Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cél: Ausztria... de hogyan? fórum

Cél: Ausztria... de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 15. 13:31
Valaki nem tervez Ausztriába ki menni dolgozni? Legkésőbb jövőre ki szeretnék jutni és egyedül nem vagyok olyan merész neki vágni a nagyvilágnak. Ha lenne esetleg olyan, aki gondolkodik rajta az írjon priviben. Előre is köszi! :)
2014. máj. 20. 16:17
de csak Bécsíg
2014. máj. 20. 16:17
és hajóval ha pesti vagy :D
2014. máj. 20. 15:16
Autóval, vonattal, lábbal, repülővel :)
73. youlcsi (válaszként erre: 72. - Kkrisztina72)
2013. okt. 28. 07:24

Szia!

Itthon. Én meg a picúr.

Párom jelenleg Münchenben augusztus vége óta. azóta 2x volt itthon :( és csak 3 hét múlva jön megint.

Cél továbbra is Ausztria, mert közelebb van, könnyebb hazajárni, és mint ilyne, talán könnyebb lakást is találni majd. A németek nem adnak ki lakást, ha megtudják, hogy az ember magyar :/ mondjuk igazuk is van... ausztriában remélem, egyszerűbb lenne a dolog. Most azon vagyunk, hogy ott legyen meló... de csak nem feltűnősködve, mert gondolhatod, hogy a német helyére is kapásból lene vagy 10 jelentkező.

72. kkrisztina72 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. okt. 25. 14:19

Szia!

Itthon vagytok még?

2012. okt. 1. 21:52

Timycat köszi a ring-es oldalat. Tényleg jó dolgokat küldenek.


Ma is szántam egy kis időt a németre. :)

70. timycat (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2012. szept. 29. 22:48
Óóó nincs mit! Örülök, hogy tetszik, most eszembe juttattad, hogy nekem is újra kéne nyalni a már igen kopott "tudásom" :S csak... ááá csak kifogásom van, de muszáj lesz :)
69. michelle.r (válaszként erre: 67. - Timycat)
2012. szept. 29. 22:43
Ez az, ez kell nekem :o)) Kösziiiiiiiiiiiiii ;)
68. michelle.r (válaszként erre: 67. - Timycat)
2012. szept. 29. 22:37
Köszi, köszi :) Gatyába kell ráznom a német tudásomat. Kicsit elhanyagoltam mostanában én is ;o/
67. timycat (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2012. szept. 29. 22:30
van a ring nyelvsulinak is napi nyelvi percek sorozata; 100 éve regisztráltam, bőszen küldték a leckéket emailre minden nap, én angolra regisztráltam, nem volt rossz... de aztán elhanyagoltam :S de nézd meg azt is
66. michelle.r (válaszként erre: 65. - Athene01)
2012. szept. 29. 22:26

Szuper, nagyon köszönöm :)

Közben találtam én is egyet, www.7percnemet.hu. Nem olyan profi, mint az angolos változata, de megteszi ;)

65. Athene01 (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2012. szept. 29. 19:08

Szia,


innen kapom a szavakat:


[link]


De ha jól tudom, akkor a katedra.hu oldalon is lehet arra regisztrálni, hogy szavakat küldjenek neked.

64. michelle.r (válaszként erre: 63. - Athene01)
2012. szept. 27. 21:51
Elküldenéd nekem ezt a linket, ahonnan kapod a német leckéket? köszi!
63. Athene01 (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2012. szept. 27. 19:38

Szia!


Az én párom még neki sem állt németezni. Még csak tervezi.

Én elkezdtem németül könyvet olvasni. Kapok naponta egy hírlevelet minden nap új szavakkal és példamondatokkal.

Én is 10 éve nem használom a nyelvet, így van mit újítani.

Bár én maximum babysitteri alkalmi munkát tudok szeretnék majd vállalni.


Most úgy néz ki, hogy akkor tudunk majd kimenni, ha a baba megszületik. De még nem vagyok terhes. Jelenleg az van tervben, hogy jövő ősszel mennénk ki.


Reméljük, hogy ez nem csak terv marad.

62. youlcsi (válaszként erre: 61. - Athene01)
2012. szept. 22. 21:49

szia!

jelenleg sehol nem tartunk :/

párom jár németre, én meg kénytelen leszek visszamenni melózni gyed lejárta után.


most reménykedünk egy osztrák melóban helyi szervezéssel, kint magyarok között... de csak remény egyenlőre. párom végre belátta, hogy a 42órás nyelvtanfolyam arra elég, hogy kint esetleg nem hal éhen... de munkát találni nem fog vele. az én németem meg... jajj, rossz róla beszélni is. ugyan most sok visszajött, ahogy segítek neki, de mégis bő 10 éve nem használtam, szóval nekem sem lenne gyaloggalopp rögtön belevágni.

61. Athene01 (válaszként erre: 59. - Youlcsi)
2012. szept. 22. 20:07

Szia,


mi is hasonl terveket dédelgetünk, mint ti, csak nálunk még nincs meg a baba.

Szívesen beszélgetnék veletek, hogy hol tartotok, mivel kezditek a tervezés utáni folyamatokat.


A linkeket, amiket betettetek ide, elkezdtem olvasgatni.

60. trixi.... (válaszként erre: 57. - C906e7f5a1)
2012. aug. 17. 15:54

az en lelkiismeretem tiszta...csak ne hogy mar arra mondjon rosszakat aki segitett neki!!

de ezzel le is zartam. mindenki ott tart amit megerdemel...

2012. aug. 17. 13:27
huhhh... csak pillogok :D
58. michelle.r (válaszként erre: 56. - Trixi....)
2012. aug. 17. 12:56
Ne fáraszd magad, kiregizett. Majd más néven folytatja ;)).
57. c906e7f5a1 (válaszként erre: 56. - Trixi....)
2012. aug. 17. 11:12

Ne izgasd fel magad!☺

Nem ér annyit ez a dolog.A beírásait olvasva, gondoltam hogy valami nincs rendben és nem hittem, hogy abban az emberben lenne a hiba, aki egy vadidegent néhány napra befogad a lakásába.

Talán a többiek is így gondolják.Látod másokkal is összarúgta a port.

Nem érdemes foglalkozni vele!Szerintem itt senki nem gondol rólad rosszat!

56. trixi.... (válaszként erre: 8. - 55a05b8a19)
2012. aug. 17. 08:18

Idefigyelj iren!!! ha meg egyszer bar mi rosszat irsz rolam komolyan mondom lemegyek Dombovarra es a sajat nyomorusagodba foglak belefullasztani!

segitettem neked kijöttel itt eltel nalunk 1 hetet kajat adtam cserebe összerakodtal ugy hogy nekem utannad kellett rakodni.Arrol nem tehetek hogy nem feleltel meg a mukara.Tudod valoszinüleg mar akkor is sugarzott rolad a rosszindulat es ök ezt elöbb eszrevettek mint en.Egy megkeseredett öregasszony vagy es aki segit annak is csak rosszat kivansz.100 eur kölcsönt adtam neked te itt hagytal ket szamomra semmit nem erö goblein kepet de ha ezt nem kerem akkor el meg ez sem lenne.Te az eletben mar nem fogsz soha jobb eletet elni mert gonosz vagy.Utal a csladod is nem hiaba...latod ezen a forumon is mocskolodsz...ide intelligens emberek irkalnak ha te nem tudsz igy viselkedni a bogyoid ellenere nincs itt helyed....

2012. aug. 14. 14:13

tmobilos telefon kint is használható?

mmint hogy a tmobilos telóba kinti tmobilos kártyát bele tudok tenni?

2012. aug. 14. 14:13

kérdések:

milyen papírokról kell fordítást csináltatni?

hol lehet utána nézni, hogy adott iskolai végzettséget elismerik-e?

arra tud valaki válaszolni, hogy adott tevékenység (leginkább iparművész) végzéséhez kell-e engedély?

2012. aug. 7. 21:49
[link] eu/eures/home.jsp?lang=hu
2012. aug. 7. 21:48

no, olvasgatok ezerrel... találtam jónéhány hasznosnak tűnő weboldalt...


hátha másnak is jól jön:


[link] com/

51. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2012. aug. 7. 08:11
De nyelvtudás nélkül első lépésnek szerintem jobban járnátok vele...
50. youlcsi (válaszként erre: 49. - C906e7f5a1)
2012. aug. 6. 21:19

köszi neked is :)


igazából nem is annyira a munkakereséstől tartok, hanem attól, hogy mindent előre leszervezni.. hogy amikor odaérek egy vadidegen városba, tudjam egyáltalán, hogy merre, hova induljak (hogy menjünk egyáltalán, mit vigyünk? ruhák, gyerek :D, pipere... ágynemű? kanálgép? edények?)...

2012. aug. 6. 19:46

Sziasztok!

Remélem a szipirtyó nem minden 50 év fölöttire vonatkozik!☺☺☺

Külföldi hirdetéseket is érdemes nézni.

Pl: symply hired itt a "location" ablak alatt van egy kis nyíl, ott ki kell választani Németországot, meg kell adni a keresési feltételeket és naponta jön az értesítő a meghirdetett állásokról.Legalább a beállításoknál kell valaki aki beszéli a nyelvet, hogy csak olyan értesítés jőjjön, ami használható.

Javasolom a magyarul megjelenő oldalakon is regisztráljatok, Workania, Eujob, Jobmonitor stb.Ott is lehet kérni csak külföldi állásajánlatokat, bár nekem erről az a tapasztalatom, hogy néhány nap eltéréssel ugyanazokat küldik.

48. youlcsi (válaszként erre: 47. - 1f54aa1f71)
2012. aug. 6. 14:02

igazából menni akarunk.

az nem alternatíva, hogy itthon maradunk és csak az ember melózik kint.

elsősorban a gyerekre gondolva hoztuk ezt a döntést. jobb élete lesz, ha ő kint nő fel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook