Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezeled a kényes kérdéseket, helyzeteket? fórum

Hogyan kezeled a kényes kérdéseket, helyzeteket? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 21. 13:47
természetesen
2008. nov. 30. 20:15
Attól függ kitől, mikor, miért jönnek a kényes kérdések. Igyekszem felnőttként kezelni. :o))
2008. nov. 30. 20:12

Ha lehet, elkerülöm.


Ha nem lehet, akkor elsunnyogok szép óvatosan...

2008. szept. 20. 18:58

Nekem is lenne egy kényes kérdésem:I

Lányom az egyik barátnőét túlzott imádattal ölelgeti (6 évesek). Nálunk - én és a férjem közt - pont az ellenkezője van.

Egyik sem kellemes, de az előző duplán kellemetlen!

Sajnos nagyon makacs és már sokféle képp próbáltam visszafogni:(

Minden tippet előre is köszönök a megoldáshoz.

12. asszonyka (válaszként erre: 10. - Csoda)
2008. szept. 6. 20:35
Pedig ha a vilag legtermeszetesebb dolganak vennetek ezt a temat es este furdeskor latna benneteket mar egesz kicsi koratol felsem merulne kesobb a kerdes.
2008. szept. 6. 18:53
Én mindent elmondtam/elmondok a lányomnak ha kérdez!Amikor kissebb volt,akkor próbáltam az ő szintjén magyarázni a dolgokat,és persze most is,bár már sokat tud:-),köszönet az iskolának,osztálytársaknak!Viszont,mondtam neki,ha bármi kérdése van először engem kérdezzen,ne mást!
10. Csoda
2008. szept. 6. 11:00

Hát, én lehet egy kicsit konzervatív vagyok.

Nálunk, ha gyermek lesz, nem fogja látni apa szőrmés kukiját (bár nem szőrmés. He-he), se anya hunciját. :-)))

De azt megfogadtam, hogy időben mindent megbeszélek vele, a szexről, ha lány lesz a menstruációról. Ugyanis nekem anyukám semmit nem mondott el - ő úgy gondolkodik, hogy erről nem illik beszélni -, és ezért mindent a suliból, és a barátnőimtől tudtam meg! Pl. azt hittem amikor osztályfőnöki órán a mensiről volt szó, hogy ez csak egy évben egyszer fordul elő. Na, amikor megtudtam, hogy ez havi! Húúú... :-)))

Amúgy meg szerintem őszintén kell mindig beszélni a gyermekkel.

9. Szuszika (válaszként erre: 8. - Iriszb)
2008. szept. 6. 10:52
Ezzel az a baj, hogy a gyerek kíváncsi, nem hagyja annyiban. Meg fogja kérdezni mástól, aki válaszol rá. A gubanc akkor van, ha ez a másvalaki butaságot mond. Az is lehet, hogy az ovis/sulis társaival tárgyalják ki, ami szintén lehet káros, alakulhatnak ki félelmek, téveszmék is. Ez se baj, ha időben helyretesszük, csakhogy a gyerek a hárítások után nem fogja elmondani, mert megtanulja, hogy ott az tabu téma.
2008. szept. 3. 20:21
-hárítok...nem hallom meg...vagy tovább álok...
2008. jan. 21. 20:02
lehet, de ettől még van aki zavarba jön ilyen kérdésektől. De lehet mi mást értünk a kényes szó alatt...
6. spinneli (válaszként erre: 5. - Böbe83)
2008. jan. 21. 19:15
sztem mindent lehet egy gyerek szintjén tálalni.
2008. jan. 21. 18:52
Szerintem kényes... De emlékszem anyukám mindent mindig elmondott. Általában igaza lett. Pedig mondtam neki, hogy én biztos nem fogok menstruálni... akkor még talán nem voltam öt éves. Azért fontos, hogy a gyerek tudja, hogy mindig igazat mondunk. Tehát, vagy az igazat, vagy, hogy még kicsi, majd később megtudja...
4. spinneli (válaszként erre: 2. - Dina2)
2008. jan. 21. 18:27
miért, ez kényes kérdés?
2008. jan. 21. 16:25
Részemről fő az őszinteség. Az igazság nem olyan érdekes, mint egy-egy mese...
2008. jan. 21. 14:27

Anya, neked is olyan a huncid, mint a kishúgomé? És miért szőrmés apa kukija? És miért fogta meg a bácsi a néni cickóját a tv-ben?

Hasonló helyzetek? Reakció?

2008. jan. 21. 14:24
Hogyan kezeled a kényes kérdéseket, helyzeteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook