Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zuglói Uzsoki Kórházban szülők írjatok! :))) fórum

Zuglói Uzsoki Kórházban szülők írjatok! :))) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 12. 14:18

Sziasztok! Friss husi vagyok még itt!

Most költöztem Budapestre ott is zuglóba úgy tűník a jelek szerint hogy bizony babám lesz és teljesen kétségbesetem. Az első gyermekem békéscsabán szültem itt még orvosnál.sem voltam eddig. Sokan ajánlották már Dr. Erdélyi Zsoltot. Lehet furcsát kérdezem de nem tudja valaki mennyiért rendel és a szülésért mennyit kér? Valamint hogy valóban olyan rendes e mint mondják? Előre is köszönöm ha kapok választ! :)

36. Anmeli (válaszként erre: 32. - Hnita)
2013. okt. 27. 07:39
Szia! Sajnálom, ami Veled történ. Én is elvesztettem júliusban a 10 hetes babucimat. Lukács Györgyöt tudnám én is ajánlani. Hozzá járok, tényleg úgy van, ahogyan írták, hogy nem a pénztrácádat nézi, emberséges és mindenben segítőkész.
2013. okt. 27. 07:35
Dr Erdélyi Zsoltot ajánlom, ô szüleszt az Uzsokiban! Profi, megnyugtató, türelmes a mánrendelôje az Örs Vezér tér 6. sz. alatt van. Kb 15 éve hozzájárok, elôször mikor elmentem hozzá tudtam csak nála akarok majd szülni olyan nyugalom árad belôle!!Nov végén majd személyesen megtapasztalom hogyan vezeti le a szülést;))) elsô babánkkal akkorra vagyunk kiîrva!
34. Eperke_eperke (válaszként erre: 32. - Hnita)
2013. febr. 12. 13:25

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történt!

Én az Uzsokiban Lukács györgyöt ajánlom, már nem kezdő,nem az a mézes-mázas típus, de nagyon profi, én maximálisan elégedett vagyok vele. A Deés utcában van magánrendelője és Uzsokiban dolgozik, egy csomó vizsgálatra oda hív.

És ami nagyon fontos, hogy nem a pénztárcád lebeg a szeme előtt, hanem a te és a babád egészsége. Nagyon-nagyon korrekt én csak ajánlani tudom. Én imádom, pedig orvost nem szoktam szeretni. :)

33. Rekuss27 (válaszként erre: 32. - Hnita)
2013. febr. 11. 10:50

Szia Hnita!


Őszintén sajnálom ami történt:( Remélem hamarosan összejön a babó :)

Én Dr. Erdélyi Zsolthoz járok, Örsön van a magánrendelője, és az Uzsokiban dolgozik :) Őt tudom ajánlani!Nagyon alapos, nagyon figyelmes, meg nagyon türelmes :)

32. hnita
2012. dec. 12. 13:39
Sziasztok! Sajnos 10 hetes terhesen elveszitettem a kisbabam a missed a.b.em a Sote1-es szamu klinikan volt es sajnos nagy rosszak a tapasztalataim pedig sajat nogyogyaszom van akihez mar regota jarok!!! Nemsokara szeretnenk a parommal ujbol probalkozni de mar nem szeretnek ehez az orvoshoz es korhazba vissza menni! szeretnem olyanok segitseget kerni akik olyan nogyogyasz maganrendelesere jarnak akik az Uzsoki korhazban végzik a szulest!! Elore is koszonom a segitsegeteket!!
2009. szept. 23. 13:43

Sziasztok!

13 hetes kismama vagyok,az én orvosom Dr Kalocsai Géza,az uzsokiban dolgozik.Ha ismeritek szeretném a véleményeteket kérni róla,szült már nála valaki?

előre is köszönöm

30. noedi (válaszként erre: 29. - Orsica)
2009. aug. 3. 14:21

szia Orsi,

köszönöm a választ, privátban írtam neked meg a választ. n.

29. Orsica (válaszként erre: 28. - Noedi)
2009. júl. 31. 07:48
Szia! Én 4 hete szültem az Uzsokiban a második lányomat ( az első is ott született). Frászban voltam az állapotok miatt, de nem volt vészes. Egyébként év végére, év elejére ígérik az átadást, úgyhogy ha jól számolom te már az új szülészeten fogsz szülni. A dokim azt mondta, hogy az ország legjobb szülészete lesz, mázlista vagy. Addig meg ki lehet bírni azt a pár vérvételt, igaz, ott nem mindig vannak a helyzet magaslatán, de túl lehet élni. Ki a dokid, ha megkérdezhetem?
28. noedi
2009. júl. 26. 11:58

Sziasztok, 7. hét végén járok, és pénteken voltam az első vérvizsgálaton+TORCH+EKG az Uzsoki kórházban.

Kicsit megszeppentem: az Uzsoki totál szét van verve, épp felújítják a szülészetet, káosz uralkodik.

Mivel eddig csak nőgyógyászati magánrendelésen voltam, és így nagyon nagy a kontraszt... :(

Ingerült, bunkó nővérek, undorító környezet, futószalagon megy a betegellátás, nulla emberség, nulla odafigyelés. A nőgyógyászom nagyon jó, de a kórház állapota, körülményei nagyon elvették a kedvem! Ti mit gondoltok? Van valakinek mostani/friss tapasztalata az ott szülésről?

Nagyon köszi!!!

27. Lucus (válaszként erre: 26. - Szisszó)
2008. ápr. 3. 11:34

Szia,


Igen engem is az nyugtat, hogy többetektől hallottam már, hoyg a vágás nem fáj és észre sem venni.


Kislányunk lesz, Fanni. Írok, ha megszületetett,...remélem hamarosan:-)))


Lucus

26. Szisszó (válaszként erre: 25. - Lucus)
2008. ápr. 2. 23:44

Kedves Lucus!


Köszi, szerintem is nagyon szép a lányom! De hát egy anya nem is láthatja máshogy!! :)) Holnap leszünk kéthónaposak! :)))


A gátmetszést én nem is éreztem, mondjuk én kértem EDA-t a vajudás alatt és szerintem egy kis hatása biztos volt akkor is.

Azonban fájás alatt történik a vágás és nem érezni. Az EDA-t a tolofájások kezdetekor leállították, sőt már előtte sem engedték beadni az újabb adagot.

Aztán mikor a baba megszületett, akkor kaptam egy nagyobb dózis EDA-t. Mondta is az aneszteziológus, hogy ne ijedjek meg, de pár órát nem fogom érezni a lábam. Így a lepény megszületését és a varrást egyáltalán nem éreztem.


Kívánom, hogy szép, komplikáció mentes szülésed legyen!

10 nap? Izgi, már bármikor jöhet!!

Lili 12 nappal előbb született a kiírt időpontnál! :)))

Majd írj, ha megszületett a baba! Fiú,lány?


Sziszó

25. Lucus (válaszként erre: 24. - Szisszó)
2008. ápr. 2. 11:38

Szia Szisszó,


Köszi a válaszod:-). Megnyugtatott, amit írtál. Örülök, hogy hamar jól lettél és remélem, hogy nálam is ilyen szerencsésen alakulnak majd a dolgok.

A méhről olvastam, hogy 4-6 hét, amire teljesen megnyugszik és visszatér az eredeti "kerékvágásba", a miatt nem is aggódtam, csak a gátmetszéstől félek, mint a tűztől, nem is tudom miért,...pedig a szüléssel kapcsolatban semmifélem belső gátjaim nincsenek, sőt már nagyon várom.


Egyébként még 10 napunk van hátra a kiírásig, már tűkön ülök:-)


Megnéztem az adatlapod. Gartulálok! Nagyon szép a Kisbabád:-)


Lucus

24. Szisszó (válaszként erre: 23. - Lucus)
2008. ápr. 2. 01:16

Szia Lucus!


Bocsi, hogy csak most írok, de vhogy nem vettem észere, hogy írtál. :(


Szóval én pár héttel a szülés előtt kérdeztem az orvosom, hogy mindenképpen vág-e? Ő azt felelte, hogy igen, mert jobb mintha szakadna és nyugodjak meg mert Ő nagyon profin vág és pár hét múlva nem is fogok érezni semmi.

Mikor oda kerültem akkor igaz, hogy másik orvos volt, de nagyon szépen vágott és én a szülés utáni 2.nap törökülésben ültem az ágyon, a dokim nagy meglepődésére :)))

Szülés után közvetlen meg mondta a doki, hogy nagyon szép maradt a gátam, mert csak pici lett vágva, mivel a szülésznő nagyon figyelt rám (a megfelelő időben történt így a vágás)!


Már kontrollon is voltam és minden OK!

Egyébként én kb. 1hét után mertem megnézni a gátam tükörrel, hát rosszabbra számítottam az biztos. Most pedig már semmi sem látszik. Amúgy a méhnek több idő kell a visszahúzodáshoz és a seb gyógyulásához!


Mikorra vagy kiírva?


Szisszó

23. Lucus (válaszként erre: 21. - Szisszó)
2008. márc. 19. 20:52

Köszi szépen az infókat!


Talán egy kérdésem lenne. Az egykik szerdai szülésfelkészítőn, küldön kihangsúlyozta a szülésznő, hogy minden esetben gondot fordítanak a gátvédelemre és csak akkor vágnak, ha elkerülhetetlen.


Nálad ez hogy volt?


Köszi előre is!

22. Donyta
2008. márc. 18. 06:37
A lányom is ott szült, és én voltam bent végig. Nagyon rendesek voltak vele(ünk) még munkám is akadt bent. Segíthettem a születés folyamatában, és amikor szabad volt a kezem mindent kameráztam. Feleslegesen nem szólnak, hagynak békében tevékenykedni, és ha mégis van valami, akkor is kedvesek.
21. Szisszó (válaszként erre: 19. - Lucus)
2008. márc. 17. 22:25

Kedves Luculus!


Ne félj rendes a személyzet a kórházban. A csecsemősök az első nap megmutatják,hogyan kell a babát tisztába tenni, a köldökcsonkot ápolni, szoptatni. Viszont kérdezni kell ha valamit nem tudsz vagy nem megy, mert maguktól nem járkálnak senki után!


Igen az EDA abszolut megrendelésre volt!!! Amennyiben szeretnél akkor javaslom, hogy járj utána, mert szerintem alapból biztos nem lesz!

Nekem nagyon megkönnyítette a szülést és biztos, hogy a következő babánál is kérni fogok!

Mikor beadták elmúlt minden fájdalom (még beszélgetni is tudtam a szülésznőkkel :) ), de a tolófájások előtt leállították, mert azokat érezni kell!


A szobákat illetően: Szülés után kérdezik meg az adott lehetőségek függvényében (foglaltsági állapot), hogy hová szeretnél menni.

Én egyágyasba mentem, annak az ára 10eFt/nap volt. A kétágyas: 6eFt/nap. A kórtermek (4-5ágyas) ingyenes.


Nem is írok most többet.... Kérdezz nyugodtan, ha valamit szeretnél még tudni :)

20. Szisszó (válaszként erre: 18. - Fürtöcske)
2008. márc. 17. 22:10

Az EDA-t én előre "megrendeltem" és ugyan nem volt biztos, de azért ott volt talonban. Szóval alapból tényleg nincs!

Egyébként nem az ügyeletes orvosnál szültem, hanem az én dokim által kijelölt helyettes orvosnál.

19. Lucus
2008. márc. 16. 20:35

Sziasztok,


Én április 12-re vagyok kiírva, szintén az Uzsokiban. Orvosom Dr. Kalocsai Géza, és Ő is azt mondta, hogy EDA-t rendelni nem lehet, legalábbis nem előre. Akkor van rá esély, ha van szabad aneszteziológusa a kórháznak, de azt előre nem lehet tudni. Simán lehet, hogy az Eda nálad a kapcsolatokon múlt anno.


Szisszó!

De jó lehetett, hogy csak Te szültél aznap! Nekem is első babám lesz, és remélem, hogy segítőkészek lezsnek a kórháziak,...egy csomó mindent még én sem tudok, félek esetlenkedni fogok.


Lucus

18. Fürtöcske (válaszként erre: 17. - Szisszó)
2008. márc. 15. 23:14
Gratulálok! :-) Megkérdezhetem h ki volt az ügyeletes orvos? Csak mert állitolag az Uzsokiban nincs EDA, bár annak idején én is kaptam :-),és ugy adta elő a dokim, mintha azt kizárolag az ő kapcsolatainak köszönhetném.
17. Szisszó (válaszként erre: 16. - Kismacko1016)
2008. márc. 15. 22:14

Szia, köszönöm az infót, de azóta már az én babám is megszületett! :) Nekem is nagyon jó tapasztalataim voltak! Még úgy is, hogy az én választott orvosom pont szabadságon volt és a helyettesénél szültem. Nagyon meg voltam elégedve a Járányi doktornővel, mind orvosilag, mind emberileg!!!

A 15 óra vajudás nem semmi! Nekem "csak" 8óra volt és a végén kaptam EDA-t is.

Nekem olyan szerencsém volt, hogy aznap csak én szültem! Senki nem volt se a vajudóban, se a szülőszobán. Azt az ágyat választottam, amelyiket csak akartam! A szobákkal is így voltam, végül az egyágyas 6-os szobát választottam. Nem bántam meg, olyan volt mintha szállodában lettem volna! :)))

2008. márc. 15. 16:14
szia!én is az Uzsokiban szültem tavaly októberben.nekem jók a tapasztalataim,pedig 15 órát vajúdtam!A szülésznő szuper volt,az orvosom is végig mellettem volt!Aznap nagyon sokan szültünk,szóval kellett a szülőágy másnak is,tehát nem pihizhettem ott a babámmal,de utánna végig velem volt a szobában!
15. koalax (válaszként erre: 14. - Szisszó)
2008. febr. 6. 01:10

Szia!

Igen vittem mellszívót,de nem vettem semmi hasznát.Csak akkor indult meg a tejem mikor már otthon voltunk.Biztos a császár miatt.De azt ráér a párod bevinni amikor már érzed hogy kezd megindulni.

A kórház pedig elviselhető,ha már megvan a baba úgyis vele leszel elfoglalva.Bár nekem erős bezártságérzetem volt,hozzád hasonlóan én sem voltam előtta kórházban.

Szóval ne aggódj nem lesz semmi baj,persze hogy egészséges lesz!:)Tudom így az utolsó időkben összefantáziál az ember mindenfélét.

Nem szokott keményedni a hasad?

2008. febr. 4. 14:48

Szia Koalax!


Igen, már én is azt szeretném, hogy itthon legyünk 3-asban a picivel!

Egyébként a kórház maga azért elviselhető?

Mondjuk én még sosem voltam kórházban, csak amikor megszülettem.

Remélem egészésges lesz Lili! Nagyon szeretném már látni!

Mellszívót vittél be magaddal a kórházba?

13. koalax (válaszként erre: 12. - Szisszó)
2008. febr. 4. 01:21

Hát igen..emlékszem az utosó hetekre,alig birtam cipelni a hasamat.Én sem tudtam aludni,bár az is igaz hogy bagoly voltam mindig is.:)

Köszi a dicséretet!:)A kislányod is édes..jó ultrahang képarca van!

Nálam programozott császár volt pont a kiírt napon.(farfekvéses maradt a Babó és nagy is volt)

A Csapó Csabánál szültem és hét napot kellett maradni.Alig vártam már hogy hazamehessek!!De normál szülésnél a 4.5.napon mehettek haza a többiek.

Igen mostanra már belejöttem a babázásba,de az első hónap elég kemény volt..az alvás mint elérhetetlen álom..De nem akarlak "megfélemlíteni"!Megéri abszolút!

Most megyek aludni,írjál és kérdezz nyugotan ha van kedved.Jóéjt!

2008. febr. 4. 01:07

Szió,


Köszi Neked is az infót!

Meglepett, hogy a kétágyasban is csak a folyosón lehet fogadni látogatót.

Én is oda szeretnék kerülni, ha lesz rá lehetőség.

Mondjuk nem is baj, ha ki kell menni a folyosóra, mert mondjuk az baromira zavarna, ha a szobatársamnál állandóan lennének. Akkor nem lehetne nyugodtan szoptani sem!


Megnéztem az adatlapod, nagyon édi a babád :)

Akkor Ő már 5 hónapos! Gondolom akkor Te már belejöttél a babázásba!

Nekem még nagyon sokat kell tanulni!

Már nagyon várom az én kis Lilikémet :)

Főleg, hogy már aludni is alig bírok. Most is a párom már rég alszik én pedig várom, hogy elálmosodjak.

A Gyarmati dokinál fogok szülni, ha minden igaz. Ugyanis most szabin van és csak 14-től elérhető. Én 19-re vagyok kiírva, de hát ugye ki tudja.....

Tényleg Neked a kiíráshoz képest mikor jött a pici? Kinél szültél? Hány napot kellett bent lenni?

Várom válaszod,

Szisszó

11. koalax
2008. febr. 4. 00:52

Szia Szisszó!Én is az Uzsokiban szültem szeptemberben.Császárral,ezért a papa nem jöhetett be de minden más esetben bent lehet.

Neked ez lesz az első babád?Mert nekem is első volt és a szoptatás megkezdésénél nagyon ügyetlenkedtem:(

Nem igazán voltak segítőkészek a csecsemősnővérek(na jó egy kivételével)...Az első három nap kivételével 2 ágyas fizető szobában voltam(baba végig velem volt),ez így elég kényelmes volt.A látogatókat csak a folyosón lehet fogadni.

De nemsokára te is meglátod!:)

Könnyű szülést kívánok!!

Kinél fogsz szülni?

10. Szisszó (válaszként erre: 9. - Genlips)
2008. febr. 2. 17:21
Köszi az infót, mostmár csak 2,5 hetem van hátra és minden kiderül :)))
2008. febr. 2. 16:05

Még egy korrigálás :) Persze nem éppen szülés közben fényképezhetett, hanem miután megszületett a baba, elvitték vhova (kivizsgálni, nem tudom) és az apja vele mehetett és ott készített róla egy-két képet.

Lényeg, hogy nem volt semmi kifogásuk. :)

2008. febr. 2. 15:35
Bocsi, persze az uzsokiban :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook