Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért szólnak be a kutyások egymásnak? fórum

Miért szólnak be a kutyások egymásnak? (beszélgetős fórum)


30. kacsa118 (válaszként erre: 27. - Binky)
2012. júl. 31. 15:43
Az én kutyám is van, amelyikkel nem jön ki. Ha morogni kezd, áll a szőre, vagy kakaskodna, még az előtt közbe kell lépni, hogy összeugranának. A megszakításos módszer a legjobb! Mostanság divatos lett a zörgős kanna, nekünk erre tökéletesen bevált.
29. virus2008 (válaszként erre: 27. - Binky)
2012. júl. 31. 12:14

Te nem vagy hibás, nem a tiéd ment neki.

Gondolom fiúkutya volt mind2,mert ezesetben ez normális...alfaharc


Ez kb olyan amikor a szomszédunk pitbull-ja jön át,lóg a miénk nyakán és még a mi kutyánkat üti a szomszéd...


Amúgy a miénk kint bent bűbájos, még a macskának is ki.yalja a hátsóját..

28. mézgapaula (válaszként erre: 27. - Binky)
2012. júl. 31. 12:12

Szia, nekem is nagy kutyám van, és bár jámbor, de ha kanok provokálják, be lehet pöccenteni. Én ilyenkor hátat fordítok a gazda nélküli kutyának és a nyakörvémél fogva vonszolom magammal az enyémet, közben esetleg próbálom hessegetni a másikat. Figyelj, hogy ne tudják felvenni a szemkontaktot. Meg ne fuss, menekülj, csak szépen határozottan sétálj el.


A kiskutyát én is felvenném, ha nem a sajátom lenne. A vicces beszólogatók meg lehet, hogy ismerkedni akarnak, nemde?:-)

27. Binky (válaszként erre: 25. - Kacsa118)
2012. júl. 31. 11:52

Van egy pireneusi hegyikutyám. Van amelyik kutyával kijön, van amelyikkel nem. Ez még pár évvel ezelőtt történt, sétáltattam, és hirtelen megjelent egy póráz nélküli puli. Az én kutyám jól hallhatóan morogni kezdett, a puli nem értett a szóból, odament hozzá, és a kutyám elkapta a grabancát és megtépázta. Én próbáltam lefejteni, elrángatni, gazdi ekkor(kb 5 perc múlva) érkezett, elkezdte a kutyámat csépelni,a puli meg beleharapott közben a vádlimba. Megúszta mindenki minimális sérülésekkel. Ekkor mit kellett volna tennem?

Mit tettem rosszul?

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre, mert ha valóban én hiábázok a kiskutyával, akkor szeretnék ezen változtatni.

26. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Binky)
2012. júl. 31. 11:51
Sz.rd le őket. Nekem havanesem volt és én is felvettem, ráadásul ő félt is a nagyobb kutyáktól. Próbálkoztam vele, hogy levittem a többi kutya közé, ahol voltak mindenféle méretűek, de nem érezte jól magát, folyamatosan ugrált rám. Aztán ahogy kisasolta a többi kutya, hogy ő fél, rögtön elkezdték kergetni meg csipkedni. Ok, nem lett semmi baja, de azért nem kínoztam őt tovább. Ráadásul a kutyák kiszámíthatatlanok tudnak lenni, egy nagyobb kutya meg elég csúnyán meg tudja sebesíteni ezeket a kicsiket. Sőt még egy kisebb is.
25. kacsa118 (válaszként erre: 23. - Binky)
2012. júl. 31. 11:47
Attól, hogy nincs pórázon, még nem fogja megenni! Én is póráz nélkül sétáltatok.
2012. júl. 31. 11:44

Sosem volt kutyám, most a világnak eddig ismeretlen szeglete tárult fel számomra.

Neki is van kutyája, Neked is, az egész ezzel számomra itt véget is érne, az élet szép. Akkor a lilaruhás/tarajos/akármilyen emberek is szólogassanak be egymásnak?

23. Binky (válaszként erre: 22. - Kacsa118)
2012. júl. 31. 11:43
Igyekszem csak akkor felvenni, ha tényleg nincs mást tenni, a legtöbb kutyával kijön és barátkozni akar, de hogyan védjem így meg, ha nincs a másik kutya megkötve? Abban igazatok van, hogy féltem, de hát most sétáltatom harmadszor, és nem az enyém.
2012. júl. 31. 11:39

Talán azért, mert ezeket a zsebkutyákat folyton felkapkodják, abszolút nem szocializáltak.

A nagyobb kutyák az esetek legnagyobb részében valóban csak ismerkednének. Játsszanának. De onnantól, hogy felkapod, a legjámborabb eb is prédának nézi. Ez a legrosszabb, amit tehetsz.

21. Binky (válaszként erre: 18. - 5bfba16667)
2012. júl. 31. 11:35
A kisebb kutyákhoz odaengedem, meg nagyobbal is barákozik, de mondom, nekem a póráz hiányával van bajom, mert így nem tudok mit tenni, ha úgy döntenek, hogy összekapnak. Csak nagyobb, póráz nélküli kutyáknál veszem fel.
20. 5bfba16667 (válaszként erre: 17. - Binky)
2012. júl. 31. 11:34
A dumálókra meg ne figyelj, max ajánld fel neki az otthoni "felesleges" pórázodat a kutyájuk számára :))
2012. júl. 31. 11:34
nekem is egy pici 4 hónapos shih tzum van..feláll a hátamon a szőr, attól aki póráz nélkül sétáltat.. én is fel szoktam őt venni olyankor, de nekem egyszer merne valaki beszólni..nem tenné zsebre azt amit kap..
18. 5bfba16667 (válaszként erre: 17. - Binky)
2012. júl. 31. 11:33
JAaaa, hogy nem a Tied? Akkor biza vigyázz rá, és a gazdik majd szocializálják.. Mert h azért kell a kutyatárs egy kutyának, ez 11000000%.
17. Binky (válaszként erre: 10. - 5bfba16667)
2012. júl. 31. 11:32

Csak az elengedett kutyáknál veszem fel, mert van egy nagyobb kutyám és vele már volt olyan, hogy összetűzésbe került egy másik kutyával, aki viszont póráz nélkül volt.


És hát persze én csak sétáltatom, nem az én kutyám, persze, hogy még jobban féltem.

2012. júl. 31. 11:31
Felkapod és nem nagyod, csak a nem kimaradt :)
15. 2a69f78972 (válaszként erre: 7. - Binky)
2012. júl. 31. 11:31

Jól teszed, ha óvatos vagy és vigyázol a kutyusra, de ne legyél túl érzékeny !

Lehet, hogy a másik gazdi nem "kioktat", csak tájékoztat a kutyája természetéről, szokásairól.


Mondom ezt neked olyan "kutyásként", akinek az 50 kilós kutyája jámborabb volt, mint a 2 kilós!:D:D:D


De abban igazad van, hogy jobb félni, mint megijedni!

Csak ne szívd mellre, ennél nagyobb problémád sose legyen!:)

2012. júl. 31. 11:30
Miért nem engeded, hogy ismerkedjenek? Mennyire szocializált a kutyád?
2012. júl. 31. 11:30

Nem reagálod túl, és félted nagyon a kutyust? Lehet, hogy tényleg csak barátkozni akar a nagyobb kutyus és te meg felkapod és hagyod? Nekem is van kisebb testű kutyám, ugyanígy jártam, végül kiderült a nagyobb kutyi tényleg csak barátkozni akart, mára nagy haverok...


Oké a tedd zsebre beszólás azért nem kéne... De kutyabarátkozásra tehetnél egy próbát, persze óvatosan...

12. 9ec59d8582 (válaszként erre: 11. - Binky)
2012. júl. 31. 11:30
Vágj fapofát. Majd lebiggyednek.
11. Binky
2012. júl. 31. 11:29
De mit lehet ilyenkor csinálni? Visszaszóljak? Vicceljem el?
2012. júl. 31. 11:28

Hülyék a gazdik, ennyi.. Mi nagy kutuykkal szoktunk együtt játszani, de azért is, mert a gazdik is nyitottak rá..


Az ilyen barmokkal ne foglalkozz, és kész! A kutyus, bármekkora, a Te legjobb barátod, neveled, szeretgeted és kész..


Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire jó, ha felkapkodod, mert így nem fogja tudni magát megvédeni sosem, és azért ritkán bánt egy nagy kutya egy picit, max csak szaglászik.. Lehet, hogy a gazdik ezt értették félre, hogy TE félted igazán a zsebtigrist a "vadállatokól", és ezt hülyén reagálták le.

9. Binky (válaszként erre: 5. - Bumburka)
2012. júl. 31. 11:28

jah nem rosszul írtam akkor:) én vettem fel, és sokan arra szóltak be


egyébként spicc méretű kutya, szerintem teljesen rednben van

8. Dolgozó04 (válaszként erre: 1. - Binky)
2012. júl. 31. 11:27
Nem veled van a baj :) Emberi bunkóság. Ne törődj velük.
7. Binky (válaszként erre: 3. - 2a69f78972)
2012. júl. 31. 11:26
hát van amelyik leáll kioktatni, hogy az ő kutyája csak barátkozni akar:) most erre mit válaszoljak? ha nincs megkötve, akkor maximum csak távolról barátkozhatnak
2012. júl. 31. 11:26
Ha vicc is elég gyenge, túl elcsépelt. Ilyenkor szoktuk itthon azt mondani "Értem én a viccet, csak nem szeretem".
5. bumburka (válaszként erre: 1. - Binky)
2012. júl. 31. 11:25

Ne foglalkozz velük!:-)

Ne ereszkedj le az ő szintjükre!

Az ilyen kutyatartók nem is szeretik igazán,tiszta szívből a kutyusokat.

Mellesleg szebben is szólhattak volna,hogy nem szeretnék,hogy konfliktus legyen a két kutyus között...

4. 9ec59d8582 (válaszként erre: 1. - Binky)
2012. júl. 31. 11:25
Mi közük van a kutya méretéhez?
3. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Binky)
2012. júl. 31. 11:24

Ne szomorodj el!


Nem akarnak bántani, csak hülyén viccelnek!:)

2012. júl. 31. 11:23
Amilyen a kutya, olyan a gazdája, ha a kutya ugat, a gazdi is. Csak nem szagolják meg egymás fenekét :)
2012. júl. 31. 11:22
Sétáltatok egy tündéri kiskutyát, és a gazdái meghagyták, hogy ne engedjem a nagyobb kutyák közelébe. Ma sétáltunk egymással harmadszor és összesen eddig 5-en szóltak be, vagy a kutya mérete miatt(amikor felvettem, akkor annyit szólt a csávó: tedd zsebre!) vagy hogy hogfyan sétáltatom(csak a nem megfogott nagyobb kutyáknál veszem fel, akik póráz nélkül sétálnak, megjegyzem szabálytalanul, mert nem kutyafuttatóban szoktunk sétálni). Miért kell ezt? Egész nap jól érzem magam vele, sétálunk, örülünk az időnek, ő rohangál, bemegy a patakba, rohan a botért, aztán jönnek a megjegyzések és elszomorodok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook