Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


149. 75596a56f2 (válaszként erre: 148. - Sunshine24)
2010. nov. 18. 13:07

120 hsz!!!! Már írtam Neked egyszer!


sziasztok!


Megint csak egy jó tanács. . . nem belekotyogás, és egyben saját tapasztalat is. . .


Szóval, fogyásnál legyen az a lényeg, hogy a nehézségi fokozatokat úgy állítsátok be, hogy "érezd", hogy nem megy át a comberősítés határán. Mindig meg kell találni az aranyközéputat.

Éppen Sunshine írta, hogy neki erősödtek a combjai! Hát kedves Sunshine, nem is csodálom, ha a 40 perceddel egyből belecsaptál a lecsóba, és nem érzékelted, hogy a szervezetednek mire van szüksége, mi az a terhelés, amit elbírsz.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy itt a fokozatosság a lényeg, és a pulzus figyelés.

Egyben nem a gyorsított tempó a lényeg, mert hát mint tudjuk ott is keményen bedurrannak az izmok, lassú tempóba is lehet magas pulzusszámot elérni.


Sajnos, szerintem mindenkinek más gépe lehet, vagy éppen mindig más gépen edz az ellipszis trénereken kívül, én azt tudom tanácsolni, hogy mindenki a sajátjával ismerkedjen meg alaposan. Nem árt ha tudod mire számíthatsz a saját gépedtől! :D

"Lassan járj, tovább érsz!" -tartja is a mondás.

2010. nov. 18. 13:01

Segítséget szeretnék kérni. Van egy ilyen ellipszis trénerem. Bátran el is kezdtem használni, heti 3-szor el is kezdtem használni a 2. fokozaton 40 percig. De kb. 1, 5 hónap után azt vettem észre, hogy iszonyatosan megerősödtek a combjaim. Mit tanácsolnátok, hogy inkább fogyjak, mintsem erősödjek?

A múltkor senki nem válaszolt erre, ezért bátorkodom újra feltenni.

2010. nov. 18. 10:51

Sziasztok Lányok!


Mizu? Ki hogy van?


1986Anita, bevallom én olvastam a soraidat, de azért nem válaszoltam rá, mert ez igen kényes téma!

Ami a legfontosabb - szerintem - hogy határold be, hogy milyen minőségű gépet akarsz venni, milyen árkategóriában!!

Sajnos, a pár ezer forintos ajánlatok AKCIÓBA sokszor tűnnek jónak, de nem strapabírónak.

Van viszont, aki a régi edzőteremben "leharcolt" gépekre esküszik, hogy jutányos áron meg tudja venni.

Én mindenképpen először is meghatároztam milyen árban akarom megvenni, és így kezdtem el nézelődni a neten!

Sok féle márka van, sőt van olyan oldal, ami kimondottan az ellipszis tréner árkategóriával foglalkozik, és azon belül, hogy mennyire éri meg a gép. Én azt tanácsolom, hogy először is nézz körbe alaposan, mert én hiába fogom leírni, hogy mennyi a lendítő kerekem súlya, és hány programot bír el a gépem, ha Te kicsit magasabb, vagy alacsonyabb árkategóriába keresel!

Sok sikert hozzá!


Annyiban szerintem itt tudunk segíteni, hogy ha beírod a linket, akkor meg tudjuk mi is nézni, és javaslatot teszünk, hogy érdemes-e megvenned vagy sem! :)

Hajrá, és sok sikert! Remélem, még hallunk felőled! :D


R.R.-re én is próbáltam tornázni, de nekem sem jött be. Én B. Alexandrára nyomtam, amig meg nem vettük a gépet. Viszont az otthoni tornagyakorlatokkal az a bajom, hogy bár látod a mozdulatsort a tévében, Te sosem lehetsz biztos, hogy valóban ugyan úgy csinálod-e és valóban ugyan azt az izomcsoportot mozdítod meg vele. De másnak bejön, és én ezt tiszteletben is tartom!

Nekem "kényelmesebb" az ellipszis tréneres forma! :)


Szerintem, ha egy-egy edzés kimarad nem gond, csak ha már eszedbe jut, hogy hoppá egy hónapja nem edzettél rajta! Na az a gáz! :D

Csak ügyesen Lányok, csak okosan!

146. Times84
2010. nov. 18. 10:09

Sziasztok:))


Sajnos nekem is kimaadt jó pár nap:((

Névnapoztunk...buli...aztán 2 napig másnaposság..pfff:s

Viszont tegnap megint ráálltam...40 perc bicikli 8 perc gyors, 12 lassú...és 3x 4 perc erősebb 8 perc gyengébb ellipszis:)


Esküszöm karácsonyig már nem lesz több buli...és mindennap mozgás:o))

2010. nov. 18. 07:58

Szép napot csajok!!

Tegnap ellustiztam az edzést:(

Ma pótolnom kell!!

Pláne, hogy kicsit többet is ettem, mint kellett volna...

2010. nov. 17. 20:55
Hát, nekem tv és közben nem megy a trainerezés,mert idegesít hogy mozog a fejem , és nemtudom nézni. Viszont zenére annál inkább megy. :)
2010. nov. 17. 18:45
Nem szeretem Rékát, megvan szinte mindegyik dvd-je, de annyira kemény.... És mindig ugyan az. Biztos nagyon hatásos, de nekem kín szenvedés egy edzést végigcsinálni "vele". A trénerezést lightosabbnak gondolom, meg legalább tv nézés közben is lehet csinálni.
2010. nov. 17. 18:30

Szia!


Sajnos ebben nem vagyok jártas, én csak úgy elkezdtem keresgélni hidetéseket, és mikor láttam egy jó ajánlatot megvettem az enyémet. Nem vagyok otthon benne,hány fajtája lehet.

Nézd, én másfél hónapja hazsnálom intenziven az enyém. Mellette Rubint Rékára tornázok. Hogy pontosan melyiktől nem tudom, de feszesedni feszesedtem a párom szerint is.

Az eliptikus azt ahogy itt többen magyarázták kardio edzés, ami nagyon izzasztó, és tán ez fogyasztó hatású. A Réka az alakformálóbb az biztos.

Lehet neked elég lenne ha leszednéd a Rékát, és tornáznál rá.

Jah és én pl használok karcsúsító gélt is, sztem azok is jók, neked vszínű, ha nincs súlyfelesleged azis segítene. Én a patikában veszem Dr. Kelen krémjét 1000ft.-ért.

Szval a helyedben én megpróbálnék alakformáló tornával, mert az ingyen van legalbb. :) van a 30perc has edzés R.R. tól az nagyon jó, mert sokféle felülést kell csinállni, olyat is ami csak oldalad edzi stb. Azt ajánlanám neked.


Sok sikert!

2010. nov. 17. 14:37

Mivel eddig senki nem válaszolt, felteszem újra a kérdést!!!!


Szeretnék elliptikus trénert venni! Segítsetek légyszi, hogy hány kg-os lendítőkerekeset érdemes venni? Vagy mire figyeljek oda. Ja és hatásos-e a derék karcsúsítására? Ugyanis én nem fogyni szeretnék, inkább csak formásodni :-)

2010. nov. 17. 07:57

Sziasztok Lányok! :D


Ügyesek vagytok nagyon! :D


Moncsika! Lehet, hogy ettél olyat, amit nem kellett volna, de az edzéssel ezt kompenzálod. Tehát, szerintem olyan nagy baj nincs, max. nem fogysz, csak stagnálsz. :D

De nagyon aranyos volt, ahogy leírtad, és megígérem, nem nézek bele a naplódba. De az edzéssel továbbra is csak okosan, csak ügyesn!! :D


Outspoken!

Szuper hallani, hogy sikerült lejebb állítani a fokozatot! Hajrá! Akkor most még nagyobb lendület, még nagyobb energiával tudsz nekiveselkedni! hihi Az a lényeg, hogy bírd, és a szervezeted is érezze, hogy ez az, ami kell neki!


Nekem is ma van edzésem! Délután... :D


Jó edzést és szép napot ma Mindenkinek!!! :D

139. e552983a4b (válaszként erre: 136. - 75596a56f2)
2010. nov. 16. 19:08

Semmi baj, a lényege benne volt:)

Akkor én is minden másnap fogom csinálni. Szerencsére párom, ma lejjebb vette a fokozatot, ezt jobban bírom:)

Majd ha ez nagyon jól megy, akkor ráerősítek egyet:)

Pusz.

2010. nov. 16. 19:06

hali


olvastam ezt az angol-magyar fordítást ha jól értelmeztem eliptikus trainerhez. Tök jó mert énis így használom, és 10percenként neheítek rajta, és egyenletesen hasznnálom.

Viszont most ezsembe jutott,hogy van lépcsőzőgépem is. Van 2 gumifoggantyúja is. Vszínű kikell hisztiznem mert otthon vagy ,hogy ide átkerüljön valhogyan. :)

Azért nem csíptem, mert olyan hogy oldalra kicsusztatja a lábat, és megmondom öszintén nekem ugy rémlik hogy egyfolytába leakartam esni róla. De most kedvet kaptam hozzá, bárcsak it lehetne. Megpróbálnám újra használlni az biztos.

Lányok én ma is edzettem jólesett, de a naplómba ne nézzetek vbele, mert a mai kajám alapján tuti híztam 1 kg-t.

:S

2010. nov. 16. 19:01

Sziasztok!


Szeretnék elliptikus trénert venni! Segítsetek légyszi, hogy hány kg-os lendítőkerekeset érdemes venni? Vagy mire figyeljek oda. Ja és hatásos-e a derék karcsúsítására? Ugyanis én nem fogyni szeretnék, inkább csak formásodni :-)

2010. nov. 16. 18:59
Igen, bocsi, a ködösítésért néhol, de egy angol oldalról szedtem le, és a googl-e fordító nem éppen pöpecül végezte a dolgát, sajnos már csak akkor vettem észre, amikor átment a Hoxára az üzi. :S
2010. nov. 16. 18:58
Én speciál minden másnap 'gyűröm az ipart'. Egy nagyon kedves edzőismerősöm szerint az a jó, ha egy napot kihagysz, mert akkor tud pihenni a szervezeted és az izmaid! :D Én ezt a példát követem. :D
2010. nov. 16. 18:53

Ma elég sokat gyalogoltam, ma lehet nem fogok már taposni...

Aztán, majd még kiderül:)

Szerintetek is elég "csak+ minden másnap tornázni/edzeni?!

133. e552983a4b (válaszként erre: 132. - 75596a56f2)
2010. nov. 16. 08:41

Igen, köszönöm, bár ez utóbbi kicsit ködös:)

Az előzőt én is olvastam valahol:)

Köszi a biztatást, további szép napot!!!

2010. nov. 16. 08:04
Na, hát hátha segítenek ezek is valamit!
2010. nov. 16. 08:03

Szintén:


Nyújtsd a lábad, mielőtt elkezdené a lépcsőn taposógép. Failing to do so could result in cramps and will hinder your workout. Amennyiben ezt nem teszi azt eredményezheti, görcsök, és akadályozza az edzés. Make sure you loosen your glutes, calves and hamstrings. Győződjön meg róla, hogy fellazítja a fenék, és a borjak hamstrings. Wall lunges and toe pulls are efficient for calf stretching. Wall lunges és orr húzza hatékonyak a borjú stretching. Bending over and touching your toes will help stretch your hamstrings. Fölé hajolva, és megérintette a lábujjait segít nyúlik a hamstrings. If you are comfortable with your own stretches, feel free to do them. Ha kényelmes, saját húzódik, nyugodtan tedd őket. It does not matter how you stretch, just make sure you do it. Nem számít, hogy hogyan szakaszon, csak győződjön meg róla csinálni.

Guidelines to Follow Iránymutatások Kövesse

If you do not use proper form with the stepper, then you will not get much of a workout. Ha nem használ megfelelő formát a taposógép, akkor nem sok az edzés. The most important thing to remember is to make sure you do not lean your arms onto the machine. A legfontosabb dolog, hogy emlékezzen, hogy győződjön meg róla, ne döntse el a fegyvert a gépre. Use your arms as a guide. Használja a fegyver, mint egy útmutató. All your weight should be centered on your legs. Minden súlyt kell középre a lábad. With your weight centered on your legs, make sure your feet are flat on the surfaces. Miközben a tömeg középpontjában a lábad, győződjön meg róla a lábad lakás a felületen. If you are on your toes, you will only work out your calf muscles. Ha az ujjait, akkor csak a munka meg a borjú izmokat. When you are stepping, make sure to keep your back straight, and never push the step all the way down or allow it to come all the way up. Ha lépsz, győződjön meg arról, hogy tartsa a hátát egyenesen, és soha nem nyomja a lépést egészen le ne engedje, hogy jöjjön egészen. About 6 to 8 inches ensures a full stride and makes sure you work all the major muscles. Kb 6-8 cm biztosítja a teljes körű lépés, és tesz róla, hogy munkája az összes jelentős izmokat.

Workout Program Edzésprogramok

A good beginner workout should last about 30 minutes a day. Egy jó kezdő edzés tartson körülbelül 30 percet naponta. Start stepping at the lowest intensity available for about 10 minutes. Kezdje megerősítése a legalacsonyabb intenzitás álló körülbelül 10 percig. Do not step too quickly. Ne lépj túl gyorsan. Go at a slow and steady pace. Ugrás egy lassú és egyenletes ütemben. After 10 minutes, make sure your muscles are not getting too tight or cramped up and hydrate yourself with some water. 10 perc után, ellenőrizze, hogy az izmaid nem tudnak túl szoros, vagy szűk, és hidratálja magát egy kis vízzel. You can now move up one intensity level, but continue to step at the same speed. Most már feljebb egy intenzitási szint, de továbbra is lépést azonos sebességgel. After another 10 minutes, return to the lowest intensity for another 10 minutes. Újabb 10 perc, visszatér a legalacsonyabb intenzitás további 10 percig. Do this every other day for a week. Ezt minden második nap egy héten. The first time you start, your legs will be sore, but after you get the hang of it, it will be easier. Az első alkalommal indítja el, a lábak lesz fájdalmas, de miután kap a nyitjára, akkor könnyebb lesz. Try to raise the steepness of your steps every week and work your way up to the steepest intensity. Próbálja fel a meredeksége a lépéseket, és minden héten a munka az utat egészen a legmeredekebb intenzitását. This will burn calories and tone your legs, back and glutes at the same time. Ez kalóriát éget, és hang a láb, hát és fenék ugyanabban az időben.

130. 75596a56f2 (válaszként erre: 128. - E552983a4b)
2010. nov. 16. 07:59

Edzés sztepperrel

A zsírégető edzések a legnépszerűbbek otthon és a fitnesz termekben egyaránt. Ennek nyilván az az oka, hogy sokan rendelkezünk súlyfelesleggel, amit le szeretnénk dolgozni. Ehhez a munkához több fajta fitnesz gép lehet a segítségünkre.


Az egyik legegyszerűbb mozgást igénylő, legkisebb helyet foglaló, kezdőknek is ajánlott eszköz a sztepper, vagyis a lépcsőző gép.


A természetes lépcsőzés a keringési- és légzőrendszer számára is nagyon megterhelő. Az idősebb korosztály és az edzetlenebbek ezért sem szeretik megmászni az emeleteket. Sokan választják a mozgólépcsős, vagy liftes megoldást. A jó hír, hogy lehet fejleszteni ezt a fajta hiányosságot például a sztepper eszközök napi használatával.


Fokozatosan kell elkezdeni a szervezet terhelését, ezért eleinte elég csak napi 5-10 percet edzeni! Már ennyi mozgás is jótékony biokémiai folyamatokat indít el a testünkben, de a hatékonyabb zsírégetéshez legalább 30 perces edzésidő szükséges!

A fokozatosság elvét követve naponta emeld a stepperrel eltöltött idődet, és 2-3 hét után már könnyedén végig tudod csinálni a 30 perces programot!

A mindennapokban is észreveszed majd a változást: már meg sem fog kottyanni 1-2 emelet “megmászása”.


Kinek ajánlott a stepper?

- aki fogyni szeretne

- aki javítani szeretné a kondícióját

- akinek valamilyen izületi problémája van (térd vagy derékfájás)

- hölgyeknek, akik a far- és combizmukat szeretnék látványosan formálni

- térdműtét utáni rehabilitáció során ajánlott, a gyógytornász hozzájárulásával

- fiataloknak és idősebbeknek egyaránt


Mire figyeljünk a használata közben?

- Testtartásunkra: egyenes háttal, átfeszített izmokkal végezzük a mozgást!

- Helyes mozgássor: súlypontunkat egyik lábról helyezzük át a másikra, ezáltal míg az egyik lábunk dolgozik a másik felszabadul és pihen. Így hosszabb ideig leszünk képesek a lépcsőzést végezni.

- Légzésre: mély lélegzeteket vegyünk, ne kapkodjuk a levegőt, találjunk ki egy “rendszert” Pl.: 4 lépcsőzésre beszív, 4-re kifúj.



A gyors lépcsőzés inkább zsírégető hatású, a lassúbb mozgás izomerősítésre alkalmas.

Minden edzés után nyújtsátok le az izmaitokat!

Jó edzést mindenkinek!

129. 75596a56f2 (válaszként erre: 128. - E552983a4b)
2010. nov. 16. 07:58

Dehogy is! Nagyon jól csinálod!:DD


Ügyi vagy! Míg én sem bírtam folyamatosságot az ellipszis tréneren, addig én is napi pár alkalommal 1-2 percre "ráugrottam".

Nagyon jól csinálod!!


Mikor már úgy fogod érezni, hogy megy folyamatában is, akkor lehet összehozni a hosszabb perceket!!


Szerintem jól haladsz nagyon! :D

128. e552983a4b (válaszként erre: 127. - 75596a56f2)
2010. nov. 15. 16:10

Szia:)

Sógornőmtől kaptam a steppert, olyat, aminek van fogantyúja is:)

Nála ruhafogasként funkcionált, remélem, nálam nem fog:)

Egyelőre, ismerkedem vele, azt sem tudom, milyen fokozatra állítsam:( Most nagyjából középen van, de így nem bírok rajta csak 1-2 percet lépegetni. Hiába mondom a férjemnek, hogy tegye a legkisebb állásba, hiszen, kezdő vagyok... Vagy mi?! :))

Így most azt csinálom, hogy naponta párszor 1-2 percet tekerek rajta, tudom ez nem a legjobb, de jobb, mint a semmi.

Ha valakinek van esetleg jó ötlete, szívesen venném...

127. 75596a56f2 (válaszként erre: 126. - E552983a4b)
2010. nov. 15. 14:42
Azért, ha van kedved írhatsz a tapasztalataidról, mert érdekel! :D
126. e552983a4b (válaszként erre: 125. - 75596a56f2)
2010. nov. 15. 13:52

Köszi, már "bontogatom" a szárnyaimat:)

De utána fogok nézni:)

Köszönöm

125. 75596a56f2 (válaszként erre: 124. - E552983a4b)
2010. nov. 15. 07:55

Minden jó, ami kardioooooo!! :D


Viszont stepper ügyben nem vagyok szakértő... :((


Neten üsd be a goo-le-ba hátha kidob rá pár edzésprogramot! :D

2010. nov. 14. 18:55

Sziasztok!!

Amíg össze nem gyűjtök annyi pénzt, hogy vehessek egy elliptikus trénert, addig kaptam kölcsön egy steppert. Szerintetek az is jó valamire? Hogyan tudnék, fogyni, formálódni vele?

2010. nov. 14. 13:23
Hajrá és sok sikert hozzá!:D
2010. nov. 13. 21:09

hali


ma úgy edzettem,hogy 40percet szoktam , szval 10 percenként felcsavartam, és és elég jó kis gyors tempóban tudtam végig csinállni. Ugyanugy megizzadtam , mint akkor amikor a legalacsonyabban csináltam végig, de jobban éreztem hogy nehezedik a dolog. Meglátjuk így mit mutat, végülis remélem nem erősödök, de ennyi lehet hogy kellett már.

hál istennek csavaros, igy nem tudom mikor hanyason van, de igy jól állitható be az ami jólesik.

Meglátjuk, igy milyen lesz, köszi az 5leteket.

2010. nov. 13. 19:24
Azt még hozzá tenném, hogy a leírt programmal nekem hála az égnek szó szerint formálódott az alsó testem. :)
2010. nov. 13. 19:22

sziasztok!


Megint csak egy jó tanács... nem belekotyogás, és egyben saját tapasztalat is...


Szóval, fogyásnál legyen az a lényeg, hogy a nehézségi fokozatokat úgy állítsátok be, hogy "érezd", hogy nem megy át a comberősítés határán. Mindig meg kell találni az aranyközéputat.

Éppen Sunshine írta, hogy neki erősödtek a combjai! Hát kedves Sunshine, nem is csodálom, ha a 40 perceddel egyből belecsaptál a lecsóba, és nem érzékelted, hogy a szervezetednek mire van szüksége, mi az a terhelés, amit elbírsz.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy itt a fokozatosság a lényeg, és a pulzus figyelés.

Egyben nem a gyorsított tempó a lényeg, mert hát mint tudjuk ott is keményen bedurrannak az izmok, lassú tempóba is lehet magas pulzusszámot elérni.


Sajnos, szerintem mindenkinek más gépe lehet, vagy éppen mindig más gépen edz az ellipszis trénereken kívül, én azt tudom tanácsolni, hogy mindenki a sajátjával ismerkedjen meg alaposan. Nem árt ha tudod mire számíthatsz a saját gépedtől! :D

"Lassan járj, tovább érsz!" -tartja is a mondás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook