Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2010. nov. 22. 13:01

Times, én sem vagyok nagy sütis, de ha megkívánom, akkor legyen mihez hozzá nyúlni. És így, hogy teljes kiőrlésű lisztel alkotom meg, már másképpen áll a dolog. Viszont, ha magamnak nem csinálok egy kis adagot, rittig, akkor kívánom meg! :D Van ez így!


Szia Boszimami! :D Az edzéseimet nem héthez kötöm, hanem naphoz. Az aranyszabályom az, hogy minden második nap edzek. Ha ezt hetire vesszük akkor 3-4 alkalomra jön ki. Szeretném elérni a 30 percet, és egy ideig elidőzni a 35 percnél.

Te mennyit edzel és milyen időközönként? Mit értessz a kemény edzésen?


Egyébként én mindig este edzem. Reggel ugye nincs idő, kelés, reggeli készülődés, irány a melóba, egész nap meló, délután vacsi, aztán rá várás egy-másfél óra, közben lakás szöszmötölés, mindig van mit csinálni, és mielőtt megyek zuhanyozni, na akkor jön el az én időm! :D Ezdés után némi nyújtás, séta a lakásban, és meg is van a nap!


Igen, valóban csak elkezdeni nehéz! :D

Szép napot!

2010. nov. 22. 11:44

Sziasztok!


Ügyi vagy Greenlime! Csak így tovább! Hányszor edzel egy héten?

Én is nagy nassoló voltam, de mostmár meg tudom állni, hogy egy-két kocka csoki után ne egyek többet. De amúgy ez a legnehezebb, sztem, hogy mindenból egyek, amit szeretek, csak mértékkel!! De elég jól haladok!

Nekem hétvégén kimaradt az edzés, úgyhogy ma egy keményet kell csinálnom! Most még van hozzá kedvem.. kérdés este lesz-e? :)) Naná hogy lesz! Csak elkezdeni nehéz, de ha már ráálltam, elrepül az idő.

Szép napot mindenkinek!

207. Times84 (válaszként erre: 206. - 75596a56f2)
2010. nov. 22. 11:16

:DD

Köszi a tanácsot...eszembe sem jutnak ezek a fincsi lisztek....nem tudom ugyanolyan lenne-e az íze...mert én jobban szeretek sütni min megenni...régebben is max 1-2 szeletet ettem a sütieimből...de anyám lehet szívrohamot kapna ha a liszt miatt nem lenne az igazi:DD


Tegnap is az egyik pitéből kb 2-3 falatot ettem és elég is volt...csak lecsekkoltam:o))


Viszont ma is sütnöm kell vmit, mert jönnek elmaradt Imre napot köszönteni....:)


Sajnos nekem tegnap nem volt, ma pedig nem lesz időm edzeni...ez idegesít....de majd meglátom, hogy 1-1 tepsi sülése közzé betudom-e szorítani...hátha...:)

2010. nov. 22. 08:12

Sziasztok-sziasztok! :D


Tegnap eljutottam a 22 percig!


Times egy jó tanács! Ha esetleg pizzát sütsz, akkor ne finom lisztből, hanem teljes kiőrlésűből készítsd, és az már nem is számít nagy bűnnek!:D

Sőt, az almásat is ha teljes kiőrlésűből vagy valami rozsos lisztből sütöd, már nem számít olyan nagy bűnnek és bűntetlenül ehetsz belőle! :D

Pizzát én is sütöttem tegnap, de az enyémet teljes kiőrlésűből készítettem, és este még lenyomtam a 22 percet, úgy, hogy jól vagyok és pont! :D


Jól csinálod Moncsika! A teljes megvonás nem vezet jóra. A szervezetnek szüksége van dolgokra! Ezt nem szabad megvonni, mert megbosszúlja magát a szervezet! Csak ügyesen, csak okosan! :D


Outspoken! Kezet foghatunk: szaloncukor nem, mézes-krémes IGGGENNNN!! Mert én is nagyon imádom!:D

Ha vétkezel nem edzés napon az sem baj! A tudat, hogy másnap ledolgozod erőt szokott adni-nekem! :D

2010. nov. 21. 22:03

Ma nem edzettem, pihinap volt, és sajnos "vétkeztem" is. Holnaptól viszont szigor lesz!! :)

jó éjt nektek!!

2010. nov. 21. 13:33

Sziasztok!

Szerintem sem szabad megvonnunk magunktól semmit, a szervezetnek kis mennyiségben mindenre szüksége van:)

Csak tudni kell a mértéket: a mérték ne 1 kg. szaloncukor legyen.

Na látjátok, evvel nincs problémám: a szaloncukrot pl. nem szeretem...

De ez jó kis mézes-krémes, ajaj :)

2010. nov. 21. 13:22

hali


ezzel akérdéssel énis így vagyok..mertha komoly diétába fog az ember, és édesség elvonásból, nállam az a vége,hogy ha nem jön ösze, csak felmérgelem magam, és utána lehet fel is adom. Szerintem az sokkal ésszerűbb, ha igen is ha kell akk néha megeszem, és diétázom de nem éhezem. Ez most olyan vmelyik 7en megettem 1 csomag chipset. Havonta egyszer jobb, mint mikor anno becsuszott hetente is, vagy akér a csoki is. A diétát is így fogom fel, odafigyelek,hogy kevesebbet, de megengedem magamnak a bűn napot. Sztem akárki is mondja olyan ugysincs hogy soha többé ezt vagy azt.

Tornával is így vagyok, tegnap tartottam 1 pihi napot, és ma sincs kedvem tornázni, mert tegnap voltunk fenn kicsit inni. Március óta voltam fenn szórakozni...:( Szval ha nem esik jól nem csinálom. Igaz,holnaptól nincs pardon...xd Szval nem hagyom el magam, de ha ma nem lesz kedvem én megnem mozdulok...XD


Úgyhogy azt gondolom, 1-2 kocka vmi, 1 héten az nem sok. Ennnyi belefér

202. Times84
2010. nov. 21. 12:33

Nah a tegnapi nagy szám....ahogy leítam, hogy csak 1 szelet pizzát nyomtam be...egyből megkívántam:S....úgyhogy még kettő lecsúszott:s

Shőőőt ma reggelire is egy szelet:DDD

Nem baj...ma majd kevesebbet eszem....viszont nemsoká süthetek vmi almásat:S

Drukkoljatok, hogy ne essek neki:o))

2010. nov. 21. 09:31

Csajok! Nasiba még mindig jobb megenni egy-két kocka csokit, mint az egész táblával, vagy hogy teljesen megvond magadtól.:D De ez az én véleményem! Mindenkinek más jön beEeeee! :D


Szép napot mára Nektek! Nekem ma van edzés! :D

200. Times84 (válaszként erre: 199. - E552983a4b)
2010. nov. 20. 22:43

Fogyi előtt engem sem érdekeltek a kisbetűs részek:D akkor nekem is bement simán a tábla csokikácska....mostmár visszább fogom magam:)


Főleg ma....főztem levest, másodikat sütöttem 4 tepsi pizzát, csináltam sport szeletet...és ezekből csak 1 szelet pizzát ettem meg...ennyi volt egész napra...szerencsére:))

Meg a millió víz...má unom, de kell hehe

199. e552983a4b (válaszként erre: 198. - Times84)
2010. nov. 20. 22:33

Köszi Greenlime a bátorítást, valami ilyesmire vágytam egy ideje:)

Remélem is, hogy idővel jobb lesz, csak annyira cinkes, hogy ilyen car az állóképességem:(

Times84- eddig, ha rám jött az édesség utáni vágy, nem számolgattam, befaltam az egész táblával:(

De ennek most már vége!!!

Jó éjt nektek!!

198. Times84 (válaszként erre: 194. - 75596a56f2)
2010. nov. 20. 22:18

:)


Én mikor nagyon megkívánom a csokit akkor előveszek 1 táblát...meglesem a kalóriatartalmát, végiggondolom mennyit ettem....és akkor kiszámolom, hogy 2-3-4 kockát szopogassak-e el :DDD

2010. nov. 20. 19:34

NEM!!!!!!!!!!!! Tuttira nem csinálsz rosszul semmit! Csupán hozzá kell szoknod, és a nehéz napokon még nehezebben megy az edzés! Saját tapasztalat! :D


Hallottál volna engem 2 hónapja, amikor 2x-re csináltam meg az ellipszis tréneren az 5 percet!!!!!!!! Hűűű nagyon brutál volt, annyira nem volt állóképességem, és mára már eljutottam a 20 percig! Nagy szó! :D


Egyébként még annyit a nasiról, hogy néha megengedhető, mert ha teljesen megvonja valaki magától annál rosszabb! Teljesen nem szabad kiéheztetni a szervezetet, az nem normális dolog és belekerül az ember lánya a jojo effektusba, az meg semmiképpen nem jó! :S

196. e552983a4b (válaszként erre: 194. - 75596a56f2)
2010. nov. 20. 19:27

Van, aki azt mondja, ilyenkor kihagyja az edzést...

Én, ma csak 3*2 percet bírtam változó intenzitással:(

Normális, hogy ennyire nehezen megy ez nekem?

A vádlim is, és a combom is "érzem". Rosszul csinálhatok valamit?

Nasi?? Hmm. Nehéz ügy. Nem tudok lemondani róla, de muszáj lenne kicsit visszavennem...

Viszont teljesen nem akarom kiiktatni, attól félnék, hogy annyira kiéheznék rá, hogy aztán egyszerre megennék egy jóóóóóóóó nagy tábla csokit, vagy egy egész bon-bont:)

2010. nov. 20. 19:23
Times! Örülök, hogy a mérleg "nyelve" probléma megoldódott! Na ugye, hogy ugye! hihi
2010. nov. 20. 19:22

Ohhh, még hogy edzés, bele estem már egy párszor! :D Mostaninál épp első napon volt edzés... hogy imádtam!!! Előtte is szaladtam a mellékhelységbe, utána meg még inkább. Szóval, nem egy könnyű eset!


Nasizás ha rám jön, akkor vagy teljes kiőrlésű lisztből készítek palacsintát diabetikus lekvárral, vagy megeszek egy almás-fahéjas jog-obella joghurtot. Nálam ezek eddig csillapították a csillapíthatatlant is! :D


Nektek tapasztalat? Tipp?? :)

193. e552983a4b (válaszként erre: 192. - Times84)
2010. nov. 20. 14:09

Sziasztok, szép napot!!

Köszönöm a biztatást csajok:)

Nem adom fel:)

Majd idővel biztosan könnyebben fog menni...

Ma van az edzés napom, elég gáz, hogy alig bírom magam rávenni a mozgásra. Itt vannak az "oroszok", ilyenkor csak lustiznék, meg nasiznék egész nap:)

Ti edzetek a "nehéz napokon" is?

192. Times84 (válaszként erre: 187. - E552983a4b)
2010. nov. 20. 13:42

Ne aggódj amiatt, hogy abból nem megy annyi mint a bicikliből...bringázásból én is bírok 1,5 órát vagy többet is (ha nem törné ki a hatásómat:p) )

Viszont ebből...pfff eléggé kifáraszt, főleg a tüdőm adja fel...és ahogy a levegőt veszem a torkom is megfájdul....a combomról nem is beszélve:D tegnap is 20 percet bírtam csak...de 5x annyira leizzaszt...ez kárpótol:))

191. Times84 (válaszként erre: 187. - E552983a4b)
2010. nov. 20. 13:38

Kedves Outspoken és Greenlime!


Köszönöm a bíztatást:o)

Azóta kiderült, hogy jól mér...csak ők nem gondolták jól a kg-it, mert hugom barátja megmérte magát otthon és itt is ugyanannyi volt...úgyhogy mostmár megnyugodtam:))

2010. nov. 20. 12:18

Times! Keress egy hozzád legközelebb eső "más honnan" származó mérleget és mérd le magad azon is és a sajátodon is! Abból valóban látni fogod, hogy jól mér-e a Tiétek! Ne idegeskedj, inkább cselekedj! :D


Outspoken! Csak nyugi! Valószínű ez azért van mert a szobabicaj is és a tapósó gép is más-más izomcsoportokra koncentrál! Nyugi! Nem hajt a tatár, előbb, vagy utóbb, menni fog minél több időtartalmú edzés azon a taposón! :D

Tudom, hogy meg tudod csinálni! Hajrá!

2010. nov. 20. 12:14

Sziasztok!


A stepper mennyire hatékony?1 hete vettem,gaz használt,de jó.Sajnos nem vk kitartó aki ilyet használ az hogyan edzet?

2010. nov. 20. 12:04

Sziasztok Lányok! :D


Örülök, hogy tudtam segíteni!


Én speciál tegnap edzettem... 20 perc. Mivel megvan, mind 3 edzésprogramomnál a 20 perc, most egy hét után emelem a limitet, de már 2 perccel! :D


Outspoken, tegnap nem pihentem, tegnap edzés volt. Ma van pihi, holnap megint edzés! :D De valahogy mostanában felettem úgy elszaladnak az edzés idők, hogy valami brutális! Még mikor kevesebb perccel küzdöttem, akkor jóval lassabban telt az idő. Lehet, hogy azért mert közben tévézek?

2010. nov. 20. 08:08

Szép napot!!

Hát,ne mérgelődj. Ha te úgy érzed a ruháidon hogy fogytál, akkor bármennyit mutathat az a fránya mérleg:)

Na , ment nekem a 10 perc a taposógépen, de nem értem...

Szobabicajon, meg rendes mezei bicajon megy egybe 20-40 perc is...

Mit csinálok rosszul, hogy ezen meg így szenvedek???!!!

Legkisebb fokozaton percek alatt érzem a combom, és hiába szeretném, nem megy több:(

Pedig, nem vagyok eltunyulva, munkám miatt naponta sokszor több km-t is gyaloglok.

Valami ötlet?

186. Times84
2010. nov. 19. 20:39
Komolyan....ne legyek már teljesen boldog, hugom meg anyám kitalálták, hogy nem jó a mérleg amit ma vettem, mert anyám aki nyáron mérte magát utoljára, szte nem 47 kg hanem 50...stb...úgyhogy most a boldogságot felváltotta az ideg és a méreg...
185. Times84 (válaszként erre: 182. - 75596a56f2)
2010. nov. 19. 20:20

Köszi az infókat Greenlime:O))


A matekot mindig is utáltam...de a lényeg, hogy 140 körül maradok:)))

184. e552983a4b (válaszként erre: 183. - 75596a56f2)
2010. nov. 19. 19:40

Köszi, én is igénybe vettem az infókat, és gyorsan ki is számoltam, nekem mennyi a megfelelő.

Greenlime, akkor te ma pihizel, vagy ilyenkor is edzel valamit?

2010. nov. 19. 19:32

Meg is van! 98 hrsz:


De ezzel folytatnám. . .


Zsírégetéshez


A test körülbelül a maximális pulzusszám 65%-ál kezd el zsírt égetni. Az optimális égetési arány eléréséhez javasolt a pulzusszámot a maximális pulzusszám 70-80%-a között tartani. Az optimális tréning mennyisége hetente három, alkalmanként harminc perces edzés.


Például:


Tegyük fel, hogy 52 éves korunkban kívánjuk az edzést elkezdeni.

Maximum pulzusszám = 220 - 52 (az évek száma) = 168 szívdobbanás/perc

Minimum pulzusszám = 168 x 0, 7 = 117 szívdobbanás/perc

A legmagasabb pulzusszám = 168 x 0, 85 = 143 szívdobbanás/perc

.

Az első néhány hét folyamán ajánlatos 117 pulzusszámmal kezdeni, és aztán a pulzusszámot

143-ra növelni.


Az edzettség folyamatos javulásával párhuzamosan az edzés intenzitását emeld a maximális pulzusszám 70-85%-ára. Ezt a pedál ellenállásának növelésével, gyorsabb pedálozással vagy hosszabb edzéssel tudod elérni.

2010. nov. 19. 19:30

Boszimami! Én veled vagyok, mivel nekem a munkaidő minden pénteken 16.20-ig tart! Szóval, irigykedjünk együtt azon, aki csak délig! :D



Times! Ügyes vagy! Millió gratula! :D Pár oldallal ezelőtt azt hiszem, leírtam, hogy hogyan kell kiszámolni a pulzusmérést! Csak vissza kell keresned! Hajrá!! :DD

181. Times84
2010. nov. 19. 19:06

Sziasztok:o))


Olyan boldog vagyok ma....vééégre vettem 1 mérleget...kb 1 hónapja biciklizek (fogyóval együtt persze)és ugye már egy ideje ellipszisezek is.

Úgyhogy hazaértem kb du 5kor ráálltam a mérlegre és 71 kg-t mutatott:o)) ez azért jó mert kb 80-al kezdtem...gyorsan fellelkesülve nekiálltam az edzésnek...lezuhiztam és ruha nélkül is meglestem magam...így 69-et mutatott:)))

(nem fogom kibírni, hogy reggel majd ne mérjem meg)


Viszont a pulzusom csak az ellipszisen tudom mérni...160 között ugrált a könnyebb fokozaton (holnap megnézem a nehezebben is) nem tudom mennyinek kellene lennie hogy fogyjak ne erősödjek, de leltem egy oldalt ahol azt írja hogy az én koromban (26 vagyok) 114-142 között kell lennie a zsírégetéshez...

Ehez ért vki?


Sok puszi és kitartást mindenkinek:o))

2010. nov. 19. 16:10
KETTLER, TUNTURI, HAMMER gépek..
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook