Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


89. e552983a4b (válaszként erre: 88. - 745c235007)
2010. nov. 10. 17:37

:)

Szerintem a lényeg az, hogy megy a fórum, vannak hsz-ek:)

2010. nov. 10. 17:36
azt hogy 01.29 és 04.10 között valamint 06.28 és 10.15 között nem volt egy hsz sem.... de mindegy is, mert nem ez volt a leglényegesebb része szerintem a hozzászólásomnak :)
87. Szempi (válaszként erre: 71. - Moncsika1985)
2010. nov. 10. 17:29

Reggel vagy délután lehet jobban zsírt égetni? Éhgyomorral vagy sem?

Érdemes ez ügyben elolvasnod a cikk utolsó fejezetét, a Bónusz kérdést.

[link]

86. e552983a4b (válaszként erre: 85. - 745c235007)
2010. nov. 10. 16:27
Mit értesz ez alatt?
2010. nov. 10. 16:12
hm.. most látom, kicsit rapszodikusan működik ez a fórum :)
2010. nov. 10. 16:11

sziasztok! nekem is van itthon ellipszis trénerem meg szobabicóm is... én általában 45-60 percet töltök el egyszerre rajtuk, de hát nagyon unalmas tud lenni... tegnap viszont voltam spinningen, az nagyon tuti volt :))


visszaolvasok kicsit mik a tapasztalatok, eddig!? :)

2010. nov. 10. 16:01

Sajnos holnap nem tudok menni reggel, de pénteken fogok menni megint:)

Szép napot nektek!!

82. 75596a56f2 (válaszként erre: 81. - E552983a4b)
2010. nov. 10. 13:26

Örömmel olvasom, hogy hatalmas lendülettel vetetted bele magad a reggelbe! Nagyon szupi, és ügyi vagy! Hajrá!!! :D

Én tegnap este nyomtam, jelenleg 18 percnél járok váltakozó programokkal, de remélem sikerül 30-ig feltornáznom az időt!


Bizony, bizony, szép napot mindenkinek!

81. e552983a4b (válaszként erre: 80. - 75596a56f2)
2010. nov. 10. 08:39

Sziasztok!!

Sikerült reggel lenyomnod bicajjal azt a bizonyos fél órát:)

Nálam, ez már nagy szó, lehet minden másnap fogok is menni. Annyira jólesett a mozgás:)

Szép napot mindenkinek, megyek melózni:(

2010. nov. 10. 08:13

Sziasztok! Nekem inkább azzal van bajom, hogy lusta vagyok fél órával hamarabb kellni. Vagyis hát kellene legalább 1 óra... mert hát fél óra míg magamhoz térek, és kb. fél óra míg nekikészülök+edzek. Szóval, inkább marad a délután vagy a kora este. Meg hát, akkor jobban elmegy az edzés, mivel közben tévét nézek, vagy zenét hallgatok! :D


Neketek van valami praktika, amivel közben lekötitek magatokat?

Milyen erősségben edzettek, mennyit, hány naponta?


Szép napot egyébként! :D

2010. nov. 9. 19:33
Én is mindig elhatározom, hogy reggelente elmegyek egy fél órára bicajozni, de mindig közbejön valami:(
78. Moncsika1985 (válaszként erre: 73. - 75596a56f2)
2010. nov. 9. 16:43
köszi szépen a választ, hát még nekem sem jött össze a reggeli torna eddig egyszer sem :) :)
77. e552983a4b (válaszként erre: 76. - 75596a56f2)
2010. nov. 9. 16:00

Szia!!

Mindenképpen körültekintő leszek, nem akarok bóvlit venni. A használttal, ha nincs nagyon legyalázva-nincs semmi bajom:)

Majd megírom, hogy haladok a spórolással:) Már 18 ezerért is láttam...

76. 75596a56f2 (válaszként erre: 75. - E552983a4b)
2010. nov. 9. 10:17

Szia!


Szerintem meg! Csak alaposnak kell lenni! Ki lehet fogni nagyon jó áron nagyon jó gépeket, amik alig használtak! Ezt kell kifogni! Ja, és a lényeg, hogy ne szallagmotoros gépet vegyél. Az már nagyon elavult, és hamar kikopik! A mágnesfékes a legjobb, a mostan 21. században.


Várom majd a fejleményeket! Írd majd meg mire jutottál! Érdekel! :D

75. e552983a4b (válaszként erre: 74. - 75596a56f2)
2010. nov. 8. 19:12

Szia!!

Azt hiszem, el is kezdem rá félretenni a pénzt:)

Azt, amit eddig csokra, meg aerobic órára, stb. költöttem, azt most elrakom a gépre. Szerinted, megéri használtan venni? Csak, mert már 25-30 ezerért lehet venni olyat, amit használtan árulnak...

Arra talán már karácsonyra meglenne a pénz...

74. 75596a56f2 (válaszként erre: 72. - E552983a4b)
2010. nov. 8. 09:53

Hidd el, meg fogja érni!


Nekem 100x-ta jobb, mint ha eljárnék edzőterembe. Ha csak a havi bérletnek teszed le az árát akkor szépen lassan összejön egy jó kis gépre!

Hajrá, biztos vagyok benne, hogy fogsz tudni hamarosan venni egy ilyen masinát!:)

73. 75596a56f2 (válaszként erre: 71. - Moncsika1985)
2010. nov. 8. 09:51

Szia!


Nos, a "nagyok" szerint mindenképp hatásosabb a reggeli torna, mert akkor vagy igazán zsírégető tartományba-vagy legalább is, ahhoz közel! Tehát reggel fogékonyabb vagy zsírapasztásra, mint délután.


Mindenképpen tanácsosabb reggel edzeni, viszont én még annyira nem vagyok ilyenkor magamnál, hogy nálam marad esti programként! :D

2010. nov. 6. 08:45

Sziasztok!

Jó is lenne, ha lenne nekem is egy ilyen csodamasinám:) Egyelőre csak egy ismerősét próbáltam, hozzá járok át néha. De ha egyszer összejön rá a pénz...

2010. nov. 5. 10:05

sziasztok


mit tudtok arról,hogy ha reggel hazsnálnám az elipszisem, rögtön felkelés után éhgyomorra, mondjuk 30percet az többet érne mintha ugyanezt délután csinálom?

köszi

70. szndka
2010. nov. 5. 09:44

Uuu.. köszönöm szépen:D:D ^^,

priviben megírom az e-mailemet:)

69. 75596a56f2 (válaszként erre: 68. - Szndka)
2010. nov. 5. 06:46

Szia! :D


Szerintem neked valami változatos étrendre lenne szükséged.


alapokban annyit írnék, hogy...

Reggeli: teljes kiőrlésű, vagy rozsos dolgok

Tízórai: gyümölcs, vagy zöldség-saláta

Ebéd: fehérje+zöldség, vagy savanyúság

Uzsonna: joghurt, gyümölcs, zöldség-saláta

Vacsora: fehérje+zöldség, vagy savanyúság!


Ezek alapján szerintem simán fel tudsz magadnak építeni egy mintaétrendet!

De ha írsz privit, és megírod az E-mail címed, néhány ötletet receptet szívesen átküldök, hogy honnan indulj el! :D


Mivel még fejlődésben van a szervezeted, Neked mindenre még nagyobb szükséged van, mint egy átlag embernek!


A 10 kg-os súlyzót felejtsd el, helyette én inkább 2, vagy 3-ommal kezdenék. Nem izmot akarsz építeni, hanem fogyni!


A fogyáshoz elengedhetetlen a heti minimum 3x-i mozgás, bármi ami kardioo!!!


Dióhéjban ennyit! De majd még folytatom!!! :DD

68. szndka
2010. nov. 4. 22:06

hm... nekem most is problémám van.

a probléma az, hogy a 18 kamu életkor, igazából 15 vagyok. ezáltal sokan azt mondják, hogy nem diétáznom kell meg fogynom, csak formálódnom, feszesednem. de ugye az étkezésre is figyelnem kell. nincs olyan külön étrend vagy diéta amit a még fejlődő szervezet számára alakítottak ki?:/

valamint attól is félek, hogyha edzőterembe a leg push-t használom ( [link] 10kg-s súllyal, akkor nem fogyni -"feszesedni"-, hanem izmosodni fogok, azt meg nem akarok.

tanácstalan vagyok, segítsetek!

köszi!

2010. okt. 22. 11:19

A lényeg, hogy ne add fel, és ne keseredj el, ha esetleg 1-2 hónapig nem mozdul a fránya mérleg nyelve!!! Ruhákon viszont érdemes figyelni, mert én szó szerint elkezdtem "összekapódni", és ez hatalmas erőt adott. Mindig legyen motívációd, és ne akard egyből megváltani a világot, mindig kis léptekben tervezz, úgy biztosabban tudsz előre haladni! :D

Hajrá! Én is még fogyiban vagyok benne, nekem eddig - 12kg a rekordom, de tovább csinálom! :D

66. Moncsika1985 (válaszként erre: 65. - 75596a56f2)
2010. okt. 22. 10:54
Köszönöm a bíztatást, hát kell is mert rajtam sem indult meg semmi, ugyan azt mutatja a mérleg, viszont vasárnap felpróbálok kinőtt ruhát, meglátjuk a cm-ek mit mutatnak..
2010. okt. 22. 10:14

Moncsika!


Gratula, hogy fogyizol! A legfontosabb, hogy türelmes maradj! Nekem elég nehezen indult meg a mérleg, cirka 3 hónapig ugymondd szinte semmi, csak a cm-rek! Szóval, hatalmas kitartást, és ügyi legyél! :D

2010. okt. 21. 13:06

sziasztok


én 2-3 hete kezdtem bele elég keményen a fogyókúrába, és az a célom,hogy megszabaduljak minél hamarabb 15kg-tól vagyis karácsonyig. :)

Van eliptikus trainerem, amit azért kedvelek mert nem bántja a térdem, illetve, ha felteszem a zenét, becsukom aszemem, szinte az ember kikapcsol teljesen. Szóval, vettem zsírégető gélt hozzá, illetve amikor trainerezek felveszem a sauna övet. Megmondom öszintén,hogy a leggyengébb fokozaton vagyok, mert ugy gondolom, igy inkább fogyaszt mint izmot épít, és igy elég jó tempoval letudok tolni 50-60percet minden nap.

Utána lemegyek talajra és olyan 20percet lábemelgetős, felüléses gyakorlatokat végzek magamtól.

Ahogy írtam is 2-3 hete csinálom, de én a mérlegen sok változást nem látok... Igaz nem ártana jobban diétázni is, amit elis kezdtem, de jobban ráakarok állni maholnaptól....

Fogom írni az eredményeket, mindenesetr a Trainert ajánlani tudom, mert nekem bejött nagyon!

63. 75596a56f2 (válaszként erre: 62. - Szndka)
2010. okt. 19. 08:00

Szia szndka!


Bármilyen mozgást is választok, fontos, hogy a számodra legmegfelelőbb diétát csináld mellette! Amúgy nem sokat ér az egész, ha nem vagy szinkronba kaja és mozgásügyileg!


Én 3 hete ellipszis trénerezem, és engem nagyon jól átmozgat, sőt az állóképességemet is fejleszti. 3 nap után simán éreztem, hogy alakult az alsó testem, de egyébként átmozgatja az egész tested ez a gép. Igaz, a hason kívül tényleg mindent, de a hasra rá lehet gyúrni pár sorozattal, miután leszálltál az ellipszis trénerről.

Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, de eddig számomra ez a legjobb tornagép, amiért oda is vagyok! Volt már szobabicajom - túl egyhangú volt. Volt már lépegető gépem - úgy éreztem nem az én műfajom. Súlyzóztam is - azt úgy éreztem, csak erősít, én meg fogyni akartam. Csináltam dvd fitnesz gyakorlatokat - ott az volt a baj, hogy nem voltam biztos benne, hogy jól csinálom a mozdulatokat.


Itt viszont felpattanok rá, lenyomom a számomra fontos és beállított edzésprogramot, és mehet a menet. Nekem kényelmi szempontból is bevált. Nem érzem egyhangúnak, és bár azt állítják sokan, hogy a hasat nem mozgatja meg, szerintem ez attól is függ, hogy mennyire intenzív mozgást végzel rajta egész testileg! Ha beleadod a felső tested is az edzésbe (a felső kapaszkodó megfogásával), akkor szerintem csípőt is formál és a hasat is "megpiszkálja".


Hajrá, és sok sikert hozzá!

62. szndka
2010. okt. 15. 21:30

sziasztok!

kérdésem lenne, véleményeteket szeretném kikérni

kicsit elpuhosodtam, pocakomon, csípőmön van egy kis felesleg, combom külső részén és és a belső combomon is, valamint kicsinek találom a fenekemet a combomhoz képest.

megfelelő nekem az ellipszis?

és.. mit cisnáljak még mellette? (diéta, más mozgás..?)

köszi, puszi!

2010. jún. 28. 13:40

Sziasztok!

Végre veszünk egy gépet otthonra. Ma hozzák, már alig várom! Első lengkerekes, 250e ft, használt edzőtermi. Eddig kondiban edzettem ellipszisen, nagyon szeretem, csak nem igazán van időm rendszeresen kondiba járni. A fronthajtásosat ajánlanám inkább, próbáltam a hátsót is, de a fronthajtásos nem terheli annyira az izületeket, ami apu fájós térde miatt tök jó. Ő nem egy ráérős mozogni szerető ember, de ezt most várja. Kiváncsi vagyok, mennyit fogja használni...ha őt meggyőzi, akkor gyakorlatilag akárkit:D

2010. ápr. 25. 20:47
Én általában 3-as fokozaton csinálom és beleiktatok pár gyorsabb szakaszt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook