Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 25. 20:41

Sziasztok!


Én is használok sífutógépet. Nagyon szeretem. Eleinte csak 15 perc ment, de szép lassan fel lehet emleni.

58. Bcicus
2010. ápr. 24. 14:51

Én volt, hogy elkezdtem használni, eleinte csak 35-40 percet bírok rajta, aztán 1-1,5 órát csináltam, mostanában nem hazsnálom, mert beteg is voltam, meg időm sincs nagyon.

Elég jól megmozgat, de én súlyzóztam is melette, az sem árt.

2010. ápr. 24. 14:43
Sziasztok! Nekem is van, én imádom, két naponta használom, már 25 percet bírok rajta. Úgy csinálom, hogy először 1. fokozaton kezdek 3 perc, majd felteszem 8. fokozatra, 2-3 percenként teszem lejebb eggyel. Újra egyesbe érek addig csinálom amíg bírom :P Jól megizzaszt!
56. 07c4794583 (válaszként erre: 54. - Jázmin1975)
2010. ápr. 24. 14:43

az a tréler, te! :)


tréner = trainer (angolul) = edző

tréler = trailer (angolul) = vontató

illetve filmeknél a tréler még az előzetesük

55. zedy
2010. ápr. 24. 14:41
Nekem van egy itthon, szeretem :) Apa állítja, 2 héten át napi 20 perc és 1 számmal kisebb rucit fogsz hordani:D
2010. ápr. 24. 14:38

Na ez az mi az a tréner én sem tudom.

Én tudok egyet de azt kocsit szokttak rajta szállítani.

53. katy17
2010. ápr. 24. 14:36
Mi az a tréner?
52. DBetty
2010. ápr. 24. 14:33

Sziasztok lányok,fiúk!


Használ-e valaki közületek e.trénert? Bakker... én 5 perc után KIVAGYOK :- )Igaz ma kezdtem.

51. TheSecret22 (válaszként erre: 49. - Stev)
2010. ápr. 11. 22:59

Szia Stev! Én ezt találtam, remélem segít:

"A választásnál fontos szempont a lendkerék tömege. Általános érvényű szabály, hogy minél nehezebb az elliptical lendkereke, annál egyenletesebb és ízületkímélőbb az egész mozgás. De nem csak a lendkerék nagysága fontos, hanem a hozzá kapcsolódó mozgó alkatrészek tömege is hatással van az elliptikus gépek hajtásának egyenletességére, ezért a gyártók újabban nem a lendkerék, hanem az elliptikus gép lendítőtömegét adják meg. Ugyanakkor a pontossághoz hozzátartozik, hogy a lendkerék meghajtásának áttételi aránya szintén fontos tényezőként befolyásolja a gördülés, mozgás egyenletességét.

Az újabban egyre nagyobb tért hódító fronthajtásos elliptikus gépek abban különböznek a hagyományos, hátsó meghajtású ellipticaloktól, hogy a mozgás ezeken a gépeken inkább a sífutásra emlékeztet. A fronthajtásos elliptikus gépek még kevésbé terhelik a térdízületeket, mivel használat közben a mozgás az ellipticalon majdnem vízszintes pályájú."

50. 3a0842d373 (válaszként erre: 49. - Stev)
2010. ápr. 10. 16:47

Kedves Stev,

amikor mi kerestünk elipszis trénert, azt mondta az eladó, hogy nagyon meghatározó a lépésméret. Hogy a kis feleséged kényelmesen mekkorákat lép. Kipróbáltuk a gépeket és valóban nem volt mindegy. Műszakilag sajnos nem tudok hozzászólni. Tény, hogy anyu nem tudja használni a miénket és én sem az övét.

Üdv. CSM

49. stev (válaszként erre: 47. - 4c35511f0b)
2010. ápr. 10. 00:21

Sziasztok.Feleségemnek szeretnék ilyen eliptikus gépet venni csak előtte lenne pár kérdésem.Kinéztem 2 fajtát...egy kettler markaju magneses eliptikus trenert :

[link]

a masik lényegében hasonlo,bar mas markaju.annyi a kulonbseg kettőjük között, hogy a kettlerben 12 Kg-os a lendkerék es 10 fokozat van a masikban 8 kg-os a suly es 16 fokozat van.Mindkettő durvan 80tol -90 ez ft-ig.Mivel SK-bol irok inkabb ugy irom hogy a kettlert be tudnam szerezni 300 euroert,amiben ugye 4 kg-mal tobb a suly es megis markasabb,a masik ami nagyon tetszik az pedig 350 euro es 4 kg-mal kisebb a suly de 16 fokozat van.Szerintetek melyiket eri meg jobban?Nem vagyok tisztaban azzal hogy mennyire fontos a lendkerek sulya?Mert elvileg jobban megerne a kettlert...segitsetek.elég a 8 kg suly is, vagy jobb a 12?

48. angusz
2010. jan. 29. 10:47

Sziasztok van egy eladó gépem!!! Két hétig vagyok még itthon, folyamatos külföldi tartózkodás miatt eladó egy alig használt, profi, otthoni kettler mondeo elipszisgép, 10 programos, kulaccsal, pulzusmérővel, gyári cd-s leírással,minden eredeti papirjával Ár 160 000Ft

Érdeklődni: +36-20/348-96-21

2010. jan. 15. 13:18
Ha fogyás a cél nem ez a legjobb gép, de ha helyesen eszel, akkor alakítani fog rajtad.
46. kicsinie80 (válaszként erre: 45. - 4c35511f0b)
2010. jan. 15. 12:34
Első cél a fogyás, aztán jöhet a formálódás.
45. 4c35511f0b (válaszként erre: 44. - Kicsinie80)
2010. jan. 15. 12:32

A futáshoz (f.pad)képest sokkal jobb, ha nem szabad terhelni a térdedet.

Hatékonyságban más jobb.

Kérdés mi a cél?

2010. jan. 15. 12:15
sziasztok. Én is gondolkodom, hogy kellene venni egyet, csak azt nem tudom, hogy mennyire terheli a térdet, mert az enyémek nincsenek éppen a helyzet magaslatán :S
2010. jan. 12. 15:17

Sziasztok,


nekem 3 éve van elipszim, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Aki a gyors fogyást reméli tőle, azt ki kell ábrándítsam.

Az elipszi, ahogy többen is írták remek alakformáló az egész testre, de főleg a comb, fenék, vádli izmokat mozgatja meg. (kezd 10 perccel, amíg el nem éred a 45 perc-1 órás határt)

Emellett, ha minden mozgás után csinálsz egy kis kiegészítő mozgást (has, hát stb...), és mellette csak minimálisan is odafigyelsz az étkezésre, akkor súlycsökkenés is lehet.

Ha csak edzel vele, kg-ban nem biztos, hogy meglátszik, de állj a tükör elé, az nem hazudik.

Sok sikert és kitartást mindenkinek.

42. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 40. - Zsluzse)
2010. jan. 12. 08:42

Szia nekem is van már egy ideje, tegnap kezdtem el újra


Leginkább a vádli, comb, csipő és fenéktájékra megy a legjobban a mozgás, de ezek összetevőjéből a hasat is érinti a mozgás, csak mondjuk nem olyan mértékben mint a lábra.

41. giorcub (válaszként erre: 40. - Zsluzse)
2010. jan. 9. 23:32
sztem azt nem nagyon, nem veletlen hogy a labaddal meg a karjaiddal dolgozol rajta. hasra csinalj felulest vagy labemelest.
2010. jan. 8. 22:47
Sziasztok! Ma vettem egyet. Megkérdezhetem, hogy a hasat menyire formálja? Nekem az nagyon kéne...
2008. okt. 5. 20:50

Szerintem, az baromság, hogy nem ér semmit ill. a semmittevésnél egy fokkal jobb. Fél év alatt akkorát formált az alakomon, bár kig-ban nem történt változás, az alakomban annál inkább. Sokkal feszesebb lettem!!!!!

Eleinte 10 percekkel kezdtem, mert nem bírtam Utána már 45 perceket v többet nyomta.

20 perc naponta nem elég szerintem, hiszen annyi idő alatt még az izmok éppencsak bemelegszenek.

Mindenképpen megéri használni, de ha már valaki belejön utána még néhány hasizom és popo gyakorlattal több eredményre tehet szert.

38. cukilany (válaszként erre: 37. - NOA)
2008. aug. 7. 13:30
Egyértelműen sokkal jobb, ha mozogsz is mellé :))
37. NOA (válaszként erre: 36. - Cukilany)
2008. aug. 7. 13:15
Tudom..nálam közel 1 kg.-mal.Viszont ha tekerek többel leszek kevesebb vagy a hasamon a zsir kevesebbnek tünik:)
36. cukilany (válaszként erre: 33. - NOA)
2008. aug. 7. 11:55
Ha este nem eszel és nem tekersz, akkor is kevesebb lesz a súlyod reggelre... próbáld ki!
35. NOA (válaszként erre: 34. - Katalin1962)
2008. aug. 7. 11:22
Felpörögsz egy kicsit és ha már nem bírod vedd vissza a tempót addig, hogy megeröltetés nélkül tudj beszélni.Nálam is eu kb. 11o
2008. aug. 7. 11:19
A helyzet az, hogy csak hétfő óta van nekem. 10 perc és kipurcanok. Másnap izomláz főleg a vádlimba de ma reggel már a karomban is volt. Egyátalán nem bánom sőt jóleső érzés, hogy újra mozgok. Nagyon jó, hogy leírtad ezt a sprinteres dolgot megrősített abban, hogy jó az amit elgondoltam. Mostmár csak annak kellene utána olvasnom, hogy milyen magas puzusszámon pörögjek. Úgy érzem nekem a 100-110 a jó.
33. NOA
2008. aug. 7. 09:48

Tegnap a Spectrum Tv.n láttam, hogy úgy lehet a legjobban fogyni, hogy 8 perc sprintelés után 12 perc lazább tekerés.Elég 2o perc mozgás és igy ég legjobban a zsír.


Este ha ellipszisen tekerek reggelre kevesebb a súlyom de csak akkor, ha üres gyomorra történik a mozgás.Reggel éhgyomorra és este. Evés után lehet tekerni tényleg nem látszik meg.


Nálatok mi a helyzet ez ügyben?

32. Raistlin Majere (válaszként erre: 23. - Cukilany)
2008. aug. 5. 13:47
Elolvastam a cikket. Nem értek vele egyet. Tapasztalatom azt mutatja, hogy szépen formálja a testet, de simán a mozgástól nem lehet fogyni. Ahhoz diétázni is kell. nekem húsvét óta van ellipszim, 70-ért vettük.
2008. aug. 5. 13:27
Akkor én az egy fokkal jobbra szavazok. Évek óta ugyanis szinte semmit nem csináltam. Tegnap tekertem 10 percet jó kis izomláz van a vádlimban, majd szép lassan kiderül. Futni utálok, itthon meg egy műsor a tv- ben és már meg is van a napi mozgás. Reménykedem és majd írogatok.
2008. aug. 5. 12:27
az ellipszis tréner maximum arra jó, hogy aki nem mozog szinte semmit, azt egy kicsit megmozgatja. Se fogyásra, se alakformálásra nem ér semmit. De a semmittevéstől egy fokkal jobb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook