Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


179. 4c35511f0b (válaszként erre: 178. - 4c35511f0b)
2010. nov. 19. 15:59

Elírtam : "részleteznem" :)


Én pl.: KETTLER gépeket merem ajánlani

178. 4c35511f0b (válaszként erre: 167. - 1986Anita)
2010. nov. 19. 15:56

HA új, akkor nem.

HA használt, akkor szerencsés esetben igen.

Érdemes figyelni:

- méretet

- kb. mennyit fogod használni s ki fogja használni (pl.: rápattan-e egy 120kilós ember is?:)

- fékrendszert

- lendítő tömeget (!!!)

Utóbbit sokan nem nézik, pedig fontos! Egy 10 kilós aránylag olcsó, míg a 15-18 kilós már arányosan drágább(de jobb).

Szerencsés állítani a fokozatot is, ezt gondolom nem kell részletesznem miért:)

Kb. ennyi elsőre!

Sok sikert!

2010. nov. 19. 15:49

Mindnekinek kellemes hétvégét! Nem tudom, lesz-e időm benézni, majd igyekszem. Mellesleg még most indulok haza a munkahelyemről.. Irigykedek mindenkire aki pénteken csak délig dolgozik..

Kitartást, jó edzést, szép estét mindenkinek!

2010. nov. 19. 14:36
csak el kell kapni! :D
2010. nov. 19. 14:35

Ügyes vagy Sunshine! Kiváncsi vagyok mire jutol! Hajrá! :D


Na ez az! Köszi Boszimami! Erősíted azok táborát, akik jó gépet vesznek edzőteremből! Érdemes szétnézni, én adtam pár irányelvet, de a lehetőség ott van a levegőben! :D

2010. nov. 19. 14:31

Sziasztok!


Én használtat vettem, egy edzőtermit, hatalmas nagy, nagyobb, mint az otthoni használatra készültek. Párom talált rá, neten a vaterán és 28ezer volt szállítással. Érdemes szétnézni, használtan is lehet jókat kapni. Egy picit kopott az enyémen a festék néhány helyen, de kifogástalanul működik.

173. sunshine24 (válaszként erre: 157. - 75596a56f2)
2010. nov. 19. 14:31
Rendben, pár héten belül írok újra, hogyan haladok. Módosítottam én is az edzéstervemen a fórumot elolvasva :)
2010. nov. 19. 14:16

Na, vagy itt az árösszehasonlító oldal:


[link]

2010. nov. 19. 14:15

Vagy itt egy másik oldal, a választékhoz:


[link]

2010. nov. 19. 14:14

De a testvérei között is szét tudsz nézni:


[link]


Én ezt a céget merem ajánlani, mert én tőlük rendeltem, és megbízhatóak, pontosan szállítanak!

2010. nov. 19. 14:14

Nekem speciál ő van:


[link]

2010. nov. 19. 14:12

Szerintem a google-ba írd be, hogy ellipszis tréner, és nézd át a találatokat! Én is így kerestem gépet magamnak!

Ha így beirod, árösszehasonlítót is tutti kidob majd Neked!

2010. nov. 19. 14:02
Szerintetek 40-50ezerért lehet normális trénert kapni? Ha igen, melyiket ajánlanátok?
2010. nov. 19. 10:41

Igen, sajnos a taposó gép is inkább az alsó részt veszi igénybe, mint egységében az egész testet.

Ime, egy kimásolt cikk:


"A taposógép nagyon jó ahhoz, hogy a zsírégetőzónába kerülj, és pont ott mozgatja meg a combokat és a farrészt, hogy a csípőről lemenjen a felesleg. De ez nem elég! Ahhoz, hogy szép és formás csipőd legyen szükség van a formáló gyakorlatokra is.

1. Láblendítés fekve ellentétes oldalra. Feküdj a hátadra, fejed fölött kapaszkodj egy rögzített tárgyba, esetleg bordásfal alsó fokára. Jobb lábadat a bal fölött lendítsd oldalra fejmagasságig. Bal lábadat ezalatt szorítsd a padlóra. Tedd vissza a jobb lábad a padlóra, aztán ismételd a sort a bal lábbal!.

2.Láb emelés oldalra. Ez úgy a leghatásosabb, ha gumiszalaggal csinálod. 3X12 db. Majd miután kifeszíted a gumiszalagot ameddig csak tudod, ez legyen a kiinduló helyzet és innen csinálj, 30 darab pici emelés mindkét oldalra.

3. Láblendítés hátra, térdelő helyzetben. Bal lábaddal térdelj fel egy egy vízszintes padra. Megfeszített karokkal kapaszkodj a pad szélébe. Lendítsd a kinyújtott bal lábadat hátra, ahogy csak tudod.Majd a jobbat is. 3X12 db.

Ez a gyakorlat az alsó hát és a hasizmokat is edzi.

Jó munkát és szép, formás csípőt kívánok!"

2010. nov. 19. 10:39

Boszimamai!

A lényeg, hogy Te jól érezd magad edzés közben! Csak egyszer kell ráérezni az ízére! :D


Outspoken!

Néha jó lenne hasazni, ezt elismerem, mert pl. az ellipszis tréner mindent megmozgat, kivéva a pockós részt nem. :( Ennek ellenére kérlek, ne legyél szomorú, mert még én sem vágtam magam egyszer sem hanyat (pedig kéne), hogy pár sorozatot felülsébe lenyomjak! ;)

164. e552983a4b (válaszként erre: 162. - 75596a56f2)
2010. nov. 19. 09:51

Sziasztok!!

Köszi Greenlime a biztatást:)

Szomorúan olvasom, hogy a taposógép mellett nem árt hasazni is egy kicsit:( Azt pedig naaaaaaaagyon utálom!!

Egyébként épp kérdezni akartam/de megelőztél/ hogy a taposógép milyen izmokat mozgat meg?!

Ezek szerint a hasizmot nem:((

SZomor-szomor:((

2010. nov. 19. 08:51

Helllo Greenlime!


Október végén vettem a gépet, azóta használom így. Mindig sportoltam valamit, de amióta megszületett a lányom (3 éve) nem nagyon mozogtam.. Most nagyon jólesik újra mozogni. Már hsználtam magasabb fokozaton is, nem éreztem de per pillanat most még alapfokozaton érzem azt, hogy tudok olyan tempóben edzeni ahogy szeretnék. Jó gyorsan, hogy a végén tiszta víz legyek.. :)) Nem tudom, de én csak akkor érzem, hogy csináltam valamit.. Vagy szoktam úgy, hogy 10 perc alap, 10 perc kettes fokozat és 10 perc újra alap.

Végülis még nemrég kezdtem, és igaz hogy pár kilótól meg akarok szabadulni, de leginkább a mozgás miatt csinálom. Egész napi ülőmunka után jól esik "kitomboni" magam.. :)))

Üdv. a többieknek is! Szép napot!

2010. nov. 19. 08:03

Sziasztok!


Moncsika! Én is csak azt tudom írni, hogy pihenő napot tarts! Kell a szervezetnek egy kis regenerálódás, és hogy ne szokjon hozzá annyira az edzéshez! :D OHHHH, talajtorna? Én még sokszor ahhoz is lusti lennék, hogy a földre feküdjek, pedig kéne, mert szükséges a tréner mellé egy kis hasizom...hihi

Viszont, nagyon jól csinálod, hogy változatosan edzel. Jó, hogy hol futsz, hol talajozol, hol trénerezel! Ez nagyon jó, mert mindnek megvan a maga mozgáskoordinációja, amiben úgy mond erősebb. Ügyi vagy! Hajrá! Nem szabad feladni!

Nekem mikor nagyon nincs kedvem edzeni, akkor belegondolok, hogy ha ezt az edzést kihagyom akkor annál rosszabb lesz újra a gépre állni. Úgy, hogy durcizok egyett, és irány a gép! :D


Outspoken! Ügyi vagy! Tetszik az elhatározásod! Kitartás! Napok mulva már csak nevetni fogsz a 10 percen! Ne hagyd magad! Nehogymáááá a lépcsőgép győzzön! :D


Szia Boszimama!

Először én is futópadot akartam, de aztán egy kedves ismerősőm, aki ráadásul edző is lebeszélt róla.

Mondván: a futópad nekem speciál azért nem való, mert széles a csipőm, és a futás jobban megviseli az izületeimet, jobban le vagyok terhelve. Tehát, akinek széles a csípője, azoknak nem ajánlott, most azért megvenni, hogy csak sétafikáljak rajta... hmmm, teszem azt inkább szabad levegőn. Ezért is választottam én is az ellipszis trénert! :D

Mióta használod a gépet?? Mennyi ideje vagy alapfokozaton??


Az tutti, hogy vagy zene, vagy tévé nekem is mindegy, csak szóljon valami, akkor valahogy jobban elmegy ez egész edzés!

Hajrá Csajok! :D

2010. nov. 18. 21:12

Hali!


Én nemrég vettem egy ellipszis trénert (kb. 1 hónapja), és eddig csak jót tudok monddani róla. Eredetileg futópadot akartam, de párom lelbeszélt, mondván ez jobban kíméli az izületeimet..

Szinte minden nap használom, igaz, még csak 1-es fokozaton, és 30-35 percig. Jelenleg ez a még elviselhető és élvezhető tempó számomra. Jó, pörgős számokat hallgatok közben, így könnyebb és gyorsan elrepül az idő.

Remélem tudok pár kilót fogyni, eddig kettőt sikerült, és jól esik újra mozogni!!Régebben sportoltam és mindig mozogtam valamit, de az utóbbi időben igen ellustultam..

Mindenkinek kitarást és jó edzést kívánok!

2010. nov. 18. 19:55

Ez a lépcsőzőgép (stepper) nem semmi, vagy én vagyok nagyon gyengusz...

10 percet nem bírtam egyhuzamban lépegetni rajta a legalsó fokozaton:(

Folyik rólam a víz, a combom remeg, és fáj...

Remélem, idővel jobb lesz:)

Biztos, hogy többet is fogok majd még produkálni!!

2010. nov. 18. 18:43

Sziasztok!!

Ma először:) megpróbálok egyben 10 percet lépcsőzni...

Kiváncsi leszek, megy-e?!

2010. nov. 18. 15:54

Ezt a nehézségi fokozatot csak ajánlani tudom énis! Igaz nem rég óta csinálom. Én 40percen kezdtem és ennyi időt szánok rá, úgyhogy lehet elrontottam a hirtelen 40percel, de mostmár így marad. :)

De a nehézségi emelés csak jó sztem. Érzem,hogy nehezebb sokkal. :)

Én azért szeretek talajtornázni mert nagyon lusta vagyok, és ott fekszik az ember, akár a hasazásnál, akár a lábemeléeknél. :)

Ma pihenő napot kéne tartani, bár a trainerezés rámférne, mert a tegnapi trainert futásra cseréltem le.

Csak azért akarok pihenni, mert sokan tanácsolják. Így arra gondoltam ha minden 3ik nap után tartok 1 pihit, akkor 1 héten 1 napra jön ki. Elvileg. Az meg nemsok... Nyah meglátom még, lehet ma is tornázom kicsit. :)

157. 75596a56f2 (válaszként erre: 156. - Sunshine24)
2010. nov. 18. 15:25

Kiváncsi vagyok, az eredményedre, kérlek írd meg, mi újság veled, hogy haladsz?!


Köszi!

Szép napot! Remélem, ha nem is segíteni, de egy irányelvet mutatni sikerült! :D


Hajrá, csak ügyesen, csak okosan! :D

156. sunshine24 (válaszként erre: 153. - 75596a56f2)
2010. nov. 18. 15:22
Értem. Visszaolvasgatok akkor. És lassabban emelem a perceket. Köszönöm a segítséget!
2010. nov. 18. 14:53
Ha pár lapot visszaolvasol látni fogod, hogy van edzés ellipszis trénerre! Bemásoltam egy cikket! Olvasd el, még az is hasznodra lehet!
2010. nov. 18. 14:52

A program nekem alap.

Vagy Intervallum, vagy Montan, vagy Fut Burn, vagy Valley, mikor melyik program. De én inkább a percekre gyúrok, és azt emelek fokozatosan!

2010. nov. 18. 14:51
Szerintem gyorsan emelted a perceket! Én átlagosan minden egy hét után emelek 1 percet! Fokozatosan, és lassan, pontosan azért, hogy ne erősödjön, hanem formálódjon az alsótestem.
152. sunshine24 (válaszként erre: 151. - 75596a56f2)
2010. nov. 18. 13:38
Persze, tudom, csak azért írtam, hogy alapvetően azért mindkettőnél a lábak, alsótest mozog. Szóval nem nulla megelőző mozgással indítottam, először nem is 40 perc volt, hanem 20, utána 30, majd 40 a 3-4. héten.
151. 75596a56f2 (válaszként erre: 150. - Sunshine24)
2010. nov. 18. 13:26
Az lehet, de más a görkori és más egy ellipszis tréner! Nem feltételnül azonos két mozgáskultúra!
150. sunshine24 (válaszként erre: 149. - 75596a56f2)
2010. nov. 18. 13:22
Én előtte nagyon sokat görkoriztam, több órákat is, így nem éreztem soknak a 40 percet egyáltalán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook