Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek olyan, aki szervezett baba-mama börzét? fórum

Van köztetek olyan, aki szervezett baba-mama börzét? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 24. 08:31

Bocsi, nem volt netem.

Piacon árulni a saját kinőtt, megunt ruháidat - tehát nem kereskedni - 600.000 Ft-ig adómentes. Csak a helypénzt kell megfizetned. Még számlát sem kell adnod róla. Érdemes viszont füzetet vezetni, hogy melyik nap mennyit árultál. Mert ellenőrök járhatnak, és ha éppen nem első esetben ellenőriznek bizonyíthasd, hogy nincs nagy forgalmad.

Börze rendezéséhez vállalkozói kell. Legjobb egy rendezvényszervezői. És a vállalkozással járó dolgokat kell fizetned utána. Ekkor szedhetsz asztalpénzt és belépőt.

Megoldás lehet, ha meg tudod oldani - én így csinálom, mert nem ebből élek, csak a feles ruháktól akarok szabadulni -, hogy ingyen csinálod az egészet, külön bevétel nélkül. Persze ehhez kell egy partner, aki adja a helyet.

A környékünkön nagy divat kerti turit rendezni. Meghirdeti egy közösségi oldalon vagy e-mailben az ismerősei körében, hogy melyik nap kipakol és szabad a vásár.

Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 5. 16:06

Szia!! Nálunk itt Pest megyében, a piacon szoktunk havi egyszer árulni. Miután (még ha pént is kapsz érte) ez nem valószínű, hogy kereskedelmi mennyiség, így nem kell hozzá (szerintem) semmi. Szedd össze a környékne a kismamákat, de ha biztosra akarsz menni, menj be a helyi önkormányzathoz, és kérdezz rá!! :)

Sok sikert!!!

3. tercsibe (válaszként erre: 2. - Fe3d58d788)
2012. aug. 4. 23:03
Szia! Igazából arra, hogy magánszemélyként szervezhetek-e ilyet, vagy vállalkozónak kell lenni hozzá? Voltam árusítani már többször, és úgy gondoltam, én is tudnék szervezni egyet, mert nem nagyon van itt börze, igény meg lenne rá szerintem. Hely is lenne, ötleteim is. :) Rákerestem már a neten, de sehol nem találok erre vonatkozó jogszabályt vagy hasonlót.
2012. aug. 4. 20:27
Mire lennél kíváncsi?
2012. aug. 4. 19:17
Van köztetek olyan, aki szervezett baba-mama börzét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook