Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj lehet? fórum

Baj lehet? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 9. 10:28

Hát akkor már van bőven amik kaphat:-D

Mi kicsit előbb kezdtük,és én vezettem mit mikor kapott hogy majd ha lesz tesó ne izguljak annyit rajta:-)

Ja de ne várd tőle hogy ettől hízni fog,a lényeg nincs semmi komoly baja.

Engem is mindig idegesítettek de már nem érdekel.Tudom hogy mennyit eszik nem betegeskedik egészséges és kész.

Én sem és párom sem nagy darab.Ez van genetika.

2012. aug. 9. 09:59
Köszi a tanácsot. Nem tudom mennyi tejet eszik, eddig mindkét ciciből evett, de pár napja csak reggel délbe este adok neki és van, hogy csak az egyiket kéri. Eszik tejpépet max.40-50g-ot meg főzeléket, húst meg szinte mindent amit lehet. Levesből szokott répát, krumplit, tésztát enni. Az orvos azt mondta, hogy kap vérszaporítót. Kb. 4,5 hós kora óta kap kiegészítést.
2012. aug. 9. 09:22

Nem volt mostanában beteg vagy nem Kapott valami gyógyszert mert attól is lehet alacsony a fehérvérsejtszám.

Nekem a fiam 8hós kora óta nem Szopik egyszerűen abba hagyta bármit tettem nem kérte.

Én nem izgultam.Kapott tejpépeket...volt egy idő hogy nem kellett neki a pép és akkor vettem neki tápszert hogy mégis jusson bőven tápanyaghoz.Reggel este kapott pépet,vagy tápot.

Mennyi tejet tud szopizni?-mert ha van elég akkor szerintem fölösleges mellé táp.

Eszik előflórás joghurtot,sajtot,túrót?

Nyilván a doki is mondott vagy fog rá mondani valamit,de szerintem nem vészes a dolog amúgy mik az értékek?

Én próbálnám a vasat olyan ételekkel feltornázni aminek magas a vastartalma.pl.spenót,Cékla,húsokban,máj,saláta,brokkoli...


Nyilván nem tudom mikor kezdtél hozzá táplálni,és azt se hogy már mit eszik a babád csak mivel irtad hogy már eszik mást így gondoltam írók pár pl-t.


Én nem vagyok orvos nekem is van egy gyermekem és én tuti hogy megpróbálnám így étkeztetni.

Annyi hogy az én fiam ennyi idősen vagy ette már ezeket vagy akkor kezdte.

2012. aug. 9. 09:01
A doki mit mondott rá?
2012. aug. 8. 21:06
Hát jó és rossz egyszerre. Vérszegény meg alacsony a fehérvérsejtje. Szerintetek eröltessem a tápszert vagy elég az anyatej, tejpép, meg amiket ehet? Köpszi , hogy érdeklödtetek.
22. moonlight13 (válaszként erre: 20. - F08844d0fd)
2012. aug. 8. 20:41
Kíváncsian várjuk az eredményt!
2012. aug. 7. 17:14
Ok szerintem nem lesz:-D
20. f08844d0fd (válaszként erre: 19. - Bea0124)
2012. aug. 7. 14:18
Holnap már tudni fogom, remélem semmi komoly.
2012. aug. 7. 09:21

Noncsy írd majd meg hogy találtak-e valamit.

Nagyon érdekel.

2012. aug. 5. 17:39

Persze nem egyformák a gyerekek sem, de 2,5 hónap alatt 20 dkg rendes étkezés mellett szerintem akkor is kevés. Igazán a mozgásra sem lehet fogni, mert mi lesz, ha már elkezd menni és egész nap meg sem áll??

Én saját magam megnyugtatása miatt is megmutatnám egy szakembernek, nem csak a háziorvosnak, mert sokszor azért ők is elsiklanak dolgok felett..

2012. aug. 5. 17:33

Ja és a lényeg ennyi idősen már ő sem hízott annyit.


Nem kell mindennek papír szerint működnie.

2012. aug. 5. 17:31

Hát szerintem ez sok mindentől függ.Az én kisfiam sem egy nagy darab gyerek.

Egyszerűen ilyen az alkata.

Hála égnek étvágya az van na jó ilyen melegbe azért kevesebbet eszik.


3030al született 1évesen kb 8300gramm van akinek a fél éves gyereke ennyi.

A fiam egészséges,a fejlődésben nincs lemaradva,izgő-mozgó.

Én nem aggódók.



Szokták mondani hogy vékony de amúgy van neki mindene,nem anorexiás:-D


Genetika:-D

2012. aug. 5. 10:55

Szia!


Sz én kislányom súlya a mai napig nincs abban az övezetben ahol lennie kéne. 2690-el született és most lesz egy éves. Örülök, ha lesz 7700 körül...Minket is vizsgáltak mindenfélével annyit találtak, hogy vashiányos. Kezeltük, semmi nem változott. Mondjuk neki az étvágyai s katasztrofális volt...talán kicsit normalizálódott az utóbbi egy hónapban...

2012. aug. 5. 10:21
Hasra-vissza fordul, kúszik, egy darabig ül egyedül.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Marcsika77)
2012. aug. 5. 09:37
Mennyi idős a lány? És mi a problémája?
12. marcsika77 (válaszként erre: 9. - Vfszilvi82)
2012. aug. 4. 23:34

Engem érdekelne az elérhetősége, ismerősön hordozza a lányát mindenfele.

Köszi szépen

11. Bcicus (válaszként erre: 10. - F08844d0fd)
2012. aug. 4. 23:19
miket csinál?
2012. aug. 4. 22:54
Köszi a válaszokat. Anyatejes, nincs kiütése. Hétfőn megyünk vérvételre, vizeletet is néznek, remélem semmi komoly. Vidéki vagyok. Mozgás fejlődéssel nincs gond, legalább is nem mondták. A nagyobb fiam ilyen idősen többet tudott.
2012. aug. 4. 19:54

Nem gondolom, hogy 8 hónaposan lemozogná azt amit eszik.. Nekem tejérzékenyen is hízott még akkor is szépen.

Viszont a gasztroenterológián ahová járunk, sokan voltak kisgyerekkel, akiknek hasonló gondjuk volt, szerintem mindenképpen érdemes lenne megnézetni.

Ha pesti vagy, tudok javasolni egy nagyon jó gasztroenterológust, akihez mi is járunk!

Nem ijesztgetni akarlak, de még nekünk is azt mondta a doki, hogy nem jó, hogy nem hízott 11-12 hónapos kora között.. és az pedig csak egy hónap volt..

8. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Vfszilvi82)
2012. aug. 4. 19:47
Szerintem is ezeket meg kellene nézetni + vizelet, széklet tenyésztést kérnék az orvostól.
7. be749d73f9 (válaszként erre: 6. - Be749d73f9)
2012. aug. 4. 18:43
Persze anyatejes és tápszeres baba fejlődése, súlya között elég nagy eltérések lehetnek.... nekem mindketten szopiztak ilyenkor még javában + kapták a koruknak megfelelő ételeket.
6. be749d73f9 (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2012. aug. 4. 18:41

Persze, h lemozog valamennyit, de ez 2,5 hónap alatt akkor is nagyon kevés!

Nekem mindkét gyerekem, ilyen idősen, 6-8 hónaposan 60-80 dekákat hízott havonta! És a mozgásfejlődésük átlagosnak volt mondható.

2012. aug. 4. 18:26
sokat mozog? mert akkor egyszerűen lemozogja amit eszik.nincs ebben semmi rossz
2012. aug. 4. 18:26
Esetleg valami gyulladás lehet a szervezetében - a vizelet körül. Nekünk is volt ilyen és a doki ezt mondta. Vittünk vizeletet, valóban baktérium volt a vizeletében. Arra már nem emlékszem, hogy utána hízni kezdett-e, de legalább kiderült... :O
2012. aug. 4. 17:55
Ekcémás kiütés nincs rajta? A tejfehérje érzékenységtől, de lehet a tejcukortól is előfordulhat az, hogy nem hízik, amiről én tudok.
2012. aug. 4. 17:47

Az tényleg nem sok:(

Tápszeres, anyatejes?

Hol tart a mozgásfejlődésben?

2012. aug. 4. 17:46
8 hónapos lesz a fiam és nem hízik eleget. A védőnő és az orvos szerint.2,5 hónap alatt 20 dkg. eszik mindent amit lehet. lehet valami baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook