Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolási díjon vagyok a nagymamámmal. Lehet-e az óvodás gyerekem egész napos az oviban? fórum

Ápolási díjon vagyok a nagymamámmal. Lehet-e az óvodás gyerekem egész napos az oviban? (tudásbázis kérdés)

14. kismazsi (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2012. júl. 31. 22:02

Igazad van Sylvia!!

Külföldön nagyon másképpen van a rendszer!

2012. júl. 31. 19:07

Ez is változó ám országonként...

Ausztriában, konkrétan Bécsben a városi óvodában még ebédre sem jogosult a gyerek, ha az anyuka nem dolgozik!!! Pedig az ebédért is fizetni kell, de mégsem tehetem meg, hogy legalább az ebédet ott egye a nagyobbik lányom. Majd ha dolgozni kezdek, és virítok egy munkáltatóit, akkor átírják egész napra. Igaz, ezt már nem fogják felülbírálni, tehát nem "minősítik vissza" akkor sem, ha újból gyesre megyek, vagy munkanélkülivé válok.

2012. júl. 31. 16:24
...Bocsi Katuss, az utolsó részt nem neked szántam, hanem "postai feladóvénynek!"
11. kismazsi (válaszként erre: 10. - Katuss)
2012. júl. 31. 16:22

Nem gondolom, hogy az ágy ki-és becsukása miatt, kényelmi szempontból szokták megkérni a szülőket, ha megtehetik vigyék haza a gyerekeket ebéd után!

Nagyon sok óvodában 26-30 gyerek jár egy csoportba, és az tény, hogy mikor leteszik azt a sok ágyat, szinte mozdulni sem lehet," szó szerint szájukba ér a lábuk"! De az biztos, nem kötelezhetik a szülőt arra, hogy csak ebédig maradjon a gyermek!!

Mindenképpen jogos neked is, hogy ott aludjon a gyermeked, hisz otthon végzett ápolási munka (főleg idős emberé),felér egy 8 órás munkahellyel!!

10. katuss
2012. júl. 31. 16:01
es ha nem mesz a gyerekert ebed utan akkor mit tudnak csinalni? Ki nem tehetik...sok ovoda kenyelembol csinalja ezt, hogy pl gyeses anyuka nagyobbik gyereket ebed utan hazakuldik, pedig en ugy tudom, hogy nem tehetik meg. Raadasul sosem ertettem ennek a logikajat...ebed utan ugyis lefekszenek 2 orara aludni, akkor meg nem mind1 nekik, hogy hany gyerek fekszik ott??? Vagy az szamit, hogy par aggyal kevesebbet kell kinyitni-becsukni? Szerintem amelyik szulon latjak, hogy nem hagyja magat, annak a gyereke maradhat egesz nap. Legalabbis az ismerettsegi koromben ez a tapasztalat.
2012. júl. 31. 16:00
Nincs olyan törvény, hogy haza kell vinni a gyermeket ebéd után az óvodából, ha már felvették! Max. megkérik a szülőt, ha sok a gyerek! De azért mindenképpen érdemes elolvasni az óvoda házirendjét, ez általában kifüggesztik az ovi folyosójára, vagy óvoda honlapján,vagy a város honlapján (intézményeknél) megtalálható! Nem tudom, hol laksz, kisfalu, község, város, sajna az a tapasztalat, hogy ez nagyon hely függő!!!!
2012. júl. 31. 15:34
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 31. 15:33
Na, kicsit okosodtam: az ápolásit a települési önkormányzat adja, így ők bizonyára tudnak felvilágosítást adni arról is, hogy milyen egyéb jogosultságaid vannak.
6. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Ac4422300e)
2012. júl. 31. 15:28

Hmm... Nem tudom a jogszabályi hátteret.

Ha itt nem kapsz választ, hívd fel a ... Ki is adja az ápolási díjat? Szóval őket. Vagy az önkormányzat "gyermekügyi" osztályán érdeklődj. Ennek sem tudom a nevét, bocsi. De van egy olyan osztály, ahová a bölcsik, ovik és iskolák tartoznak.

5. megryan (válaszként erre: 2. - Ac4422300e)
2012. júl. 31. 15:26

Szerintem is óvoda-függő.

Ha normális és belátó az ovi vezetője akkor természetesen látja, hogy egy gyereknek jobb az oviban, mint a beteg nagyi mellett asszisztálni otthon. Hiszen nehezebb foglalkozni vele.

4. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2012. júl. 31. 15:24
Ha volt egésznapos a fiad a GYES előtt, akkor nem "minősítik vissza" a gyereket délelőttösre, hagyják egésznaposnak.
3. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - Ac4422300e)
2012. júl. 31. 15:19
Ez szerintem ovi függő is.Én gyesen voltam, azok a szülők gyerekei is max ebédig lehettek volna, a fiam mégis 4-ig volt és a kutya nem szólt érte!!
2. ac4422300e (válaszként erre: 1. - Ac4422300e)
2012. júl. 31. 15:13

A nagymama fokozott ápolást igényel, súlyosan fogyatékos.

Arra lennék kíváncsi, hogy e mellett a feltétel mellett lehet-e a gyermekem egész napos az óvodában? Mivel ugye a dolgozó szülők gyerekei lehetnek egész naposak. Az ápolási díj szolgálati időnek számít vagyis konyhanyelven 4 órás munkaviszonynak felel meg. Érdeklődnék, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, mik a tapasztalatok az óvodával kapcsolatban? Elvileg igenis jogosult lennék arra, hogy a gyermek egész nap az óvodában legyen. A rendszeres orvos és kórház látogatásokról és egyébként a mama ellátásról nem is beszélve...

2012. júl. 31. 15:13
Ápolási díjon vagyon a nagymamámmal. Lehet-e az óvodás gyerekem egész napos az oviban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook