Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ausztriában élő kisgyerekesek, ha tudtok segítsetek! fórum

Ausztriában élő kisgyerekesek, ha tudtok segítsetek! (beszélgetős fórum)


6. duffy (válaszként erre: 5. - Gbabi50)
2012. szept. 25. 08:23
Szia Gabi!Mi Zirlben élünk Tirolban,itt van egy ismerősőm.Neki havi kb.12-13 napot van ott a pici napi 5-6 orát és 190 eut fizet.
2012. aug. 5. 22:28
Szia Szoszilvi81,erdekelne hogy a Tagesmutter menyit ker egy honapra es hany orat vigyaz naponta?Koszi,gabi.
4. orsi0613 (válaszként erre: 3. - Szoszilvi81)
2012. aug. 1. 09:38

Köszi, legalább van egy képem. Igazából Anyáék élnek Tirolba, és ha úgy alakulna akkor oda szeretnénk átmenetileg kijutni. Én nagyon szeretnék dolgozni. A délutánokat még meg is tudnánk oldani.. Akkor mindenképpen utánajárok a faluba, ahol laknak, hogy mi hogyan van. Sejtettem, hogy elég erős anyagi vonzata van, de hát ez van, nem tud mit csinálni az ember lánya. Még mindig jobb mint otthon..sajnos!

Ha valakinek még van tapasztalata szívesen fogadom.

2012. júl. 31. 22:14

Város/falu-ovitól függ, hogy meddig vannak nyitva illetve mennyire telítettek.

Kärntenben egy kisvárosban laktunk 5 éves kortól kötelező ovi, ott 7-15-ig volt nyitva, de délben a gyerekek 90%-a hazament. A kisebbik fiamat beirattam még 2 évesen, de csak 3,5 korában vették fel. Időközben elköltöztünk egy másik megyébe. Ez már nagyobb város, itt 7-17-ig van ovi, mivel már ovis volt így könnyebben vették fel, igaz szerencse is kellett hozzá, hogy volt szabad hely. A bölcsibe szerintem nehezebb bekerülni. Az óvodában nem követelik, meg hogy dolgozz, a bölcsiről nem tudok nyilatkozni, mert mi nem jártunk.

Kärntenben 90 euró volt a havidíj (8-12.30), ebben nincs étkezés. A tízórait neked kell csomagolni, az ebédért pluszba kell fizetni.

Burgenlandban 90 euró délutánig, plusz szokott lenni anyag költség 5 euró havonta, itt ugyanúgy a tízórait nekünk kell csomagolni, az ebéd pedig kb. 50 euró havonta. Ezek a költségek városonként-óvodánként változnak. Mindkét óvoda ahova a gyerekeim jártak, szépen rendbetartott, jólfelszereltek. Az óvónénik rendesek. :)

Az ovi és a suliban a napközi nekünk havonta kb. 350 euró. Eléggé zsebbenyúlós, de ahhoz, hogy dolgozni tudjak, elengedhetetlen.

Ha nem veszik fel a gyereket bölcsi/oviba, itt vannak Tagesmütter-ek, akik a saját házukban vigyáznak a gyerekekre, ez sem olcsó mulatság, de több a semminél.

2. kicsilányka1984 (válaszként erre: 1. - Orsi0613)
2012. júl. 31. 21:44

szia!

ez ovifüggő szerintem!minden ovi más!

2012. júl. 31. 21:19

Sziasztok!

Egyenlőre felvetés, és érdeklődés szinten kérdezek, csak hogy tisztábban lássak.

Másfél éves fiammal mennénk ki élni, dolgozni. Milyen lehetőségek vannak? Bölcsöde-óvoda mikortól lehet kezdeni, milyen költségei vannak,időbeosztás (mettől meddig maradhat-reggeltől délutánig,vagy csak délelőtt-, ha munkát tudok vállalni), mennyivel előtte kell beiratni.. ilyesmi.

Hálás köszönet előre is a segítségért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook