, az már más kérdés. Pudin próbája az evés. :)

23. 4244093cd0 (válaszként erre: 21. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 11:38

Az a baj,hogy a neten nem nagyon ecsetelik,csak leszárítjuk,oszt1csókolom.De gondolom a "hogyan" is fontos,hogy megtartsa a színét ,aromáját.

Ezt fogom tenni ,azt hiszem.:))

22. adelusz84 (válaszként erre: 19. - 04d410066e)
2012. aug. 7. 11:27

Igen a Lukrécia kebcéit olvasgattam már én is,próbáltam a szódabikarbónás hajmosást én is.A vágán leöntöttem almaecezzel,ahogy ott írták.Első mosás oké volt,na de a második,húúú már szárításnál éreztem,hogy mintha zsírral kentem volna bea hajamat,nagyon nem jött be nekem az.:-((

A körömvirágkrémet én mindenképpen házi disznózsírral csinálnám,szerintem az nem avasodhana be,hisz a spájzban is ott áll a zsír nem? Épp csak annyit kell melegíteni a virággal,hogy színt kapjon,én azt olvastam.Mondom még nem próbáltam,de ha elfogy ami van,akkor csinálok.

21. adelusz84 (válaszként erre: 20. - 4244093cd0)
2012. aug. 7. 11:24
Én úgy csinálnám a szárítást,hogy többet összekötök,persze egy fajtákat és fellógatom fejjel lefelé valami szellős helyre,majd ha megszáradt összeaprítanám és üvegbe elraknám.:-)
2012. aug. 7. 10:01

Sziasztok!:))


Nekem van citromfüvem,mentám,majorannám,bazsalikomom .Nagyon szépek,egészségesek,főleg a bazsalikom.Nem fogom tudni elhasználni frissen,és azt szeretném megkérdezni,hogy ezeket a fűszer-gyógynövényeket mikor kell ,és hogyan szárítani?

Most virágoznak egyébként.

19. 04d410066e (válaszként erre: 15. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 09:52

Nem csinálok házi tusfürdőt. Cukortenzidekkel lehet egyébként készíteni, cosmion lehet megvenni. Nekem tökéletesen bevált a natúrszappan. Fent vagyok a Lukrécia kencéin, ott szoktam kapni ajándékba a lányoktól, vagy veszek a bio nagykerben. Egyelőre nem tanultam meg szappant főzni...

A párom samponszappant használ, múltkor ajándékba kaptunk, az nagyon tetszett neki, most vettünk olivannásat (Olivia szappan).

Én Faith In Nature-t használok. Korpás, zsíros hajra a legjobb a teafás változata, normál, szárazabbra pedig a levendula-gerániumos vált be nekünk. Nekem a szőkítés után sokkal szárazabb lett a hajam, akkor áttértem ez utóbbira. Mivel rövid hajam van, nem használok balzsamot. Utána almaecetes öblítővel leöblítem a hajamat. 2 dl vízbe teszek egy tk. almaecetet, meg pár csepp illót, jól összerázom, ráöntöm a hajamra, és lemosom vízzel. Ez nagyon klassz, könnyen ki lehet fésülni a hajat, és szép csillogó lesz. De sokan mosnak szódabikarbónával hajat a lukrécia kencéis csajok között. Nekem az nem vált be, festett hajra nem a legjobb szerintem, de kinek mi.

Samponszappan receptek is vannak fent a Lukrécia kencéin. De utána mindig kell az almaecetes öblítő, hogy ki tudd fésülni a hajadat. Sajnos szappanfőzésben nem tudok segíteni, csak testápolókat szoktam főzni.

18. 04d410066e (válaszként erre: 16. - Tejespite)
2012. aug. 7. 09:47
Hát a paraffintól azért óva intelek, mivel kőolaj származék. Olajos növényi kivonat készítésére a legjobb a hidegen sajtolt napraforgóolaj, vagy olivaolaj. Esetleg a disznózsír, abból sem lesz baj, csak nekem az nem szimpi... Ill. disznózsírba hideg eljárással nem lehet kivonni, csak meleggel, ami károsíthatja a növények hatóanyagait.
17. 04d410066e (válaszként erre: 12. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 09:46
Sok sót kell bele tenni. Kb. 1 pohár sót szoktam tenni fél kád vízbe. Elég fél kád, mert ez ülőfürdő, és nem lehet úgy sem forró, csak kézmeleg. Tengeri sót szoktam venni, ami durva szemű, kifejezetten fürödni való. A különbség csak annyi, hogy ez olcsóbb, mint ha étkezési sót veszel. :) De nincs jelentősége, hogy "sima", vagy holt-tengeri, vagy sima tengeri só, a lényeg, hogy só legyen. Plusz ne tegyél a vízbe illóolajat, mert ilyenkor irritálhat odalent.
2012. aug. 7. 09:00

Sziasztk, ennek a fórumnak én is örülök. Sok gyógynövényt fogyasztunk mi is, én gyűjtöm is. A kertünkben van borsmenta, vérehulló fecskefű és citromfű, a bodzát a sínek mentén szoktam szedni (rendkívül jó lázlehúzó az izzasztó hatása révén megfázáskor, nem mellesleg nagyon finom) hársfa is van a környéken, gondosan szárítgatom és teszem el vászonzacskókba.

Körömvirágkrémet én is csináltam már, csak egy jó tanács, vki írta, h disznőzsírral készíti. Én paraffint vettem a gyógyszertárban és abban főztem meg, mert a zsír egy idő után megavasodik. Nem saját tapasztalat, egy gyógynövényes ismerősöm mondta, mert én azelőtt nem főztem kv krémet. Most tanakodom magamban, mert már 2 éve csináltam, de azt hiszem paraffin volt.

15. adelusz84 (válaszként erre: 8. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 23:19

hogy csinálod a házi tusfürdőidet?

valami természetbaráttabb sampont nem tudsz ajánlani? Ez már régi vágyam.Egyik nap csalán teával öblítettem le a mosás végén a hajamat,de az a baj,hogy alig tudtam kifésülni.:-(

14. adelusz84 (válaszként erre: 10. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 23:17
A zsúrlót még nem próbáltam,de beiktatom majd azt is,de remélem nem lesz több felfázás.
13. adelusz84 (válaszként erre: 8. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 23:17
Örülök,hogy tetszik a fórum,pedig valaki beszólt( nem itt) hogy már ezer annyi ilyen topoc van.Vanni van,de mind ezer éves,ezért gondoltam,hogy nyitok egy újat,ahol remélem sok hasznos tanácsot tududnk megosztani egymás között. :-))
12. adelusz84 (válaszként erre: 10. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 23:15

A felfázás tegnap kezdődött,megittam 1 liter csipkebogyóteát,meg bekaptam a tőzegáfonyapor kapszulámat,este meg ittam 1 kubica házipálinkát,és ma kutya bajom,elmúlt,

Ezzel a sós ülőfürővel most újat mondtál,köszönöm! eddig ezt még nem hallottam.Ha netán tán megint bajom lesz,majd kipróbálom.

11. memimemi (válaszként erre: 9. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 23:09
Persze! Nos, én így szoktam: kancsóba egy-egy jó csipetnyit mindegyik teafűből, majd rá a forrásban lévő víz és kb. 5-8 perc után leszűröm.
10. 04d410066e (válaszként erre: 6. - Adelusz84)
2012. aug. 6. 22:32
Felfázásra zsurlót szoktam inni. De nem szabad sokáig csinálni, csak egy hétig, mert vízhajtó. Engem mindig rendbetesz 2-3 nap alatt, azóta nem szedtem ilyesmire antibiotikumot. Na meg langyos sós vízbe ülök 15 percre. Forróba nem szabad, mert ha van gyulladás, annak nem tesz jót. A só viszont jól lefertőtlenít "odalent". Ezt nekem nődoki javasolta, azóta is áldom érte. :)
9. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Memimemi)
2012. aug. 6. 22:31
Leírnád ezt a menta, citromfű, kamilla receptet? Mennyi vízhez mennyi teafüvet adsz? Mennyi ideig hagyod áztatni? Úgy tudom, tapasztalat is, hogy a levendula, citromfű teánál legjobb a 3 perc, mert ha túl sokáig hagyjuk benne, akkor pont hogy pörget, és nem nyugtat. Egy méregtelenedés rám is rám férne, épp tiszta patti lett a homlokom, a "stressz" részen, mondjuk volt is elég belőle, de ilyenkor nem árt. :)
2012. aug. 6. 22:29

De klassz ez a fórum! Én is nagy gyógynövény-rajongó vagyok! Megfázásra nekem legjobb a hársfa. Idegességre levendula-citromfű kombó. Szeretem még nagyon a dr. chen gyomorteát, majd megnézem, mi van benne, mert az mindig helyreteszi a gyomromat. A cickafarkot jó, hogy eszembe juttatjátok, pont megjött, és görcsöl, jó lesz. :)

Szoktam készíteni macerátumokat is, olivaolaj vagy napraforgóolaj nagyon jól kivonja a hatóanyagokat, persze hidegen sajtoltat kell venni. A disznózsírtól ódzkodom. Szoktam készíteni körömvirág és levendula macerátumot, de legközelebb készítek hársfából is. (Kamillából is lehetne, csak arra allergiás vagyok.) Ezekből krémeket szoktam főzni. :) Imádom a házi készítésű testápolóimat. A vizes részbe rózsavizet, vagy aloet is szoktam tenni, tényleg nagyon klasszak, sokkal jobban szeretem őket, mint a boltiakat.

2012. aug. 6. 21:10

Rengeteg mindent fel tudnék sorolni, nagyon sokféle gyógynövény teát iszom. Megfázásra, köhögésre nagyon jó a hársfa, csak sokáig nem szabad inni, mert szívritmuszavart okoz, picit felgyorsítja a pulzust.

Pár évvel ezelőtt majdnem eltávolították a lépemet, annyira rossz volt a vérképem, aztán 3 hónapig ittam napi két liter teakeveréket, mely a következőkből állt: menta, citromfű, kamilla. Pici citrommal ízesítettem időnként, cukrot, mézet nem szabad bele tenni. 3 hónap múlva a kontroll vérkép tökéletes lett!!! Semmi gyógyszert nem szedtem közben. Méregtelenítő hatású, nagyon intenzíven:).

Cickafarkot elvileg minden hónapban inni kéne egy hétig, minden nőnek, hogy rendben tartsa a ciklust és ne legyen menstruációs györcsök, néha iszom, néha elfelejtem.

6. adelusz84 (válaszként erre: 5. - Missis Felkialtojel)
2012. aug. 6. 20:30

igen a csipkebogyó elég macerás,tavaly azt is szedtem,de annyit nem tudtam,hogy egész idáig elég legyen.Szedni még macerásabb,mert én a magját is kiszedtem.:-) Nem akartam,hogy azok a szőrös részek is belekerüljenek a teába,bár filterbe teszem,de akkor is.Hideg vízben kell áztatni 12 órát.Este felrakod 8-kor,akkor már reggel 8-kor kész. :-)) valaki nem áztatja,hanem megfőzi,de az úgy nem jó,elmegy a hatóanyag.Felfázásra nagyon jó volt nekem.

Immunerősítónek a méhész terméket a propoliszt ajánlanám.Olcsó is és hatásos.Persze csinálni kell tesztet a kezesen,hogy nem e vagy allergiás rá.Mi mézzel vesszük be és már lassan 1 éve nincs herpeszem,a náthát sem ismerem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook