Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a legfontosabb eszközök egy újszülötnél? fórum

Mik a legfontosabb eszközök egy újszülötnél? (tudásbázis kérdés)


25. c33ea6e899 (válaszként erre: 24. - Fr.andi)
2012. aug. 1. 12:43
Hát igen,fertőtlenítőt én is mindenképpen vinni szeretnék.
2012. aug. 1. 11:47
Ja? és én még vittem eszközfertőtlenítőt a gusztustalan wc ülőkére :((
23. fr.andi (válaszként erre: 18. - C33ea6e899)
2012. aug. 1. 11:46
Nagyon szeretik, a nagyobbik egy nagyon befelé forduló, csendes fiú, aki a kislányunk születésével kinyílt, kimutatja az érzelmeit, gondoskodó figyelmes lett. Szóval sok mindent megváltoztatott a baba érkezése...de ez egy másik fórum... :))
2012. aug. 1. 11:39
ja a bimbóvédő azért is kellett mert annyira kemény volt a cicim, hogy nem birta másképp bekapni
2012. aug. 1. 11:38

Ez is kórházfüggő, mert pl Nálunk nem kellett se ruhát se semmitse vinni.

Amire szükség volt bent:

bimbóvédő(nagyon)

karmolás elleni kesztyű 2 pár mert ha leveszik mosásba akkor legyen csere(a fiam nagy körmökkel született és bent nem engedték levágni a körmét és össze is kaparta magát már az első nap, de adtam rá kesztyűt és nem volt több baj)

textilpelus(pl ha büfiztetni kell, vagy szopikor kicsorog a tejcsi és meg kell törölni a száját)

mellszivó(kézi)


Nekem nem kellett mellbimbókenőcs mert sosem sebesedett ki a cicim, volt, hogy picit fájt de hagytam, hogy az anyatej megszáradjon rajta és az jól gyógyitotta

a lényeg, hogy meg kell találni a megfelelő szoptatási pózt és jól kell bedugni a cicit a baba szájába(b.udvarostól)

20. c33ea6e899 (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. aug. 1. 11:01
Kórházban érdekel elsődlegesen,de minden hasznos tippnek örülök.
2012. aug. 1. 10:41

kórházanként változó, hogy mi kell. De Nekem szülés után nagy segitség volt az aloefirst gátsebre és egy gátpárna.

Nekem ezek kellettek. Sok sok szénsavmentes ásványviz, nagyon sokat kell inni.


babának otthonra vagy a kórházba?

18. c33ea6e899 (válaszként erre: 17. - Fr.andi)
2012. aug. 1. 09:14

Hát remélem,hogy minden simán fog menni :)

De jó,akkor a sorstársam vagy :)

És nálatok mit szóltak a nagyfiúk a kistesóhoz?

17. fr.andi (válaszként erre: 15. - C33ea6e899)
2012. júl. 31. 20:15

Akkor teljesen ugyanaz a felállás, mint nálunk: második házasság, férjemnek két nagyfia.

Azt gondolom, bízz a tapasztalt férjedben :)

Nálunk sokszor volt (van) olyan helyzet, amikor én halálra izgulom magam, a férjem pedig mosolyogva nyugtatgat...eddig mindig bejött.

Hidd el, amikor megszületik a kisbabád, olyan, mintha rögtön "ráállna" a kezed, mintha mindig a karodban tartottad volna. Utána pedig jönnek a helyzetek, amiket meg kell oldani, és szép lassan rájössz majd mindenre.

Csodálatos dolog, az biztos!!!

16. c33ea6e899 (válaszként erre: 14. - Fr.andi)
2012. júl. 31. 17:43

Köszönöm szépen a tanácsot!

Igen,én is azért kértem itt tanácsot,mert nem szeretnék felesleges dolgokat bevinni magammal,ha nem muszáj.

15. c33ea6e899 (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 17:39

Hááát,pelenkázás terén nekem sincs nagy gyakorlatom :D

Mondjuk már tanulmányoztam egyet-kettőt.

A párom meg csak nevetett rajtam(Neki már van 2 nagy fia az első házasságából,tehát neki már van némi tapasztalata)

Igen,minden szülés más,és nem is az a legnagyobb bajom,hanem inkább az hogy ha meglesz,akkor nem fogom tudni,hogy mikor miért sír,stb.

A szüleim szerint ráérzek majd,de hát akkor is...

A szülés miatt igazából csak azért tartok,mert ismeretlen számomra.Vicces,de mindig az van a szemem előtt,hogy ,,Más is túlélte".Persze,közben meg iszonyatosan várom,hogy megszülessen,hiszen már 2 éve próbálkozunk....

14. fr.andi (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 15:54

Ez annyira tökéletes, hogy nem is lehet mit hozzáfűzni. :))


Én abba a hibába estem, hogy túl sok mindent vittem be, mi lesz, ha kell...eshetőségére.

Ezért, ha mégegyszer szülnék, úgy csinálnám, hogy lenne egy alapcsomagom és itthon egy kupacban hagynék olyanokat, ami esetleg kell még, és abból férjuram is tud válogatni, nem kell elmagyarázni, hogy a barna szekrény középső fiókjának bal szélén, az a piros csíkos...

A viccet félretéve ezt még gondoltam, ideírom, mint használható ötletet.


Az ételek is meggondolandóak szeintem, szülés után derül ki ugyanis, hogy mennyire terhelt a gyomrod (én császáros voltam), és mi az, amit meg tudsz enni. Én rengeteg kis üveges joghurtot iszogattam, nem kellett hűtőben tartani, praktikus volt nagyon.


Javaslom még a sportüveget, ha feküdni kell, abból könnyebb inni.


És még eszembe jutott valami, amit nem árt kéznél tartani: a házassági anyakönyvi kivonatod, ez kell a baba személyes iratainak elkészítéséhez.


További szépséges várakozást kívánok :))

13. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - C33ea6e899)
2012. júl. 31. 14:59

ohh, akkor arany életed lesz (kaja szempontjából) :)


igen, vele voltam együtt, itt Győrben bababarát a kórház


ne félj, olvass sokat utána, nekem legalábbis ez segített, a félelmem nagy részét az infó-hiány okozta, ahogy egyre többet tudtam meg, egyre nyugodtabb lettem (meg persze nyugtalan is egyben, de mégis tudtam, nagyjából mire számíthatok)

és ahogy mondják, minden szülés más, nem feltétlenül fogod nagyon szörnyűnek megélni


egy tipp: túl sok szüléstörténetet (főleg negatívakat) és szülés-videót ne nézz meg, az előtte inkább elijeszt szerintem

Inkább olyanoknak olvass utána, mi is zajlik pontosan pocakon belül, hogy zajlik egy szülés (milyen stádiumok vannak), mire kell figyelni magadon előtte-közben és utána is, ill. a babával "mit is kell csinálni" utána - persze ezt már ott lehet kérdezni és segítenek is, de engem speciel sokszor hülyének néztek, mikor valami evidenst kérdeztem (pl. legelső nap, hogy mutassák már meg, hogyan pelenkázzam át szakszerűen - a nővér nem értette a kérdésem, nekem meg magyarázkodnom kellett, hogy első baba lévén még életemben nem pelenkáztam, azt se tudtam, melyik a pelenka eleje-hátulja, hol és mennyire kell popsikrémezni stb stb :D...)

2012. júl. 31. 14:48

Nagyon köszi :)

Valószínüleg nálunk sem lessz külön étel,de szerencsém van,mert a párom szakács.

Így azt eszek amit szeretnék :)

Igazából kicsit félek a szüléstől.

Te a babával voltál egy szobában?

11. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - C33ea6e899)
2012. júl. 31. 14:39

nagyon szívesen :)

aztán azért a rokonok mindent be tudnak vinni, ami esetleg kimarad... (meg ruhaneműből se kell sok, inkább hozzák a tisztát, s vigyék haza a szennyest)

a kaja se szokott túl sok (és jó) lenni, nem árt egy kis hazai rántott leves (tejserkentő!) ;)


Ja igen, és nálunk pl. nem volt külön menü az újszülött osztályon, így ugyanazt kaptuk, mint a kórház többi lakója - minden másnap káposztás és hasonló tiltott ételeket!!(babának hasfájást okoznak tejen keresztül a K-betűs, hüvelyes és egyéb puffasztó ételek) Úgyhogy figyeld, mi az ebéd, inkább ne edd meg, ha ilyen és inkább hozass otthonról :)

10. c33ea6e899 (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 14:30

Köszi szépen az infókat!

Kinyomtattam!

Sokat segítettél :)

9. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 11:38

elküldte, mielőtt végeztem, szóval a köldökápolás:

kérdezz rá a kórházban, vigyél-e, mert ha igen, akkor szülés előtt fel kell íratni a leendő gyerekorvossal

ugyanígy érdemes vinni (előre felíratni, így olcsóbb a patikában) gyógyszertári popsikrémet (és fürdetőt majd otthonra, illetve testápolót), ezekből a gyógyszertári a legjobb, mi azóta is olyat használunk (15 hós), semmi mellékanyag nincs bennük

ja a fürdetőből nem, mert szörnyű az állaga, de kezdetben ez a legjobb a bőrének

2012. júl. 31. 11:34

kerestem, de nem találtam meg azt a listát, amit kaptam 2 éve, amúgy nem minden védőnő ad, az enyém önszorgalomból írt egyet a kismamáinak


megpróbálom összeszedni a legfontosabbakat:

külön is szoktak javasolni csomagot a kispapának a szülés idejére - ha apás szülés lesz:

- pl kórházanként eltér, hogy kell-e ún. kispapakocsmag, vagyis védőruházat és cipőre húzható zacskó (1000ft körül van egy ilyen csomag)

- fényképező, esetleg kamera, mobil

- papírzsepi

- víz (magának is, de legfőképpen hogy neked tudjon adni)

- kicsi törölköző, amit bevizesítve az arcodat, szádat tudja törölni (ez is eltér, hogy engednek-e közben enni/inni - enni mondjuk nem is lesz valószínű kedved, de inni annál inkább)


neked is javasolt külön csomagba tenni, amiket csak a szülésre viszel be, és egy nagyobb táskába (és repülőn használatos kézi bőröndbe pakoltam), ami majd a kórházi napokban kell


szüléskor:

ha apánál lesznek az imént felsoroltak, akkor már nem kell sokminden (de számolj azzal, ha esetleg apa nem érne oda időben, nálad is legyen zsepi, víz, vagy törölköző), aztán:

- ha használsz homeós bogyókat, azok

- hálóing - de javaslom a kórházit (valószínű nem is engedik), mert csupa vér és maszat lesz...

- papucs

- irataid


kórházi napokban:

neked:

- hálóing (ha engedik, ill. én akkor váltottam, mikor már nem véreztem nagyon lent, ugyanis egyszerűbb volt a kórházit odaadni a nővéreknek, mint a sajátot mosogatni...)

- papucs

- ha nem akarsz hálóingben lenni, kényelmes ruhák (én és minden anyuka hálóingben nyomtuk, így könnyű a szopi, a wc és úgyis nagyrészt ágyban, ill. a szobánkban voltunk)

- pipere cuccok (tusfürdő és testápoló: én beszereztem illatmenteseket, hogy a baba az én illatomat érezze, ne a sok kemikáliát)

- eldobható bugyi! nagyon ajánlom, nem kell mosni, nem olyan drága, és nem nagyon fogsz tudni vigyázni az igazira, nagyon sok a vér az elején sajna

- szülés utáni betét (már nem tudom, mi a "szakneve"), lényege, hogy jóóóó hosszú legyen, elöl és hátul is és persze elég vastag (ajánlom, amiket direkt erre a célra gyártanak, nekem talán Chicco volt, kissé drága, de hatásos)

van, aki az inkontinencia-betétekre esküszik (pl.Tena lady), nem tudom, az mennyire ilyen kialakítású

- ha a szoptatásnál nehézség lenne: szilikon bimbóvédő (nekem kellett, és jó volt, hogy nem a hozzá-nem-értő férjem kellett elküldenem gyorsan venni egyet)

- bimbóvédő krém - én is vettem, de nem kellett, illetve ha anyatejet kensz rá szopi után és nem mosod le, az bármilyen krémnél jobb, és nem is vegyszer

- gátsebre is vannak kencék, de az a legjobb, ha maga gyógyul, nekem nagyon csúnya volt, mégsem kellett rá semmi

- szopis melltartó

- melltartóbetét, ha nagyon csöpögnél a tejtől

- elvileg a kórházban lesz fejőgép, de van, aki maga visz kézit/gépit - már ha kell (ez csak akkor derül ki nyilván)


babának:

érdemes ezeket nem sokkal szülés előtt megvenni, mikor meg tudják jósolni, mekkora lesz a baba, nehogy túl kicsi vagy nagy cuccokat vegyetek

- pelenkák (mérettől függően 1-es vagy 2-es, utóbbi kell a normál súlyú babáknak, előbbi a koraszülött apróknak) - ad a kórház is pelust, de ha kevés lenne, jó ha van nálad!

- pelenkázó alátét (eldobható) érdemes, hogy ne az ottani pelenkázóra tedd a csupasz kis testét (ahol pelust árulnak, kapható)

- babaruhák (évszaknak megfelelő hosszú-vagy rövidujjú body, rúgdalózó, stb) - de ad a kórház is ruhát, ha nem viszel, ha viszont sajátba akarod, akkor vidd magaddal (vagy add a nővéreknek), mikor este fürdetni viszik, és akkor abba öltöztetik fel

- kis sapka neki, főleg mert október végén szülsz

- kis kesztyű, ha nem találsz, zoknit is szoktak a kezére húzni (a kezük jéghideg, az első hetekben érdemes húzni rá valamit)

- esetleg kis pléd a babára, ha nem kapnál elég takarót, vagy nem lenne jó a fűtés

(alap szabály: a babának mindig egy réteggel több ruha kell, mint ami rajtad van, amúgy meg ellenőrizni kell a tarkójukat, arcukat, végtagjaikat, hogy sok vagy kevés-e a ruha)

- cumi esetleg, ha nagyon nem bírnál a sírással :)

- pár textil pelenka, hogy arra fektesd, letakard a vállad büfikor stb., ill. ha más is felveszi (rokonok), az legyen a karjukon, vállukon

- köldökápoláshoz kellékek nálunk nem kellettek, a nővérek végezték fürdetés után

kb ennyi, ami eszembe jutott, a legtöbb választható opció :)

7. c33ea6e899 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 10:28

Nekem még eddig nem adott listát a Védőnőm.

Én másik kórházban szülők,nem abban,ahová tartozom megye alapján,ugyanis az messze lenne.

Ezért elég sok bonyodalmam volt már a háziorvosommal,és a védőnőmmel.

6. c33ea6e899 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 10:24
Minden képpen megkérdezem!
2012. júl. 31. 10:23
cicik
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 31. 10:03
ja nekem anno a védőnőm is adott egy listát, őt is megkérdezheted (mármint a tiédet :D)
2012. júl. 31. 10:02

érdemes megkérdezni a majdani szülésznődet is, vagy magát a kórházat, mert kórházanként lehetnek eltérések (pl. engednek-e saját hálóinget, ill. a babának saját ruhákat stb)


jó egészséget!

2012. júl. 31. 09:58

Itt egy link, nagyjából ezek kellenek. :)


[link]

2012. júl. 31. 09:51

Sziasztok!


Én az első gyermekemet várom,és az érdekelnek,hogy mit kell bevinni a kórházba,és mit n hagyjak ki a bevásárlólistából

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook