Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos kisfiam retteg a hintától. Valaki tapasztalt hasonlót? fórum

20 hónapos kisfiam retteg a hintától. Valaki tapasztalt hasonlót? (tudásbázis kérdés)


20. kiandi (válaszként erre: 18. - Boszorkánylepke)
2012. aug. 1. 15:32
Igen, ebben az esetben biztos jó hatással volt rá a nagyi játékossága. :-)
19. kiandi (válaszként erre: 9. - Filemon79)
2012. aug. 1. 15:29

Igen, a mi esetünk is nagyon hasonló. Ma említett egy újabb dolgot Anyósom. Amikor tegnap elhúzta a szobában a függönyt, akkor hátrált a Kisfiam és majdnem elkezdett sírni.

Én is tudom, hogy ez nem hiszti volt, mert azért egy anya ezt már alapból meg tudja állapítani. Félelmében, szinte rettegve sírt. :-( Egyébként bátor, vagány kis srác, nem fél senkitől és eddig semmitől...

2012. aug. 1. 15:28

Az én másfél éves unokám is messze ívben elkerülte a játszótéren és a lakásban lévő hintát is. Egyáltalán nem erőltettük, még addig sem jutottunk,hogy beleültessük, csak nézegette. A lakásban is csak a játékmackó hintázott. :)

Aztán felfedeztem egy játszótéren olyan hintát, ahol két hinta van egymás mellett, az egyik kisgyereknek való, biztonsági hinta, a másik nagyobbaknak, amire én is rá tudtam ülni. Egy alkalommal vígan hintáztam, unokámnak nagyon tetszett, a második alkalommal már Ő is hintázni akart, azóta imádja a hintákat. Lehet, hogy ehhez éppen az kellett, hogy lássa milyen jól érzi magát a nagymama - vén fejével - a hintán. :)))

17. kiandi
2012. aug. 1. 15:23
bocs: gyerekek
16. kiandi (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. aug. 1. 15:23
Ritkán nézünk tévét. Néha délelőtt vagy este felé bekapcsoljuk, de csak mesecsatornák mennek. Na de pl. abban az idétlen Spongya Bob-ban (amit én amúgy bírok) is vannak a gyereke számára félelmetesnek tűnő dolgok... Sosem tudni, most már erre is jobban fogok figyelni.
15. kiandi (válaszként erre: 7. - Gemi_dunus)
2012. aug. 1. 15:19
Nem, egyáltalán nem erőltetjük. Amikor ez az eset történt, csak ott álltunk egy kerti hinta mellett. Nem szoktam még megkérdezni sem tőle, hogy akar-e hintázni, mert nem érdekli. Ráadásul elég talpraesett gyerkőc, ha valamit akar, tudtunkra adja. Nem emlékszem, hogy bármi ráesett volna vagy hogy kiesett volna valamiből.
14. kiandi
2012. aug. 1. 15:13

Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólásokat! Most az jutott eszembe, hogy kb 1 hónappal ezelőtt permetező repülő szállt el többször is felettünk. Éppen kerékpároztunk, még meg is álltunk megnézni, mert eleinte tetszett neki. Viszont amikor nagyon közel szállt felettünk, félelmet láttam rajta. Utána többször (főleg lefekvéskor) emlegette hogy "brü-brü" és mutatott felfelé. Talán ezzel van összefüggésben...

Egyébként olyannyira nem erőltetjük, hogy nekünk nincs is hintánk az udvaron, csak csúszda, homokozó stb. Bent a lakásban volt, mert szerette régebben, de már jó ideje nem használtuk, mert nem akart bele ülni. Eddig nem volt gond, mert kikerülte, figyelmen kívül hagyta, ha hinta közelében voltunk. De most megijesztett ezzel a kétségbeesett, hosszas sírással. :-( Remélem nem lesz gond ebből a későbbiekben.

13. Blaza2
2012. aug. 1. 14:23

A lányom 18 hónaposan elkezdett sírni a hintában, utána 4 hónapig a hinta közelébe sem lehetett vinni. Aztán egyszer csak szólt, hogy hintázni akar. Azóta nem bírom kiimádkozni belőle :)

Nem kell ezen idegeskedni, előfordul hogy ilyen korban megijednek valamitől, idő kell nekik mire újra megbarátkoznak vele. Én nem erőltettem, néha megkérdeztem akar-e hintázni, ha nem akkor nem...

12. Gemi_dunus (válaszként erre: 9. - Filemon79)
2012. aug. 1. 09:08
Szia, pszichológust nem ajánlom, mert valszeg nem oldodna meg a probléma. Amit ajánlok hogy kérdezd meg tőle miért fél tőle. Mire emlékezteti. Én volt hogy úgy kezeltem hogy ugyanazt csináltam vele mint amitől fél csak sokkal kisebb mértékben. Itt arra gondolok, hogyha a széltől fél, akkor belefújsz az arcába gyengéden és megkérdezed, hogy most is fél tőle? aztán legyezheted is, hogy mutaasd van erősebb is. Beszéltesd ki belőle mitől fél az ingyen van :)
11. Filemon79 (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2012. aug. 1. 06:53
Nem nézünk ilyesmit, még mi, felnőttek sem, nemhogy a gyerek. De azt látta, hogy a párnát a hintaágyról lesodorja a szél, azóta van ez. Eleinte nem lehetett kint maradni vele a játszótéren sem, ha fújt a szél. Most már "csak" a nagyobb széltől, benti légmozgástól retteg. Olyasmiket kérdezget, hogy elvihet-e a szél egy embert...? ... egy házat...? ... egy akármit...? Van-e olyan, hogy kitörik egy fa a széltől? Sokat beszéltünk már vele erről, mikor kánikula volt, felhívtam rá a figyelmét, hogy "Ugye, milyen jó a szél? Milyen kellemesen hűsít bennünket?" Azt is elmondtam, hogy a szél segít kiszárítani a földet az eső után, hogy előbb játszhasson a fűben, hogy a szél elviszi a virágport, meg a magokat, hogy jövőre is nyílhassanak virágok... Próbáltam neki sok jót mondani a szélről, oldódott is a félelme, de a szellőztetéssel még mindig gondunk van. Nem tudom, meddig várjunk, el fog-e múlni magától, vagy jobb, ha szakember beszél vele.
2012. aug. 1. 06:40
azt írod hogy a lengő mozgó dolgoktól fél, vagyis nem konkrétan a hintától.próbálj meg beszerezni egy kellemes hangú szélcsengőt, az hátha megtetszik neki. a 3,5 évessel pedig meg kell beszélni ezt az irreális félelmet és megnyugtatni. nem látott véletlenül tornádós katasztrófa filmet? az is bele játszhat
9. Filemon79 (válaszként erre: 4. - Kiandi)
2012. aug. 1. 06:17

Nem lehet, hogy magától a mozgó tárgytól fél?

Az én lányom már 3,5 éves, és nemrég kezdődött nála ilyesmi. Nyár elején elkezdett rettegni a széltől. Nem történt semmi különös, nem kerültünk viharba, stb. Anyósomnál egyszer a hintaágyról egy nagyobb széllökés ledobta a párnát, és ő ezt látta. Azóta egyre fokozódik a félelme a széltől, ha a lakásban egy kis huzat keletkezik, vagy a szél megmozgatja a függönyt a nyitott ablaknál, őrjöngve sír, hogy csukjunk be mindent, mert kiviszi a tárgyakat a szél. Hangsúlyozom, hogy szó nincs nagy szélről, vagy nagy huzatról. És hiába okos, mindent meg lehet vele beszélni, ettől retteg és nem fogadja el, hogy a szél természetes jelenség, nem kell tőle félni.

Talán ilyesmi lehet a kisfiaddal is. Én bevallom már gondolkodom pszichológuson, mert volt, hogy idebent meg lehetett fulladni, és nem tudtam még szellőztetni sem tőle, annyira sírt. Ja, és nála sem hiszti, hanem félelem.

8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Gemi_dunus)
2012. aug. 1. 00:25

Nekem is ez jutott eszembe...

Lehet, hogy attól fél, hogy valami ráesik. Láthatott ilyet pl. akár a tévében? (Én nagyon haragszom az ilyesmiért nálunk, mert Felem válogatott baromságokat szeret nézni, és az sem érdekli, ha a gyerek is nézi, igaz, nap közben csak a lájtosabb verziókat.)

2012. aug. 1. 00:16
Sok mindentől lehet. Nekünk se akartak egyből ráülni sőt. Szerintem ne erőltesd semmiképpen. Majd megszokja a látványát. Nem volt régebben olyan eset, hogy valami himbálódzott vele vagy felette és ráesett vagy kiesett belőle?
6. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 4. - Kiandi)
2012. aug. 1. 00:08

Valami miatt nagyon fél tőle akkor. Nem látott olyan, hogy egy másik kisgyerek kiesett belőle, és ezért fél?

Keresgéltem, és megtaláltam egy anyuka kérdését, akinek a kislánya kezdett el félni a hintától. Azt írta rá a doktornő, hogy a belső fül érzékenysége okozhatja, mert az érzékeny a kül. mozgásokra. Hát, nem tudom, segítettem-e. De ezer más oka is lehet. Én a mérleghintát utálom, ha rá kell ülnöm, rosszul vagyok és félek. De szerintem el fog múlni nálatok ez.

2012. júl. 31. 23:54

Az enyém sem szereti, még úgy egy éves kora körül imádta, aztán egyszer csak megutálta, pedig nem történt semmi tudtommal. Most, 3 éves kezdi próbálgatni, ami annyit tesz, hogy hajlandó néha-néha ráülni picit.

De nálatok akkor a függő dolgok zavarják...

2012. júl. 31. 23:47

Ma vendégségben voltunk, ahol pár perc ott lét után a teraszon meglátott a Kisfiam egy gumicsónakot, ami fel volt akasztva és himbálózott, ahogy hozzá értem. Erre elkezdett nyafogni, sírni, majd hisztizni a csónakra mutogatva. Levettük, azt hittük bele akar ülni, de nem. Visszatettük, úgy sem volt jó. :-( Aztán kimentünk a kertbe játszani és ott folytatódott az ordítás, amikor meglátta a gyerkőcök hintáját. Vígasztalhatatlan volt, ezért azt is levettük...feltettük... de sehogy sem volt jó, csak sírt-sírt. :-( Végül hívtam Páromat, jöjjön értünk, mert nem nyugszik meg a Kisfiunk. Egyszerűen nem lehetett megvígasztalni, úgy sírt, hogy szakadt róla a víz, látszott, hogy nem hiszti, hanem fél. :-(((

Aztán később Anyósoméknál is odamentünk a kertben a hintához, ordított megint. Délután itthon a függő ajtódíszt ahogy véletlenül meghimbáltam, megint sírt. Aztán a szomszédban a szélcsengőtől és a függő cserepes virágtól is, ahogy megmozgattuk akkor már kíváncsiságból, hogy mit reagál rá. Este felé kimentünk a játszótérre, de haza kellett jönni, mert amikor elkezdtek a gyerekek hintázni, megint sírni kezdett. :-(((

Remélem ez csak valami átmeneti fóbia nála, egyszerűen nem tudom mi ez, sosem erőltettük a hintázást, nem esett ki belőle vagy ilyesmi. :-(

3. kiandi (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2012. júl. 31. 23:43
Természetesen nem kényszerítjük rá, mindjárt leírom bővebben, mi történt.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Kiandi)
2012. júl. 31. 23:41
én se szeretem, ha pl hintaágyazok akkor éjjel mozog velem az ágy és szédülök meg hányingerem van, szal ne kényszerítsd szerintem rá:D
2012. júl. 31. 23:40
20 hónapos kisfiam retteg a hintától. Valaki tapasztalt hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook