Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktózérzékenynek való Hajdina tejportól miért vagyok beteg? fórum

Laktózérzékenynek való Hajdina tejportól miért vagyok beteg? (beszélgetős fórum)


7. 04d410066e (válaszként erre: 6. - Mendy)
2012. aug. 3. 15:25
De nem figyelsz, hogy mit eszel? Nem diétázol?
2012. aug. 2. 21:47
Mert még ha hasfájás lenne.....de sokszor az ügyeletre megyek hányáscsillapító injekcióért, mert minen kijön belőlem, hányási rohamaim vannak, ráz a hideg, fejfájás gyötör.
5. 04d410066e (válaszként erre: 3. - Mendy)
2012. aug. 2. 19:18
Amúgy miért szenvedsz? Ha odafigyelsz, mit eszel, nincs hasfájás. :)
4. 04d410066e (válaszként erre: 3. - Mendy)
2012. aug. 2. 19:17

Hát én nem érezem annak. :)

Én az alábbiakat nem eszem, mert TUDOM, hogy ezektől fáj a hasam, és min. puffad vagy/és ég a gyomrom:

-zab, hajdina, tej, joghurt, tejföl, borsó, főtt paradicsom, vaj, tejszín, spenót, alma, ecetes dolgok, de még biztos eszembe jutna, mikor kérdezik, hogy megeszem-e. :D

Annyira nem tragikus, mert rengeteg dolog marad, amit megehetünk. :) Szerintem pl. a lisztérzékenyeknek sokkal rosszabb.

2012. aug. 2. 19:14

Érdekes és szörnyű, hogy egész nap szenvedni kell. Miért nincs erre valami gyógyszer.

Azt már észrevettem, hogy mikor zabkását ettem, attól is beteg voltam.

2. 04d410066e (válaszként erre: 1. - Mendy)
2012. aug. 2. 19:07

Szia! Mert nem bírod a hajdinát. Én is laktózérzékeny vagyok amúgy. Szinte ugyanolyan tüneteket vált ki a hajdina, és a zab, ill. néha a köles, mintha tejet ittam volna. (Nekem émelygés, puffadás, hasi görcsök, hasmenés.9 Ha viszont nem bírod a hajdinát sem, akkor nem javaslom a kölest sem annyira, a zabot meg aztán végképp nem, az nagyon durva. :D Vagy nagyon óvatosan próbálgasd őket. Pl. kölesből tudok enni valamennyit, de a zabbal és a hajdinával rendkívül hadilábon állok.

Nem mindenki bírja ezeket, bár a kettőnek (laktózérzékenység és bizonyos gabonákra érzékenység) között elvileg nincs összefüggés az orvosom szerint. Amitől soha semmi bajom, az a rizstej, és még egész jól bírom a szóját észszerű mennyiségben, szójatejszínt szoktam venni ételekbe. Ezeket javaslom Neked is, teljesen más, nem olyan puffasztó, mint a hajdina, meg a zab.

2012. aug. 2. 18:17

Laktózérzékeny vagyok, vettem hajdina tejport, tejszin ízűt, nagyon jónak tünt, forró vízzel kell elkeverni és tejszerű anyagot kapunk.

Elfogyasztása után ugyanazokat a tüneteket produkálom, minthatejet ittam volna.....émelygés, rossz közérzet, erős fejfájás, hasmenés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook