Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pótfelvételi 2012 valaki? Edutus(MÜTF), Wekerle, Tomori... fórum

Pótfelvételi 2012 valaki? Edutus(MÜTF), Wekerle, Tomori... (beszélgetős fórum)


2012. aug. 7. 19:44
Pótfelvéltelizik idén valaki? :)
2012. aug. 1. 15:24
Senki aki az adott iskolákban végzett? Nincs nagy tolongás :(
2012. aug. 1. 11:32
*bocs az elgépelésekért!
2012. aug. 1. 11:32
Egyébként az előző végzettségem ELTE-ről származik, ha ez számít valakit, és ha tényleg a név a léyneg, onnan is van valami...Szerintem egyébként nem kellene számítania, bár tény hogy az oktatókkal meg voltam elégedve, ettől függetlenül én magam is tapasztaltam hogy nem minden az, ha valaki ott végez.
2012. aug. 1. 11:28

Adri111 Áh, a műszaki végzettségek tényleg távol állnak tőlem, illetve akkor újra kellene érettségiznem fizikából esetleg, azt már nem biztos hogy bevállalnám.Nem is lennék túl hiteles ha műszaki területre mennék :) de köszi


virus2008 Nem akarok diákhitelt felvenni, illetve maximum az első felévre, a többit a fizetésemből tenném félre.Szerintem az hogy találjak olyan munkáltatót aki kifeizeti a tanulmányaim...ezret talál aki készen végzett.Szóval ilyenekbe nem ringatom magam, csak picit több esélyt szeretnék bármire is. Persze még fontolgatom erősen.Jó lenne találni valakit aki járt valamelyik ilyen intézménybe, ő mit mond.

8. virus2008 (válaszként erre: 5. - Sütilány)
2012. aug. 1. 11:20
Talán ha találsz olyan munkáltatót aki érez valami jövőt benned ki tudja perkálni a tandíjadat.Ha pedig nincs annyi kereseted, diákhitelt leszel kénytelen felvenni.Ha ez se, akkor semmi nem marad.
2012. aug. 1. 11:16

És esetleg műszaki terület? Az azért egy darabig még egész biztos álláslehetőségeket tartogat.

(Most nem azt mondom, hogy feltétlenül BME gépészmérnök, de akár az is.)

6. virus2008 (válaszként erre: 1. - Sütilány)
2012. aug. 1. 11:15

Hát ha rám hallgatsz, akkor igen tanulj valami más.De ha lehet ne marketinget meg kommunikáció és társait, meg mégegy "könyvtárszakot" :)

Kereskedelem, gazdasági irány talán jó lenne neked,én Corvinust ajánlom,azzal bárhova bármikor...


Megmondom őszintén nem tudom mik ezek amiket felsoroltál.


bár szerintem egy éles váltással jobban járnál, pl egy mérnöki diplomával.


Amúgy ha dolgozol nem okoz problémát egy költségtérítéses képzés elvégzése, meg ott van a diákhitel.De egy biztos ez egy komoly döntés...


okj meg felejtős, nem ér semmit, kb mint az érettségi.Már mindenhova diploma kell,lassan a takarítónak is az lesz.

2012. aug. 1. 11:11
Kedves Adri111!Köszönöm a véleményedet!Sajnos manapség nem nagyon van tuti munkát adó szakma.Talán az ápoló, dehát tudjuk jól, az most nem igazán egy vonzó terület, bár én nem bírom a vért és a tűket, szóval nem is nekem való. Annyi a szerencsém hogy dolgozom, és minden meló jó valamire, illetve mostmár tudatosabban választanék, de egyszerűen tényleg örülök ha 130at össze tudok kaparni egy félévre, nem hogy 200 körül-felett sajnos. Nem is tudom mi nem telített, akár mire gondoltam ,mindig az vetett vissza,hogy dunát lehet rekeszteni belőlük. Mindenből.Szerintem inkább munkahely nincsen elég, de ettől még tudom hogy könnyen csöbörből vödörbe eshetek ezekkel sajnos.
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Adri111)
2012. aug. 1. 11:10
ja azt nem tudtam, hogy indítottak állami képzéseket, eddig nem indítottak.
2012. aug. 1. 11:10

A legszarabbakat válogattad össze :-D

Pótfelvételin meg csak költségtérítéses van, a szakok amiket írtál csak akkor jók, ha van ismeretséged ilyen körökben, beszélsz 2 nyelvet és nagyon penge vagy. Ezek a divatszakok most, boldog-boldogtalan ezeket végzi el, aztán majd csodálkoznak, ha telített a piac és nem találnak munkát

2012. aug. 1. 11:07

Szia

Nem éppen a kérdésedre válaszolnék elősorban, de kicsit úgy érzem hogy cseberből vederbe esnél. A gazdasági szakokon azért vették el az államilag támogatott helyeket, mert nincs szüksége az országnak ennyi gazdasági szakemberre. Még egy Corvinusos diplomával is vannak ismerőseim akik képtelenek elhelyezkedni, NYME gazd menedzsmentes is van. Persze olyan is akinek szerencséje volt. Mivel a 2. diplomaként fizetősen fogod mindenképpen elvégezni, én a helyedben olyant választanék, amivel tuti lesz munkám.

2012. aug. 1. 11:01

Sziasztok!


Van még rajtam kívül valaki aki fontolgatja a felvételit? Milyenek ezek az intézmények? Nekem sajnos bölcsész végzettségem van(tanulni azért kellett),de nem sokra elég,már ami az elhelyezkedést illeti, bár van munkám, szeretnék tovább lépni.Magyarul most olyan mintha érettségim lenne csak.Szakmát magyarországon egy nőnek nem nagyon lehet tanulni(eü asszisztensek,fodrász,kozmetikus, szakács,cukrász, pincér kb itt ki is merült), az okj-t is semmibe nézik, olvasgattam, állást sem nagyon lehet vele találni.Pontom lenne jobb nevű intézményekbe is( 410- 420 kb), de sajnos ezt már csak költségtérítésesen végezhetem, és pénzem nemigen van rá, így is nehéz lesz kigazdálkodni a tanulást, attól meg egyenesen rettegek el tudom-e végezni. A látszattól eltérően szerintem ott is ugyan úgy kell tanulni, és az oktatók egy része úgy sejtem más intézményekből jár át oktatni. Valamit muszáj kezdenem magammal, megéri levelezőn elkezdeni valamelyik szakot? (gazd&men vagy keresk&mark) Úgy vélem ha az ember tud és akar, talál előbb utóbb munkát akkor is ,ha kevésbé neves oktatási intézményben végzett,viszont a semmitől egy "ilyen" diploma is többet ér.Ti hogyan látjátok?


Jó lenne ha valaki írna, aki ténylegesen valamelyik adott intézménybe jár, vagy használható, értelmes tanácsot tud adni, esetleg ismer oktatókat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook