Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit vennétek kislányotoknak bölcsis ballagására? fórum

Ti mit vennétek kislányotoknak bölcsis ballagására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. júl. 23. 06:48

A kisebbik unokám most "ballagott" a bölcsiből. Kapott kis tarisznyát apróságokat a gondozónéniktől.


Egyébként semmit. Másnap ugyanúgy ment a bölcsibe.

67. Guruljka (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2017. júl. 23. 06:16

Hát nem?

A mi időnkben a gimis ballagás is inkább iskolai ünnep volt. Nem mindenkinek tudott kivenni apja-anyja szabit emiatt. Ott álltak sorfalat a lépcsőház,a folyosó két oldalán, míg mi körbekornyikáltuk a sulit...

2017. júl. 23. 06:13
Nálunk a bölcsiben nincs ballagás, csak az oviban.
2017. júl. 23. 05:36
Ha lenne gyerekem, semmit! Még a nyolcadikosra sem! Még szerencse, hogy elvégzi a 8 elemit bazz! :D
64. Guruljka (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2017. júl. 22. 20:23

Az a baj, hogy nagyon felfújják, és esztelen költekezés megy már itt is.

Nem értem, miért vesznek ovis ballagásra óriási virágcsokrokat, egy fotó kedvéért, a saját gyereküknek. (Hisz ugyan mit csinál az a kisgyerek egy szekérderéknyi virággal?)


Már arra is gondoltam, hogy az anyukáknak ez is egy alkalom, hogy felvegyék a koktélruhát a többi szülő nyilvánossága előtt.


A kicsiket az ünnepség előtt apró öltönyökbe öltöztetik, a kislányokon fehér harisnya, körömcipőcske. A legnagyobb melegben is.


Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de a kifőtt gyerekarcok, a nyűgös sírós hangok nem azt jelentik nekem, hogy éppen nagyon élvezik a dolgot, és hogy kényelmes az új lakkcipő.


Egy bölcsis jó esetben 3 éves. Vajon mennyire emlékszik majd vissza a bölcsire? Főleg ha jön a sok óvodai élmény, és egyre érik ő maga is?


Megsúgom: az én gyerekeim első születésnapját nem is ünnepeltük. A másodikra sütöttem tortát, de azt is csak úgy, talán a Nagymama kedvéért. Hálás voltam, hogy egészségben betöltötte az első évét, de nem tartottam még érettnek egy bulira. :D

2014. aug. 12. 18:24
Élő pónit, mi mást?!
62. bnedora (válaszként erre: 31. - Agitamas)
2014. aug. 12. 18:16
És ehhez ötlet kell? :-(
61. NomNom
2014. aug. 12. 17:22
Semmit. Legyen együtt a család, játsszanak vele. Sokkal többet ér mint bármi más. Egyébként sem fognak a 2-3 éves csemeték erre a momentumra emlékezni.
60. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 50. - Mkjudit)
2014. aug. 12. 17:08
...arra meg már a toronyórát lánccal:)
2014. aug. 12. 17:07
Bölcsis ballagásra venni ajándékot???? Jézusom...mi lesz ezekből a gyerekekből!:(((
58. Chelsey (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2014. jún. 17. 18:54

Nem az ünnepléssel van a baj(om), hanem a nagyok utánzásával. Minek kell kis felnőttes rendezvényt kerekíteni? Miért nem lehet ovis? Miért kell már a bölcsiben "ellőni a poént"?


Az nagyon jó, ha minden év végén van egy kis záróünnepség és akár ennek keretében elköszönnek a távozóktól. A családok meg mindenki a maga módján megünnepli.

57. emagdi (válaszként erre: 54. - Chelsey)
2014. jún. 17. 16:41

oviból már az én koromban (bazi régen:)) is volt ballagás. (bölcsire nem emlékszem)


szerintem ez is egy alkalom lehet az ünneplésre. miért ne? mi a baj abban, ha van egy kis rendezvény annak alkalmából, hogy a gyerek otthagyja azt az intézményt, ahova 3 évig járt?

jó, azzal lehet érvelni, hogy az óvoda elvégzése nem egy teljesítmény, vagy nem érdem. de azért lássuk be, a legtöbb főiskola vagy egyetem elvégzése sem akkora nagy kihívás :)

de ne menjünk ennyire messze: ilyen alapon az sem teljesítmény, ha a gyerek a bilibe kakilt végre, vagy hogy elkezdett járni stb (mert azért előbb-utóbb ez mindenkinek sikerül), mégis van róla legalább ezer fénykép, video, fészbuk poszt, és instant sms az összes családtagnak :))


tényleg nem értem, hogy mi a baj ezekkel a ballagásokkal?

2014. jún. 17. 16:38

Bölcsis ballagás?te jó ég...mifelénk már az ovisból is 3 napos sátras buli van...

Én semmit nem vennék....ennyi erővel minden csoport és osztály váltás után is el lehetne halmozni!

55. JUL17
2014. jún. 17. 16:25
Ha jót akarsz a gyermekednek és magadnak is akkor ne vegyél semmit.Nevetséges dolog a bölcsis ballagás.
2014. jún. 17. 16:21

Valami játékot, amivel tudod, hogy játszani fog.


Egyébként pont erről beszélgettünk valamelyik nap.


Teljesen nevetséges, hogy az ovisok és már a bölcsisek is "ballagnak".


A végén már talárt és sapkát is adnak rájuk, hogy hadd dobálják, hisz milyen jó buli (meg ki tudja, lehet máskor lesz-e rá alkalmuk).

2014. jún. 17. 16:09
Jézusom na neeeeeeeeeee!!!!! Nem tudom hova fajul ez a világ én semmit nem vettem pedig nekem is voltak bölcsisek ,sőt nem is vártam el senkitől.
52. Lia_ (válaszként erre: 49. - 7fb29bdf03)
2014. jún. 17. 15:54

Nem tőlünk függött.

De a szülőket sem kérdezték meg előtte, hogy legyen-e ilyen...

51. NOA
2014. jún. 8. 11:38
Bölcsőt, legyen mit kerülgetni otthon.
2014. jún. 8. 11:12
Az első ballagás, amire venni kell valamit az az érettségi, de manapság már az is alap...
2014. jún. 8. 09:20
Nem is tudtam van ilyen. Teljesen feleslegesnek tartom.
48. Lia_
2014. jún. 8. 09:05

Nem tudom máshol mi a szokás, de tesóm kisfiának csoportja pl. készült műsorral is: kis verseket, dalokat adtak elő. Ő rajzolta hozzá a meghívót.:)

Ilyen esetben én drasztikusnak tartanám a "semmit", szerintem egy könyv vagy játék simán belefér.

Én is egy szép képeskönyvet adtam, és csináltam hozzá egy figurás könyvjelzőszerűséget, amire ráírtam, hogy mikor-mire-kitől.

47. emagdi
2014. jún. 7. 14:29

most miért ne kaphatna ajándékot?


szülinapra, névnapra is kapnak a gyerekek is, még az egész kicsik is, akiknek aztán tényleg semmire nincs szükségük. akkor egy 3 éves gyerek miért ne kaphatna valamit az alkalomból, hogy elballag a bölcsiből?


gondolom valami játékot, vagy amit szeretne :)

2014. jún. 7. 14:22

[link]

Mondjuk ez már óvodai ballagás

45. grizus
2014. jún. 7. 06:47

Bölcsis ballagás, nekem is eszem megáll!

De ha muszáj, vegyél neki egy szép hajcsatot.

44. 88b949fee3 (válaszként erre: 40. - Tamtamano)
2014. jún. 7. 00:02
Igaz.
43. hjaniko (válaszként erre: 39. - Tamtamano)
2014. jún. 7. 00:00
Egyetértek:)
2014. jún. 7. 00:00
Csokoládét és egy csokor virágot.
2014. ápr. 20. 19:19
a kérdésre válaszolva: minden gyerkőc bölcsis ballagására tőlünk -felnőtt méretű- minőségi ágyneműhuzat szettet kapott (lányok hello kitty-t, fiú Pókembert- ez akár örök élet....jó emlék, szeretik nagyon
2014. ápr. 20. 17:42
Habár... jobban átgondolva.. egy saját lakást vennék neki! Ott aztán tarthatja a vadabbnál vadabb bölcsis ja, nem Ovis zsúrokat...
2014. ápr. 20. 17:38
Semmit!Felesleges rongyrázás!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook