Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A megcsalt fél megbocsájt, de nem felejt soha!! fórum

A megcsalt fél megbocsájt, de nem felejt soha!! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A megcsalt fél megbocsájt, de nem felejt soha!!

1 2 3 4 5 6 7
180. Csipkerózsika (válaszként erre: 170. - Pandoracic)
2012. aug. 7. 13:18

Most mondtál ellent saját magadnak.

Eggyel ezelőtt azt írtad, hogy nincsenek elvárások a feltétel nélküli kapcsolatban.

Most meg, hogy nem uralkodhat kénye-kedve szerint rajtad. Tehát mégiscsak van elvárásod és nem tehet meg bármit a másik. Akkor ez mégsem a feltétel nélküli szerelem...

179. edó89 (válaszként erre: 4. - Zamila)
2012. aug. 7. 12:32
Hát szebb nem volt azt nemtudom hogy jobb e vagy nem, de ez mind akkor kezdödött mikor 4-5 hónapos terhes voltam! Szóval gondolom az lehetett a dologban hogy megváltozott a külsöm!
178. edó89 (válaszként erre: 2. - Gera175)
2012. aug. 7. 12:28

Köszönöm!

Nagyon a küszöb szélén áll már a kitartásom de minden áron szeretném helyre hozni!

177. pandoracic (válaszként erre: 173. - Edó89)
2012. aug. 7. 12:27

A mai napig nem változott semmi?

Nem áll mellétek?Te hogyan bírod ezt a helyzetet?

2012. aug. 7. 12:26

Az én véleményem tapasztalaton alapszik. Velem ez sokkal idősebb korban történt meg, valóban megbocsátani meg lehet, de azt sem teljes mértékben, felejteni meg soha.

Te még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen "kínok" között éld az életed, és a gyermeked ahogy növekszik ő is érzékelni fogja, hogy nincs minden rendben, mert ha te rózsaszín szemüvegen azt is látod, az már soha nem lesz ugyan olyan, mint a kezdetekkor. Persze ez csak egy észrevétel.

Annak idején én a gyerekek miatt maradtam a házasságba, de nem tudom megérte-e?

Minden embernek egy élete van.......

175. edó89 (válaszként erre: 159. - D1eb7dd316)
2012. aug. 7. 12:25
Igazad van, csak az a baj, hogy szeretem, nem a gyerek miatt maradtam vele mert a gyerek igy is apa nélkül nött fel, mivel 3 hónapos kora óta külföldön dolgozik férjem, és most 18 hónapos, tehát maga a gyerek sem igazán akar az apjával lenni!
174. edó89 (válaszként erre: 172. - Ezotimi)
2012. aug. 7. 12:21

Szia.

Köszönöm a leveled, tanácsaidat!

Már próbáltam vele beszélni, nem egyszer, milliószor, én elmondtam neki mi az ami nem jó mi az a mi jó meg miért tette stb..., de nem mond semmit felkapja a vizet elkezd veszekedni, és el van intézve, nem lehet vele beszélni, mindig engem néz hülyének!

173. edó89 (válaszként erre: 169. - Pandoracic)
2012. aug. 7. 12:13
De pont ez volt a baj lehet, hogy megbiztam benne és még mái napig beszélégetnek de csak telefonon már! De már nem bizok benne, nem hiszek neki! Egyébként igaz amit leirtál teljes mértékig, csak sajnos nem minden esetben!
172. ezotimi
2012. aug. 7. 10:54
Én annyit fűznék hozzá, hogy én is sajnálom. Ha valaki szereti a másikat és az becsapja, az nagyon tud fájni. Feltétel nélküli szeretet na igen..csakhogy az nagyon ritka, mert mi nem vagyunk annyira tudatos lények. Ezért nem szabadna igérni a másiknak örök hűséget még ha akkor úgy gondolja sem, mert soha nem tudni mit hoz az élet..De ettől még az, aki elkötelezi magát és gyereket vállal felelős a családjáért és még amit nem szoktak figyelembe venni a szeretőért is. Lehet, hogy őt is átvágja és ki tudja miket hazudik neki is, lehet nem is tudja, hogy nős stb. Az tény, hogy egy házasságban egy idő után, ha nem figyelnek oda egymásra megtörténhetnek dolgok, ez előfordul, bár szerintem, aki szereti kicsit is a másikat az meg tud állni, ahogy az én férjem is tette. És még igy is nagyon fájt, most is, de megértettem miért történt. Persze az a baj, hogy ez nálatok már ilyen korán előfordult sajnos ez azt jelentheti, hogy vagy nem kötődik eléggé hozzád és éretlen is vagy eleve hajlamos ilyesmire. De mivel minden ember és helyzet egyedi ezt megitélni nem tudjuk. Lehetséges, hogy később nagyon jó családapa lesz és felnő a feladathoz. Viszont azt akartam kihozni abból, hogy sok minden megtörténhet, hogy az egy dolog, de akkor az ember játsszon tiszta lappal és álljon oda a párja elé mondja el mi történt és az igazat. Mert ha meg is történik, hogy beleszeret egy másik nőbe akkor vállalja fel és ne gerinctelen módon a másikat megalázva tegyen meg dolgokat. Mondja meg a frankót. Lehet, hogy vége lesz, lehet, hogy nem stb.és akkor az ember eldönti el tudja-e fogadni vagy sem. Kivárja mi lesz vagy sem. Egyébként nem megbocsájtani kell, mert ha megbocsájtok akkor a másikat lekötelezem, magam alá rendelem ezzel, hiszen úgy érzi tartozik nekem. Megérteni kell. De ezt is nehéz, én is megértettem és nem is történt semmi komoly csak flörtölgetés, pasis önbizalomhiányra való szárnypróbálgatás..de még ez is nehéz nekem. De ha az ok simán az, hogy valaki nem tud kötődni és eleve hajlamos rá, ahogy sok pasi, hogy másokkal is el tudja képzelni a felesége mellett a kapcsolatot az más tészta. Én még mindig hálás lehetek a sorsnak, hogy a férjem rájött, hogy szeret és ő maga állt le és ez kiderült. Bár nagyon elszomorit, hogy ennyi hasonló történet van a világban, mert nagyon sok..nem is hinnétek mennyi..a férjem elmondta náluk szinte mindenki megcsalta már a feleségét. No és vannak páran..harmincakárhányan..akkor el lehet gondolkozni..de ezzel nem azt mondom mindenki ilyen, viszont az ember nem tervezhet örökké, mert olyan nincs. Ill.nagyon ritka. Én is már 21 éve vagyok a férjemmel és ez is ritka:)de nem tudom örökké-e. Az ember addig van valaki mellett, amig kell. Ez van. De addig is játsszon tisztességesen. És az is szomorú, hogy az emberek nem tudnak kötődni és felelősséget vállalni. De nem a gyerekre meg a házasságra gondolok mikor történik semmi jelentősége Nivea hozzászólására irom..láttam elég példát és semmi köze hozzá ki mikor és mennyi idő után házasodik össze. Én nem voltam 20 és itt vagyunk három gyerekkel. És terhes voltam már akkor:)és van barátnőm, akik vártak és jóval utánunk házasodtak össze, mert várták legyen ház stb. és aztán jöttek a problémák stb.nem felelősség kell csupán az kevés..a szeretet többet ér. Ha az van, minden van. Kell felelősség is, de nem kell túlzásba vinni semmit. Akkor manapság senki nem szülne lassan, ha arra vár, hogy legyen háza, kocsija meg mindent megadjon a gyereknek és ideális körülmények legyenek..olyan nincs. A legritkább esetben legalábbis. A gyerek meg mindig akkor jön, amikor kell. Legalább erőt ad neked drága cikkíró edo?:)szerintem le kéne ülnöd és elbeszélgetni a pároddal ezekről a dolgokról. Ő hogyan gondolja a kapcsolatot és miért tette és mit gondol a továbbiakról..és sokat kommunikálni. A kapcsolat halála, ha a két fél nem mondja ki amit érez, ami bántja és amit szeretne. Ha megszakad az mindig rossz, persze a pasik nem szeretnek beszélni a dolgaikról megfelelő időben viszont lépni kell:)és tudatositani benne, ha te nem tudod ezt elviselni és ezt is elmondanám a helyedben, hogy ez mennyire fáj és neki hogy esne ellenkező esetben?az meg külön gusztustalan dolog, hogy fogyjál le stb.ez már megaláz, mint nőt és nagyon nem szép valakitől, aki jóban-rosszban hűséget fogadott...akkor hogy szeret ő téged és hogyan fogad el?hát ezeket nem ártana tisztázni.
171. pandoracic (válaszként erre: 169. - Pandoracic)
2012. aug. 7. 10:05

Nekem egyszer volt ilyen.Az illető azt mondta,hogy sosem volt szerelmes belém.Pedig sírt miattam.Volt,hog megvédett.

Szeretett velem lenni.

Aztán félreértett valamit,amiről a mai napig nem mondott semmit se.

Ezután jöttek a rosszabb dolgok.

Éreztem,és tudtam is,hogy nem tenne olyat,amivel fájdalmat okoz.

Aztán persze ez is megváltozott.De amíg bíztam benne,és hittem benne,addig szemernyi kétségem sem volt felé.Csak naiv voltam,és némely dolgokban tudatlan.Mostanra sokminden változott.

170. pandoracic (válaszként erre: 167. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 7. 09:50
A feltétel nélkül szerelem nem azt jelenti,hogy kénye-kedve szerint uralkodhat rajtam vagy a gyerekemen,gyerekeimen a párom.
169. pandoracic (válaszként erre: 163. - Csipkerózsika)
2012. aug. 7. 09:48

A feltétel nélküli szerelem kölcsönös.

Ha megvan,akkor nincsenek elvárások,mert ismerjük egymást annyira,hogy tudjuk mit szeret és mit nem szeret a másik.

Bízunk a másikban,és tudjuk,hogy okkal rosszat nem tesz nekünk.

Nincs elvárás,mert a másik önmagától is úgy változik a kedvemért,ahogy én az ő kedvéért.

A feltétel nélküli szerelem nem megalázkodás.Őszinteségen,bizalmon,szereteten alapszik.

Létezik.

168. 74f8c12b8e (válaszként erre: 162. - Pandoracic)
2012. aug. 7. 06:19
Ekkora bizalmat nem szabad érezni sztem,mert majdnem biztos az a vége,hogy csalódsz.Másrészt nagyon ritka az olyan ember,aki így vagy úgy nem él vissza azzal,ha mindenedet,még a saját életed fölött való "őrködés" jogát is neki adod.
167. 74f8c12b8e (válaszként erre: 163. - Csipkerózsika)
2012. aug. 7. 06:16

Jól leírtátok te és kobu,hogy miért nem létezik.Szerintem létezik,ritkán,de nem szabad,hogy létezzen 2 partner között,párkapcsolatban.Az tényleg egy szolgaság,ha a másik bármit megtehet velünk,a gyerekünkkel.

Anya-gyerek viszonyban viszont valóban kellene,de ott sincs meg mindig,finoman szólva.

166. 9f86e86d50 (válaszként erre: 164. - 38c05a6ad0)
2012. aug. 7. 02:09

Milyen aranyos ütőmondat, hogy arról lehet vitatkozni ami létezik. Pedig nem. Feltétel nélküli szeretet/szerelem azért nem létezik mert bizonyos feltételeknek ehhez adottnak kell lenniük, ha ezek a feltételek nincsenek jelen akár a személyiségben aki képes a nagyobb fokú elfogadásra, és a másik félben aki megfelel bizonyos kritériumoknak akkor nem beszélhetünk feltétel nélküli szerelemről.

Te sem szerettél bele akárkibe, s bár az okát nem tudod, de kellett valami ami kiváltja. Lelki érettség, belső tartalom, fogékonyság a dologra, hogy ne csak ösztönös intim torna legyen. Ha ugye szerelemről beszélünk. A szerelem is lelki/érzelmi érettség függvényében változik, érik. Ezek mind-mind más feltételeket teremtenek meg. Szóval ha a szerelem feltétel nélküli lenne, akkor tényleg bárki bármit tehetne egy kétszemélyes kapcsolatban és az érzelmek töretlenül fennmaradnának. Ám a tapasztalat azt mutatja, hogy ez nem így müködik.

165. rewt (válaszként erre: 163. - Csipkerózsika)
2012. aug. 7. 02:09
Hogyan jellemezhetnénk azt legjobban, ahogy az Anya szereti gyermekét...?
164. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 163. - Csipkerózsika)
2012. aug. 7. 00:57
Vitatkozok, mert létezik! Különben semmi köze az elváráshoz.
163. Csipkerózsika (válaszként erre: 162. - Pandoracic)
2012. aug. 6. 22:17

A valóságban szerintem nem létezik semmilyen kapcsolat feltétel nélküliként. Ha feltétel nélküli, az azt jelenti, hogy nincsenek elvárások. Semmilyen. Márpedig alapvető elvárásai mindenkinek vannak mindenkivel szemben, főleg saját magára vonatkozóan (vagyis meddig mehet el a másik velem szemben, és mi az, amit már nem engedek).

Ha nekem nincs elvárásom a másik felé, az azt jelenti, hogy elfogadom, bármit is kapjak tőle, vagy bármit is tegyen, bárhogy viselkedjen. (Ezzel egyúttal le is mondanék a saját magamért vállalt felelősségről, mivel átadtam az irányítást a másiknak...) Az ilyet a másik fél mindig megérzi és persze ki is használja a lehetőséget. A feltétel nélküli szeretet, szerelem az áldozatiság előszobája. És igenis az önbecsülés hiányát jelenti, mert ha nekem olyan fontos a másik, hogy nem számít mit tesz, hogy viselkedik velem vagy mással, az egyúttal azt is jelenti, hogy ő fontosabb nekem magamnál és annál, hogy nekem jó legyen. Vagyis fontosabb mindennél. Ez valójában függőség.

Még az anyai szeretet is olyan, hogy bár nagyon gyengéd és elfogadó, még akkor is minden esetben vannak elvárások a gyermekkel szemben.

Szép a feltétel nélküli szeretet gondolata, csak éppen nem létezik...

162. pandoracic (válaszként erre: 160. - 9f86e86d50)
2012. aug. 6. 20:49
A feltétel nélküli szerelem nem az önbecsülés hiányát jelenti.Hanem inkább a bizalmat,amit érzünk a másik iránt.
161. pandoracic (válaszként erre: 157. - Akvamarin)
2012. aug. 6. 20:40

A lány nem élvezetből tette.És mint ahogy Kobudera írta,a csónakos meg is erőszakolhatta volna a lányt.

Van,amikor tudni kell megbocsátani annak akit szeretünk.

160. 9f86e86d50 (válaszként erre: 156. - Rewt)
2012. aug. 6. 15:52

Mivel minden relatív jó és rossz, ezért a történetben a lány egy érdekes fontossági sorrenddel oldotta meg a dolgot. Szerintem nem kellene erkölcsi kérdést csinálni ebből, viszont ami a történet alapján számomra lejött:


- A férfi birtoklóan "szeretet", inkább uralkodni vágyott, s király módjára pusztította el sosem volt "vagyonát".

- A csónakos egyszerű, mindennapi erkölcstelen férfi, aki irigy a kiegészítésed alapján, és ha Neki nem volt jó másnak se legyen az.

- A lány tapasztalatlan, vágyakozó, rózsaszín felhőkbe lépdelő,gyermeki naivitásának meglett a jutalma.


Miért kell mindenáron bűnöst keresni? Mert mindenki követ el botlásokat, és ha szigorúak vagyunk akkor ebben a történetben senki sem fedhetetlent. Viszont halállal kompenzálni a megcsalást?


Tegyük fel betörők tőrnek hozzátok, Te nem vagy otthon. Csak a feleséged és szép fiatal lányotok.

Szörnyű dolog történik, elkapják a kislányt, és a nőt, mivel hárman vannak mindenféle szexuális cselekedetekre kényszerítik a kislány megcsonkításának vádjával.

A feleséged szeret Téged, a kislányotokat is. Örök hűséget fogadott, de sosem bocsájtaná meg ha miatta hiányoznának a gyermek ujjai.

Amikor hazaérsz már senki sincs otthon, csak a feleséged zokogva amint altatja a kislányotokat.

Tessék, vizsgáld meg a lelkiállapotodat, vajon mit éreznél.


Nincs szükség tanmesére, sem mentegetőzésre,valószínű mindenki megtenné, jogosnak érezve, és ez az a szituáció ahol a megcsalás elkerülhetetlen, ha a szemetek fényét sértetlennek szeretnétek.


A szeretet/szerelem nem lesz feltétel nélküli. Vannak ki nem mondott feltételek is ha már mindenáron sarkítunk:

- Ne legyen pedofil, és ne fajtalankodjon a gyermeketekkel.

- Ne legyen alkoholista aki veri minden nap kék-zöldre a nőt és a gyereket.

- Ne aludjon meg a kapcsolatban, éreztesse a további törődést, és ne tűnjön el mindig ál indokokkal mással közösülni.


Ezek a dolgok direkt olyanok amik később derülnek ki, és akkor még nem beszéltem finomabb tényezőkről. Persze most lehetne példálózni a feltétlen szerelemről, de kérdem én a szolga szerelmes az urába? Az én véleményem az, hogy mindenki szabadnak születik, és nem mártírnak, és ez a fajta feltétel nélküli szerelem egyben önbecsülési hiány is.

2012. aug. 6. 15:23
Még fiatal vagy. Túl fiatal ahhoz, hogy Vele maradj.
158. Akvamarin (válaszként erre: 156. - Rewt)
2012. aug. 6. 11:52

Ne haragudj,de ilyen csak a lányregényekben van,hogy a bűnös fél magába száll és hazatalál a feleségéhez,rájön,hogy milyen becstelen volt és innentől boldogan élnek,míg meg nem halnak.

A való élet nem ilyen - számtalan szétment házasság bizonyítja.A válás persze nem mindig jó megoldás,de ilyen csapodár fél mellett,mint a mostani férj,aki semmi megbánást nem mutat és gátlástalanul még tagadja is a dolgot:szerintem megfontolandó.

Már csak azért is,mert a nő fog tönkremenni ebben a rossz házasságban,és a gyerek fog olyan példát látni,amit nem kellene.

A válást még a Biblia is megengedi házasságtörés esetén,és a megcsalt félre van bízva,hogy megbocsájt vagy válik.Felelős döntés.

157. Akvamarin (válaszként erre: 153. - Pandoracic)
2012. aug. 6. 11:35

Ha valaki ilyen szerelmes,szerintem megbocsájthatatlan,hogy ha megcsalja a másikat.

Akkor is,ha a vele való találkozásért teszi.

Ezzel a lány tönkretette a szerelmet,tulajdonképpen véget vetett neki.Megértem a fiút,hogy szakít,de a gyilkosságot azt nem.

Ha van párod kérdezd meg,örülne-e egy ilyen áldozatnak a részedről!

Más utat kellett volna keresni...mindig van más megoldás,csak időbe telik megtalálni.

156. rewt
2012. aug. 6. 08:55

Jó..., akkor adjunk igazat a csónakosnak... Azt mondta:

A legbűnösebb a Lány...! Mert, ha nem jött volna "ide", akkor a Fiúnak nem okozott volna olyan szörnyű fájdalmakat, amelyeket hirtelen haragjában így oldott meg...

(Azt én is tudom - mindnyájan tudjuk: a Lány igaz érzésekkel, tisztább szerelemmel volt a Fiú iránt mint bárki közülünk.... Azt akarom mondani: bizonyára már volt hogy valamit jól gondoltál - de félre értelmezték.....

Mindenkinek köszönöm az értékes véleményét...!


És most bocsánatot kérek a téma indíttójától, hogy így elkanyarodtam - de ez csak ahhoz kellett, hogy indokoljam az én véleményemet:

Tisztelt 23 éves Feleség és Édesanya ("Lány")..!


Te éppen a legtisztább szeretetről adtál bizonyságot. Az szeret, aki feltétel nélkül szeret. A többi az üzlet. (Ha nem inna, ha nem nőzne, ha nem kártyázna, akkor én....)

Nem! Az igaz szerelem és szeretet más...- ilyen, mint ahogy azt Te is bemutatod. Nem hős, nem követelőző .

Én hiszem, hogy a szeretet "fegyverével" mindenkit le lehet győzni...

Mert eljön az idő, amikor ő is belátja - csak Te szereted őt, a többi csak játszik vele...

Akkor jönne majd dérden állva - rádöbbenve: nincs senkije...

A szeretet és türelem ezt kivárja - és idővel egy lekötelezett hű társad lesz, aki megérti: őt Te emelted ki az erkölcstelenség és paráznaság polcsolyájából.....


(Vajon mi lenne, ha most elválsz és újat keresel...? A tudatalattid megjegyzi - mit kell csinálni - és fogja is - a következőben egy félreértett gesztus, egy rossz szó és arra fog ösztökélni, hogy válj el...

Ha a negyedik válás után elhatározod: Nem..., én kemény Amazon leszek - nem hagyom magam - és gyűlölni fogod a férfiakat (tévesen mindet) - az jobb volna...?

Szerintem a józan ész is több megfontoltságot követel. (Mert valljuk be, amit szagolunk, mi szakítottuk - tehát a felelősség 50% a miénk.. ha másért nem hát az Új Emberkéért..!)


Csak véleményt mondtam - nem igazat. Kívánom, hogy jól döntsél és légy nagyon boldog..!

155. 74f8c12b8e (válaszként erre: 138. - Rewt)
2012. aug. 6. 07:15

A lány jót akart,de nem gondolta végig,hogy így vagy hord egy titkot egész életében-a találkozás árát-,vagy hogy a fiú nem fogja ezt tolerálni,csak kicsi valószínűséggel .És még ha tolerálja is,elfelejteni nem fogja,benne lesz ez a tüske a kapcsoaltukban-a csalás is,és az is,hogya lány ennyire megalázkodott azért,hogy vele lehesen-ez nem feltétlenül szerencsés!

Én a lány helyéban megmondtam volna srácnak,hogy nem látok más lehetőséget,és vagy mondjon jobbat,vagy tegyen ő azért,hogy találkozhassunk.

A srác megérdemli,bármit kap,mert megölette a lányt.Ha neki nem kell ez az áldozatvállalás,akkor szakítani kell a lánnyal.

154. pandoracic (válaszként erre: 153. - Pandoracic)
2012. aug. 5. 19:24

A csónakos szemét ember,aki kihasználta a lány naivságát.

Kimaradt az előző hozzászólásomból.

153. pandoracic (válaszként erre: 151. - Akvamarin)
2012. aug. 5. 19:08

A lány a szerelméért ment bele az alkuba,mert másképpen nem tudott a fiúhoz jutni.Beszélni sem tudott vele,így honnan tudhatta volna,hogy a fiú gyűjtögeti a pénzt a csónakosnak?

Most lehetne boncolgatni azt is,hogy ő miért nem dolgozott,hogy pénzt gyűjtsön,ha már valaki nagyon bele akar kötni.

A fiú a legbecstelenebb,mert megölette a lányt.A második a bérenc.

152. birgi74 (válaszként erre: 148. - Rewt)
2012. aug. 5. 13:00
Elfogadom az ervelest :) megkovetlek.
151. Akvamarin (válaszként erre: 138. - Rewt)
2012. aug. 5. 00:07

Ha elmondhatom a véleményem:szerintem mindhárom szereplő becstelen volt valahol.

A csónakos,mert kihasználta a lányt.

A lány,mert belement egy ilyen alkuba,pedig szerelmes volt.

A fiú,mert ezért megölette a lányt,pedig szerette.

Senki sem volt tisztességes.Az nem itt kezdődik...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook