Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaszűkület megoldása krémmel? fórum

Fitymaszűkület megoldása krémmel? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Momo79 (válaszként erre: 32. - Hajnalka04)
2012. aug. 31. 00:12

Szia!

Mi advantan krémet kaptunk, és 4 hétig kellett vele kennünk naponta egyszer (este). Amíg várakoztunk beszélgettem más anyukákkal is, de kb. 5 féle krém neve hangzott el, szóval nagy a választék. De ezek receptköteles készítmények, így szerintem aki felírja tudja, hogy kinek melyik lehet a jó!

2012. aug. 30. 21:20
Nálunk sincs teljesen feljőve még a bőr, és ahogy észrevettem: rövid és letapadt a fiam fitymaféke. Ezt mivel lehet gyógyítani?
32. hajnalka04 (válaszként erre: 26. - Momo79)
2012. aug. 30. 21:09
Megszeretnm kérdezni hogy milyen krémet használtatok?
31. Momo79
2012. aug. 28. 22:19

Sziasztok!

Ma voltunk a fiammal kontrollon, teljesen rendbe jött, már nem is kell visszamennünk! Nagyon örülök és bárkinek merem ajánlani a Heim Pálban Merksz Miklós főorvos urat! Szerintem nem csak szakmailag, hanem emberileg is a legjobb orvos!

30. homern (válaszként erre: 29. - Momo79)
2012. aug. 16. 11:01
a fiamnak sem jön vissza magától,majd alakul szerintem.
29. Momo79
2012. aug. 15. 00:04
Csak azt szeretném kérdezni, hogy bár hátra lehet húzni a bőrt teljesen, de ott kicsit megszorul, minimális segítséggel visszajön. Ez az állapot még javulhat?
28. homern (válaszként erre: 26. - Momo79)
2012. aug. 9. 22:59
ha rendszeresen hátra van húzva elvileg mostmár nem lesz gond,örülök,hogy így alakult :)
27. homern (válaszként erre: 25. - Leszpozitiv)
2012. aug. 9. 22:59

elnézést,hogy nem válaszoltam,nem vettem észre,hogy érkezett hozzászólás az enyémre :S

egy szabolcsi kisváros házidokija csinálta,azt mondta hogy megpróbálja ahogy ő szokta,de ha úgy látja repedne ha tovább húzná stb akkor marad a sebész.szerencsére nagyon ügyesen megoldotta,még én sem hallottam korábban hogy így is sikerülhet.annyi rémhírt hallottam a felrántott majd hegesen visszaszűkült esetekről,hogy eléggé hezitáltam megengedjem-e hogy próbálkozzon :S

26. Momo79
2012. aug. 9. 22:51

Sziasztok!

Nagy az örömöm, bár nem szeretném elkiabálni!!!

Azt hiszem segíteni fog a krém nekünk is. 1 hete kenjük és már hátra lehet húzni a kukacán a bőrt, teljesen. Remélem ez már nem változik (rosszabbra)!

25. leszpozitiv (válaszként erre: 24. - Homern)
2012. aug. 3. 15:28
Hol csinálták? Csak mert ilyen "kíméletes" hátrahúzást még nem hallottam. Érdekelne, köszi
24. homern
2012. aug. 1. 23:06

Az én fiam most 2,5 éves.Picikorában semennyire sem lehetett hátrahúzni,azt sem láttam honnan jön a pisi ,de mivel szép íve volt a sugárnak nem foglalkozott vele senki.1,5 éves kora után kezdtem el picit fürdés alatt megmozgatni neki.Nemrég még csak annyira lehetett,hogy láttam,azért van ott valami,de tényleg csak egy pöttyöt.

Megmutattuk az én gyermekorvosomnak ,azt mondta elég szépen le van tapadva,érdemes lenne kezdeni valamit vele,nem érti a másik doki miért nem foglalkozott vele.(meg sem nézte,hiába mondtam).


Lefektettük a hátára a picurt,és szép lassan jobbra-balra ,közben lefelé tolva elkezdte hátrahúzni neki.Egy kis szakaszon akadt el a dolog,de utána egy pillanat alatt szépen hátracsúszott.Nem vérzett be,2 napig fájt a pisilés neki.kb 1 hétig kellett nekem itthon hátrahúzni és bekenni betadin kenőccsel.Még most is hisztizik kicsit 2 hónap után ha hozzányúlok,de már nem fáj neki.Én örülök,hogy megcsinálta a doki,korábban sokszor pirosodott be a kukija vége,azóta nincs ilyen.

23. Bcicus (válaszként erre: 20. - Momo79)
2012. aug. 1. 22:45
Én mindig próbáltam húzni, de neki eleinte egyáltalán nem lehetett tűszúrásnyi lyuk volt csak rajta. Pár hét után már teljesen hátra lehetett húzni.
22. Momo79 (válaszként erre: 6. - 3da688d0af)
2012. aug. 1. 22:22
Meg tudnád mondani, hogy hol és ki csinálta?
21. Momo79 (válaszként erre: 13. - Sara1986)
2012. aug. 1. 22:18
Abban igazat adok, hogy a szteroidos krémek használatának rengeteg komoly mellékhatása van. Viszont egy műtétnek (altatásban) is komoly kockázata van. A rutinműtét-duma nagyon jó, egészen addig amíg nem a Te gyerekedről van szó! Az enyémet 10 hónaposan műtötték, más problémával. A doki előadta a szokásos "nyugtató" szövegét, amit én el is hittem, mert mi mást tehettem volna. Ebben kb. fél órás tortúráról beszélt (beviteltől-kitolásig). 1,5 óra elteltével hozták ki, addigra remegtem az idegességtől. A műtő ajtótól kb. 20 méterre áltam, de amikor kitolták hallottam, hogy hogyan veszi a levegőt! Szabályosan hörgött!!! Na ezt nem kívánom senkinek!!! És ez az, amit nem szeretnék még egyszer átélni, de másnak sem kívánom! Az én gyerekem pont beleesett abba a kevés százalékba, akiknél mindez előfordul. (Légcsőgörcsöt kapott, intubálni kellett!)
20. Momo79 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2012. aug. 1. 22:08
Remélem nekünk is megoldja! Erről a krémről már hallottam, nekünk nem ezt írták fel, de hát csak nem mondhatom meg egy jó nevű gyermekurológusnak, hogy mit írjon fel! (Sajnos). Bár gondolom, hogy nagyjából ugyan olyan hatóanyaggal rendelkeznek és úgy tudom, hogy minden erre a célra használt krém szteroidos. Hadd kérdezzem meg, hogy amikor bekentétek hátrahúztátok a bőrt (ameddig lehet), vagy csak tettetek a fütyi végére krémet? Köszi a hozzászólásod, akkor már csak bíznunk kell!
2012. aug. 1. 17:20
Lányok most úgy megnyugtattatok,nekünk is van a kisfiammal ilyen gondunk de akkor nem aggódok annyira. ő is húzogatja a vízbe.Remélem nekünk is feloldódik a szűkület ,ha nem viszem én is dokihoz.
2012. aug. 1. 16:38

Az én kisfiam is 1éves múlt neki is van szűkülete de szépen pisil,nincs vele probléma.

Azt mondta a dr.nő hogy iskolás korig nem probléma.

Szóval én nem idegeskedem.


Amúgy tényleg nem szabad picibabának húzogatni!

2012. aug. 1. 15:18
Sziasztok! Kisfiam 6 múlt, félig le van még tapadva a bőre. éve mutattuk urológusnak, azt mondta, ne tegyünk semmit, majd felválik. De nem. Tartok tőle, hogy már nem is fog. Van tapasztalatotok, hogy milyen amikor a doki kézzel megcsavarja (ilyesmit hallottam), hogy elváljon a bőr?
16. Bcicus (válaszként erre: 13. - Sara1986)
2012. aug. 1. 13:16
igen az. ezért kell nagyon óvatosan használni.
15. nyecsus (válaszként erre: 8. - Noozimanoo)
2012. aug. 1. 08:08

5 hetesen nem szabad még húzogatni!!!!!!!!!!!

Ha esetleg felszakad, úgy fog ordítani a fájdalomtól, mint a sakál! Ilyen picikének még nem szabad bántani, persze hogy picike a lyuk...olyannak kell lennie!

Ne csináld, mert nem teszel jót! A védőnő is lehetne egy kicsit okosabb!!

14. nyecsus (válaszként erre: 13. - Sara1986)
2012. aug. 1. 08:03

Szia!

Nálunk a betúrósodó váladéktól gyulladt be a kuki, mert nem mertem húzogatni, mert fájt neki. Elmentünk orvoshoz, ő kitisztította óvatosan, és beecsetelte neki. Azt mondta, hogy a fürdővízben kell húzogatni és akkor nemfog neki fájni. Mi így is tettünk, és szépen megszűnt magától a szűkület, kb 2 éves korára. Ma már nagyfiú, 5 éves múlott, és egyedül mossa.

13. sara1986 (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2012. aug. 1. 07:56

elocomot? Jesszusom! az egy szteroidos krém, agyonütném, aki felírta :(


A szűkület normális a kisfiúknál. Nem véletlen, hogy majdnem minden kisfiúnak szűkülete van, ez tartja távol a baktériumokat. Hagyni kell, hogy maguknak húzogassák, nem fog egyéves korukra eltűnni, de még kétévesre sem. Manapság megműtik addigra sajnos :( Pedig háromévesen kezd el csak az a váladék termelődni, ami segíti a folyamatot. Ha erővel felhúzzuk és megértjük, ott le fog tapadni és később nagyon nehezen válik fel a heg miatt. Én a fiamét hagyom, néha fürdés után olívaoljjal megmozgatom neki. Akkor rendellenes, ha nem tud pisilni tőle vagy begyullad.

12. Bcicus (válaszként erre: 9. - Addry)
2012. aug. 1. 07:12
enyém 1 évesen kapta a krémet és még javába pelusos-
11. Bcicus (válaszként erre: 4. - 107da09275)
2012. aug. 1. 07:11
Hát pedig igen csak időszerű lenne. A krémet is a doki írhatja fel és ő látja elég lesz e.
10. Bcicus (válaszként erre: 8. - Noozimanoo)
2012. aug. 1. 07:11
5 hetesen még ne csinálj vele semmit, ilyenkor az még normlis. 1 évesen kell megnézetni ha gond van akkor majd foglalkoznak vele.
9. addry (válaszként erre: 8. - Noozimanoo)
2012. aug. 1. 07:09
Mi is így jártunk , míg pelenkás nem foglalkoztak vele.Ha egyenesen pisil,nem gennyesedik a váladéktól akkor hagyni kell.Ha elhagyja a pelust akkor kell,de lehet a vélemény gyerekorvos függő.Én csak azt nem értem krémmel mért nem lehet addig is próbálkozni.
2012. aug. 1. 06:57

Sziasztok!

Nekem 5hetes a kisfiam, de már most sejtem, hogy gondok lesznek... Annyira pici az a lyuk, amin át hátra kellene húzni, hogy csak csúszkál jobbra-balra a hegyén, de hátra egy mákszemnyit se jön. A védőnő is mondta, hogy próbálkozzunk, mert baj lehet még belőle. Mikor édremes ezzel dokihoz vinnem?

7. addry (válaszként erre: 4. - 107da09275)
2012. aug. 1. 06:56

Szia!

Mi most voltunk megint dokinál, 4 évesen közlék jöjjünk vissza 1év múlva ,akkor egy fiatal doki mondta ne erőltessük mert lelkileg traumát okoz neki.Most 5 és félévesen amennyire lehet,felkészíttettük rá mi fog történi vele.Ügyesen hagyta magát vizsgálni egy időseb doki volt orvostan hallgatókkal ,és közölte ez az eset amikor szültet szűkület.És felírta a Locoid Lipocream 1mg krémet.

2012. aug. 1. 06:51
Mi is elocomot használtunk a nagynál. A picinek annyira szűk volt, hogy 1 évesen egy nagyon ügyes doki bácsi ambulánsan megoldotta 5 perc alatt.
2012. aug. 1. 06:40
Nekünk nincs fitymaszűkület, viszont gyakran piros a pisilője, pedig a napi fürdést sosem hagyjuk ki, erre is jó az a krém...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook