Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kérdeznéd(ted) meg Tőle? "Szeretnél családot?" fórum

Hogyan kérdeznéd(ted) meg Tőle? "Szeretnél családot?" (beszélgetős fórum)


1 2
33. 9f86e86d50 (válaszként erre: 28. - Brad)
2012. aug. 6. 03:28

Mit értesz család alatt? A család fogalma érdekes, persze faluhelyen sokan a gyermekkel azonosítják, de mivel a családnak vannak tagjai az nem egy főből áll. Nem is értem az ilyet, miért kell kérdésre rávezetni a másikat? De segítek:


Leülsz mellé, vagy kézen fogva ragadod sétálni, vagy szeretkeztek egy nagyot és utána együtt pihentek, vagy csak együtt esztek valamikor...

Vagy felhívod, és közlőd motoszkál Benned egy kérdés.


Amikor ez a pillanat megvan akkor szépen erőt veszel Magadon és igénybe veszed a szádat, kinyitod, és érthető szavakkal megkérdezed:

- (Esetleg kezdheted kedveskedő jelzővel, de elhanyagolható ha a szemébe nézve Neki címezed a kérdést.) Gondolkoztál már azon, hogy mikor szeretnél gyermeket?


Ezután annyi a dolgod, hogy vársz, figyelsz és befogadod az információt, amit vagy szavak vagy reakciók, vagy a kettő együttes formájában fogsz megkapni. Sok sikert! :D

2012. aug. 5. 09:26

jav: értékrendjével...


(elcsúsztak a sorok:D)

2012. aug. 5. 09:25

Nekem furcsa, hogy 2 év alatt ez egyáltalán nem jött szóba. Nálunk a kapcsolatunk második estéjén erről beszélgettünk, hogy ki hogyan képzeli el a jövőjét, akar-e gyereket, nagycsalád, nem nagycsalád, stb. Mondjuk mi előtte pár hónappal ismertük meg egymást és rengeteget beszélgettünk már mindenről, így tisztában voltunk a másik értékrentőledjével kb.


Szerintem nem kell ennek nagy feneket keríteni, egy beszélgetés alkalmával egyszerűen kérdezd meg tőle, hogyan képzeli a jövőjét, akar-e gyereket, ha igen, mikor. Jobb a tisztánlátás és a kerek-perec kimondás, mint a köntörfalazás.

30. ad59b55f79 (válaszként erre: 27. - Brad)
2012. aug. 4. 23:11
Kényelmes cipőben tedd! :)
29. katie_rose (válaszként erre: 28. - Brad)
2012. aug. 4. 23:08

Nálunk is ez volt. :) Előbb karrier, anyagi biztonság bla bla bla...

Aztán szép lassan közösen rájöttünk,hogy anyagi biztonság nem létezik. hiába van jó állásod, bármikor kirúghatnak akár ok nélkül is. Mire mindenünk meglesz, már annyira megszokjuk az életet kettesben,hogy túl önzőek leszünk mindenünket odaadni egy aprócska jövevénynek. Karriert építeni gyerkőc mellett kell (ha valakinek ez annyira fontos) és nem helyette. :)

Osztottunk, szoroztunk. Van hol laknunk, van mit ennünk, imádjuk a gyerekeket, fiatalon szeretnénk szülők lenni. Tehát a most a legjobb alkalom. :)


Remélem nálatok is megoldódik és megtaláljátok azt a megoldást,ami mindkettőtöknek elfogadható :)

28. Brad (válaszként erre: 26. - Katie_rose)
2012. aug. 4. 23:04

en azt hiszem, erre mar tudom a valaszt. :)


Hazat epit, maganak, a jövöbeli csaladjanak... ha mar kesz lesz, szerintem ez egy ´vizvalaszto´ idöszak lesz az eleteben. :)


(de meg annyira nincs haz, hogy a telken 2 napja van csak vizora :D , szoval hosszu az ut)

27. Brad (válaszként erre: 25. - Ad59b55f79)
2012. aug. 4. 23:01
Meg nem tudom, ezt a gondolatot jobban körül kell jarnom. ;)
26. katie_rose (válaszként erre: 24. - Brad)
2012. aug. 4. 22:59
A mikor kérdéssel meg majd csatáztok egy újabbat. :))
25. ad59b55f79 (válaszként erre: 21. - Brad)
2012. aug. 4. 22:59
Mit értesz a más alternatíván?
24. Brad (válaszként erre: 23. - Katie_rose)
2012. aug. 4. 22:56
:))) ez jo :)
23. katie_rose (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 22:55

Nálam nem igazán volt ilyen probléma,mert gyerkőcöt mindketten szerettünk volna. A mikor az már más kérdés volt. De végül kiegyeztünk. :))


Ha nem akarod nagyon szemtől szemben (pedig úgy kellene ám) , akkor ha pl gyereket láttok közösen az utcán mondhatsz ilyeneket,hogy:

- De édes azon a gyerkőcön az a sapi. Ha nekem lesz gyerekem,biztosan veszek neki ilyet. Neked is tetszik?


A reakciója sokmindent elárul. Ha pozitív,akkor meg kérdezz rá. "tényleg, nekünk mikor is lesz?"

Ha zavarba jön,akkor nevess egy nagyot és terelj,hogy legyen ideje megrágni a választ. :)

22. bnedora (válaszként erre: 20. - Brad)
2012. aug. 4. 22:54
Esetleg, ha gyermek közelében vagytok, akkor rákérdezhetnél.
21. Brad (válaszként erre: 19. - Ad59b55f79)
2012. aug. 4. 22:54

azert ezt igy nem mondanam. nem erzem pazarlasnak. :)


Viszont, ha kerek perec kijelenti, hogy nem akar, vagy nem tölem akar, akkor valamilyen mas alternativat kell talalnom.

20. Brad (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2012. aug. 4. 22:52

igazabol nem nagyon. de nem hiszem, hogy ez miatt fogyatekos lenne a kapcsolatunk. Sok mas kerdes foglalkoztat(ott) minket es ez meg meg pont nem.


En ugy gondolom, hogy mind a ketten azok a szemelyisegek vagyunk, akik kisse felnek az ilyesfajta felelössegtöl. Talan ez miatt nem került meg szoba nalunk... sokat utazunk, dolgozunk, folyton vmit alkotunk... ez kötötte le a figyelmünket...


Csak en mar erzem, hogy nehany even belül itt az idö. Öt pedig a legtökeletesebb apukanak latom, a legmegfelelöbb szemely erre. Szeretem. :)

19. ad59b55f79 (válaszként erre: 16. - Brad)
2012. aug. 4. 22:47
2 év azért nagy idő... Üljetek le, mert ha Neked fontos a család, de Neki nem, akkor csak pazarolod az idődet...
18. bnedora (válaszként erre: 17. - Brad)
2012. aug. 4. 22:45
Azért 2 év alatt már ez szóba jöhetett volna?
17. Brad (válaszként erre: 15. - Simple)
2012. aug. 4. 22:41
de megis valahol el kell kezdeni erröl beszelgetni :)
16. Brad (válaszként erre: 14. - Ad59b55f79)
2012. aug. 4. 22:40

ez igazabol nalunk nem furcsa, mivel meg nem vagyunk olyan regota együtt. (2 eve)

mind a ketten megfontolt szemelyiseg vagyunk. Szeretjük körüljarni a temakat.


Köztünk 13 ev korkülönbseg van. en a huszas eveim közepen, a 30-as vegen jar.


Szeretnek vele erröl a temarol többet beszelgetni.

15. simple (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 22:26
Miért kell ezt megkérdezni? Amúgy nem kerül szóba? Ti ismeritek egymást, egymás gondolatait, vágyait. Ha pedig nem beszélgettetek még mindenről, akkor szerintem felesleges is kérdezgetni, mert még nem jött el az ideje...
14. ad59b55f79 (válaszként erre: 13. - Brad)
2012. aug. 4. 22:22
Nem tudom, hány évesek Vagytok. Nálam már huszonévesen vágy volt a gyerek. Mert így van értelme. Szerintem ennek ösztönből kell jönnie. Egy jó párkapcsolatban rengeteg beszélgetés van. Nekem az a furcsa, hogy ilyen témák nem jönnek automatikusan...
13. Brad (válaszként erre: 12. - Ad59b55f79)
2012. aug. 4. 22:17

es milyen hiba lehet a matrixban?


(csak tudni szeretnem mit rontunk el, ha tenyleg gond ez)

12. ad59b55f79 (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 21:54
Ha ezt meg kell kérdezni, hiba van a matrixban...
11. korteforma (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 21:49

Én az exenek egyrészt elmondtam, akarok családot. Ő nem tudta, akar-e. Mivel jól megvoltunk, gondoltam, biztos akar majd.

Aztán akárhányszor szóba került a téma, nem tudtam megmondani... Szakítottunk és többek között emiatt is. Én azt vallom, jobb tisztázni ezeket...

Mondd el neki szépen, kedvesen, hogy te akarsz családot és várd meg, reagál-e rá valamit. Ha nem, akkor kérdezd meg, ő mit gondol erről. Ne várj -szúrj- el éveket feleslegesen.

És túl erőszak se legyél, mert az se célravezető. Okosan :)

2012. aug. 4. 20:21
egyszerűen csak meg kell kérdezni. semmi körítés.minek az?
9. 0ce5acb30f (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 20:20
Mielőtt még a párom lett volna a párom, megbeszéltük volna. Nekem az egyik legfontosabb dolog volt az életemben a gyermekvállalás, a hozzáállás meghatározta a párválasztásomat.
8. air
2012. aug. 4. 20:14
Nekem se ,én is csak kérdezem ,jó így?:))
7. Brad (válaszként erre: 6. - Air)
2012. aug. 4. 20:13

na jo, de biztos lehet szebben is vagy mashogy... :)


nincs tapasztalatom...

6. air (válaszként erre: 1. - Brad)
2012. aug. 4. 20:11
Így, nem jó?
2012. aug. 4. 20:10
Sehogy.
2012. aug. 4. 20:04
Anno nem volt kétséges a gyermekvállalás, így természetes volt, miután összeházasodtunk, hogy bármikor jöhet a baba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook